Ugrás a tartalomhoz


Trójai írtása...


21 válasz érkezett a témában

#1 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 11:48 AM

Napok óta az a problémám , hogy a Temp könyvtárban állandóan trójai vírusokat jelez :

kép

Hiába törlöm , következő bekapcsoláskor ismét jelzi őket :)
Már ráuszítottam a Troján huntert és a Trojan removert is , de hiába :)
Induláskor a commanderrel megnézve a Temp könyvtárat nincs benne $ kezdetű fájl , de riasztás után már ott van és több is ( 4-5 ) jön egymás után :)
A commanderrel is hiába törlöm , újraindításkor kezdi elölről...
Valami hatékonyabb ellenszer van ellene ?

#2 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 12:46 PM

Szerintem nem ártana ha ráeresztenél a gépre egy teljes ellenőrzést. Valószínű nem ott van a gond forrása, hanem igencsak berághatta vmi a rendszerbe. Ugyan ez el fog tartani egy darabig, de ugy gondolom érdemes. Asszem (nem vok benne teljesen biztos) a trójai ellen hasznos lehet a SpybotS&D is tedd fel azt is futtasd végig hátha segít.

#3 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 15:10 PM

Probáld teljesen végig futatni online a nod32-t hátha az ugy is tudd segiteni.
De feltelepitve tuti leírtsa.



Dátum: spyrro

Napok óta az a problémám , hogy a Temp könyvtárban állandóan trójai vírusokat jelez :

kép

Hiába törlöm , következő bekapcsoláskor ismét jelzi őket :)
Már ráuszítottam a Troján huntert és a Trojan removert is , de hiába :)
Induláskor a commanderrel megnézve a Temp könyvtárat nincs benne $ kezdetű fájl , de riasztás után már ott van és több is ( 4-5 ) jön egymás után :)
A commanderrel is hiába törlöm , újraindításkor kezdi elölről...
Valami hatékonyabb ellenszer van ellene ?

Hutóczky József

#4 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 15:17 PM

Avast!-al próbáld meg a bootidejű keresést.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#5 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 19:00 PM

Nyári gyakon volt ilyen, hogy mikor noddal lenyomtam pár vírust, és utána ráküldtem még egy avastot is, akkor az még több tucat vírust és trójait talált. Nehogy már az avast jobb legyen, mint a nod! Tudom, hogy nem nagy szám ez se, és egyáltalán nem is jön, de azért jóval többször hallok nodról, mire bárki is az avastot emlegetné... Ennél már csak a dimitryj által lefuttatott panda online scan eredménye volt sokkolóbb :) Szóval a három említésre került termékből egyiket se engedem a rendszere(i)m közelébe.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#6 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 19:47 PM

Dátum: LoRenZo

Nehogy már az avast jobb legyen, mint a nod!
Pedig hatékonyabb és jobb is! Rengetegszer hallom a környezetemben illetve olvasom fórumokon, hogy az Avast! takarít a NOD után és sajnos a személyes tapasztalatom is ezt igazolta. Azóta (2007 május) használok a NOD helyett Avast!-ot és hibátlanul teszi a dolgát, ami a NOD-ról nem volt elmondható!
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#7 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 22:15 PM

Elhiszem, amit mondasz, de számomra akkor is furcsa, hogy így van - nem mintha bármilyen téren is befolyásolna...
kép
i like the sparkle in your eyes!

#8 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 22:17 PM

A NOD32 a legjobbak között van,az AVAST csak kismiska...Én nem szórakoznék hosszadalmasan,ha mindig visszatér a trójai...Adat mentés, majd C FORMAT!Ez a legjobb virusirtó...LOL
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#9 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 00:04 AM

Nos, valami ilyesmire utaltam korábban (mármint a noddal kapcsolatban). Nem muszáj formázni, ha túl macerás; szerezni kell egy live cd-s antivirt, az után nem fog visszajönni semmi.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#10 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 26. 18:52 PM

Szerintem az AVG is jobb a nodtól. egyszer volt hogy a nod nem talált semmit(vagyis többször is volt) az AVG meg megtalált mindet leírtotta és jól működött a gép utána. Azóta a nod felejtő. Jah meg a norton se ér semmit nálam ....

#11 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 26. 20:05 PM

Ajánlóm figyelmedbe: Sunbelt Vipre!
www.vipre.hu

#12 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 26. 20:35 PM

Dátum: tomboy013

Szerintem az AVG is jobb a nodtól.
A Nod-nál minden jobb! :lol:
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#13 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 26. 22:14 PM

Nekem Nod32őm van méghozzá a 3as verzió. Sose volt virusom, és trojaim se. 3éve Nod32őt használok és még nemvolt vele bajom. Nyugod szivvel ráengedem a gépre az Avastot vagy akármeik más virusirtókat, de ugysem találnának semmit. Nemtudom sokan miért szidják a NOD32őt, szerintem nagyon is jó. Keresztanyámék is ezt használják és nem panaszkodnak, és az iskolában ahol Ő dolgozik mert tanár a suli összes gépén NOD32 van. Szerintem ha olyan szar lenne nemhiszem hogy egy nagy oktatási intézmény megvenné.

De végülis mindenki maga tudja mit használ.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#14 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 26. 22:46 PM

Persze, hogy nincs gond a NOD-dal, ha mondjuk csak az msw-hez hasonló oldalakat bújod állandóan; esetlegesen van rendes tűzfalad, anti-spyware-ed. Már rég nem a vírusok jelentik az igazi veszélyforrásokat, tehát nem a vírusírtón áll a vásár. Ha homok kerül a gépezetbe, akkor a többi szoftver nem megfelelő kiválasztása, vagy akár hiánya lesz a probléma forrása. Egyébként én most Avirát használok, de eléggé ígéretesnek tűnik a Comodo Internet Suite-ba beépített (opcionálisan választható!) anti-vírus; persze ahhoz még a jelenlegi bétát kicsit helyre kell pofozni, hogy minden összhangban legyen. Mellesleg, itt jegyezném meg, hogy sohasem voltam oda az "all-in-one" cuccokért, de a Comodo munkájában látok fantáziát - mert ugyebár nem a pénzről szól (lehet vele pénzt is keresni, de a nem fizetős verzió is teljes szolgálatot lát el)! És szerintem klassz dolog, hogy a tényleg free cuccok is simán képesek lenyomni fizetős szoftvereket!
kép
i like the sparkle in your eyes!

#15 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 27. 05:05 AM

Dátum: spyrro

Napok óta az a problémám , hogy a Temp könyvtárban állandóan trójai vírusokat jelez :

kép

Hiába törlöm , következő bekapcsoláskor ismét jelzi őket :x
Már ráuszítottam a Troján huntert és a Trojan removert is , de hiába :?:
Induláskor a commanderrel megnézve a Temp könyvtárat nincs benne $ kezdetű fájl , de riasztás után már ott van és több is ( 4-5 ) jön egymás után :lol:
A commanderrel is hiába törlöm , újraindításkor kezdi elölről...
Valami hatékonyabb ellenszer van ellene ?
Próbáld meg csökkentett módban indítani az op rendszert és húzd ki a net kábelt a gépből.A másik pedig mikor vírusirtót váltasz figyelj oda mikor ki törlöd az előzőt mindig legyen fent egy minimális védelmed ami nem akad össze a telepítendő progival.Ugyanis ha ezt nem teszed szabadjára engeded teljesen amit aztán ki irtani nem igazán lehet.Az ucsó megoldás-c partíció törlés és újra alkalmaz és telepíted.Önmagában a formázás nem mindig elegendő."Tapasztaltam!"A vírus irtót válaszd ki Te mert én nem szállok vitába melyik a jobb.Amikor már egyszer elburjánzott lehet akármilyen fent úgy sem fogja meg?! :(

#16 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 27. 06:46 AM

Dátum: die nadel

Dátum: LoRenZo

Nehogy már az avast jobb legyen, mint a nod!
Pedig hatékonyabb és jobb is! Rengetegszer hallom a környezetemben illetve olvasom fórumokon, hogy az Avast! takarít a NOD után és sajnos a személyes tapasztalatom is ezt igazolta. Azóta (2007 május) használok a NOD helyett Avast!-ot és hibátlanul teszi a dolgát, ami a NOD-ról nem volt elmondható!
Kinek a pap kinek a papné!Felesleges olyan dolgon vitázni aminek több oldala lehet de nem ismered.Egy példa csak ,hogy miért takaríthat a nod után az avast-mivel ez a két progi nem megy egymás mellett így az egyiket ki kell törölnöd,hogy működjön a másik és a komolyabb vírusokat nem igazán lehet törölni csak csökkentett módban azok csak karanténba kerülnek."amit sokan el felejtenek"Itt jön az amikor vírusirtót cserélsz újra el szabadul.

#17 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 27. 08:43 AM

A Nod32 én már a 2.5 verziótól használtam a jelenlegi verzióig(3.0-4.0BETA). Annyit hozzá kell hogy szóljak a Nod32 fikázásához, hogy sokat olvastam utána fórumokon, és azt vettem észre, hogy azoknak nem szimpatikus, akik valamilyen tört verziót használnak, mert tapasztalatból mondom, hogy a tört verzió sz...rt sem ér. abban az időben mikor én is illegálisan használtam, párszor újra kellett raknom az XP-t :?:. Majd mikor megvásároltam, már jóval biztonságosabb volt a használata, és megvoltam vele elégedve. De előfordult, mikor egy két Spyware bejött és szét cseszte a gépem. Majd leszedtem a Counterspy, ami elég gyorsan és alaposan megtisztitotta. Tanulság: a Nod32 a virusírtók kategóriájában az egyik legjobb, de spyware védelemre alkalmatlan. Ezért ajánlottam a Vipre virosírtót+spywareirtót, mert olcsóbb és jobb, mint a Nod32. De nem mérhető össze a kettő, mert igaszságtalanság lenne. :lol: Az EsetSmartSecurity, már többet tud, csak sokat eszik(NortonInternetSecurity2009-nél is többet), és mellé is kell Spyware irtó.

#18 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 27. 09:53 AM

Dátum: Ateszka

A Nod32 én már a 2.5 verziótól használtam a jelenlegi verzióig(3.0-4.0BETA). Annyit hozzá kell hogy szóljak a Nod32 fikázásához, hogy sokat olvastam utána fórumokon, és azt vettem észre, hogy azoknak nem szimpatikus, akik valamilyen tört verziót használnak, mert tapasztalatból mondom, hogy a tört verzió sz...rt sem ér. abban az időben mikor én is illegálisan használtam, párszor újra kellett raknom az XP-t :x. Majd mikor megvásároltam, már jóval biztonságosabb volt a használata, és megvoltam vele elégedve. De előfordult, mikor egy két Spyware bejött és szét cseszte a gépem. Majd leszedtem a Counterspy, ami elég gyorsan és alaposan megtisztitotta. Tanulság: a Nod32 a virusírtók kategóriájában az egyik legjobb, de spyware védelemre alkalmatlan. Ezért ajánlottam a Vipre virosírtót+spywareirtót, mert olcsóbb és jobb, mint a Nod32. De nem mérhető össze a kettő, mert igaszságtalanság lenne. :?: Az EsetSmartSecurity, már többet tud, csak sokat eszik(NortonInternetSecurity2009-nél is többet), és mellé is kell Spyware irtó.
Csatlakozom a hozzászólásodhoz!Teljes mértékig igazad van!Én a Eset nod 32-őt használom meg a Spyware Doctor v6.0.0.385 így együtt nagyon jó és nem lassítja a gépet.Annyi,hogy a Spyware Doctor-ban nem kell alkalmazni a vírus védelmet csak a kém progit mert összeakad a két program. :lol:

#19 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 27. 20:33 PM

Dátum: djrobaa

Szerintem ha olyan szar lenne nemhiszem hogy egy nagy oktatási intézmény megvenné.
Ez elég rossz hivatkozás amellett, hogy mindenki saját maga dönti el, hogy mit használ és neki mi a jó. Nálam a legerősebb beállítások mellett leszerepelt és kész, ezen nincs mit vitázni. Másnak meg megfelel, ezen sincs mit vitázni.
Viszont azt vitatom, hogy egy intézmény azért használná, mert ez a legjobb irtó. Biztos a rendszergazda sokat kísérletezgetett mielőtt a Nod mellett döntött. :x Ezt nehogy már komolyan gondold!
Az egész nem szól másról, mint a pénzről.
Egy intézmény kedvezményeket kap a nagy tételben megvásárolt szoftverért és köztudott, hogy ezt az Eset cég erre a területre összpontosít a legjobban.
Én nem vitatom, hogy régen jó volt a Nod, hiszen valamivel hírnevet szerzett, de számomra csalódás az, hogy ebből profitál még most is (és itt nem a szépen csengő tesztekre gondolok, hanem rengeteg felhasználó negatív tapasztalatára). Sok fórumon megfordulok és rendre észrevettem, hogy míg a többi irtóval kapcsolatos topicokban néha van problémáról szóló hozzászólás, addig a Nod topicja tele van a "Vírust kaptam, mit csináljak" kezdetű hsz-ekkel. És lehet azzal szépíteni, hogy "persze, mert ez a legelterjedtebb irtó", de ez akkor is több mint véletlen. És ami a legszomorúbb, hogy sokszor olyan kórokozót enged be ami már jóideje szerepel az adatbázisában (mellesleg velem is ez történt anno) és ez elég szomorú! Ez olyan mintha beengedném a lakásomba a körözött sorozatgyilkost miközben ott van a kezemben a körözvény a fotójával. :?:
De ismétlem: Mindenkinek saját dolga, hogy mit használ! :lol:
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#20 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 28. 18:24 PM

Nekem akárki mondhatja hogy a nod jobb az avg-től én tapasztalatból mondom hogy nekem nem jött be eddig egyszer se pedig voltmár a gépemen egy párszor és mindig win telepítés lett a vége. Amitóta avg-t használok viszont stabil a rendszer. Szal nálam leszerepelt egy párszor a nod én biztos többet a gépre nem rakom....





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó