Ugrás a tartalomhoz


XP boot


8 válasz érkezett a témában

#1 sasa

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 03. 23:03 PM

Sziasztok!
A gépemen SATA winchesteren van az xp.A mobil rack IDE csatlakozású,slave-ra jamperolva.Ha a rack-et bekapcsolom,a rendszer mindíg erröl akar felállni,vagyis egy fekete képernyőt kapok.Irány a BIOS-átállítani az elsődleges boot-ot.Ezt a lépést szeretném kihagyni.Megköszönném,ha valaki tudna megoldást.

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 03. 23:22 PM

Szia!

Most per pillanat nem tudom megnézni, de ha jól tudom, én ki tudom választani honnan bootoljon, vagy honnan ne. Egyszerűen kikapcsolom, hogy IDE-ről bootolni akarjon, és kész.

Bár ez erősen függ az alaplaptól is. Esetleg egy típus után többet segíthetné(n)k :D

#3 sasa

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 03. 23:59 PM

Kössz a segítséget.Az alaplap:i945 chipset Asus P5ld2-X/1333.

#4 Gades

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 07:53 AM

Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy állandóan bootol a gép:( Beugrott egy trójai,és egy vírusirto oldalra akart irányítani,az asztalra is felrakott 3parancsikont! Letöröltem, de az asztalt percenként újra tölti! Mit tegyek? Segítsetek legyetek szivesek! Üdv

#5 konyec

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 08:21 AM

Sziasztok
Olyan XP boot CD kéne amivel elindul a gépem, aztán pendrive-ra le tudom menteni a legfontosabbakat a vinyóról.
Előre is köszi

#6 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 08:56 AM

Chiao!

1.Egy frissített adatbázisú vírusírtót használva csökkentett módban (bootoláskor F8) indítsd a gépet!
Csinálj egy teljeskörű ellenőrzést!
2.Szintén csökkentett módban: start-futtatás-msconfig-automatikus indítás: lődd ki a szerinted nem oda illő progi(ka)t!
3.Ha a windows egyik renszerdll-jébe beépülő vírus okozza a bajt, akkor csökkentett mód: start-futtatás-sfc.exe /scannow vagy /scanboot ( minden újraindításkor ellenőriz, parancsvisszahívás: /revert ), - telepítő cd legyen kéznél!
4.Bootolj telepítő-cd-ről, válaszd a javítást: a 3. pontban leírtak szerint járj el (egyéb parancsparaméterek: sfc /?)!
5.Bootolj másik ntfs-t látó rendszerről (haver gépe), azon teszteld le meghajtót!
6.Bootolj Hiren's cd-ről, a többi adja magát : http://www.hiren.inf...reeware-tools/1

Remélem segítettem: Üdv!

#7 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 09:05 AM

Üdv Konyec!

http://rs28.rapidsha...mander_2007.rar

Remélem támogatja az USB-t, ha nem ments HDD-re vagy egy másik partícióra!

Sok sikert!

#8 Gades

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 10:33 AM

Üdv greentomato! az asztalon a kép marad, a tálca ill a progik parancsikonjai tünnek el, 5sec és vissza jön! Telepítő CD-m nincs:(

#9 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 15:19 PM

Hát így nehéz lesz...
Így csak személyesen tudnék segíteni, de biztos van valaki számítógépes berátod!?
Ha egy e-mail-címet megadsz, küldenék egy kisebb segítséget.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó