←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Internet beállítások

's Photo manó 2009.Jan.23.

Olyan problémám lenne,hogy szolgáltatót váltottam upc-re"sajnos itt digi nincsen "és beállítási problémáim vannak.Az első és fő gondom,hogy ne a hálókártyát keljen letiltani ha nem akarok netezni.Már mindent végig pásztáztam de nem tudok rájönni miként lehet "már ha lehet"beállítani ezt a dolgot.Gondolok itt arra,hogy a réginél úgy volt kapcsolat beállítás-név-jelszó és kapcsolat létrehozása.A másik,hogy lehet kicsit tuningolni a netet a beállításoknál.Melyik most az a progi amit igazán ajánlotok inernet-hez?Gondolok itt-letöltés vezérlő stb.Jelen pillanatban cfosspeed-v421-et használok ami jó de hátha van jobb?Hirtelen ennyi lenne.Előre is köszi a segítséget!Ui:op rendszerem-vista ultimate.
Quote

's Photo thomas434 2009.Jan.23.

Enyém zelkanet nem kell állítani semmit!Nem akarsz netezni kapcsold ki a modemet!

Attached thumbnail(s)

  • Attached Image
Quote

's Photo male 2009.Jan.23.

Használj olyan tűzfalat, amivel a teljes forgalmat blokkolni lehet.
Quote

's Photo Black Bird 2009.Jan.23.

manó said:

Olyan problémám lenne,hogy szolgáltatót váltottam upc-re"sajnos itt digi nincsen "és beállítási problémáim vannak.Az első és fő gondom,hogy ne a hálókártyát keljen letiltani ha nem akarok netezni.Már mindent végig pásztáztam de nem tudok rájönni miként lehet "már ha lehet"beállítani ezt a dolgot.Gondolok itt arra,hogy a réginél úgy volt kapcsolat beállítás-név-jelszó és kapcsolat létrehozása.A másik,hogy lehet kicsit tuningolni a netet a beállításoknál.Melyik most az a progi amit igazán ajánlotok inernet-hez?Gondolok itt-letöltés vezérlő stb.Jelen pillanatban cfosspeed-v421-et használok ami jó de hátha van jobb?Hirtelen ennyi lenne.Előre is köszi a segítséget!Ui:op rendszerem-vista ultimate.

windows alá az én kedvencem a free donwload manager röviden fdm iebe meg ffbe is beépül videokat torentet is tudsz leszedni vele meg zenét is a zenét letöltés után meghallgathatod a videot megnézheted stb van magyarosítás is és automatikusan frissül is ha van új verzió és megadhatod a vírus kergetődet is ha szeretnéd hogy legyen virnyák ellenőrzés letöltés után.
Quote

's Photo Black Bird 2009.Jan.23.

thomas434 said:

Enyém zelkanet nem kell állítani semmit!Nem akarsz netezni kapcsold ki a modemet!

elég csak a modem kábelt kihúzni a gép és modem között és garantáltan nem lesz net. :-) ha meg kell a net akkor vissza dugod.
Quote

's Photo manó 2009.Jan.23.

Okos ötletek a kábel ki húzás meg ki kapcs a modemet de engem inkább ez a tűzfalas dolog érdekelne.Azért ezer köszi mindenkinek!!
Quote

's Photo die nadel 2009.Jan.23.

Tulajdonképpen miért zavar téged, hogy állandó internetkapcsolatod van? :-)
Quote

's Photo manó 2009.Jan.24.

die nadel said:

Tulajdonképpen miért zavar téged, hogy állandó internetkapcsolatod van? :-)
Vannak olyan dolgok,mikor nem igazán célszerű a net használat.Nekem nagyon praktikus volt az a bejelentkezős dolog,pláne mikor sikerült bekapnom a downloader nevű vírust mert az mint köztudott a netből táplálkozik.Viszont az ,hogy ki be kapcsolgatom a hálókártyát szerintem nem igazán tesz jót a vasamnak.Szóval még mindig keresem a legegyszerűbb megoldást. :!: :!:
Quote

's Photo tomyboy2 2009.Jan.24.

Antivirus program fel, és már nem lesz gondod, amúgy én is állandó nettel használom, és még sincsen ilyen problémám. A Downloader vírust pedig az ideiglenes internet kapcsolattal is el lehet kapni. Amúgy szerintem ez egy kényelmi funkció, hogy nem kell mindig tárcsáznod (amúgy sok program pampogna is, hogy nincs net).
Quote

's Photo die nadel 2009.Jan.24.

tomyboy2 said:

Antivirus program fel, és már nem lesz gondod, amúgy én is állandó nettel használom, és még sincsen ilyen problémám. A Downloader vírust pedig az ideiglenes internet kapcsolattal is el lehet kapni. Amúgy szerintem ez egy kényelmi funkció, hogy nem kell mindig tárcsáznod (amúgy sok program pampogna is, hogy nincs net).
Maradéktalanul egyetértek!
Ezért is tettem fel a kérdést.
Nekem is állandó netkapcsolatom van és semmi gondot nem okozott eddig. Vírust bármilyen netkapcsolat esetén be lehet kapni, ha nem állandó a netkapcsolatod akkor is. És még csodatűzfal sem kell hozzá!
Megfelelő védelmi szoftverekkel és értelmes nethasználattal a vírusveszély a minimálisra csökkenthető.
Én ezeket használom lassan két éve:
- Windows Vista Ultimate SP1 bekapcsolt UAC-vel, Vista tűzfallal és Windows Defenderrel (mindhárom az op.rendszer része)
- Avast 4.8 Professional Edition (vírusirtó és antispyware), de a Home Edition ugyanezt tudja és ingyenes is.
Szóval semmi extra és mégsem volt vírusom egyszer sem amióta ezek látják el a védelmet.
Quote

's Photo Black Bird 2009.Jan.24.

die nadel said:

tomyboy2 said:

Antivirus program fel, és már nem lesz gondod, amúgy én is állandó nettel használom, és még sincsen ilyen problémám. A Downloader vírust pedig az ideiglenes internet kapcsolattal is el lehet kapni. Amúgy szerintem ez egy kényelmi funkció, hogy nem kell mindig tárcsáznod (amúgy sok program pampogna is, hogy nincs net).
Maradéktalanul egyetértek!
Ezért is tettem fel a kérdést.
Nekem is állandó netkapcsolatom van és semmi gondot nem okozott eddig. Vírust bármilyen netkapcsolat esetén be lehet kapni, ha nem állandó a netkapcsolatod akkor is. És még csodatűzfal sem kell hozzá!
Megfelelő védelmi szoftverekkel és értelmes nethasználattal a vírusveszély a minimálisra csökkenthető.
Én ezeket használom lassan két éve:
- Windows Vista Ultimate SP1 bekapcsolt UAC-vel, Vista tűzfallal és Windows Defenderrel (mindhárom az op.rendszer része)
- Avast 4.8 Professional Edition (vírusirtó és antispyware), de a Home Edition ugyanezt tudja és ingyenes is.
Szóval semmi extra és mégsem volt vírusom egyszer sem amióta ezek látják el a védelmet.

kiegészítésként még annyit hogy a gépet nem rendszergazda jogokkal használod gondolom nem kell mondani miért.Ami azért okoz problémát mert a windows filozófia szerint ez úgy van hogy tötsünk be minden lószart és az usernek adjunk admin jogokat (alapból sajnos) itt van a gond szerintem unix rendszereknél meg úgy van hogy hogy csak azt indítjuk el ami a minimális működéshez kell és az user csak a saját felhasználói könyvtárjában túrkászhat(fájlrendszer a fájlrendszerben) csak ezt próbálták leutánozni a vistaban is csak azt jól elcseszték igaz nekem ezzel nem volt gond vista alatt. Nekem az avira jött be leginkább mert avastól kék képernyőt dobott a windows xp-m.
Quote

's Photo tomyboy2 2009.Jan.24.

Tévedsz, én "rendszergazdai jogokkal használom" (természetesen az UAC be van kapcsolva) és így sem kapok semmilyen vírust. (amúgy azért van így, mert csak én használom a gépemet)
Quote

's Photo die nadel 2009.Jan.24.

Nekem még XP esetében sem volt gondom a rendszergazdai jogú fiók használata miatt. Egyszerűen használtam egy Sandboxie nevű programot és a káros alkalmazások nem férhettek hozzá a rendszerhez.
Vista esetében erre sem volt szükség, mert a Vista IE7-se védett módban alapból tudja ezt.
Ha meg Vista alatt Firefox-ot használok, akkor is ott van az UAC, ami minden rendszermódosításra rákérdez.
És mint említve lett a Vista-nál csak külön beállítással lesz az ember teljes jogú rendszergazda, alapból korlátozott rendszergazdai fiók van csak.
Quote

's Photo Black Bird 2009.Jan.24.

die nadel said:

Nekem még XP esetében sem volt gondom a rendszergazdai jogú fiók használata miatt. Egyszerűen használtam egy Sandboxie nevű programot és a káros alkalmazások nem férhettek hozzá a rendszerhez.
Vista esetében erre sem volt szükség, mert a Vista IE7-se védett módban alapból tudja ezt.
Ha meg Vista alatt Firefox-ot használok, akkor is ott van az UAC, ami minden rendszermódosításra rákérdez.
És mint említve lett a Vista-nál csak külön beállítással lesz az ember teljes jogú rendszergazda, alapból korlátozott rendszergazdai fiók van csak.

ok csak azért elég érdekes volt hogy miért csinálta nálam az avast. Ha xp-t felrakom majd egyszer virtuális gépbe talán akkor ezt a Sandboxie nevű progit.Szintén a 4.8-ast használtam és nem tudom miért csinálta de anyit elkaptam hogy ott is driver gond volt már mint az xp-mnél anyám asztali gépén is avast van és ott érdekes módon nem csinálja ezt.Én is rendszergazdai fiókkal használtam xp-t és még is kék képernyőt kaptam talán a vége felé járó vincsim tehetett be neki.
Quote

's Photo die nadel 2009.Jan.24.

Nálam se XP, se Vista alatt nem volt gond soha az Avast-al. :-)
Quote

's Photo Black Bird 2009.Jan.24.

tomyboy2 said:

Tévedsz, én "rendszergazdai jogokkal használom" (természetesen az UAC be van kapcsolva) és így sem kapok semmilyen vírust. (amúgy azért van így, mert csak én használom a gépemet)

általánosságban értettem és nem rád ha megsértettelek vele akkor elnézésedet kérem.
azért az uac a memory injection ellen nem véd semmit ezt a trükk működik linux esetén is meg már osx alatt is.
http://hup.hu/cikkek...90121/az_eddigi ... _tanulmany

Ha valaki fel akar törni egy gépet azt fel is fogja törni az ellen még az uac se véd a mostani intel és amd hw védelmét is ki lehet játszani már mint annak aki ért is hozzá.Ennek a leírását megtalálod a neten.Google meg úgy is megkeresi ha rá keresel a fenti témára.Az uac se csodaszer meg semmi se az.Van egy mondás hogy semmilyen rendszer sem 100%-ékosan feltörhetetlen ha valaki akar akár az utasszállítók felett is átveheti az irányítást már mint az utas szállító repülőgépek oprendszere felett annyit elmondok hogy nem windows fut rajtuk hanem elég spéci erre a célra írt oprendszert kell elképzelni(aircomp honeywell 200Nsx meg még ennek a 400-as változata pl és akkor van még egy csomó ilyen rendszer amit nem említettem).
A fenti két oldalt ajálom figyelmedbe:
http://defcon.com/
http://blackhat.com/
Magyar vonatkozásban meg ott van a Hacktivity.
http://www.hacktivity.hu/
Érdemes nézegetni a fenti oldalakat is.
Quote