Ugrás a tartalomhoz


Trójai írtása...


21 válasz érkezett a témában

#21 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 28. 19:42 PM

Az AVG és az Avast ugyanolyan jó (talán csak egy kis különbség van köztük), csak azért használom az Avast-ot, mert az magyar. Meg az ingyenes AVG kis idő múlva egyre kevesebb védelmet ad (természetesen az antivirus rész továbbra is marad), míg az Avast-nál ugyanúgy lehet használni, és nincs korlátozás (természetesen ingyenes regisztráció után).
kép

#22 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 28. 21:23 PM

Dátum: LoRenZo

Persze, hogy nincs gond a NOD-dal, ha mondjuk csak az msw-hez hasonló oldalakat bújod állandóan; esetlegesen van rendes tűzfalad, anti-spyware-ed. Már rég nem a vírusok jelentik az igazi veszélyforrásokat, tehát nem a vírusírtón áll a vásár. Ha homok kerül a gépezetbe, akkor a többi szoftver nem megfelelő kiválasztása, vagy akár hiánya lesz a probléma forrása. Egyébként én most Avirát használok, de eléggé ígéretesnek tűnik a Comodo Internet Suite-ba beépített (opcionálisan választható!) anti-vírus; persze ahhoz még a jelenlegi bétát kicsit helyre kell pofozni, hogy minden összhangban legyen. Mellesleg, itt jegyezném meg, hogy sohasem voltam oda az "all-in-one" cuccokért, de a Comodo munkájában látok fantáziát - mert ugyebár nem a pénzről szól (lehet vele pénzt is keresni, de a nem fizetős verzió is teljes szolgálatot lát el)! És szerintem klassz dolog, hogy a tényleg free cuccok is simán képesek lenyomni fizetős szoftvereket!

ez így van ahogy mondod. az f-secure internet suite is nagyon jó az pl a különböző behatolási kisérleteket is blokolja illetve mutatja hogy honnan melyik szolgáltató felől jön a támadás .Ami nagyon jó még az az avira antivirus. keylogertől a rootkitig mindent megtalál igaz az ingyenes verziója nem magyar nyelvű de könnyű használni. Most a melyik a jobb virusírtó flame megy már megint.Egyébként én megnézném a system volume könyvtárat is de előtte saját tulajdonúvá kell tenni mert sima felhasználó de még a rendszergazda se látja a tartalmát.Természetesen rejtett könyvtár ezért a rejtett fájlok megjelenítését érdemes bekapcsolni. Szerviz célokra ott van a bartpe nevű windows alapú live cd. Google megmondja a honlapja címét.másik megoldás erre egy linuxos live cd így vírus irtás közben is tudsz ezt azt csinálni.A nod lehet hogy nagyon jó de nálam retek lassú úgy hogy volt a gépben 512 mega ram eléggé lassú volt tőle a gép mire mindent megtalált.A nagy neves antivírusokal az a baj hogy a legtöbb vírust trójait meg ilyen jellegű programokat úgy írják meg hogy képesek legyenek blokkolni a fent nevezet antivirus termékeket. Ahogy elnézem nem nagyon olvasnak az itt lévők szakmai oldalakat.
ami még nagyon jó az a clamav wines verziója kicsi gyors magyarul is tud és multiplatformos is.
http://defcon.com/
http://hactivyti.hu/
Néhány oldal a sok közül.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó