Ugrás a tartalomhoz


Melyiket válasszam: Vista vagy XP?


19 válasz érkezett a témában

#1 balint1217

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 20. 06:46 AM

Segítsetek mert nem tudom eldönteni mert tetszik nagyon a Vista de egy csomó kedvenc programom nem fut rajta ezért van az XP de a vistána meg a megjelenése is nagyon jól néz ki. A konfigommal nincs gond simán megy vele csak nem megy egy két régi játék amivel még akarok játszani.

#2 sundi58

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 20. 09:04 AM

Nekem futnak a régi játékok, csak annyit kell tenni, hogy a játék exe tulajdonságánál be kell állítani, hogy XP SP2-be futassa és úgy megy. Nekem így elindulnak a játékok.

#3 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 20. 16:47 PM

Nem csak jól néz ki, hanem biztonság (homokozóként működő IE7, UAC, Defender, kétirányú tűzfal), gyorsaság, kezelhetőség és stabilitás terén is sokkal jobb mint az elődei. És szinte minden programnak van Vista-kompatibilis változata!
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#4 R-pee

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 41 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 21. 15:31 PM

Vagy ha vki az XP-t szereti és tetszik neki a Vista külseje, az töltse le vmelyik Vista skin packot XP-hez. Amúgy ha vkinek rendesen megy a Vista, az maraggyon annál szvsz.

#5 kjhun_911

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 21. 17:10 PM

Sziasztok

Én egyelőre még maradok az XP-nél, mivelhogy igen sok program készült rá, remélem hamar kijön az SP3 is, Vistá-t még a maga valójában még nem láttam egyszer sem.

#6 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 21. 19:26 PM

@kj_hun911!

Nem csak látni kell, hanem ki is kell próbálni, megéri. Én is XP-t használtam egykor, de kipróbáltam a Vista-t és az XP-nek a sorsa a törlés lett, pedig májusban még elég kevés program futatt rajta de mostmár ..... !
És ezt egy ilyen konfiggal mondom:
- Intel Celeron D 3.06 GHz proci
- 2x512 MB ram
- NVidia GeForce FX 5500 256 MB videokártya
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#7 sundi58

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 10:19 AM

die nadel!

Nekem 2 GB RAMom van, egy 2,8 GhZ Dual core proci, és egy Nvidia 8500 GT 256 MB-os videókártya.

Ezzel a konfiggal sokkal gyorsabban futnak nekem a játékok, meg minden, amíg csak 1 GB Ramom volt. Meg a Vista-nak már a 2 GB a maximum gépigénye. De a Vista sokkal jobb, mint az XP, mert olyan dolgok vannak benne, amiket XP-be nem volt.

Pl.: Windows DVD készítő, Rendszervisszaállító, Windows Defender, meg olyat is csinál, ha csatlakoztatsz a gépedhez egy Hardwer-t, akkor nem az van, hogy na hol van a CD, honnan szedjek le driver-t, hanem a Vista már automatikusan megkeresi a csatlakoztatott Hardwer driver-ét és miután letöltötte már telepíti is.

Úgyhogy, aki nem hiszi, az próbálja ki. Aki ki akaná próbálni, annak a Windows Vista Ultimate-t ajánlom, mert abba minden benne van.

#8 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 13:25 PM

Idézet

Meg a Vista-nak már a 2 GB a maximum gépigénye.
Ezt hogy érted?

XP-ben is van rendszervisszaállítás, igaz, nem olyan fejlett, mint XP-ben. Valamint a Defender XP-re is telepíthető, de tény: a Vista korszerűbb az XP-nél.

#9 sundi58

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 13:39 PM

Úgy értem, hogy ez az ajánlott gépigénye a Vista-nak, ha mondjuk a Crysisal vagy a Cod 4-el akar vki játszani. Mert 2 GB-n nem szaggat, mint 1 GB-n.

#10 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 13:42 PM

Szerintem Crysis, és COD4 esetében XP-nél is "megkockáztathatjuk" a 2GB-ot. (RAM)

#11 pano

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 14:22 PM

Sziasztok! Szia! 1217balint ! Mindenképp Vista! Ha érdekel a pc ,és ez az egész ami körülötte van, hamar belejössz ! Én is játékok miatt kicsit idegenkettem a vistátol, de fent van a xp-is. De kb fél éve nem nyultam az xp-hez. Főleg most hogy van sp1 a vistához! EZ a jelen hidd el ! Még csak annyit hogy ha valami nem szalad a vistán ,fórumokon pl .itt :P http://www.msw.hu/forum/ sok segitséget találsz ! :lol:

#12 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 16:21 PM

Dátum: Bootor

Valamint a Defender XP-re is telepíthető, de tény: a Vista korszerűbb az XP-nél.
Igen telepíthető, de kérdés, hogy ugyanolyan hatékony-e mint Vista alatt? Erre nagyon jó példa az IE7:
"A külső támadások ellen nemcsak a víruskeresők, a tűzfal vagy a Defender nyújtanak védelmet, hanem maga a böngésző is. Az Internet Explorer legújabb kiadásának vistás verziója többet tud XP-s társánál, hiszen kihasználja a rendszer védelmi rendszerét, kiegészítve saját funkcióival. Ezért Internet Explorer 7+-nak is szokták nevezni, hogy a kétféle verziót könnyebben megkülönböztessék.
Az IE7+ egyik legfontosabb biztonsági szolgáltatása, hogy védett módban képes futni. Ilyenkor a böngésző elkülöníti magát a rendszertől, a kártékony kódok nem képesek átjutni ezen a vonalon. Az Explorer ugyanis a háttérben külön mappát hoz létre, és úgy tesz, mintha az az egész merevlemezünk lenne. Ilyenkor a rendszerleíró adatbázisnak is egy árnyékmásolata jön létre, amely a böngésző bezárása után törlődik. "
Forrás: A Vista védelmi rendszere
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#13 RBJ

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 17:27 PM

Lopikulát a vistának.
felraktam már ezer fajtát sot csináltam vlite vel egy 780 mb os vistat is mégis lassu foss az egész. semmi olyan nincs a vistában amit ne lehetne xp vel megcsinálni. azért hogy szép csicsa miatt legyen eroforrásigénye az már gáz.
pedig nem fos a gépem szerintem mégis látni hogy nem fekszik a vista neki. intel centrn.duo t 7250 2g , 2 g ram nvidia gforce 8400 mg MSI noti és mégis fogja a vista.
lekvárt neki . jo hogy nem 500e forintos gépet veszek a vista miatt. sot tavaly évégéig a gyártok is kecsegek voltak mert az uj gépeket és notikat vista val adták ki és rengeteg géphez nem lehetet xp s drivert szerezni és szopika lett belole. igy jártam egy benq joybook al is megvettem vista t leszed xp fel se net se hang. driverek megnézem a gyárto honlapján és nicsak csak vista driverek voltak. na gyári vista vissza noti vissza a médiamartk ba és savanyuan elodtam hogy elnéztem és nem erre a gépre gondoltam és pénz vissza. hhehE. ugy látom megvárom a winfos 7 et ami 2009 -2010 re jon ki. a vistát meg átlépi mindenki.

#14 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 21:25 PM

Dátum: RBJ

felraktam már ezer fajtát sot csináltam vlite vel egy 780 mb os vistat is mégis lassu foss az egész. semmi olyan nincs a vistában amit ne lehetne xp vel megcsinálni. azért hogy szép csicsa miatt legyen eroforrásigénye az már gáz.
pedig nem fos a gépem szerintem mégis látni hogy nem fekszik a vista neki. intel centrn.duo t 7250 2g , 2 g ram nvidia gforce 8400 mg MSI noti és mégis fogja a vista.
lekvárt neki.
Nem tudom mire gondolsz, de nekem a 4 éves gépemen (2500+ Barton, 1GB RAM, SATA HDD) tuti gyorsan megy a Vista, helyenként gyorsabb az XP-nél, helyenként lassabb.. De összhangban nincs semmi különbség ezen a gépen. A 780mb-os Vistát nem is csodálom, hogy szar és lassú.

#15 RBJ

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 23:59 PM

figyu.
szerinted miért nem válltanak a cégek és magánszemélyek vistá ra. ?
Szerinted miért mindig a xp a legnagyobb konkurense a vista nak?
Szerinted miért mondja 100 böl 80 hogy marad az xp nél.
szerinted . az eredmények onmagukért beszélnek. miért gyorsab az xp sp3 mal mint a vista fos sp1 el.

#16 atishun

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 23. 08:55 AM

Na most nem itt kéne vitatkozni. :lol:
Ha valakinek nem tetszik nem teszi fel. :P
Én pl még mindig Xp-t használok , mert a környezetemben nem mindenkinek futja (jogtiszta oprendszerre).
Ha majd a vista megfelelő tulajdonsággal bir(szoftver támogatás,hardware optimizáció) elgondolkodom a megvételén.
Addig is bátran harcoljanak az xp-sek a vistásokkal.
Ha elérkezik az idő , én is váltok..

#17 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 23. 11:37 AM

Dátum: RBJ

figyu.
szerinted miért nem válltanak a cégek és magánszemélyek vistá ra. ?
Szerinted miért mindig a xp a legnagyobb konkurense a vista nak?
Szerinted miért mondja 100 böl 80 hogy marad az xp nél.
szerinted . az eredmények onmagukért beszélnek. miért gyorsab az xp sp3 mal mint a vista fos sp1 el.
- Azért nem váltanak még a cégek Vista-ra, mert egy ilyen váltás elég sok pénzbe kerülne és nem azért, mert a Vista rossz. Ugyan ez volt a helyzet annak idején az XP-vel is, amíg ki nem jött az SP2.
- Az üzleti felhasználásról már beszéltem, a magán felhasználók körében pedi azért a riválisa az XP a Vista-nak és azért marad meg 100 ból 80 ember XP-nél, mert vagy hallgat a hülye pletykákra, amik nagy része alaptalan, vagy azért, mert a gépe nem tudná futatni a Vista-t. És egy kis apróság: Elég sok embert ismerek és nagyon sokan szidták annak idején a Vista-t, anélkül, hogy kipróbálták volna és egy idő után eljutottak oda, hogy kipróbálják. Nos ezeknek az embereknek a 90%-a ma Vista-t használ és csak jót hallok tőlük.
- Szerinted a Vista telepítőlemeze miért 2.4 GB? Feltetted azt a kiherélt nlite-os sz*rt ami 780 MB, hát nem is csodálom, hogy rossz véleménnyel vagy róla. Egy ha autóból kiszeded a motort meg a váltót és a többi fontos dolgot akkor ne csodálkozz, hogy nem megy!!!!! És ezután még szídod is? No comment!
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#18 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 23. 14:49 PM

nekem is magam altal kiherelt x64 ultimate sp1 van fent, es erdekes modon nagyon nem szar, gyorsabb, mint a "herekkel" :P es tweakek nelkul.

ha tenyleg olyan szar lenne az nlite meg a vlite, a kutya nem hasznalna oket, es nem is fejlesztenek. nem ertem, h egyesek miert szidjak folyamatosan.

#19 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 23. 14:58 PM

Dátum: saladfingers

ha tenyleg olyan szar lenne az nlite meg a vlite, a kutya nem hasznalna oket, es nem is fejlesztenek. nem ertem, h egyesek miert szidjak folyamatosan.
Ez a parasztvakítás parasztvakítása. Alapvetően nem az nLite-tal, meg a vLite-tal van a baj, hanem azzal, hogy sokan ész nélkül használják, és úgy kiherélik a Vistát/XP-t, hogy gyakorlatilag semmi sem marad benne (lásd fejlebb: 780MB-os Vista telepítő), aztán meg csodálkoznak, ha nem megy a rendszer. Valószínűleg nem kutyafüléért ekkora a Vista, mégha egy átlagos embernek nem kellene ennyi cucc bele, mint amennyi van. Általános tévhit, hogyha minél kisebb a Windows (telepítő), akkor annál jobb/gyorsabb lesz a gép, a többi úgysem kell, csak szemét és fölösleg. Akkor miért rakták bele Microsoftéknál? Valaki komolyan azt hiszi, hogy ha nem lenne ezekre szükség (nem létszükségről van szó), akkor csak úgy beleraknák? Ez megint ahhoz hasonlít, hogy sokan csak azért nem rakják fel a hotfixeket a gépükre, mert az csak lassítja és elrontja, valamint egyszer egy IT újság fórumában olvastam egy adminisztrátortól: nem tudja mi az a .NET keretrendszer, és mire jó, ezért nem rakja föl, mert nincs rá szükség. Sajnos sokan ezt el is hiszik, holott a keretrendszer egy nagyon fontos dolog bizonyos esetekben, míg másokban talán tényleg nincs is rá szükség. És gondolom ez is hiányzik azokból a telepítőkből...

Én is használtam nLite-ot, de csak szervizcsomag és SATA driver integrálásához, esetleg 1-2 dolgot előre beállítottam és kész. Nem vettem ki a telepítőből semmit, nem tweakeltem agyon, stb..

#20 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 23. 16:35 PM

male:

.net keretrendszer abszolut nem "nagyon fontos dolog", csak ha hasznalsz .net programokat, amikbol nem tul sok van.
(az mas dolog, h vistaban alapbol van, ez mas kerdes.)

Az, h kicsi windowstol gyorsabb lesz a gep, ez igy valoban tevhit. DE: ha kicsi a telepito, gyorsabban telepul, ha pl Windows Search service nincs benne, elbol gyorsabb (vegigindexel minden szart a vinyodon, iszonyatosan sok eroforrast megeszik), BitLocker kernel drivere minek fusson mindig, ha egyaltalan nem hasznalja a user, stb.

Nem lenne a komponensekre szukseg? windows media player, windows movie and dvd maker, internet explorer, help and support, altalam nem birtokolt hardwarekhez driverek, alap jatekok, fax tamogatas, japan, koreai meg egyeb egzotikus nyelvek, media center, windows calendar, mintakepek, hatterkepek, tavoli asztal, windows mail (outlook), imapi (windows sajat dvd iro szolgaltatasa), UAC, stbstb...
es ezek meg csak toredeke azoknak, amiket en speciel nem hasznalok, es szerintem sokan vannak meg ezzel igy.
ha nem hasznalom, miert foglalja a helyet a gepemen?
a vlite es nlite abszolut nem egy szar eszkoz, sot, nagyon is hasznos, csak nem informatikai analfabetak kezebe valo.
nehany komponens eltavolitasa valoban okozhat 1-2 gondot, olvasgatni kell forumokat, kiserletezgetni kell, stb. akinek ehhez nincs kedve/ideje, az rakjon fel full vistat. ennyi.

nekem speciel 1G a vista sp1 ultimate x64 telepitoje, es boven boldog vagyok vele.

ha azt mondod, h soha nem vettel meg ki a telepitobol semmit, es nem tweakelted, miert mondasz rola velemenyt?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó