Ugrás a tartalomhoz


Videókártya kérdések


163 válasz érkezett a témában

#21 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 13. 15:08 PM

Nincs jelentőssége, hogy milyenek a memóriáid.
Itt az én alaplapon: MSI 865GM3-V
Ez is DDR1-es (nekem 2x1GB van benne, többet nem is lehet belerakni) és gyönyörűen muzsikál benne ez a kártya.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#22 gunit88

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 13. 15:17 PM

oké..köszi s egítséget...körul kell néznem hogy hol jobbak az árak..meg hogy hol tudom beszerezni

#23 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 13. 16:30 PM

gunit88!

Az ajánlott videókártya már igényli a a saját gyorsabb DDR2-DDR3-as ramokat. Az, hogy a Te alaplapi rendszered még az első DDR-t kezeli, a videókártya szempontjából nem lényeges, tökéletesen fog működni, Nálad az a fontos hogy AGP-s legyen.
Viszont én, saját tapasztalataimat figyelembe véve, nem ajánlanék az utolsó AGP-s sorozatú ATI kártyát, ugyanis. Az ATI már nem ír drivert AGP-s kártyákhoz, csak PCI-e hez, a gyártóknak kell ezt megtenni (Sapphire, stb). Én egy AGP-s Sapphire 3850-est hajtottam 3-hónapig, majd feladtam. Bizonyos alkalmazásoknál különös dolgokat művelt, ezt egyébként bármelyik fórumban megtekintheted, elég sokan panaszkodnak az utolsó AGP-s ATI-kra. Félreértés ne essék, nagyon jó kártyák, nem az észt osztom, csak egy előre nem látható esetleges kellemetlenséget akadályoznék meg. Az én javaslatom, egy GeForce 7600GT 256Mb DDR3-as kártya lenne, ami technológiailag ugyan elmarad egy 2000-es vagy 3000-es sorozatú ATI-tól, de kompatibilisebb az előzőnél. Sok sikert.

#24 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 13. 17:30 PM

Dátum: erix31

Az ATI már nem ír drivert AGP-s kártyákhoz, csak PCI-e hez, a gyártóknak kell ezt megtenni (Sapphire, stb).
És meg is teszik, mivel kap az ember egy driverCD-t a videókártyához. Nekem még mindíg azzal a driverrel fut hibapont nélkül amit hozzá adott a Sapphire. Semmi gondom nincs a kártyával.
Nem mindíg az újabb driver a jobb. Saját bőrömön tapasztaltam az ellenkezőjét amikor az NVidia GeForce FX5500-as kártyámhoz leszedtem egy Vista driver még 2007 áprilisában és azzal működött rendesen és amikor megjelent hozzá újabb, akkor nosza frissítsünk - régi driver le,új fel - az eredmény: állandó vga probléma (lefagyott játék közben stb). Új driver leszed, régi driver visszakerült és a problémáim is megszüntek.
Az Sapphire HD2600XT esetében már nem is kisérleteztem az új driverrel. Minek! A kapott driverrel tökéletesen működik, akkor minek az új.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#25 neotilusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 12. 17:27 PM

Heló!

Van két kérdésem:
Az egyik, hogy a gépben ati radeon 9550-es grafikai kártya van. Újratelepítés után hiába raktam fel a drivert, elég pocsék játék közben a grafika, vagy el sem indul. Próbáltam mindenféle drivert, de nem igazán stimmel. Töltöttem le Directx 9.c-t az sem hozott javulást, már ha a kettő lehet összefüggésben. Szóval milyen drivert haználjak, hogy frankón menjen?
A másik kérdésem, hogy hogyan lehet "felhúzni" a teljesítményét?
Előre is kösz mindenkinek

#26 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 13. 14:11 PM

Az alaplap memória tipusa(DDR1)nem áll szoros összefüggében a VGA memória tipusával,pl DDR3-4-5....Nem sok köze van hozzá.Minél jobb memória van a VGA-n, pl.DDR5,annál gyorsabb.Tehát a te DDR1-es alaplapodba nyugodtan mehet a DDR3-as VGA kártya is..
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#27 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 14. 16:37 PM

Dátum: neotilusz

Heló!

Van két kérdésem:
Az egyik, hogy a gépben ati radeon 9550-es grafikai kártya van. Újratelepítés után hiába raktam fel a drivert, elég pocsék játék közben a grafika, vagy el sem indul. Próbáltam mindenféle drivert, de nem igazán stimmel. Töltöttem le Directx 9.c-t az sem hozott javulást, már ha a kettő lehet összefüggésben. Szóval milyen drivert haználjak, hogy frankón menjen?
A másik kérdésem, hogy hogyan lehet "felhúzni" a teljesítményét?
Előre is kösz mindenkinek

Szia neotilusz!
Ebben az esetben ajánlom az omega drivert. innen tudod leszedni: http://omegadrivers.net/ati.php ha ati kártyához kell megtalálhattó a 32és 64bites xphez lés vistahoz is elég jól teljesít a driver Half Life2 is nagyon jól megy ezzel a driverel.
Ha segítség kell nyugodtan szólj.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#28 neotilusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 15. 12:02 PM

HEló Black Bird!

Kösz a segítséget.
Letöltöttem az xp-hez való omega féle drivert, viszont újraindítva kiírta, hogy a windows előző verziójához való a program, és a felbontást is ennek mefelelően állította át. Lehet hogy csak rosszat töltöttem le.... Már próbáltam régebben is ez az omega drivert akkor is ugyan így jártam. Lehet, hogy a directx-szel van gond? Attól akad kicsit játék közben...
Pentium 4es 519 processzor van asus alaplapban, ami 3ghz-es, 1,5 gigára bővítettem a ram-ot, a vga pedig 256os.
A Crysis-el játszok most, kicsit szaggatja ha eseménydúsabb:) a pálya. Igaz hogy a minimum gépigény 256os vga, de a többi konfig. teljesen jó azt hiszem.
Bár alapból nem egy jó az ati vga, legalább is ilyeneket olvastam...

#29 neotilusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 15. 12:13 PM

Dátum: devil666

Az alaplap memória tipusa(DDR1)nem áll szoros összefüggében a VGA memória tipusával,pl DDR3-4-5....Nem sok köze van hozzá.Minél jobb memória van a VGA-n, pl.DDR5,annál gyorsabb.Tehát a te DDR1-es alaplapodba nyugodtan mehet a DDR3-as VGA kártya is..


Heló devil666!

Szóval akkor nem lehet nagyobb teljesítmányt kicsikarni a kártyából? Nem igazán értek hozzá, bocs ha értetlennek tűnik a kérdés. Annyit tudok hogy DDR-400-as memória van a gépben, ami ugya a 400 Mhz-re utal...

#30 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 23. 22:31 PM

Dátum: neotilusz

HEló Black Bird!

Kösz a segítséget.
Letöltöttem az xp-hez való omega féle drivert, viszont újraindítva kiírta, hogy a windows előző verziójához való a program, és a felbontást is ennek mefelelően állította át. Lehet hogy csak rosszat töltöttem le.... Már próbáltam régebben is ez az omega drivert akkor is ugyan így jártam. Lehet, hogy a directx-szel van gond? Attól akad kicsit játék közben...
Pentium 4es 519 processzor van asus alaplapban, ami 3ghz-es, 1,5 gigára bővítettem a ram-ot, a vga pedig 256os.
A Crysis-el játszok most, kicsit szaggatja ha eseménydúsabb:) a pálya. Igaz hogy a minimum gépigény 256os vga, de a többi konfig. teljesen jó azt hiszem.
Bár alapból nem egy jó az ati vga, legalább is ilyeneket olvastam...

Érdekes nekem laptopba ati readon x200 mobile van és nem írt kisemmilyen hibát xp alatt teszteltem és elég jól működött.
Ha vistasd van akkor a vistas részt nézd meg. nem nem xpsnél nézd meg melyik van legfelül és probáld meg azzal esetleg amikor telepíted akkor kérdezi hogy az pci expresses(x16 vagy sima agp-is e a kártya a megfelelő foglalatnál bejelöl és akkor esetleg nem jön elő és figyelj arra is hogy hány bites a rendszer szerintem ez lehet a gond. Ha további probléma lépne fel nyugodtan zargas ez ügyben.
Az ati vgak nagyon jó kártyák windows és linux alatt is imacba is ati kártya van:D
esetleg ha pár dolgot alacsonyra veszed a crysisben akkor szerintem tűrhetően fog futni:D

#31 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 05. 12:45 PM

Van egy Geforce FX 5200-as kártyám. A legutolsó driverét használtam, de egy kicsit lassúcska. Egy kicsit kutakodtam és találtam egy moddingolt drivert (http://www.omegadrivers.net/) ami jó a kártyámhoz. (http://www.start64.h...=1772&Itemid=98)(igaz 64 bites Vistahoz van, de a 32 bitesnél is így van). Na már most, ha felteszem, akkor újraindítás után az eszközkezelőben a videókártya tulajdonságoknál 43-as hibakóddal nem működik. Akinek volt hasonló problémája, vagy tudja a megoldását, az segítsen nekem. A gépemre Vista van feltéve.

Előre is köszönöm a segítséget.
kép

#32 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 05. 13:51 PM

Nem tudom mi lehet,de a "moddolt" cucc miatt lehet.....Én maradnék a gyári meghajtóprogramnál..Egy FX5200-ból amúgy se sokat lehet kisajtolni(nem lenézésképp irom!) még a buherált cuccokkal se.Tudom,volt FX5200-om 3 éve... :roll:
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#33 Brutusmedve

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 27. 16:00 PM

Van egy Asrock P4v88+-os http://www.asrock.co...del=P4V88%2b&s= alaplapom és tönkrement a benne lévő kari. Van egy ismerősöm aki ideadná ezt jó olcsón ezt a karit ATI Radeon X1650Pro 512MB DDR2, DVI, TV-OUT, AGP mert pénz szűkében van. Ha megveszem passzolni fog rendesen a laphoz? Nem lesz semmi lefagyás meg ilyenek?
Sűrgös lenne ugyanis többen jelezték hogy megvennék.

#34 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 27. 16:37 PM

Szerintem simán jó bele, ha a tápod is bírja.
De ha már elkelt, akkor nekem is van egy eladó videó kártyám. :) Viszont kell hozzá egy 400W-os táp.
Több infó az aláírásomban.
Az előző oldalon találsz egy összehasonlító táblázatot videó kártyákról.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#35 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 01. 15:35 PM

ASRock P45TurboTwins2000 alaplapom van amihez az lenne a kérdésem,hogy a videokártya ventilátorának a szabályozását lehet-e BIOS-bol állítani mert fullon pörög és elég hangos!A régi alaplapom is asrock volt 4core dual és abba 36%-nál jobban nem pörgött a ventilátor az újba már 71%-on!Mi ez a nagy változás?ATI HD 2600PRO 256MB a videokártya amit lecseréltem ATI HD 3870 GDRR4 512MB kártyára ahol már 81%-on pörög a venti és hangos!

#36 Zoid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 06. 15:22 PM

Sziasztok.Lenne egy kis problémám a videókártyámmal(de lehet hogy maga a gép tré).Vista 64 ultimate-t használok amivel semmi gond sincs,viszont játékoknál az inditástól számolva kb:1perc múlva kezd az alaplap szaggatottan sípolni.Kétszer-háromszor különböző hosszan majd addig amig magától abba nem hagyja.perc után kezdi előről,viszont a játék gond nélkül megy tovább,lehetne vele játszani,ha nem őrülne meg az ember a sípolásoktól.Ha videót nézek jó,ha teljes képre rakom,azt csinálja amit a játékoknál.Bármi mást csinálok a gépen nincs vele gond,ezért gondoltam a videókártyára.Az Everestel a rendszer stabilitásteszten néztem akkor is elkezdte a sípolást.3DMark Vintageval csináltam egy tesztet,de ahogy néztem a neten elég lehangoló,de igazából nem értek hozzá.
A tesz:http://images.netbag.hu/20081206/15134726301.jpg
A gépem:CPU QuadCore AMD Phenom Black Edition 9600, 2300 MHz
Alaplap Gigabyte GA-MA790X-DS4
Memória 4GB
Videokártya SAPPHIRE HD 3650 512MB GDDR3 PCI-E
Táp 450W Chieftec
Elóre is köszönöm a segitséget.

#37 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 06. 15:40 PM

Nem tudok mást mondani, mint hőfok, illeszkedési vagy kompatibilitási probléma (vagy rossz az alaplap/videókártya). Szóval az első kettőt nézd meg.. Aztán ha nagyon nem megy, javaslom, hogy írj a tweaktown-ra (angol).

#38 Zoid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 06. 16:06 PM

Szia.Köszönöm.A hőfok elvileg jó azt néztem.Megpróbálom a szétszedést,hátha.

#39 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 08. 11:03 AM

Van egy Videokártya Sapphire Radeon HD 3870 GDDR4 512MB amivel bármit csinálok hibaüzenetet ír ki!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Felvétel1.jpg


#40 Zoid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 08. 17:10 PM

Sziasztok.Köszönom a segitséget.Megpróbálom egy 600W-os táppal.Ha úgy se lesz jó akkor megy a garanciális szervizbe,szenvedjenek vele ők.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó