Ugrás a tartalomhoz


Vista telepítési probléma


13 válasz érkezett a témában

#1 Zsolesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 09:00 AM

Sziasztok!

A napokban vettem egy Acer Aspire 5920-703G32Mi laptopot, amin Spanyol Vista Home Premium volt telepítve(OEM).
Nem tudtam sehogy magyarítani, ezért gondoltam felteszek egy Magyar Ultimate-et, leformáztam a vinyót, elindítottam a telepítést, és miután bemásolja a telepítési fájlokat, kiírja, hogy másolási hiba, és kezdi elölről...
Egy barátom is ugyanígy járt, szintén ugyanezzel a géppel.
Találkozott valaki már ilyen problémával?
Mi lehet a gond? Mi a megoldás?

#2 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 10:38 AM

Esetleg nem hibás a dvd lemez, amiről telepíteni szeretnéd? Mert szerintem ez is okozhatja a hibát.
kép

#3 Zsolesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 10:50 AM

Sajnos nem...
Már próbáltam másik lemezzel, sőt a meghajtót is kicseréltem, az sem változtatott a problémán.
Arra gondolok, hogy nem hardver probléma lesz, hanem valamit talán figyel az alaplap, vagy a bios-ban van valami tréfa...

#4 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 10:59 AM

Eredeti jogtiszta, Home Premium volt rajta? Ha igen, akkor egy eredeti magyar Vista DVD-ről telepítsd a Home Premiumot. Ne "szórakozz" mindenféle tört Ultimate-ekkel, egy eredeti Home Premium többet ér!

#5 Zsolesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 11:13 AM

Igen, eredeti volt, csak Spanyol. Felhívtam a Microsofot-ot, hogy lehet-e magyarítani, azt a választ kaptam, hogy nem, csak az Ultimate verziót.
Nem írtam ki a recovery-t, és a vinyót leformáztam.
Csak az az érdekes, hogy a három napig használható verzió-t sem telepíti...
Talán még az xp-t megpróbálom, azzal mit csinál.

#6 Zsolesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 11:17 AM

Bőven jó lenne a Home premium, csak magyarul.
Most mit csináljak?

#7 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 11:28 AM

Magyarítani úgy tudod, ahogy mondtam. Szerzel egy eredeti Vista DVD-t (mindegy milyet, Basic, Premium, Business, Ultimate), ami magyar, és azt telepíted, a telepítésnél megadod neki a "spanyol" CD kulcsot - el kell fogadnia -, és a Premium fog települni.

#8 Zsolesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 16:38 PM

Jó-jó megadnám,de nem jut el odáig! Már hamarabb írja ki, hogy fájl másolási hiba!
Már próbáltam azt a változatot is amit a microsoft honlapjáról lehet letölteni, és talán harminc napig működik.
Mielőtt letöröltem mindent, tökéletesen működött a gép. Mi történhetett?
Elvigyem márkaszervízbe?

#9 Zsolesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 17:13 PM

Megpróbálom, csak attól félek, hogy elzavarnak, mert itt nálunk nem is lehet ilyen gépet kapni. :cry:
Az az érdekes, hogy egy haverom is vett ugyan ilyet, és ugyan ez a probléma vele, ugyen így nem tudja telepíteni.
Mind a két gép rossz llenne? Nem hiszem... Biztos, hogy van valami oka, és van rá valami egyszrű megoldás...
Ezért is nyitottam ezt a fórunot, hátha találkozott már valaki ilyennel.

#10 nil

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 03. 10:32 AM

Helló!
Ha még nem oldódott meg a telepítési problémád, két dolgra hívám fel a figyelmed.
Az első: memória teszt futtatása. Az esetek nagy részében, a hibás memória
okozza a telepítési problémát.
A második: Ha a telepítés sikeres, nem biztos, hogy újraindulás után bootolni fog a
Vistád, a rejtett (telepítő) partíció bejegyzése miatt.
Üdv: Nil.

#11 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 03. 10:41 AM

Ez elég érdekes gond,én első ként átnézném a BIOS-t,a memóriát(bár ha két gépen volt ugyanez a gond, akkor szinte kizárva a hiba),ha igy se jó akkor csinálnék egy HDD-mélyformázást(ami ugye nem azonos a sima telepitéskori format C-vel),valamelyik jó programmal,pl:KillDisk Professional.Ha egy ócska P4-gépre feltudtam tenni a Vistát,nehogy már egy laptopra nem menjen fel....
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#12 Zsolesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 03. 17:20 PM

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítségét!
Megoldódott a probléma. Leírom mivolt a gond, hátha kerül hozzátok új Acer laptop.
Tehát: az Acer gépeken, a vinyón van egy recovery partício, ami formázással nem tűnik el, bár a gép azt írja, hogy teljesen üres a merevlemez.
Egy DOS-os programmal sikerült az egész merevlemezt nullákra írni, és csak így tünt el a rejtett, írásvédett partício.
Ez után simán sikerült telepíteni a Vistát, és tökéletesen működik a gép is.

#13 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 03. 17:37 PM

LOL...Mélyformázás=merevlemez 0-kal teleirása...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#14 Zsolesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 03. 17:46 PM

:( ...igen.
Nagyon jól ráéreztél a problémára... Köszönöm!





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó