Ugrás a tartalomhoz


Hálózat otthon


107 válasz érkezett a témában

#61 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 00:08 AM

Pingelni tudják egymást? Munkacsoport rendben van? Nem látás alatt fájlmegosztást értesz?

Ha nyilvános helynek választod meg a kapcsolat típusát, akkor nem fog működni a fájlmegosztás.

Próbáld meg a 7-es gépen, hogy a címsorba beírod a másik gép nevét "másikgepneve" formátumban.

#62 kozma86

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 11:36 AM

Már megoldódott, de azért köszönöm. Az volt a gong, hogy a munkacsoportnak azonosnak kellett lennie mindegyik op. rendszeren.

#63 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2010. March 06. 12:25 PM

Sziasztok :)
Lenne egy kérdésem egy vezeték nélküli routerral kapcsolatban. Olyan jelenség állt elő hogy ledobál azóta a net amióta csomagot emeltettünk a szolgáltatónál ahol mac-cím szűréssel engednek ki netre amit ugye mac klónozással lehet elosztani itthon, és addig nem dobált az addigi router beállításokkal a csomagváltásig. Sikerült kitapasztalnom, hogy miért dob le random módra a netről és írja hogy korlátozott vagy nem jött létre a kapcs... stb windowsos buborékszöveg.. a router wireless menüjében a channel automatic-on volt amivel ment idáig de most már csak ha nyomok egy 6-ost neki akkor megy amit egy amit egy másik fórumról lestem le TP-LINK-el kapcsban, és ezt csak az egyik gépen csinálta itthon, a másikon ment folyamatosan a net.

Router: TP-LINK WR542G
egyik gép csatlakozása: TP-LINK TL-WN321G wireless adapter (wifis usb) (ezt dobálta le)
másik gép csatlakozása: TP-LINK TL-WN620G wireless adapter (wifis usb) (ez a gép maradt fenn állandóan és nem dobta le)

A kérdésem az lenne hogy ez a Channel mire szolgál a menüben és miért lehet ez hogy a csomagváltás óta nem tetszik neki az automata beállítás :D :)

P.S.: driverek, router firmware-je a legfrissebb a gyártó honlapjáról.

Üdvözlet :!:

#64 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 06. 15:56 PM

http://en.wikipedia....and_Frequencies

#65 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2010. March 06. 20:23 PM

Channel 6-os értékkel is ledob... nem tudom mi lehet a gond és mi okozhatja :?: a másik gépen változatlanul megy folyamatosan a net --> felhívtam a szolgáltatót és ezért mondták, hogy nem az ő hibájuk :cry:

#66 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2010. March 09. 17:59 PM

hali :cry:
úgy tűnik megoldódott a probléma --> routernek nyomtam egy factory defaults-ot (gyári alapbeállításokat) és utána újrakonfigurálás a 0-ról...

Köszi Male az infót :?:

#67 adryka28

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. May 16. 20:07 PM

Hy! Most éppen abban szeretném a segítségeteket kérni,mondjuk aki ért a hálózati és internetes beállításokhoz.Nemrég váltottam mobilnetről hálózati szolgáltatásra.30 megás net lett bekötve amiből jelenleg 5 megát tudok csak használni modemhez köthető usb kábelről.Nem lehetett akkor a 30 megát beállítani mert gond volt a gépemmel.Azóta viszont megoldódott a probléma és a 30 megához van egy NETGEAR RangeMax Wireless Router WPN824 v2 típusú routerem.A hozzátartozó kábelek is megvannak,de nem tudom hogy a géppel hogyan tudom összecsatlakoztatni.Hol kell beállítani és egyáltalán milyen beállítások szükségesek.Annyit tudok hogy valahol a Start/Vezérlőpult/Hálózati és internetes kapcsolatok körül kell nézelődni.Valaki letudná írni a pontos utasításokat?Hogy ne usb kábelről jöjjön a net kapcsolat.Hanem a routerről? Köszönöm szépen!

#68 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. May 16. 20:14 PM

Először is: az összecsatlakoztatással vagy a beállítással van a baj? :)

#69 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. May 16. 20:31 PM

Dátum: male

Először is: az összecsatlakoztatással vagy a beállítással van a baj? :)
Nem, itt ő szerintem arra gondol, hogy hogyan lehet vezeték nélkül összekapcsolni a gépet és a routert. A lényeg, hogy először a router beállításokba kell belemenni. Ezt a böngészőből lehet megtenni. A címsorba be kell írni a router IP címét, hogy beléphess oda. Pl:192.168.2.1 (de a kézikönyvbe bele van írva a megfelelő cím). A beállításokban felhasználó név és jelszó megadása után lehet módosítani. Javaslat: Kapcsolat beállítása után állítsd be a titkosítást. WPA2-t használj, mert azt nehezebb feltörni.
kép

#70 kdavid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 17. 12:12 PM

Sziasztok!

Tervezzük WiFi-s laptop beszerzését, de a PC-re kötött internet megosztása akadályt jelent.
Az internet rádióhullámú, szélessávú internet, ezt kellene megosztani a laptoppal.

Kérdéseim a következők:
Milyen hardver és program szükséges hozzá? Hogyan kell beállítani? Megoldható-e hogy kikapcsolt PC esetén is működjön a hálózat?

A választ előre is köszönöm.

#71 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 17. 16:10 PM

Nem laptoppal, hanem routerrel kell szétosztani. Ez lehet csak Wi-fi (Wlan), vagy hibrid (lehet kábellel, és vezeték nélkül csatlakozni a hálózathoz). Ha vettetek egy router-t, akkor egy böngésző segítségével beírjátok a router IP címét (általában 192.168.X.X szokott lenni (X=bármely szám)). és ott beállítod az internet kapcsolatot, és a Wlannál pedig beállítasz egy erős jelszót, és már meg is van osztva a net.
kép

#72 kdavid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 17. 16:18 PM

Köszönöm a választ.

Ebben az esetben használható-e a laptopon az internet, ha a PC ki van kapcsolva?

#73 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 17. 18:16 PM

Persze, mivel a router is egy "számítógép", így független a PC-től. Egy kis leírás a Wikipedia-n: http://hu.wikipedia.org/wiki/Router
És példa a routerre: http://www.pcpiac.info/no_cache/termek- ... ER///9958/
kép

#74 kdavid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 19. 20:31 PM

Megvettünk mindent, össze is van kötve a routerrel az internet (WAN kábel) és a gép LAN kábellel. A PPPoE kapcsolatot beállítottam ahogy anno a szolgáltató megadta az adatokat. A laptop megtalálja a hálózatot, rá is csatlakozik, de internetkapcsolat nincs. A kapcsolat tulajdonságainál a küldött csomagok száma normális, míg a fogadott minimális, és az ábrán egy lakat van a vonalon. Egyes esetekben, vagy a kapcsolódás elején a kapcsolat állapotánál Nincs kapcsolat vagy korlátozott kapcsolatot állapít meg.

Mi lehet a hiba? Mit kellene még beállítani?
(esetleg ha segít: a router TP-Link WR542G. PC: Win7 Ultimate, Notebook: Xp Home)

Előre is kösz

#75 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 19. 21:02 PM

Két gép látja egymást? Szerintem DHCP-t állíts be a routeren (ha nincs beállítva).

#76 kdavid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 19. 21:13 PM

DHCP engedélyezve

Start IP Address: 192.168.1.100
End IP Address: 192.168.1.199
Address Lease Time: 120 minutes (1~2880 minutes, the default value is 120)
Default Gateway: 0.0.0.0 (optional)
Default Domain: (optional)
Primary DNS: 0.0.0.0 (optional)
Secondary DNS: 0.0.0.0 (optional)

Helyesek ezek így?

#77 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 19. 21:16 PM

Igen. Akkor nézd meg, hogy a laptop adaptere kap-e IP címet és helyes-e (192.168.1.100-199).

#78 kdavid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 19. 21:19 PM

Hol tudom megnézni?
Egyébként, ha segít, a WAN és a 2-es (2. csatiban van a LAN) LED néha vibrál

#79 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 20. 14:30 PM

Csatolt kép: ip_1.png
Csatolt kép: ip_2.png
Csatolt kép: ip_3.png
Ha az utolsónál automatikusan konfigurált magáncím van, akkor valami nem jó.

#80 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 21. 10:28 AM

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, mert ilyet még nem csináltam és nem is foglalkoztam még vele, tehát totálisan tudatlan vagyok ebben a kérdésben.
Otthoni hálózatot szeretnék építeni és az lenne a kérdésem, hogy milyen routert érdemes vásárolnom 10/100-ast vagy 10/100/1000-est és mégis milyet. Ami még fontos lehet, hogy a notebook egy emelettel lejjebb lesz mint az asztali PC (családi ház).
Internet: ADSL 10M (névleges átviteli sebesség: 10000/500 kbit/s)
Modem: D-Link DSL-360R
A hálózathoz kapcsolódó számítógépek:
1. Asztali PC vezetékkel csatlakoztatva
Everest adatok:
Hálózati kártya: Realtek PCIe Family Controller
Csatoló típusa: Ethernet
Kapcsolat sebessége: 100 Mbit/s
2. Notebook (még vásárlás alatt) WiFi-vel kapcsolódna
Hálózati kártya 10/100-as
Remélem minden szükséges információt leírtam.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó