Ugrás a tartalomhoz


Hálózat otthon


107 válasz érkezett a témában

#21 vlevi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 27. 17:01 PM

Dátum: McLaca

router off/on

Nem kéne. Állítgassak be megint minden szart.
Megaztán nem is nekem kéne, a routeren keresztüli printer megosztás, hanem a másik gép miatt, anyámnak. Ő meg aztán végképp meg lenne lőve, ha leállítgatni, újrakonfigurálni kellene, hogy nyomtasson egyet.

#22 vlevi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 27. 17:07 PM

Arról nem is beszélve, hogy a router látja, hogy rá van téve a nyomtató, csak a Windows nem értesül eme változásról.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Untitled1.png


#23 McLaca

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 27. 06:43 AM

router off/on megoldhatja. De lehet, hogy így is tudsz rá nyomtatni. Nekem egy jó öreg wl-500g dx van, az a nyomtatóállapotot nem tudja lekérdezni (bár a státuszában on-line-nak látszik akkor is, ha ki van kapcsolva), így a tintaszintet se látom az op' rendszerben, de így is nyomtat rá.

#24 McLaca

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 27. 23:27 PM

Dátum: vlevi

Dátum: McLaca

router off/on

Nem kéne. Állítgassak be megint minden szart.
Megaztán nem is nekem kéne, a routeren keresztüli printer megosztás, hanem a másik gép miatt, anyámnak. Ő meg aztán végképp meg lenne lőve, ha leállítgatni, újrakonfigurálni kellene, hogy nyomtasson egyet.
Hát én még az életben nem láttam olyan routert, ami egy kikapcsolástól elfelejti a beállításait...
Vagy csak én használtam eddig extrakülönlegeseket? :)
Úgy látom, egy Asusod van. Nekem is. Kettő. Egyik sem felejti el a beállításait áramtalanítástól (mint gyaníthatóan a routerek 99,9%-a).

Azt meg nem értem. hogy ha igazából csak egyvalaki használja a nyomtatót, akkor azt minek a routerbe dugni? :)

Üdv!

#25 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 01. 09:38 AM

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Van egy TP-Link TD-W8920GB Wieless+ADSL2+Ruoterem de, egyáltalán nem sikerül felkonfigolni.
A menürendszerét tökéletesen elérem azzal nincs gond viszont akárhogy próbálom nem tudok netet csiholni, pedig nem ez volt az első router vagy wifi beállításom.
Ja a beállításokat T-Com területén végeztem.
Aki tud vmi jó ötlete a beállításra segítsen.
Köszi. :roll:

#26 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 01. 11:22 AM

Dátum: vlevi

Dátum: McLaca

router off/on

Nem kéne. Állítgassak be megint minden szart.
Megaztán nem is nekem kéne, a routeren keresztüli printer megosztás, hanem a másik gép miatt, anyámnak. Ő meg aztán végképp meg lenne lőve, ha leállítgatni, újrakonfigurálni kellene, hogy nyomtasson egyet.
Nem a reset-re gondolt, mert azzal tényleg mindent elfelejt, hanem megfogod és kihúzod a 220-ból, majd visszadugod, így nem felejt el semmit.
kép

#27 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 01. 12:46 PM

@ReGerstogh: ezt a modem helyére dugod? Azt a szűrőt rakod föl, amit ők adtak?

#28 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 01. 13:01 PM

Dátum: vlevi

Vettem egy Asus WL520GU routert, ami működik is, és azt hittem, sikerült a printer szerver funkcióját is felélesztenem, de mégsem. Felraktam a nyomtatódrivert, és sikerült is délután nyomtatnom úgy, hogy a printer a routerbe volt bedugva. Utána kikapcsoltam a nyomtatót, mert nem volt rá szükség. Mostmár viszont hiába kapcsolom be, a router mutatja, hogy rá van dugva, de W7 alatt "szürke" a nyomtató, nem veszi észre, hogy újra be van kapcsolva. Lehet, hogy restart vagy valami hasonló kéne?

mielőt a gépet bekapcsolod a nyomtató legyen bekapcsolva. esetleg az is segíthet hogy újra tallózod a hálózatot. a nyomtató meghajtóját milyen beállításokkal raktad fel?
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#29 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 01. 15:22 PM

@male

azóta sikerült netet produkálni viszont, most pedig a wifit nem engedi használni. lejelszavazon és egyszerűen azt mondja, hogy nincs kapcsolat. pedig látja a gép.

#30 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 04. 17:08 PM

Dátum: oizo

köszi a választ! Mindenki a routert ajánlja és nekem is az lenne a legjobb, de a 3. gépnek indulnia kéne ha a többit bekapcsolom. 2 külön házból kéne elérni és nem lenne jó felszaladgálniuk ha nem megy a gép. A HSDPA modem miatt muszáj 3. gépnek futnia mert egy olyan router ami azt alapból tudja egy 100-as lenne ha jól tudom. Gondolom xp-t kéne azon is futtatni. Kábelről, ha jól tudom indítható másik gép. Ha 2 háló kártya van benne létezik hogy kábelen 2 gép elérje a netet és még router se kell? Wifi routeren keresztül ébreszthető a 3. gép? :roll: sajnos nem vagyok képbe se a kártyákkal se a router típusokkal. :D

elég ahoz egy alap debian és ubuntu is akár ehez nem kell windows xp. :lol:
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#31 gnczip

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 15. 10:15 AM

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem.

Az otthoni hálózatot szeretném olyan módon beállítani, kettő Win7-es gép között, hogy csak bizonyos megosztott mappákat lehessen elérni a gépeken.
Az a gondom, hogy ha megosztok egy mappát, és vannak benne almappák, akkor azokat már nem lehet elérni, mert a windows szerint "nincs hozzá engedélyem".
A megosztott mappáknak a "Biztonság" részénél a "Mindenki" csoport aktiválva van "Teljes hozzáféréssel".
Mondjuk a "Speciális engedélyeket" még nem állítottam be.
Szükséges az, vagy más úton kellene megközelíteni.
Akinek ilyen megosztásos módon sikerült megoldania a hálózatot, kérem írjon, hogy mit küldjek még hozzá.

Üdv.

gnczip

#32 gnczip

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 15. 12:34 PM

Megoldottam!

De jó hogy vagytok. Ezen a fórumon tanulok a legtöbbet.

Az volt a gáz, hogy mind2 gépen a d: meghajtók gyökerei a "Dokumentumok" mappa, hogy a c:-n ne legyen saját cucc, ha formázni kell.
Na már most. Én olyat nem csinálhatok, hogy pl. GEP1Én nem írhat GÉP2TeDokumentumokba -> mert az saját és nem enged bele mást mégha a fene fenét eszik is.
Úgyhogy a Dokumentumok mappák helyét visszaállítottam a C:FelhasználókFelhasználónévDokumentumok-ra.
És láss csodát!

A GÉP1-ről mezei megosztással a GÉP2 D: meghajtóját még formázni is tudom távoli asztal nélkül!
Simán király.
Max még azon gondolkoztam, hogy a "globális" megosztott dokumentumoknak a "D:" gyökerét adom meg és az alappól olyan jogokkal ruházza fel, hogy mindent lehessen vele csinákolni.

#33 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 15. 19:58 PM

Sziasztok, bocsi más helyet nem találtam ennek.

Szóval, a napokban jelent meg a Modern Warfare 2, melyben nekem van egy kis problémám.
http://noob.hu/2009/11/15/qwert.bmp
Szóval, a routeremen kikéne nyitni vmit, vagyis igazábol nem tudom mit kéne tenni, hogy OPEN legyen és ne STRICT.
A routerem egy sima egyszerű fekete, semmilyen márka nincs rajta, semmilyen írás nincs rajta. Valami ötlet a megoldásra?

#34 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 15. 20:04 PM

Ennyi információ édes kevés.. Legalább képeket tegyél fel a router felületéről vagy keresd meg valahol az UPNP-t és kapcsold be.

#35 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 15. 20:08 PM

Dátum: male

Ennyi információ édes kevés.. Legalább képeket tegyél fel a router felületéről vagy keresd meg valahol az UPNP-t és kapcsold be.
nah a márkája : asus rx 3041. Én nem látok rajta semmi gombot, semmi UPNP-t

#36 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 15. 20:51 PM

Szedtem le drivert a routerhez, de nem bírom feltenni, mivel az eszközkezelőben sincs ott a routerem...

#37 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 17. 13:15 PM

Ha belépsz a router admin felületébe, akkor oldalt lesz egy olyan menüpont, hogy UPNP. Ott tudod bekapcsolni.

#38 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 17. 15:41 PM

Dátum: male

Ha belépsz a router admin felületébe, akkor oldalt lesz egy olyan menüpont, hogy UPNP. Ott tudod bekapcsolni.
De hogyan? Semmit nem találok a gépemen a routeremről.. az eszközkezelőben sincs ott.

#39 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 17. 16:44 PM

Nem ott kell keresni... Böngészőbe be kell írni az IP címét, aztán felhasználót+jelszavat és ott lehet beállítani. Az ezekhez szükséges infókat általában a router a kézikönyvében megtalálod.

#40 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. November 17. 19:12 PM

Ami általában 192.168.2.1 szokott lenni, na oda kell belépned.
kép





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó