Ugrás a tartalomhoz


Mi lehet ez? Kérlek segítsetek!


34 válasz érkezett a témában

#21 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 11. 17:38 PM

Köszönöm neked is a segítséget! A probléma az volt, hogy a gép garanciális volt egy évig és emiatt nem lehetett szétszedni és kitakarítani. Mivel lejárt róla a garancia amikor ezt a jelenséget észrevettem, így már nyugodt szívvel szétszedtem és most nem akarom leírni, hogy mekkora kosztömeg fogadott. Az alapos takarítás után a gép sokkal csendesebb lett és a hőmérsékletek is lecsökkentek (pl: cpu 20-25 fok). Azóta is hibátlanul üzemel!
Ami pedig a tápot illeti, sajnos ez egy előre összeállított gép volt és a szakértelmem sem volt hozzá, hogy megállapítsam, hogy milyenek a bene levő alkatrészek. Mostmár más lenne a helyzet, de egy évvel ezelőtt csak néhány ismerősöm tanácsára számíthattam és ők sem voltak könnyű helyzetben mivel egy áruházi reklámleírás álltal kellett véleményt mondaniuk, amiben a következő adatok voltak: Celeron D 3.06 GHz proci, 512 MB ram (mostmár 1 GB), LG dual layer DVD író, 17" LG lcd monitor, HP D1360 nyomtató. A tápról egy szó sem esett, sem a videokártyáról. Így elég nehéz véleményt mondani.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#22 Birs

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 12. 09:24 AM

Örülök, hogy megoldódott a problémád, viszont lehet fölösleges kiadásnak tűnik, én egy ilyen Benklin túlfeszes alosztót mindenképpen beraknák a gépbe. Nekem van, és bár még ne mvettem hasznát(szerencsére) de így nem fosok akkor sem, ha villámok csapkodnak a közelben :(
Gigabyte GA-P35-DS3R (rev 1.0, BIOS: F8)
Intel Core2Duo E6550 (7*333Mhz=2,33hz@7*450Mhz=3,15Ghz)
4*1Gb Geil Ultra 800 2Kit (@900Mhz@5-5-5-15@2,24V)
Sapphire ATI Radeon HD3870 512Mb GDDR4 (775/2250@850/2522@fix 65% fanspeed)
BlueStorm2 400W

#23 Topi-51

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 18. 20:32 PM

Üdv, szép és kellemes estét mindenkinek! Szia Birs, A tulfeszültségvédő jó megoldás,de véleményem szerint sokkal olcsóbban is meglehet oldani. Az elektronikai iparban komolyabb berendezésekben,a nyugati órszágokban még a fogyasztói elosztoknál is alkalmaznak villámgyors oxidvarystoros,tulfeszültség elleni védelmet. Ilyen alkatrészt többféle feszültségre és áramtürésre,teljesitményre gyártanak, nálunk is kapható. A 20A-es, egy nagyobb,és vastagabb kerámiakondenzátorokra hasonlitó 2lábu alkatrész,amig a feszültség a gyártássorán véglegesitett feszültség alatt van nem csinál semmit.Ha a feszültség eléri a beállitott értéket villámgyorsan kinyitt, a fogyasztó elött rövidzárt csinál és leveri az autómatát. Én már kb. 10.éve használok ilyen oxidvarystoros védelmet,minden helyiség autómatája után bevan telepitve, igy az ősszes berendezést és a vezetékeket is megvédi.Amikkor ezeket megvásároltam, az 5db.ért 1500-2000.Ft közötti ősszeget fizettem. Viharos időszakban a környéken már több bekapcsolt berendezés, még adapterek, tőltők, is egzitált. Nálam még nem voltak ilyen jelegü problémák,de a beépitett megbizható védelemnek köszönhetöen nem is lessznek. Másnak is javaslom! Üdv:Topi-51

#24 papi87

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 19. 19:24 PM

sziasztok!
a következő a problémám: mostanában a rendszerem gyakran gondol egyet, és kékhalál. (xpsp2 még)
előtte gyakran ilyen hangot ad: http://download.yous...58F953D4FB7626A
légyszi hallgassátok meg, hátha hallott már valaki ilyet (kicsit zizeg mert csak mobillal tudtam felvenni). nem vagyok benne biztos, de mintha olyasmi hang lenne mint be és kikapcsolásnál.
ilyenkor power, majd következő indulásnál gond nélkül megy akár fél napig is. most lesz új alaplapom, szóval igazából még az se tragédia ha hardveres a hiba, csak jó lenne tudni hogy mégis mi ez. a rendszer már van vagy két éves, amúgy is most raknám újra, de már ezt csinálja vagy egy hónapja.
(eseménynaplóban korábban netbt és service control manager hibák voltak rendszernél, de 11-e óta nincs egy darab új bejegyzés sem, még sima info sem.)
előre is köszi a segítséget, és mivel elég valószínűtlen hogy megoldás szülessen, a segítő szándékot is :(

#25 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 19. 19:29 PM

Bocs, de én ezen semmilyen számítógépes hangot nem véltem felfedezni. De szivatásnak nagyon jó szerintem :( :D :D
kép
i like the sparkle in your eyes!

#26 papi87

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 19. 20:17 PM

igen, ez szivatás. a gépem szivat vele már egy ideje :D

szerk: felvenném rendesen a gépi mikrofonnal is, de azt kifelejtettem hogy ilyenkor meg se nyikkan, se jobbra se balra :( mármint az egész rendszer

#27 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 19. 20:59 PM

És honnan jön ez a zaj, mert lehet, hogy hűtési problémáid vannak....
kép

#28 papi87

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 19. 21:56 PM

Dátum: tomyboy2

És honnan jön ez a zaj, mert lehet, hogy hűtési problémáid vannak....

erre még nem gondoltam. bár egyáltalán nem úgy hangzik mintha csapágyas lenne valami, inkább mintha a speaker nyekeregne. de mostmár szét fogom kapni hogy lássam közben belülről is :)

#29 Birs

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 25. 09:23 AM

Dátum: papi87

Dátum: tomyboy2

És honnan jön ez a zaj, mert lehet, hogy hűtési problémáid vannak....

erre még nem gondoltam. bár egyáltalán nem úgy hangzik mintha csapágyas lenne valami, inkább mintha a speaker nyekeregne. de mostmár szét fogom kapni hogy lássam közben belülről is :)

A hűtési gond nem csak csapágy zaj lehet, hanem mondjuk a tápegységben, vagy az alaplapon lévő kondenzátorok is tudnak nyekeregni, esetleg sípolni, ha túl magas a hőmérséklet és a terhelés. Nem vagyok benne profi, de ha jól tudom, akkor az északi vagy/és a déli hidat ajánlott hűteni valami komolyabb passzív bordával az alaplapon, ha mondjuk tuningolsz. Ha a tápban van valami geb@sz, akkor már más a helyzet, azt nem tudom hogyan lehet esetleg megszűntetni. Érdemes végigböngészni az alaplapot, hogy nincsenek -e felpúposodott kondenzátorok rajta, illetve a tápban is meg lehet nézni, de ha nem konyítasz hozzá, akkor lehet szerencsésebb békén hagyni.
Gigabyte GA-P35-DS3R (rev 1.0, BIOS: F8)
Intel Core2Duo E6550 (7*333Mhz=2,33hz@7*450Mhz=3,15Ghz)
4*1Gb Geil Ultra 800 2Kit (@900Mhz@5-5-5-15@2,24V)
Sapphire ATI Radeon HD3870 512Mb GDDR4 (775/2250@850/2522@fix 65% fanspeed)
BlueStorm2 400W

#30 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 16. 13:01 PM

Dátum: die nadel

Semmi olyasmi nem történt ami megtörtént volna tegnapi kikapcsolás időpontjában is. A belső hangszóró meg miért csinálna ilyet, hiszen nincs is használva.

Szia!
Az alaplapi hangszóró esetén mit értesz hogy nincs használva csak azért kérdezem mert nem egyértelmű számomra hogy mit értesz ezalatt.Mert általában a bios alapesetben az alaplapi hangszórót(csipogót) használja a sípoláshoz ha valami bibi van a rendszerben.Ha az alaplapodról le van húzva a belső csipogó kábele a jumperől ahova csatlakozik akkor nem is lehetne hallani csipogását.Ha további probléma merülne fel nyugodtan jelezd.

#31 Piszi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 20. 14:28 PM

Lehet, hogy 170W-ot fogyaszt de az én tapasztalatom az volt, hogy a codegen 350W kevés egy ilyen confignak. Nekem egy szétszált egy ilyen configon: Asus P5GD2-X, Celeron 3,2Ghz, 2,5Gb ram, Asus eax550ge, lg dvd, samsung 120gb sataII. sose volt húzva a gép mert nem játszok hanem dolgozok vele. Ekkor durrant be az agyam és vettem egy energamax 550w-ost azzal ment rendesen sőt most a core2duo és a hd3650 is megy hibátlanul.

Dátum: Birs

viszont lehet fölösleges kiadásnak tűnik, én egy ilyen Benklin túlfeszes alosztót mindenképpen beraknák a gépbe. Nekem van, és bár még ne mvettem hasznát(szerencsére) de így nem fosok akkor sem, ha villámok csapkodnak a közelben :(
Egyáltalán nem fölösleges kiadás. Nekem minden elektromos eszközöm túlfeszvédős elosztóba van dugva és volt is már olyan, hogy lekapcsolt. Nekem amúgy van egy filléres trust-om egyébként teljesen jó és van néhány drágább e-tech-em azok kicsit komolyabbak és pl a telefonvonalat és az adsl-t is tudja védeni.
Illetve én lehet vannék egy tápfesz védőt is. kb 600ft de, ha meghal a táp akkor az megvédi a gép többi részét a haláltól ugyanis a legtöbb régi táp úgy megy tönkre, hogy kinyírja az egész gépet.
Asrock P55 PRO, Intel i5 650, 4GB-1600/DDR3, AMD HD6790 1GB-DDR5, Corsair 420W, Arctic Alpine Pro, 2TB WD, ...

#32 dodo-rido

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 10. 11:18 AM

hello segitség kénne a fifa 08 demo jához nem indul el és aszt írja kii hogy: requires hardware graphics Acceleration hol lehetne eszt letölteni mert én már mindenhol próbáltam

köszi

#33 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 10. 11:43 AM

Valószínűleg gyenge a videokártyád a játékhoz, vagy talán csak nincs feltelepítve a drivere.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#34 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. November 02. 06:24 AM

Sziasztok!
Az előbb bekapcsoltam a számítógépet és mikorra betöltött a Windows elkezdett kiadni daráló meg cicegő hangot valami, kikapcsoltam majd vissza és most nem csinálja. Ez mitől volt? :-(
Stay hard with latest stable version! ;-)

#35 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. November 02. 14:52 PM

Venti, vinyó, táp, amire tippelnék. Esetleg még a hangszórókból jöhetett valamilyen zaj, ha be voltak kapcsolva.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó