Ugrás a tartalomhoz


Hálózat otthon


107 válasz érkezett a témában

#1 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 13:53 PM

Otthoni hálózatot kell csinálnom és nem tudom pontosan milyen lehetőségek vannak és mi lenne a legjobb. Ha jól tudom ilyen téma még nincsen. Én egy 3. gépre tenném a HSDPA modemet és erről kéne 2 felé osztani a netet. Nem tudom mit kéne rá tenni, milyen beállítások vagy lehetőségek vannak. Ha valaki tudja jól jönne némi info.. :) köszi.

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 14:24 PM

Szerintem egy router mindenképpen megéri. Veszel egy WLAN-os router (a mobilitásra is gondolva), és azt üzemeled be, ehhez csatlakozik a 3 gép.

#3 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 18:29 PM

köszi a választ! Mindenki a routert ajánlja és nekem is az lenne a legjobb, de a 3. gépnek indulnia kéne ha a többit bekapcsolom. 2 külön házból kéne elérni és nem lenne jó felszaladgálniuk ha nem megy a gép. A HSDPA modem miatt muszáj 3. gépnek futnia mert egy olyan router ami azt alapból tudja egy 100-as lenne ha jól tudom. Gondolom xp-t kéne azon is futtatni. Kábelről, ha jól tudom indítható másik gép. Ha 2 háló kártya van benne létezik hogy kábelen 2 gép elérje a netet és még router se kell? Wifi routeren keresztül ébreszthető a 3. gép? :) sajnos nem vagyok képbe se a kártyákkal se a router típusokkal. :?

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 19:41 PM

Egy jó megoldás lehet a Linksys Wireless G HSDPA Router, de semmiképpen sem olcsó.
Még a D-Link terméke is izgalmas lehet számodra :)

WiFi-n semmiképpen sem lehet ébreszteni a 3. gépet, kábelről viszont (ha jól tudom) a BIOS függvényében megoldható. De gondolj arra is, hogy azt ki is kell kapcsolni... :?

#5 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 20:45 PM

na kaptam egy ötletet. elvileg egy kis progival és 2 háló kártyával kell ellátni a gépet és szét lehet osztani. kiváncsi leszek működik e majd. a progi neve cc proxy. ha minden jól megy ingyen meg lesz akkor egyenlőre így, aztán ha tudok jobbat majd megcsinálom. köszi male.. ha 300ezerért nem lenne sok akkor minden szobába külön netem lehetne egy évig. :) remélem nem sokára lejjebb megy az ára és találok valahol egy használtat vagy ilyesmi..

#6 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 21:18 PM

Idézet

WiFi-n semmiképpen sem lehet ébreszteni a 3. gépet, kábelről viszont (ha jól tudom) a BIOS függvényében megoldható. De gondolj arra is, hogy azt ki is kell kapcsolni... :)

távoli asztallal vagy beállítással megoldható hogy ki kapcsoljon vagy ki lehhen kapcsplni, nem?

#7 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 22:00 PM

persze, nem lehetetlen :)
Csak, mint elvi felvetést mondtam, h nem csak bekapcsolni kell a gépet :?

#8 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 23:44 PM

tudom.. :? max kötök rá egy hosszú kötelet és megrángatom ha más nincs :) 8)

#9 dipling

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 18. 09:18 AM

Vegyél egy olcsó, használt laptopot. Ez kijelző nélkül kb. 20 wattot fogyaszt - nem sokkal többet, mint ha egy igazi routert üzemeltetnél -, tehát akár éjjel-nappal mehet, és beledughatod az USB-s HSDPA cuccodat. Etherneten kesztül rádugod egy olcsó HUB/switch egységre, amiről a többi gép prímán eléri a laptopon megosztott internet kapcsolatot. Az élmény fokozható tovább is, ha erre a laptopra felraksz egy jófajta firewall-t, mint pl. Kerio WinRoute, aminek van néhány előnye.

#10 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 31. 19:11 PM

hát nem sikerül sehogy sem :( azt mondják az a legjobb ha 2 hálókártyával osztom meg a 3. gépről de fogalmam sincs hogy lehet össze kötni.. crosslink kábellel próbáltam de akármit csinálok nem jön létre kapcsolat.. "korlátozott vagy nem jött létre".

#11 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 31. 19:43 PM

Dátum: oizo

azt mondják az a legjobb ha 2 hálókártyával osztom meg
Hát szerintem ne keverjünk bele 3. gépet, ha nem muszáj, szóval én a routerre voksolok

Dátum: oizo

crosslink kábellel próbáltam de akármit csinálok nem jön létre kapcsolat.. "korlátozott vagy nem jött létre".
Az "osztó" gépen be kell kapcsolni a DHCP-t és adj neki fix pl 192.168.0.1 IP-t. Anno sokat szenvedtünk vele, de már ~2,5 éve routerünk van, szóval nem emlékszem pontosan a részletekre :(

#12 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 31. 20:25 PM

Hogyan lehett modemel meg csinálni a hálótt?
ugy , hogy az egyik gép amelyiken vista van magyar, az hálókártyával csatlakozik a másik meg usb-n .
azon csak xp sp2 van magyar.
nethez nem lehett fix ip.
Hutóczky József

#13 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 31. 20:34 PM

Dátum: hutoczky

az egyik gép hálókártyával csatlakozik a másik meg usb-n
Ezt hogy kell érteni?

Dátum: hutoczky

nethez nem lehett fix ip
Ha fix IP-t állítasz be a géped számára, az nem az internet irányába lesz fix, hanem a belső hálózaton

#14 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 01. 01:05 AM

Köszi a válaszokat! A probléma, hogy az én szobámba ne menjen a gép ha más netezni akar. Emiatt kellett volna a 3. gép de már az is jó lenne ha 2 géppel menne. Beállítom a DHCPT és hol kell az ip-t megadni?? Megpróbálom de azt hallottam magától kéne kiosztania.. A varázsló csinál egy netsetup.exe-t amit futtatni kell minden gépen azzal se jó. Csak tűzfalat tesz rá de semmi más.. Talám a crosslink se jó, mert úgy olvastam van vagy 4 féle. Gondoltam h nem lesz egyszerű ettől lever a víz. Még olyat is mondtak egy szervízbe hogy a virtuális drive-ok bezavarják és nem lehet fenn ilyen,de alapból úgy telepíti magát a modem. Remek :( jól jártam asszem

#15 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 14. 17:41 PM

szereztünk egy switch-et, újra telepítettük a gépeket és azóta oké a kapcsolat.. már csak egy jó lan messenger kéne.. a win communicator meg egy pár megvan de mindegyikkel van valami gond. ha ismer valaki valami jót amit egyszerűen lehet használni és mindent tud akkor érdekelne. köszi

#16 Birs

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 15. 09:24 AM

Dátum: oizo

szereztünk egy switch-et, újra telepítettük a gépeket és azóta oké a kapcsolat.. már csak egy jó lan messenger kéne.. a win communicator meg egy pár megvan de mindegyikkel van valami gond. ha ismer valaki valami jót amit egyszerűen lehet használni és mindent tud akkor érdekelne. köszi
A Winbe alapból be van építve egy ilyen üzenetküldő rendszer a hálózathoz, emléxem még mikor Win98-al nyomultunk középsuliba, már akkor mindenféle üzenettel bombáztuk egymást, de úgy emlékszem, hogy a "futtatás"-ba kellett beírni egy parancsot, utánna ip cím alapján hogy hova küldöd, vagy egy paraméterrel, hogy az összes gépnek a hálózaton, és utánna a szöveget, ez pedig a win mint rendszerüzenet jelenítette meg a képernyő közepén. Viszont sajnos a parancs neve már a feledés homályába merült... De érdemes a leírtak alapján utánna érdeklődni.
Gigabyte GA-P35-DS3R (rev 1.0, BIOS: F8)
Intel Core2Duo E6550 (7*333Mhz=2,33hz@7*450Mhz=3,15Ghz)
4*1Gb Geil Ultra 800 2Kit (@900Mhz@5-5-5-15@2,24V)
Sapphire ATI Radeon HD3870 512Mb GDDR4 (775/2250@850/2522@fix 65% fanspeed)
BlueStorm2 400W

#17 Birs

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 15. 09:29 AM

Most picit belenéztem a winXP Systme32 könyvtárába és ott van egy winchat nevű progi, ami talán hasznlható.
Gigabyte GA-P35-DS3R (rev 1.0, BIOS: F8)
Intel Core2Duo E6550 (7*333Mhz=2,33hz@7*450Mhz=3,15Ghz)
4*1Gb Geil Ultra 800 2Kit (@900Mhz@5-5-5-15@2,24V)
Sapphire ATI Radeon HD3870 512Mb GDDR4 (775/2250@850/2522@fix 65% fanspeed)
BlueStorm2 400W

#18 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 23:59 PM

köszi, megnéztem de azért valami ütősebbre gondoltam :mrgreen: ami olyan mint az msn pl..

#19 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 04. 15:22 PM

Dátum: Birs

Dátum: oizo

szereztünk egy switch-et, újra telepítettük a gépeket és azóta oké a kapcsolat.. már csak egy jó lan messenger kéne.. a win communicator meg egy pár megvan de mindegyikkel van valami gond. ha ismer valaki valami jót amit egyszerűen lehet használni és mindent tud akkor érdekelne. köszi
A Winbe alapból be van építve egy ilyen üzenetküldő rendszer a hálózathoz, emléxem még mikor Win98-al nyomultunk középsuliba, már akkor mindenféle üzenettel bombáztuk egymást, de úgy emlékszem, hogy a "futtatás"-ba kellett beírni egy parancsot, utánna ip cím alapján hogy hova küldöd, vagy egy paraméterrel, hogy az összes gépnek a hálózaton, és utánna a szöveget, ez pedig a win mint rendszerüzenet jelenítette meg a képernyő közepén. Viszont sajnos a parancs neve már a feledés homályába merült... De érdemes a leírtak alapján utánna érdeklődni.

Szia Birs!
Amire gondolsz parancsra az a net send lesz az.:roll:

#20 vlevi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 26. 23:42 PM

Vettem egy Asus WL520GU routert, ami működik is, és azt hittem, sikerült a printer szerver funkcióját is felélesztenem, de mégsem. Felraktam a nyomtatódrivert, és sikerült is délután nyomtatnom úgy, hogy a printer a routerbe volt bedugva. Utána kikapcsoltam a nyomtatót, mert nem volt rá szükség. Mostmár viszont hiába kapcsolom be, a router mutatja, hogy rá van dugva, de W7 alatt "szürke" a nyomtató, nem veszi észre, hogy újra be van kapcsolva. Lehet, hogy restart vagy valami hasonló kéne?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó