Ugrás a tartalomhoz


iWiW


33 válasz érkezett a témában

#1 sniper2

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 07. 21:14 PM

Helló !
Létezik olyan progi ,ami megmutatja ,hohy ki nézi meg az oldalamat az IWIW-en ?
Nem tudom ,mennyire illik erre az oldalra a téma ,bocs ,ha nem .

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 07. 21:25 PM

Én nem tudok ilyesmiről, nem hiszem, hogy van ilyen, ha maga az iwiw nem támogatja ezt.

#3 sniper2

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 07. 21:42 PM

Köszönöm a választ és úgy álltalában ,hogy VAN ez az MSW-s oldal .

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 10. 22:19 PM

Dátum: sniper2

Helló !
Létezik olyan progi ,ami megmutatja ,hohy ki nézi meg az oldalamat az IWIW-en ?
Nem tudom ,mennyire illik erre az oldalra a téma ,bocs ,ha nem .

szia meglehetne csinálni a progit csak ahoz megkell nézni hogy az iwiw milyen módon kezeli az ilyen dolgokat ha akarsz ilyen funkciót szerintem inkább az iwiw fejlesztőit kérdezd meg ez ügyben esetleg valami külső böngészőpluginként megoldható lenne legalább is firefox és operánál biztosan ha nem baj ha megkérdezem miért szeretnéd ezt tudni sak kérdezem mert érdekel hát erősen a szürke zónához közelit a kérdésed.:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 10. 22:39 PM

@Black Bird: mi az elképzelésed? :D

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 10. 23:45 PM

Dátum: male

@Black Bird: mi az elképzelésed? :D

Java Script és java nyelven gondoltam a windowsos gadget és az osx-es widget támpontot ad ehez már mint ha vissza fejtjük a gadgedet meg a widgedet.
Gresamonkey script vagy külső böngésző plugin formájában esetleg.
http://wiki.hup.hu/i...xtension_Hogyan ha firefox pluginként akarjuk megvalósítani.
http://libri.hu/hu/k...ek/szamitastech ... _type=book
http://libri.hu/hu/k...ek/szamitastech ... _type=book
http://libri.hu/hu/k...ek/szamitastech ... _type=book
Először is csinálnék egy vázlatot hogy a lekérdezés hogy is működik milyen formában(strúktúra->adatszerkezet) ha ez meg van akkor megnézném hogy a felhasználókat hogyan tartja nyilván(ID és valamilyen szám) kommunikáció felépűlésének módja miben tárolja az adatokat..stb meg megnézném a forráskódót is amit meg nem lesz nehéz kitalálni hogy hogy nézünk meg.Ami fix az az hogy erősen csúnya trükkökel lehetne megcsinálni ami elégé szürke zóna.Az egész rendszer felépítését ki kelene találni ehez aminek a vissza fejtése jogi akadályokba ütközik de ha nem feltünő akkor semmi gond ha pluginből vagy a gadget widget párosból megy így nem is kellene belépni a böngészőből az oldalra.:D Így röviden ennyi lenne az ötletem de ha eszembe jut még valami azt majd még úgy is leírom majd ide a fórumba.:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 11. 01:34 AM

Idézet

Java Script és java nyelven gondoltam a windowsos gadget és az osx-es widget támpontot ad ehez már mint ha vissza fejtjük a gadgedet meg a widgedet.
Ezt nem értem :D. Javascript vagy java nyelv oké, de mi van a gadgetekkel és a widgetekkel?

Idézet

Először is csinálnék egy vázlatot hogy a lekérdezés hogy is működik milyen formában(strúktúra->adatszerkezet)
Így van

Idézet

ha ez meg van akkor megnézném hogy a felhasználókat hogyan tartja nyilván(ID és valamilyen szám) kommunikáció felépűlésének módja miben tárolja az adatokat..stb
ID és valamilyen szám? szerintem csak az ID, ami látszik az URL-ben is.. Az adatokat adatbázisban tárolja :D

Idézet

meg megnézném a forráskódót is amit meg nem lesz nehéz kitalálni hogy hogy nézünk meg.
minek a kódját? A html, vagy ami mögötte van? Előbbivel kb semmit sem érsz, utóbbival meg se próbálkozz

Idézet

Ami fix az az hogy erősen csúnya trükkökel lehetne megcsinálni ami elégé szürke zóna.Az egész rendszer felépítését ki kelene találni ehez aminek a vissza fejtése jogi akadályokba ütközik de ha nem feltünő akkor semmi gond
hogy akarod visszafejteni?

Kérdés: hogy ha a rendszer alapból nem tárolja a látogatókat, akkor mivel oldod meg, hogy megtudja?

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 00:16 AM

Dátum: male

Idézet

Java Script és java nyelven gondoltam a windowsos gadget és az osx-es widget támpontot ad ehez már mint ha vissza fejtjük a gadgedet meg a widgedet.
Ezt nem értem :D. Javascript vagy java nyelv oké, de mi van a gadgetekkel és a widgetekkel?

Idézet

Először is csinálnék egy vázlatot hogy a lekérdezés hogy is működik milyen formában(strúktúra->adatszerkezet)
Így van

Idézet

ha ez meg van akkor megnézném hogy a felhasználókat hogyan tartja nyilván(ID és valamilyen szám) kommunikáció felépűlésének módja miben tárolja az adatokat..stb
ID és valamilyen szám? szerintem csak az ID, ami látszik az URL-ben is.. Az adatokat adatbázisban tárolja :D

Idézet

meg megnézném a forráskódót is amit meg nem lesz nehéz kitalálni hogy hogy nézünk meg.
minek a kódját? A html, vagy ami mögötte van? Előbbivel kb semmit sem érsz, utóbbival meg se próbálkozz

Idézet

Ami fix az az hogy erősen csúnya trükkökel lehetne megcsinálni ami elégé szürke zóna.Az egész rendszer felépítését ki kelene találni ehez aminek a vissza fejtése jogi akadályokba ütközik de ha nem feltünő akkor semmi gond
hogy akarod visszafejteni?

Kérdés: hogy ha a rendszer alapból nem tárolja a látogatókat, akkor mivel oldod meg, hogy megtudja?

A widgetnek annyi köze van a java scriptnek hogy a benne lévő alkalmazások java scriptben van megírva az egész progi már mint osx alá java script fájlok halmaza meg néhány kép össze zipelve és a zip kiterjesztést átírták widgetre. A server oldali rész jsp-ben van megírva ami a java server page rövidítése igen eltaláltad adatázisban tárolódnak a dolgok de most jutott eszembe hogy az iwiw nemrég rakta ki a dokumentációt az apihoz amit az iwiw is használ.Szerver oldalon tárolva vannak a látogatók hogy mikor ki jelentkezett be mit néztek meg stb csak kliens oldalon ez a funkció nem elérhető vagy is nem lehet használni mint egyszerű felhasználó.Igen arra gondoltam ami a link végén van id valami résznél.Amikor megnézed egy oldal forrását az elérési utak benne vannak a forrásban is firefox esetén pl dom inspektoral is meglehet tekinteni.Nekünk a html azért fontos mert abból megállapítható hogy hol vannak a programok ami a lényeg lenne.Ha valami még mindig nem világos akkor nyugodtan kérdezd meg.:D Csak kicsit későn írtam a hozzászólást és ezért nagyon valószínű hogy zavaros lett egy kissé.Természetesen ha megint eszembe jut akkor természetesen leírom ide.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. February 14. 11:10 AM

Sziasztok!
Csak egy kérdés: Ti be tudtok lépni az iwiwre mostanság (1-2 napja)? mert nekem nem jön be sajnos és fogalmam sincs miért, előbb azt szeretném kideríteni, hogy globális-e vagy csak nálam van probléma..

üdv

#10 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 14. 11:30 AM

nálam minden faszán működik! :)

#11 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. February 14. 11:34 AM

pedig űrítettem cache-t is a böngészőben és próbáltam másikkal is belépni, de csak addig jut hogy üres fehér oldal és felül írja, hogy személyes... amit a bejelentkezés után írni szokott, csakhogy nem látni semmit csak nagy fehérséget.. :)

#12 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 14. 11:36 AM

Dátum: Riccardo_G

nálam minden ****án működik! :)

+1
Néha szokták reszelni a szervert(javítani) ekkor elérhetetlen de nálam nem nagy tragédia mert akkor vagy linuxot telepítek vagy egyéb oprendszerel játszok(free bsd pl):)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#13 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. February 14. 12:13 PM

Dátum: Black Bird

Dátum: Riccardo_G

nálam minden ****án működik! :)

+1
Néha szokták reszelni a szervert(javítani) ekkor elérhetetlen de nálam nem nagy tragédia mert akkor vagy linuxot telepítek vagy egyéb oprendszerel játszok(free bsd pl):D


de hát akkor mi a nyehésségért nem akar most nálam belépni? :)

ezt csinálja most az idők végezetéig..: jelentkezik befele..

kép

#14 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 14. 12:43 PM

Internet Explorer vagy másik böngésző?

#15 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. February 14. 12:44 PM

Dátum: male

Internet Explorer vagy másik böngésző?

próbáltam IE-t is, de azzal se lépett tovább...

#16 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 14. 12:45 PM

Próbáld meg mondjuk Operával. Ki a netszolgáltatód?

#17 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 14. 12:46 PM

Esetleg az is lehet hogy a szolgáltatod nem áll a helyzet magaslatán néha nálam is szokott ilyen lenni nálam akkor szokott ilyen lenni ha a rooterem megfagyott.Azért esetleg nézd meg hogy a rooter elérhető-e ezt úgy lehet megcsinálni hogy a a futtatásba beíród hogy ping rooter ip címe és figyeld meg hogy mennyi csomagot küldött ki és erre mennyi csomagot kapott vissza természetesen nézd az időt is ha nagyon nagy eltérést tapasztalsz akkor lagol a rootered.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#18 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. February 14. 12:48 PM

Dátum: male

Próbáld meg mondjuk Operával. Ki a netszolgáltatód?

TvNetWork

#19 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 14. 12:51 PM

Milyen pluginek és "tuning" programok vannak fent? Operához mit szól?

#20 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. February 14. 12:53 PM

Idézet


Esetleg az is lehet hogy a szolgáltatod nem áll a helyzet magaslatán néha nálam is szokott ilyen lenni nálam akkor szokott ilyen lenni ha a rooterem megfagyott.Azért esetleg nézd meg hogy a rooter elérhető-e ezt úgy lehet megcsinálni hogy a a futtatásba beíród hogy ping rooter ip címe és figyeld meg hogy mennyi csomagot küldött ki és erre mennyi csomagot kapott vissza természetesen nézd az időt is ha nagyon nagy eltérést tapasztalsz akkor lagol a rootered.

visszajelzett a ping-re 10-ezred mp-n belül vagy nem tom pontosan, szóval annyivel amennyivel pingelni szokott, biztos, hogy megy a router szerintem mert akkor a másik gépen nem menne a net,nem?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó