Ugrás a tartalomhoz


Processzorok


82 válasz érkezett a témában

#41 Solenar

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 09. 20:56 PM

Dátum: LoRenZo

Nekem ugyan nincs 4 magos procim, de köztudottan az órajel az, ami számít a játékoknál. Video esetén már igazából nem hárul nagy szerep a CPU-ra, mivel HD-s film lejátszása esetén lehetőség nyílik a VGA támogatás igénybevételére, így a Te esetedben semmiképp nem számít. Nekem 3,16GHz-s Core2Duo-m van, viszont a látvány miatt a CPU-t terhelem ilyen esetekben (egyelőre nem találtam olyan minőségi megoldást, mely GPU-s terhelés esetén is alá tudná támasztani az elvárásaim). További szempont az operációs rendszer is. Amennyire tudom, XP csak 2 magot képes kezelni, tehát 4 magos esetén minimum Vista kell (de feltételezem, hogy ebben az esetben Win7-re fog esni a választás). Kevés program használ 2-nél több magot, általában a tervező/szerkesztő programoknál mondható ez, hogy képesek kihasználi a processzor adottságait. Ha nem utazol Photoshopban, 3DS Max-ban vagy esetleg CAD-es alkalmazásokban, akkor valószínűleg nem fogod kihasználni a +2 magot. Egyébként, ha néhány ezrest hozzávágsz a Q9550 árához, akkor egy i7 860-assal már körülbelül 40%-kal nagyobb teljesítményű processzorhoz jutsz. ASUS alaplapokról csak jót tudok mondani (hozzá kell tennem, hogy eddig 2 boldog tulajdonosa voltam/vagyok, ugyanakkor mindegyik DELUXE változat, és ahogy tapasztaltam másokhoz képest, ezek jóval időtállóbbak a sima kiadásokhoz képest - szóval szerintem megéri itt is a drágább kategóriába befeketetni). Ebből az összegből, amit az alaplapra szánnál, pedig biztosan találsz a i7-eshez passzoló (javaslatom szerint szintén) ASUS alaplapot. Ha az újgenerációs konfigurációt választod, akkor javaslom, hogy legalább 6GB RAM-ot válassz mellé (pl. CORSAIR Dominator 6144Mb DDR3 1600Mhz i7 DHX CL8).
Ez csak egy javaslat, tudom, nem a legolcsóbb összeállítás, de biztos lehetsz benne, hogy meg fogja szolgálni az árát, ha esetlegesen emellett döntesz. Ha van rá keret, szerintem a következő generációba (vagyis az i7-be és a DDR3-ba) érdemesebb befektetni.


Hát abban igazad volt, hogy nem a legolcsóbb, bár nem is annyira vészes ha azt nézem, hogy kb. 3 évente újitok gépet. Ahogy kiszámoltak kb. 60.000 el lenne drágább az i7 essel.
Elsőre ezt a configot néztem: Proci: Intel Core 2 Quad Q9550 (55.000 Ft)
Alaplap: Asus P5Q3 (32.000 Ft)
Mem.: Corsair 4GB DDR3 1600Mhz (28.000)
= 115.000

amit kinéztem i7-hez az a következő:
Proci: Intel Core i7 860 2.8Ghz (60.000)
Alaplap: Asus Maximus III Formula (60.000)
= 175.000

Viszont Win7-et nem ismerem igazán, de szerintem egy csomó játék nem támogatja nem?
Meg szerintem a programok nagyrésze sem még.
Mem.: Corsair Dominator 6GB DDR3 1600Mhz (55.000)

#42 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 09. 22:37 PM

Dátum: Solenar

Viszont Win7-et nem ismerem igazán, de szerintem egy csomó játék nem támogatja nem?
Meg szerintem a programok nagyrésze sem még.
Ez nem igaz, hogy nem támogatják, a legtöbb játék (inkább azt mondom, hogy majdhogynem az összes játék) elfut a 7-en, amelyik nem, hát az rosszul lett megírva. Maximum annyi lehet, hogy 32-64 bit (a játékok kevesebb, mint 1%-a akad ki).
Programokra kb. ugyanez érvényes.
Itt van 1 lista, amit a Microsoft készített: http://www.microsoft...us/default.aspx Itt mindent megtudsz, hogy elfutnak-e a programjaid.
kép

#43 Solenar

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 10. 06:54 AM

Dátum: tomyboy2

Ez nem igaz, hogy nem támogatják, a legtöbb játék (inkább azt mondom, hogy majdhogynem az összes játék) elfut a 7-en, amelyik nem, hát az rosszul lett megírva. Maximum annyi lehet, hogy 32-64 bit (a játékok kevesebb, mint 1%-a akad ki).
Programokra kb. ugyanez érvényes.
Itt van 1 lista, amit a Microsoft készített: http://www.microsoft...us/default.aspx Itt mindent megtudsz, hogy elfutnak-e a programjaid.

Hát úgylátszik tévedtem :) És szerintetek a 32 vagy a 64 bites verziót érdemesebb felrakni 6gb rammal?

#44 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 10. 11:08 AM

Mindenképp 64 bites verziót.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#45 martin1227

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 29. 19:34 PM

Van egy Intel Celeron D 3.33GHz-es processzorom és az lenne a kérdéd hogy 64bites-e

Egy intel oldalán talált kép alapján az, ha jól értelmeztem, és a CPU-Z szerint is, csak gondoltam biztos ami biztos.
Ha az, szeretnék 64bites win7-re váltani, mert elvileg jobb.
itt a kép:Csatolt kép: Képkivágás.JPG

#46 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 29. 21:14 PM

64

#47 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. December 29. 21:57 PM

Dátum: martin1227

Van egy Intel Celeron D 3.33GHz-es processzorom és az lenne a kérdéd hogy 64bites-e

Egy intel oldalán talált kép alapján az, ha jól értelmeztem, és a CPU-Z szerint is, csak gondoltam biztos ami biztos.
Ha az, szeretnék 64bites win7-re váltani, mert elvileg jobb.
itt a kép:[attachment=0]Képkivágás.JPG[/attachment]

Akkor szükséges ha van minimum 4Gb memóriád a gépben, ha nincs akkor
amúgy fölösleges én is rájöttem közben :)

#48 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 01. 00:45 AM

Itt mire gondolsz hogy a Phenom még elég bugos, ez érdekelne.

Dátum: Black Bird

Dátum: manó

Sziasztok!Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy milyen tapasztalatok vannak az új phenom procikról.Ugyanis szeretnék váltani.Jelenleg egy Q6600-at használok ami 4 magos.A neten már nézegettem a teszteket de engem mindig inkább a valós életbeli dolgok fogtak meg.Szóval aki használ vagy van úgy mond kézzel fogható tapasztalata ossza meg velem.Előre is köszi!

Mire akarod használni a gépet leginkább mert nem biztos hogy azért jobban járnál a phenomal meg még elég bugos egy kicsit. A teljesítmény különbségek max akkor jönnének ki ha pl kernelt forgatsz linux bsd stb alatt mivel gondolom windowsos rendszer lesz rajta az a teljesítménybeli előny nagyon elhanyagolható lesz ahoz hogy ez előjöjjön ahoz optimlizálni kell az oprendszert meg plusz az alkalmazásokat is ahogy male is írta nem biztos hogy jobban jársz vele.Szóval vista alat nagyon nem fogsz tudni szoftvert is tunningolni mert amit hw oldalon nyernél azt szoftver oldalon elmenne ha pl még nem forgattál forrásból progit akkor ez egy kicsit furcsa lesz.

AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#49 Dirtyman

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 02. 15:41 PM

Üdv
nem tudom ideillik e a kérdésem, arra lennék kiváncsi, hogyan lehetne megoldani hogy feljebb huzhassam kicsit a processzorom orajelét.
Az alaplap sajnos nemigazán támogatja elvileg a tuningot, + még nemcsináltam ilyent.
alaplap: Gigabyte GA-MA69VM-S2
Processzor: AMD Sempron le-1100 (1.9GHz)

#50 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 02. 16:02 PM

Dátum: Viktorio

Itt mire gondolsz hogy a Phenom még elég bugos, ez érdekelne.

Dátum: Black Bird

Dátum: manó

Sziasztok!Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy milyen tapasztalatok vannak az új phenom procikról.Ugyanis szeretnék váltani.Jelenleg egy Q6600-at használok ami 4 magos.A neten már nézegettem a teszteket de engem mindig inkább a valós életbeli dolgok fogtak meg.Szóval aki használ vagy van úgy mond kézzel fogható tapasztalata ossza meg velem.Előre is köszi!

Mire akarod használni a gépet leginkább mert nem biztos hogy azért jobban járnál a phenomal meg még elég bugos egy kicsit. A teljesítmény különbségek max akkor jönnének ki ha pl kernelt forgatsz linux bsd stb alatt mivel gondolom windowsos rendszer lesz rajta az a teljesítménybeli előny nagyon elhanyagolható lesz ahoz hogy ez előjöjjön ahoz optimlizálni kell az oprendszert meg plusz az alkalmazásokat is ahogy male is írta nem biztos hogy jobban jársz vele.Szóval vista alat nagyon nem fogsz tudni szoftvert is tunningolni mert amit hw oldalon nyernél azt szoftver oldalon elmenne ha pl még nem forgattál forrásból progit akkor ez egy kicsit furcsa lesz.

arra hogy volt egy elég érdekes hiba az fpu-ban ami memoria túlcsordulást okozhat legalább is az első generációs phenomokban de azóta ez javítva lett a másik meg az hogy ez elégé érdekes probálkozást adhat egy jogosultság emeléshez is. mivel biztonsági hibák nem csak szoftverben hanem hardverben is van ahogy az intel procikban is van egy ilyen csomó hiba ami csunya dolgokra is használható pl tpm kulcs megszerzése pl. :) a bug lényege az az volt amikor felfedezték hogy bizonyos méretű illetve hosszúságú számok esetén fagyások léphetnek fel pl. :) de a mostaniak már jók. intelről vagy amd-ről legyen akár szó. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#51 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 02. 18:12 PM

Dátum: Black Bird

mivel biztonsági hibák nem csak szoftverben hanem hardverben is van ahogy az intel procikban is van egy ilyen csomó hiba ami csunya dolgokra is használható pl tpm kulcs megszerzése
A videókártyákat is fel lehetet használni csúnya dolgokra. :)
kép

#52 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 02. 19:37 PM

Dátum: tomyboy2

Dátum: Black Bird

mivel biztonsági hibák nem csak szoftverben hanem hardverben is van ahogy az intel procikban is van egy ilyen csomó hiba ami csunya dolgokra is használható pl tpm kulcs megszerzése
A videókártyákat is fel lehetet használni csúnya dolgokra. :)

jaja ha van 2db bika kártya a gépben elég gyors lesz a jelszó törés is meg a szivárvány tábla használata is igaz ott már ram is kell nem kicsi. :) sokan itt bele se gondolnak hogy egy hw bug kihasználásával milyen durva dolgokat lehet csinálni mert mit lehet kihasználni egy hw bugal mivel leginkább a szoftveres hibákra koncentrálnak. pl az egyik bt chipben is elég érdekes biztnsági hibát találtak ha jól emlékszem valami atheros chip volt amit mobilokba raknának bt chip gyanánt. szóval ezért van az hogy a szoftveres tűzfalam majd meg véd a veszélyes dolgoktól.:D ezért érdemes olvasgatni a defcon-t és a blackhat-et mert ilyen jellegű témák is vannak az oldalon. anno még a legújabb gsm titkosításának feltöréséről és működéséről is találtam infokat. :) én plo ilyen dolgokat is nézek ha procit vagy bármilyen hw-s dolgot vennék esetleg magamnak. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#53 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 02. 22:28 PM

...kösz csak azért kérdeztem mert most készülök venni egy négymagos amd procit remélem ez újabb fajta (AMD Phenom 9850 X4 black edition)
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#54 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 03. 16:37 PM

Azt semmiképpen se vedd meg, mert az az elsőgeneráció és mint ismeretes eléggé bénán sikerült. Helyette Phenom II-t nézzél: http://products.amd....en-us/desktopcp ... False&f11=

#55 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 03. 19:55 PM

Köszönöm az infót de mi a különbség az általam leírt phenom x4 között és az oldalon találhatók között? Esetleg tudnál valami magyar linket adni hogy melyik phenom x4-et lenne érdemes beszerezni? Mert ebbe most belekeveredtem hogy melyik az elsőgeneráció meg melyik nem.

Dátum: male

Azt semmiképpen se vedd meg, mert az az elsőgeneráció és mint ismeretes eléggé bénán sikerült. Helyette Phenom II-t nézzél: http://products.amd....en-us/desktopcp ... False&f11=

AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#56 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 03. 22:52 PM

Keress teszteket iponon és prohardveren mindkét témában.

Egyébként onnan tudod, hogy az elsőgenerációnak AM2+ foglalata van, a másodiknak AM3. Ez azzal jár, hogy vagy új alaplapot kell venned, vagy meg kell nézned a gyártó oldalán, hogy támogatja-e azt a CPU-t. De ha javasolhatom, semmiképp ne vegyél az elsőgenerációból, mindenképpen Phenom II-t vegyél!

Pl:
http://prohardver.hu...ielezodhet.html
http://prohardver.hu...i_bevezeto.html
http://prohardver.hu...henom_9500.html

#57 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 04. 01:39 AM

Megint csak köszi a számomra hasznos infót :)

Dátum: male

Keress teszteket iponon és prohardveren mindkét témában.

Egyébként onnan tudod, hogy az elsőgenerációnak AM2+ foglalata van, a másodiknak AM3. Ez azzal jár, hogy vagy új alaplapot kell venned, vagy meg kell nézned a gyártó oldalán, hogy támogatja-e azt a CPU-t. De ha javasolhatom, semmiképp ne vegyél az elsőgenerációból, mindenképpen Phenom II-t vegyél!

Pl:
http://prohardver.hu...ielezodhet.html
http://prohardver.hu...i_bevezeto.html
http://prohardver.hu...henom_9500.html

AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#58 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 04. 01:59 AM

Egyébként néztem az alaplap tulajdonságait és azon tűnődtem a cpu support listában hogy van olyan hogy am2 foglalatú alaplap támogatja az am3 procikat? Olvastam hogy bele lehet rakni amit linkeltél cikkben is de egészséges vagy egyáltalán érdemes szerinted?

Dátum: male

Keress teszteket iponon és prohardveren mindkét témában.

Egyébként onnan tudod, hogy az elsőgenerációnak AM2+ foglalata van, a másodiknak AM3. Ez azzal jár, hogy vagy új alaplapot kell venned, vagy meg kell nézned a gyártó oldalán, hogy támogatja-e azt a CPU-t. De ha javasolhatom, semmiképp ne vegyél az elsőgenerációból, mindenképpen Phenom II-t vegyél!

Pl:
http://prohardver.hu...ielezodhet.html
http://prohardver.hu...i_bevezeto.html
http://prohardver.hu...henom_9500.html

AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#59 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 04. 08:51 AM

A processzor neve:INTEL....
LGA 1156
vagy
LGA 1366 foglalattal...
Valahogy ezek mellett az AMD labdába se rúg....
:)
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#60 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 04. 12:12 PM

Dátum: Viktorio

Egyébként néztem az alaplap tulajdonságait és azon tűnődtem a cpu support listában hogy van olyan hogy am2 foglalatú alaplap támogatja az am3 procikat? Olvastam hogy bele lehet rakni amit linkeltél cikkben is de egészséges vagy egyáltalán érdemes szerinted?

Hali.

Milyen alaplapod van pontosan? Nekem is Phenom II X4 procim van és lazán megy a az AM2+os lapomban. Elég jol megy tuningba is. Alapon 3 Ghz, csupán szorzó emeléssel ment nálam stabil 3.7 Ghzet. Phenom II x4 940 a procim pontosabban. Bár ez még nem AM3as proci, de AM2+os lapokban azok is mennek lazán. Semmi különbséget nemfogsz észre venni abban, hogy nem AM3as lapban van. Csupán annyi hogy az AM2+ nemtámogatja a DDR-3 memoriát, mivel nincs rajta a foglalat a memoria számára.

Egyébként egy Phenom II x2 550-el elég jól járnál. Bár nemtudom neked mire kell a gép, de elég erős az a proci is. A legolcsobb négymagos az X4 925. Ujonnan 30ért meglehet venni, de ha nem ragaszkodsz az ujhoz akkor használtba még ocsobban.

Énis 9850 BE-ről váltottam a 940esre. Ég és föld a két proci teljesitménye.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó