Ugrás a tartalomhoz


64 bites Vista


43 válasz érkezett a témában

#1 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 26. 19:16 PM

Jelenleg 32 bites Vista-m van (Ultimate) de azonban fel tudnám tenni a 64 bites verziót is. Lenne jó pár kérdésem:
1. Nem találtam ac'97-es (c-media CMI9761A integrált) 64 bites drivert, van-e valakinek ilyen hangkerregtető driverje, vagy a MS Update leszedi azt?
2. Tényleg igaz-e, hogyha Firefoxot használok, akkor nem tudok flash dolgokat használni?
3. Mennyivel gyorsultak a játékok, illetve a programok, és a bejelentkezés a windows-ba?

Jelenleg a következő programokat, és játékokat használom: Nero 7.10, Starcraft (Brood War), Tiberian Sun, GTA SA, Total Annihilation, Kingdom Under Fire, AVG antivirus (free), Windows Live Messenger, Firefox, Diablo 2. Nos ezek mind elfutnak 64 bites Winen is, vagy csak egy részük?

Köszönettel

Tamás
kép

#2 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 26. 19:45 PM

Neroban nem vagyok biztos, h menni fog, frissitsd. Starcraft is eleg regi jatek, Total Annihilation is... nemtudom.

A "de" es az "azonban" szavak hasonlo jelentesuek, ne hasznald oket egyutt :)

Idézet

1. Nem találtam ac'97-es (c-media CMI9761A integrált) 64 bites drivert, van-e valakinek ilyen hangkerregtető driverje, vagy a MS Update leszedi azt?
Passz, ezt nem tudom.

Idézet

2. Tényleg igaz-e, hogyha Firefoxot használok, akkor nem tudok flash dolgokat használni?
Nem igaz, mukodik a flash. Csak a nativ, 64bites firefox buildekkel nem megy a flash, a "sima" firefoxszal, amit a mozillatol lehet tolteni, azzal menni fog.

Idézet

3. Mennyivel gyorsultak a játékok, illetve a programok, és a bejelentkezés a windows-ba?
Semennyivel.

#3 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 26. 19:49 PM

Én (is) tesztelgettem a 64 bites Vista-t többször is, SP1 nélkül, SP1-gyel, de az a meglátásom, hogy alapjában véve semmi értelme a 64 bitest használni, ha 4GB-nál nem több RAM van a gépben.

#4 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 26. 21:04 PM

Érdekesek, amit írtatok, legalább meg lett cáfolva a flash probléma, már csak a hangkártya driverrel van a gond. Amúgy szerintem el kell, hogy fussanak ezek a játékok, mivel asszem kezeli a 32 bites alkalmazásokat, csak a 16 bitet nem kezeli. Amúgy csak azért kérdeztem, mert mindenhol mást írnak a 64 bitről. Pld. itt van 1 teszt, amely vegyes eredményeket értek el. http://prohardver.hu...ocesszorok.html Egyébként most 512 Mb ram van a gépemben (max 2 GB lehet).
kép

#5 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 26. 23:04 PM

Ha 512MB RAM-mal tervezed a 64 bites Vista-t, akkor inkább tegyél le róla, az nagyon kevés lesz neki.

#6 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 26. 23:47 PM

igen, 512 rammal elegge kellemetlen elmeny lesz :)

egyebkent, ahogy bootor is mondta: ha jot akarsz magadnak, ne hasznalj x64 vistat, ha nincsen ra spec indokod (pl 4GB+ RAM).

#7 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 27. 10:04 AM

Jó, de későbbiekben belerakok 2 Gb ramot a gépbe. Bár most is nézegettem a fórumokat, és vegyes véleményeket írtak a 64 bites Windows-ról.
kép

#8 sundi58

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 27. 11:15 AM

Hali!

Nekem 64 bit-es Vista Ultimate-m van, van 2 GB RAM + egy dual core 2,8 GhZ proci.

A drivereket és az egyéb dolgokat hozzá a http://www.start64.hu weboldalról lehet letölteni.

Azon az oldalon van minden, ami csak kell egy 64 bites rendszerre.

Pl.: Driver, szoftver, ...

#9 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 27. 18:45 PM

Dátum: sundi58

Hali!

Nekem 64 bit-es Vista Ultimate-m van, van 2 GB RAM + egy dual core 2,8 GhZ proci.

A drivereket és az egyéb dolgokat hozzá a http://www.start64.hu weboldalról lehet letölteni.

Azon az oldalon van minden, ami csak kell egy 64 bites rendszerre.

Pl.: Driver, szoftver, ...

És hogy futnak rajta a programok és a játékok?

És milyen hangkártyád van?
kép

#10 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 27. 21:34 PM

4 GB alatt felesleges,és értelmetlen 64 bites Vistát használni...Még lassabb lesz, mint a 32 bites...Speckó én 6 GB-tal használom.. :)
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#11 Rozsomak

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 07. 09:35 AM

Az én konfigom:

Alaplap neve Asus P5K Pro (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
CPU típusa QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)
Videokártya NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)
Rendszermemória 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Operációs rendszer Microsoft Windows Vista Ultimate

Nagyon gyors, meg vagyok vele elégedve.
Mióta az egyik frissítés miatt a végtelen újraindulás hibát (http://winportal.net/?id=1244) megoldottam, újrahúztam. Azóta nagyon pöpec, mindenkinek csak ajámlani tudom. Nekem főleg a sakk- elemző progik (multiprocesszor) miatt kellett ilyen bivaly gép.

#12 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 07. 17:19 PM

Előtte 32 bites Vista-t használtál, hogy újrahúztad, vagy eddig is 64 bites Vista-d volt?
kép

#13 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 11. 19:23 PM

Nekem annak idején a gépcserém során vettem 64bites Vistát, mert a kereskedőm szerint 64 bites géphez az való. Nem értettem hozzá, hát elfogadtam. Őszintén csak néhány hétig volt probléma egy-két meghajtóval és programmal, de azóta (épp egy éve) semmi. Minden remekül fut - igaz játszani azt nem szoktam -, de nagy multimédiás állományokkal dolgozom és még nem sikerült a Vistának fejre állnia. Hogy ez most a 64 bitnek köszönhető vagy sem, azt nem tudom, de most már nem is nagyon érdekel. Az viszont tény, hogy nem sok minden indokolja, hogy valaki 64bites Vistát vegyen. (Hacsak a kereskedője nem beszéli rá :D )

#14 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 11. 21:30 PM

Hogyha a hangkártyámhoz lenne 64 bites illesztőprogramom, akkor már gond nélkül tudnék váltani, de mivel nincs, ezért e-nélkül nem tudok váltani. Amúgy át lehet írni a 32 bites drivert úgy, hogy 64 biten föl lehessen telepíteni, és ráadásul működjön is?
kép

#15 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 12. 19:37 PM

Az AC'97-hez van már 64bites Vista driver. Például: http://www.realtek.c...w/downloads/dow ... Down=false

#16 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 12. 21:16 PM

Dátum: Lalo

Az AC'97-hez van már 64bites Vista driver. Például: http://www.realtek.c...w/downloads/dow ... Down=false

Vigyázz, mert több féle AC'97-es hangkártya van. Van a C-Media típusú (ami nekem van), és van a Realtek féle AC'97-es hangkártya (amit belinkeltél). Nekem a C-Media típusú 64 bites driver kellene.
kép

#17 Rozsomak

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 13. 01:33 AM

Dátum: tomyboy2

Előtte 32 bites Vista-t használtál, hogy újrahúztad, vagy eddig is 64 bites Vista-d volt?
Ha engem kérdeztél, akkor ez egy teljesen új konfig. 10 napja építettem, mindent újonnan vettem. Előtte 32 bites Windows XP Pro SP2 -esem volt. Meg voltam elégedve, de úgy érzem, ez a jövő. Meg ez sok RAM -ot tud megcímezni, adott esetben...

#18 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 13. 17:46 PM

Akkor meg itt nézd meg: http://driverzone.co...ice.php?id=7651

#19 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 13. 19:44 PM

Dátum: Lalo

Jó lenne, csak nem működik a Download link.

Szerkesztve: na letöltöttem de nem a te általad megadott linken, hanem itt: http://www.asrock.co...8&s=&T=D&ID=133 Amúgy szerintem a 64 bites xp driver ugyanúgy felmegy a 64 bites Vista-ra, mint a 32 bites xp driver a 32 bites Vista-ra. Szóljatok, ha tévednék. Ja és köszi, hogy segítettél.
kép

#20 sundi58

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 13. 19:47 PM

Dátum: tomyboy2

Dátum: Lalo

Jó lenne, csak nem működik a Download link.

Esetleg nézd meg a http://www.start64.hu weboldalt. Ott minden van, ami egy 64 bites Vista-ra vagy XP-re kell.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó