Ugrás a tartalomhoz


Vista Gyorsítás


25 válasz érkezett a témában

#21 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 03. 07:05 AM

Néhány eredmény a gyorsulásról:

SanDisk U3 Cruzer Micro USB - 4 Gigabytes

This was the first device we came across that could access the "ReadyBoost" feature in Windows Vista. It worked right away, Vista took around 3.8GB of space on the device to use for caching and there was a noticeable difference in speed with some apps like Photoshop and other programs that cache items. This was an excellent little item to add to Windows Vista, it was easy to setup (just plug it in and select the option to speed up your computer) and it isn’t overly expensive for a drive its size. Also an annoyance with this device is the U3 software it comes with, Vista doesn't work with it so you get an error when you first plug the device in. I also had experiences where the ReadyBoost cache would not create itself after rebooting on the odd occasion.

Booting into Vista (Without Readyboost):
Attempt 1: 1:10
Attempt 2: 1:12

Booting into Vista (using Readyboost):
Attempt 1: 1:05
Attempt 2: 1:03

Outlook 2007, using a 1000 meg PST file (Without Readyboost):
Attempt 1: 8,35 sec
Attempt 2: 3,2 sec

Outlook 2007, using a 1000 meg PST file (using Readyboost):
Attempt 1: 7,95 sec
Attempt 2: 3,2 sec

iTunes (Without Readyboost):
Attempt 1: 9,40 sec
Attempt 2: 4,93 sec

iTunes (using Readyboost):
Attempt 1: 12,5 sec
Attempt 2: 4,9 sec

Szóval wau ... van olyan hogy majdem 4 !!! másodpercel gyorsul a Vista boot-ja ... az igen ...
az eredményeket látva kiderül hogy ez a redyboost egy a ms sok-sok hatalmas parasztvakítása közül...

#22 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 13. 20:38 PM

Szerintem ez kicsitt több dologtól függhet annál, hogy egy db listából meg lehessen ítélni a dolgot. Pl. gondolom az se mindegy mennyi RAM-mal használod a gépet és hogy mennyi az amit indulásnál töltesz. Mellesleg a winyók jövője is a flash lesz. Jelenleg azért nem az, mert berakhatnál egy 2kw-os klímát a gépbe ha folyamatosan menne. Gondolom jópénzért megkapod azt a fajta pendrive-ot, ami 3x annyit tud mint a winyó, de az is lehet, hogy jobban jársz egy SCSI 10000-es WD-vel :)

#23 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 13. 21:01 PM

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#24 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 08. 20:16 PM

nem tudom kinek mondok újat, de 2-3 tweak progival úgy be lehet állítani a Vistát, hogy szerintem simán vetexik az XP-vel sebességben. annyira bejött, hogy fenn is hagyom. :D

#25 Oxemberg

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 16. 18:06 PM

Sziasztok!
Nekem a következők segítettek.

Start-futtatás-msconfig-automatikusan induló progik.
Itt minden felesleg leállítható.

Alapos tisztítás, én a Ccleanert használom.

Töredezettség mentesítés-a beépített nem végez tökéletes munkát-
ajánlom az OO defragot, sajnos fizetős.

Ezenkívül kikapcsoltam az általam nem használt szolgáltatásokat.

Jelentős gyorsulást tapasztaltam a gépemen. (MSI GX620 noti)
Üdv, Oxemberg

#26 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 17. 18:06 PM

Dátum: oizo

a Readyboost-nak akkor lenne értelme, ha egy a vinyónál jóval magasabb teljesítményű flash memóriát csatolnál.. (sőt, ha jól tudom bármi alkalmas ami adatot tud tárolni) ebben az esetben akár egy perc is lehet a külömbség pl boot-nál. az én pendrive-om viszont messze van ettől, de ha rákeres valaki a dologra google-ba akkor találni lehet egy listát az ajánlott pendrive típusokról :)

pontosan amiről írsz az leginkább az adott pendrive írási olvasási sebességétől függ a gyorsítótáraknál a nagy méret nagyon le tudja rontani a teljesítményt főleg hogy nagyon sok adatot kell írni és olvasni is a rendszeren a dma is gyorsít valamennyit mert nem véletlenül van kitalálva pontosan azért hogy ne a proceszort terheljük le pc műhely első kötetében van róla szó meg a 3-ikban is és László József A pc programozása valós és védet módban assembly és pascal nyelven de van egy hangkártyák programozása pascal és assembly nyelven című kötete na ott részletesen van leírva hogyan működik a dma az elvek és a bütykölése is ha megyek könyvet venni és ha lesz könyvesboltban akkor megveszem mert az első része már megvan. :D Ki is mondta annó hogy 640kb mindenre elég? :D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó