Ugrás a tartalomhoz


Graphic Media Accelerator X3100


26 válasz érkezett a témában

#21 demi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 10. 19:44 PM

Dátum: Emuka

Konkrétan az, hogy nem nagyon akarnak futni a játékok.
Létezik, hogy ez ennyire gagyi VGA?
Ghost.Recon.Advanced.Warfighter.2-őt felraktam, de totál levéve minden grafikai beállítást, akkor futott a játék, de a gép csak 32 MB VGA memóriát használt el.
Ha valakinek van GMA X3100-as VGA-ja, az szóljon!!!



GMA X3100 felépítéséből adódóan modern ( párhuzamosított univerzális végrehajtóegységek ), de NEM játékra tervezett VGA. Gondoljunk bele, hogy hardverből még a mai 3D-hez elengedhetetlen vertex shader műveletekkel operáló kódokat sem volt képes futtatni majd 1,5 év után jött driver frissítéssel képes , de nagyon lassan.

X4500HD esetében is inkább a HD videók lejátszásra használjuk a végrehajtó egységeit, játékban alig nyújt többet a régieknél. De ez az adott szegmensben megfelel.. Másrészt Intel Driverei 3D ben mindig is botrányosan rosszak...

Egy AMD780 Mobile -vel már játszhatsz kicsit, mert a grafikus magja teljesen megegyezik a külön kártyaként ismert radeon 3450-nel, frame buffer szervezése más.... Driver támogatás pedig közel tökéletes....

#22 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 10. 20:44 PM

Dátum: ShanX

Szasz!

Nekem a céges laptopomba van ilyen grafkártya, és igen sajnos naon gagyi kártyának számít, mivel ennek a chipje nem igazán játékokhoz való.

Inkább film nézéshez ajánlom.


LENOVO 3000 N200
Intel Celeron M530 1.73GHz (32 és 64 bit)
512MB RAM
120GB SATA winchester (Western Digital)
DVD+/-RW drive
15.4" XGA CristalClear kijelző
Intel GMA X3100
Broadcom 57xx LAN
Intel 3945 a/b/g WLAN

Szia Shan X!
Már mint milyen oprendszer alatt vannak gondok vele?
Mert pl Linux BSD OSX Solaris meg ezek alatt nagyon is jól működik.
De leginkább azért van ez mert az intel leginkább a nyílt forrás kód felé tart driver fejlesztésben az utóbbi időben az intelnek nem a windows az elsődleges platform. A meghajtó progikat elősszőr linux alá lesznek elérhetőek és utána az ablaxra jön ki az intel honlapjáról szed le a legfrissebb meghajtó progit és akkor problémád megoldódik ezt a kártyát nem arra találták ki hogy az über gyilok játékok fussanak ezt arra találták ki hogy kevesebbet fogyaszon a laptopod és nagyobb legyen az aku időd. Ezt nem azért írtam mert utálom a windowst csak észre kell venni hogy van más is a világon.A gagyi kifejezést meg kéretik mellőzni. Van a mondás hw-t venni tudni kell.Ha játszani akar valaki akkor vegyen egy erősebb graf kártyával rendelkező laptopot ja hát az sokba kerül ez van a teljesítményért fizetni kell:D Főleg azért mert egy meghajtó progi bevizsgálása microsoftéknál nem kis pénzbe kerül és még azért is fizetned kell az adott vga gyártónak ha nem megy át szóval vannak ilyen dolgok is a háttérben.Csak kicsit keresgélni kellene mielöt legagyiznak valamit. nekem x200M(igen ez még a nagyon gyenge kártya alján van egy nvidia 6200M szintjén van teljesítményben és tudásban persze) van a laptopomban és nagyon jól működik win és linux alatt is. http://hup.hu/ Érdemes olvasgatni. :( Azért érdemes játékoknál a memória igényt is megnézni.Használok windowst is nem csak a fenti rendszereket az osx és a solaris kivételével:D
http://intel.com/ ha a fenti kártyával kapcsolatos infokat akarsz. Nem rossz a fenti kártya csak a driver nem elég friss hozzá.Ahogy te is írtad nem erre lett tervezve ezért ne is csodálkozon az aki ilyen vga kártyával rendelkező laptopot vesz hogy a nagyon hw igényes játékok nem fognak futni rajta.A naon meg ezeket a szavakat kerüld mert nehezen olvasható és értelmezhető és csak magáról állít ki szegénységi bizonyítványt új magyart nem nagyon értem.Azért leírtam az intel új felfogását és ideológiáját a saját helyzetével kapcsolatban. Mivel ezeket a gépeket nagytöbbség szerint Linuxal adják el és nem Windowsal ha meg windowsal akkor is xp-t raknak rá.Azért júó tudni hogy az adott gyártó hogy áll hozzá az adott oprendszerhez. Bocs ha hosszú voltam.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#23 toki33

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 19. 23:05 PM

Sziasztok!
Újonc vagyok (nem csak a notik világában) és lenne egy kérdésem: jelenthet megoldást ha a fenti karihoz más gyártó driverét használjuk? Vagy ez esélytelen? És ha mégis, mit ajánlotok?
Köszönet előre is:Töki33

#24 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 20. 01:04 AM

Mire lehet megoldás?

#25 szaszb

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 21. 00:01 AM

Sziasztok! Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy van egy Hp-Compaq laptopom. /6720s/ Egy Intel® Graphics Media Accelerator X3100-assal van szerelve. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e ezt cserélni
, vagy hogy van -e egyáltalán ezen a chipseten foglalat videokari számára... És ha igen, mit ajánlotok?
Előre is köszi. Kellemes ünnepeket!

#26 Byroo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. May 22. 18:15 PM

Helo!Nekem olyan problémám lenne,hogy van egy lenovo N200-am.Windows 7 van rajta.A video kártyám pedig egy mobile intel 965 Express chipset family,fönt van a driver amibe benne van gyárilag az Intel Tv varázslo.Elinditom a programot és hiába van összekötve a tv-vel s-videon keresztül nem találja a tvét.Manuálisan probálom akkor sem.Jah és még drivert se találok sehol a neten s-videora.Segitsetek lécci.

Elöre is köszönöm!

#27 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. May 23. 05:41 AM

Az Intel Graphics Media Accelerator vagy rövidítve GMA, az Intel grafikus processzorai közül az aktuális termékvonal, melyek a számítógépek alaplapjaira kerülnek beépítésre (integrált gyártás). Ezek az integrált grafikus megoldások miatt nincs szükség külső grafikus kártyára, ellenben az alacsony gyártási költségek következtében, valamint az alacsony energiafogyasztás miatt közkedvelt megoldásként jönnek számításba a hordozható, s egyben alacsony árfekvésű számítástechnikai eszközöknél (laptop, notebook). Természetesen ebből következik a hátrányuk is: a számítógép központi memóriájából „csípik le” a szükséges memóriát a működésükhöz, így a teljesítményük – az asztali számítógépekben fellelhető „grafikus erőművekéhez” képest – jóval gyengébb. Hasonló megoldásokat gyárt még az AMD (ATI), az NVidia, valamint a VIA is.

GMA 3100

A G31, G33, Q33 és a Q35 chipkészletek vannak párosítva a GMA 3100 grafikus maggal, melyek DirectX 9 képességgel rendelkeznek. A 3D mag nagyon hasonló a korábbi GMA 3000 grafikus maghoz, az eltérés a RAMDAC órajelének csökkentéséből adódik: 350 MHz, illetve a DVO portok órajelei is 225 Mpixel/s sebességre lettek csökkentve.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó