Ugrás a tartalomhoz


USB háttértár felismerhetetlen


14 válasz érkezett a témában

#1 tkazinczy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 26. 16:13 PM

Kedves Sorstársak!
Új Windows Vista Ultimate felhasználó vagyok, és van egy olyan problémám, amit még a PC összerakó szakija sem tudott megoldani: hiába csatlakoztatok USB-háttértárat a géphez, nem ismeri fel, iiletve a csatlakozás tényét veszi, de nem jelenik meg a "sajátgépben" meg sehol se. A program elkezd illesztőprogramot keresni, majd a Microsoft oldalra irányít, ahol van egy frissítés, amit az új hardware felismeréséhez ajánlanak. Ezt letöltöttem, de a rendszer nem engedi telepíteni - "erre a rendszerre nem érvényes " szöveggel. Az AFPV komplett csomagot is letöltöttem, de semmi.
Akinek van javaslata, kérem, segítsen!
Üdv: tkazinczy

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 26. 17:42 PM

Milyen USB háttértár, és hova irányított? 32 vagy 64bit?

#3 Rolii-16

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 26. 20:00 PM

http://driveragent.com

nr.1 site driverokal kapcsolatban.
itt van mindenfele driver scan-eles, frisites, kereses, letoltes stb.

#4 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 26. 20:17 PM

Én vigyáznék az ilyen programokkal, mert nekem többször is olyan drivert rakott fel, ami nem is volt jó. Csak a visszaállítás mentette meg az újratelepítéstől. Amúgy ha jól tudom, akkor csak kilistázza, hogy mellyek a rossz driverek, és ahhoz, hogy letöltsd, ahhoz már perkálnod kell némi kis pénzt. De a kilistázáshoz nyugodtan lehet használni.
kép

#5 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 26. 20:30 PM

VezérlőpultRendszer és karbantartásFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelés (vagy futtatás: compmgmt.msc)TárolásLemezkezelés: itt mutatja a pendrive-ot?

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: pendrive.png


#6 tkazinczy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 27. 17:33 PM

Köszönöm az ötleteket, bár egyelőre patthelyzet van.
32 bites a Vista
A felügyeleti eszközök/számítógépkezelés/tárolásban megjelenik az USB-eszköz.
Számomra teljesen logikátlan, hogy pl. a videokamwrát ugyanígy nem ismeri fel, de a fényképezőgépet igen, arról feltölti a képeket.
Nem lehet, hogy az alaplapban kéne a hibát keresni? (Asus,P5K-E)
Üdvözlettel: tkazinczy

#7 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 27. 17:42 PM

Ha ott mutatja az eszközt, akkor rendelj hozzá betűjelet, ha lehetséges.

#8 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 27. 17:44 PM

Szia, Nem alap lap gond, nálam is ugyan ez a probléma volt... De nálam a Deamon Tools zavart be... újrahuztam , és azóta megjeleniti a sajátgépbe... ha a Deamon-ba beálitasz több virtuális meghajtot megjeleniti?
de ha meg nem is használsz deamont...ha nem akkor nem tudtam segiteni...

#9 SuperNova

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 07. 19:20 PM

Hello mindenki.

A probléma a következő lenne:
Van 1 USB-s külső vinyó (250GB WD Passport), 1,5 éves. A laptopomon tökéletesen működött, csakhogy a laptop 2 hete megpusztult. Így a régi gépet kell h használjam, amibe csak 1.1 USB van az alaplapra integrálva. Vettem is egy 2.0-ás USB-s bővítőkártyát, beletettem, és telepítettem is. Van 3 különböző pendrive (256MB, 1 és 8 GB), működik is rendesen, meg az egér+bill+nyomtató is. Csak a WD passport nem. Csatlakoztatva megjelenik jobb alul a tálcán a zöld nyíl, sajátgépbe, total commanderbe és a lemezkezelőbe is látni, csak nem lehet megnyitni, semmivel sem, pedig minden program látja, a windows meghajtó betűjelet is ad neki.
A lemezkezelő a méretét 249 MB-ra!!!!!! saccolja xD.
Mind a 4 USB portban ezt csinálja.
Már letiltottam az alaplapra integrált USB 1.1-t, de úgy se jó. Az USB bővítőkártyához megkerestem a legfrisebb driver-t, a rendszer WinXP SP3 32bit, mindíg frissítve.
Az alaplap elég régi, egy MSI K7T power2, olyan 8-9 éves is lehet...

Valaki ötlet?

#10 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 07. 20:40 PM

Mintha valahonnan a homályból rémlene,hogy az XP(ha az van neked)a régi lapoknál nem nagyon ismert fel,és kezelt ekkora HDD-t bizonyos esetekben...
Volt is valami javitás is hozzá azt hiszem...
De ezt találtam:
A BIOS-ok nagyrésze (régebbi alaplap típusuknál) bios-ból nem látja a 137 Gb-nál nagyobb vinyókat. A). Particiónálásnál két részre kell venni, majd az elsőre kell felrakni az oprendszert. Amár mükődő oprendszer alól kell a második particiót létrahozni, és formázni.
:lol:. Frissíteni kell a BIOS-t, ha lehet, ill. van az alaplaphoz.
C). Létezik egy szoftver "big_drive_enabler", ezzel kell engedélyezni.
D). Windows alatti müveletek:
"A 137GB-nál nagyobb ATAPI lemezek támogatásához végezzük el a következő; lépéseket.

1. Indítsunk el a registry editort. (regedit)
2. Keressük meg a
HKLM SYSTEM CurrentControlSet Services atapi Parameters
alkulcsot.
3. Adjunk hozzá egy új DWORD kulcsot, melynek neve EnableBigLba legyen, értékét pedig állítsuk 1-re.
4. Indítsuk újra a rendszert"

De nem biztos,hogy ez a problémád...

Lehet nem jó a fáljrendszere,RAW vagy ilyesmi..
Passz..
Csak próbálok ötleteket adni..
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#11 SuperNova

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 08. 15:02 PM

Köszi a tippeket devil666, próbálkoztam rendesen...
Az alaplap és a bios is támogatja a 48bites LBA-t, de azért létrehoztam az "EnableBigLba"
kulcsot a registrybe, így a lemezkezelő 248MB helyett már 249GB-t lát, NTFS-be...
(bár a 160GB-os samu vinyót rendesen kezelte eddig is hibamentesen)
De még mindíg nem tudom megnyitni a WD Passport tartalmát semmiben sem.
Sajátgépbe megnézve, a fájlrendszerre RAW-ot ír...
Kicsit utánanéztem a gugliba, és arra jutottam h a fájlrendszer megsérült...[enyhe infarktus következett be]. Mivel nagyon sok adat van rajta, így a formázás jelenleg nem megoldás, mindenképpen le kellene menteni róla az adatokat.
Fórumokba ajánlották a getbackdata és a testdisk nevű programokat.

Van valakinek ilyen téren tapasztalata?

#12 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 08. 16:52 PM

Pl.: szerezz valahonnan egy paragon partitiomagic progit. Az nem csak partícionálni tud, hanem a partíciókon lévő fájlokat is lehet vele mozgatni.
Hátha képes olvasni a winyódat, és a rajta lévő adatokat át tudod menteni másik ép eszközre.
Ha bejön, akkor esetleg próbálj meg valakitől kérni akkora winyót amire mindent ki tudsz menteni. Majd újra partícionálhatod és mehetnek rá vissza az adatok.

UI.: Nekem van egy paragon partition managger boot CD-m. ISO formátumot felrakhatom valahova, ha kell.

#13 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 08. 16:55 PM

Szerintem nézd meg egy másik gépen, hogy ott is előjön-e a hiba. Valamint nem formáztad-e exfat-ra a hd-t, mert akkor is RAW-ként fogja látni az XP a lemezt. Persze van egy frissítés, amivel megkapja az exfat támogatást az XP. itt olvastam, hogy kevés áram miatt is nem ismerte fel a lemezt.
kép

#14 SuperNova

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 08. 18:33 PM

Köszönöm a tippeket, félig-meddig sikerült megoldani a helyzetet.
Most már rendesen felismeri a gép a Passportot, meg is tudom nyitni olvasni/írni is tudok rá.
A probléma oka a mini USB kábel volt. A gyári egy 30 centis darab volt, de mivel USB csati csak a gép hátulján van, ezért hoszabbat használtam (1m-est, MP3 lejátszóét), amin talán nem kapott annyi kakaót, amennyi kellett volna.
De azért nem úsztam meg ennyivel.... kb 20GB adat megmozgatása után a következő
hibaüzenettel ajándékozott meg a windows: "nem sikerült a késleltetett írás...blalblabla...",
és a winyót megint elveszíti a gép.
Talán túl gyenge a gép, kevés RAM, vagy a win bolondult meg, elvittem haverhoz, neki sokkal jobb gépe van, nála 1 órányi másolgatás után sem volt gond, úgyhogy valószínú nem a winyó hibás. Majd holnap egy újratelepítéssel megpróbálkozom.
Van két mobil rack-em(20 és 80GB), de ezeknél se találkoztam ilyen hibaüzenettel.

#15 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 08. 19:39 PM

Ne rakd újra a gépet. 2 megoldás van rá:
1. vagy nem kap elég áramot
2. hibás a kábel, mert nálam is előfordult, hogy állandóan dobta a lemezt a gép és a megoldás az volt rá, hogy vettem egy usb kábelt, és azzal tökéletesen működik, tehát nem a Windows hibája.
kép





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó