Ugrás a tartalomhoz


Mozilla Firefox


126 válasz érkezett a témában

#21 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 24. 21:11 PM

Dátum: bluefish

Na először a Firefox 3.5-t csinálják meg, és csak utána beszéljenek a Firefox 4-ről.
kép

#22 vlevi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 25. 07:11 AM

Dátum: Black Bird

Dátum: male

Hmmm.. Honnan vetted hogy a tálcán lévő alkalmazások kevesebb memóriát foglalnak? Szerintem lényegesen kevesebbet nem, max pár kb.

Gondolom úgy értette hogy ha egyszer be van töltve a memoriába akkor az alkalmazás által elfoglalt memoriához képest fog kevesebbet enni. A Firefox az már tényleg nem eszi meg a rammod mert sikerült optimalizálni ezt a részt.:)
Szerintem ha tálcára teszed akkor ideiglenesen ki lesznek lapozva és ha meg újból kell akkor meg majd a feladat ütemző berántja a memoriába hm mily véletlen hogy a kernel ütemzőjét is feladat ütemzőnek hívják.:)

Hát én nagyon nem szeretném, ha a DivX encodert csak azért kivágná pagefileba, mert ikonban fut. Szerintem ennek ehhez semmi köze. Max annyi, hogy a képernyős, azaz a megjelenítéshez szükséges dolgok nem futnak ilyenkor egy programnál.

#23 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 26. 14:46 PM

Dátum: tomyboy2

Dátum: bluefish

Na először a Firefox 3.5-t csinálják meg, és csak utána beszéljenek a Firefox 4-ről.

a 3.5 meg eredetileg a 3.1-es lett volna így a 4-es firefox lesz a 3.5-ös :)
Hupon meg csomószor volt róla szó meg majd jön a mozilla 2.0 is igen sokszor volt róla hír hogy a mozillat nem fejlesztik jelenleg sea monkey(tengeri majom) a kompozer meg jelenleg a 0.8alpha4-nél tart magyarosítás meg még nem érhető el hozzá a firefoxos topikhoz annyival kapcsolódik hogy ezek is a firefox motorját használják
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#24 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 26. 14:50 PM

Dátum: vlevi

Dátum: Black Bird

Dátum: male

Hmmm.. Honnan vetted hogy a tálcán lévő alkalmazások kevesebb memóriát foglalnak? Szerintem lényegesen kevesebbet nem, max pár kb.

Gondolom úgy értette hogy ha egyszer be van töltve a memoriába akkor az alkalmazás által elfoglalt memoriához képest fog kevesebbet enni. A Firefox az már tényleg nem eszi meg a rammod mert sikerült optimalizálni ezt a részt.:)
Szerintem ha tálcára teszed akkor ideiglenesen ki lesznek lapozva és ha meg újból kell akkor meg majd a feladat ütemző berántja a memoriába hm mily véletlen hogy a kernel ütemzőjét is feladat ütemzőnek hívják.:)

Hát én nagyon nem szeretném, ha a DivX encodert csak azért kivágná pagefileba, mert ikonban fut. Szerintem ennek ehhez semmi köze. Max annyi, hogy a képernyős, azaz a megjelenítéshez szükséges dolgok nem futnak ilyenkor egy programnál.

pontosan ahogy írtad a divixes encoder esetén meg a memória kezelés a divixes encoder feladata firefoxnál ilyen esetben a felhasználói könyvtáradban lévő ideiglenes csere könyvtárban lesznek a dolgaid és akkor onnan fogja berántani ha megint használatba veszed a firefoxot.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#25 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 17. 19:14 PM

Na elérhető a 3.5 rc:)
A hír meg itt gondolom érdekelni fog titeket.:D
A link meg itt: http://hup.hu/cikkek...90617/megkezdte ... rjeszteset
A hírben megtalálhatóak a letöltési linkek is.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#26 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 13:50 PM

Megjelent a Firefox 3.5 végleges változata. (Aki a 3.5 RC3-at használja, annak már meg is van.)
Letöltés

#27 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. June 30. 15:09 PM

köszi! :D

#28 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 15:10 PM

Dátum: Bootor

Megjelent a Firefox 3.5 végleges változata. (Aki a 3.5 RC3-at használja, annak már meg is van.)
Letöltés

jajaja hivatalosan ma hajnaltól lesz letölthető a végleges már mint akkor fogják bejelenteni a nagy hírt nekem még ubuntu alatt a 3.0.11-es van majd ha ubuntunál is elérhető lesz akkor majd automatán frissül a legújabb foxra.
és érdemes megnézni ezt az oldalt is http://hack.mozolla.org/
ár tipp a tunningoláshoz meg a testreszabáshoz a 3.5-ös firefoxhoz. :D

A kapcsolód hír illetve blog érdemes elolvasgatni a hozzászólásokat is.
http://hup.hu/node/72885
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#29 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 16:33 PM

Sokkal gyorsabb!!!! 3.5 jee :D

#30 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 16:42 PM

Ez a 3.5 nagyon odavág!!!Tényleg gyorsabb és jobb.Csak gratulálni tudok a fejlesztőknek.!!

#31 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. June 30. 17:17 PM

Ezt én is tapasztaltam! :D

#32 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 18:21 PM

Na most néztem a mozzilla oldalát itt van a hivatalos bejelentés
https://developer.mo...a.org/devnews/i ... -download/
A hup-os cik meg itt található a bejelentésről.
http://hup.hu/cikkek...90630/letolthet ... irefox_3.5
Letölteni meg a szokásos helyen vagy az oldalon ezen a linken ha elfelejtené valaki esetleg. :D
http://www.mozilla-e...org/hu/firefox/ (hivatalos)
http://www.msw.hu/le...3_5_magyar.html
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#33 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 03. 18:11 PM

Azért ez elég érdekes lett a 3.5-ben:
(friss xp/ff35 installon is ilyen, és Vista-n is)

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: bug.jpg


#34 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 03. 21:19 PM

Dátum: Bootor

Azért ez elég érdekes lett a 3.5-ben:
(friss xp/ff35 installon is ilyen, és Vista-n is)
Ne aggodj, nálam is ilyen sajnos (Win7), vagy a about:configban, vagy ez egy hiba, amit ki fognak javítani.
kép

#35 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 03. 21:31 PM

Igen, minden letöltést mappaként jelenít meg. De engem ez nem igazán zavar.

#36 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 03. 22:14 PM

Na firefox 3.0.11 ezt produkálta a vasamon.
http://service.futur...k.com/peacekeep ... n?key=1iPC
http://service.futur...k.com/peacekeep ... n?key=1iPC
http://service.futur...k.com/peacekeep ... n?key=1iPC
Ami az előző eredményekhez képest nem rossz. :)
első eredmény 501 pont
második eredmény 536 pont
harmadik eredmény 536 pont
Átlagban ennyi lenne a minimum: 524 pont
Operációs rendszer: Ubuntu Studio 9.04 32bit
Kernel verzió: blackbird@studio:~$ uname -a
Linux studio 2.6.28-3-rt #12-Ubuntu SMP PREEMPT RT Fri Apr 17 10:09:11 UTC 2009 i686 GNU/Linux

Ha lesz kedvem csinálok egyet a firefox 3.5-el is :(
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#37 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 04. 04:45 AM

Ja ja.Nekem is feltűnt ez a mappás téma mikor elsőnek töltöttem le egy szimpla exe fájlt.Mit ne mondjak hirtelen begazoltam mit küld ez nekem de miután letöltöttem és megnéztem megnyugodtam,hogy nem valami vírus féle.Remélem kijavítják ezt a hibát mert mondjuk én speciále szeretem látni mi érkezik és milyen formában.

#38 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 04. 09:21 AM

Dátum: manó

Ja ja.Nekem is feltűnt ez a mappás téma mikor elsőnek töltöttem le egy szimpla exe fájlt.Mit ne mondjak hirtelen begazoltam mit küld ez nekem de miután letöltöttem és megnéztem megnyugodtam,hogy nem valami vírus féle.Remélem kijavítják ezt a hibát mert mondjuk én speciále szeretem látni mi érkezik és milyen formában.

Üdv a firefox linuxos változata alapból így jelzi a dolgokat szóval ezzel nincsen gond meg így gyorsan megállapítható hogy milyen anyagot szedtél le pl pdf-eknél meg megjelenik nálam egy adobe reader logo már mint linux alatt. szóval ez egy új funkciónak tekinthető már mint a windowsos firefox esetén. :) Ez nem bug hanem feature! :(
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#39 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 05. 15:45 PM

Az érdekes az egészben az, hogyha megnyitásra klikkelek mentés helyett, akkor az ikon helyesen jelenik meg, csak a mentésnél rossz.

#40 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 05. 16:09 PM

Dátum: Bootor

Az érdekes az egészben az, hogyha megnyitásra klikkelek mentés helyett, akkor az ikon helyesen jelenik meg, csak a mentésnél rossz.

szerintem ezt majd javítani fogják ha bejelented a hibakövető rendszerbe.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó