Ugrás a tartalomhoz


Vinyó hiba


30 válasz érkezett a témában

#1 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 09:40 AM

Samsung 160GB Sata2 vinyom szektorhibás,kérdés mitöl lehet ez!Az új vinyot a lemezkezelöben formáztam meg,attol?A konnektorom nem földelt az is befolyásolja,hogy hibás lesz a vinyo?Ez már a második vinyom ami igy jár az is samsung volt!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: 20080113_095252.jpg


#2 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 11:33 AM

A hdd-k nagyon könnyen sérülhetnek, ha az ember nem figyel oda rájuk. Elég gyakori az ilyen probléma. Kis odafigyeléssel megelőzhető a baj, viszont, ha már bekövetkezett, akkor célszerű a nagyon fontos adatokat máshol tárolni. Figyelj oda rá, hogy szállításkor legyen becsomagolva mondjuk egy törölközőbe, hogy ne ütődjön semmihez; ügyelj arra is, hogy ne rázkódjon sokat. A legáltalánosabb probléma a túlmelegedés. Az én winchestereim közül mindegyiken található valamilyen hűtési megoldás. Lehetőleg ne használd mobil rackben, mert ott is képes megsülni, hiába a kicsi venti a végében... Ha egy mód van rá - és persze mobil hdd -, javaslom, hogy kösd be úgy, hogy leveszed a ház oldalát, és teszel alá valamit, így nem fog annyira melegedni, mintha zárt helyen lenne. Ezen kívül persze elégtelen tápellátás is okozhat felmerülő problémákat. Az elmúlt években 10-12 hdd-vel volt hosszú távon dolgom. Tulajdonképpen egy se ment tönkre nálam. Egyszer az egyik leesett az ágyról, miután eldölt a táskám... Utána 40%-át tudtam megbízhatóan használni. A másik pedig egy olyan hdd volt, amit kaptam, mert hibás volt. Fél évig adattárolásra használtam (ellenőrző file-okkal), majd rendszer hdd lett belőle (a régi gépemben), amíg végleg fel nem mondta a szolgálatot. Ezt a két dolgot leszámítva tényleg semmi gondom nem volt, vettek is tőlem használt hdd-ket, semmi panasz nem érkezett róluk. Szóval egy kis odafigyeléssel elkerülhető tulajdonképpen minden probléma, függetlenül a hdd gyártójától (habár a samsungokat inkább kerülöm - igaz, a gyakorlatban nem sok dolgom volt velük, inkább csak sokan panaszkodtak rájuk). Ügyelj arra, hogy megbízható legyen a tápellátás, a hőmérséklet is legyen az felügyeleted alatt, és kíméld a fizikai ráhatásoktól. Ezzel már ne tervezz életbevágó dolgokat, ha garis, próbáld meg kicseréltetni, és a továbbiakban pedig tarsd észben, amiket leírtam, és minden bizonnyal nem lesznek gondjaid. Ha adatárolásra akarod használni, úgy másolj rá, hogy vannak file-jaidhoz ellenőrző file-ok (.sfv), és másolás után ellenőrzid, hogy stimmel-e, mielőtt esetleg törölnéd az eredeti helyről!
Azt el is felejtettem írni, hogy a merevlemezek monitorozása elengedhetetlen a hibák mielőbbi észlelésében, és jól teszed, hogy Te is figyelemmel kíséred az állapotát!
kép
i like the sparkle in your eyes!

#3 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 13:30 PM

nem foldelt konnektorba barmit is bedugni? foleg egy FEMhazas gepet?
bator gyerek vagy...

a vinyodnak probalj meg nekiesni egy HDD Regenerator nevu progival (sajnos fizetos), ez megprobalja fixelni a hibas
szektorokat, bar en szemely szerint nem fuzok hozza tul sok remenyt.

#4 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 14:33 PM

Nincs földelt konnektorom a szobába!Letöltöttem a programot de nem csinál semmit,folyton CD-ét akar irni meg újrainditja a gépet!

#5 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 14:39 PM

Részemről biztos vagyok benne, hogy nem fog működni amit javasoltál, Saladfingers. Én, az általam leírt szituációkban egyetlen egy dologgal tudtam meghosszabbítani az élettartamukat: mélyformázás, és lehetőleg elkülöníteni a hibás szektorokat (úgy, hogy azt a részt nem szabad megparticiónálni, és akkor nem fér hozzá, ez által jóval tovább bírja, mintha használná a hibás szektorok körüli részt. Mondok egy példát: chekdiskkel leellenőrizem egy hdd-t, kiírt x KB hibás szektort. Újraparticionáltam, újra chekdisk, és máris növekedett a hibás szektorok száma... Szóval minél többet kerül arra a részre a fej, annál jobban romlik az állapota.). Mivel elég sokat kínzom a hdd-ket, ezért úgy gondolom, megvan a megfelelő mennyiségű tapasztalatom ezen a téren. A környezetemben elég sok meghibásodott merevlemezzel találkoztam, melyek egy kis odafigyeléssel biztosan tovább húzták volna. Persze, egy probát megér ez a regenerator (volt egyszer nálam is, de nem próbáltam ki, én inkább a mélyformázás híve vagyok, hamár úgyis minden kötél szakad). Amúgy meg szerintem az a progi is hasonló dolgot csinálhat.

Thomas434, boot cd-ként kell használnod azt a progit. Ne is álmodj róla, hogy használat közben (pl.: Windows futása során) ilyen dolgokat csinálhatsz...
kép
i like the sparkle in your eyes!

#6 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 15:17 PM

Értem,ki irom CD-re és onnan Bootolom!Köszi az ötleteket :)

#7 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 15:18 PM

A másik,akkor nem gond,hogy nincs földelt konnektorba dugva a gép?!Az nem befolyásolja a vinyo működését?!

#8 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 16:15 PM

A vinchesterek mechanikus működésűek, amire nem csak szállításkor, de a használatkor is figyelni kell. A kikapcsoláskor nem csal azért kell megvárni a wint mert úgy kell, hanem azért is mert ennek a végén a vinyó a fejet úgynevezett parkolópályára állítja, majd leállításkor leereszkedik. Ha Te (vagy más), menet közben rángatod, rezgeted, lökdösöd, a fej finoman hozzáér a tányér olyan részéhez is, amihez nem kellene. A legdurvább hiba amit hallottam: egy sűrűn lefagyó gépet, amire már nem vigyáztak, úgy állították le, hogy egyszerűen ráléptek a hosszabítóra, mondván nem lesz gond mert az XP NTFS. Ez igaz is, elméletben, de a vinyó olvasó feje ilyenkor az adatrészek felett van, majd a forgás lassulásával a légrés eltünésével, szépen a tányérhoz ér. Na, egy idő múlva csőre lehetett tölteni a pénztárcát, új vinyó vásárlásához. Most már mindegy, de az ezutáni vinyóknál erre (is) ügyelni kell.

#9 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 16:25 PM

Mikor megvettem a vinyot,beraktam az eszközkezelöbe megformáztam utánna berektam az XP-ét ott is leformáztam és feltelepitettem!Már akkor nem volt jó!!!Nem kapcsoltam ki a gépet nem dobáltam nem csináltam vele semmit!A Vista alatt a lemezkezelöben azt irta ki,hogy összeomlási memoriakép amitöl csattogott,nyekergett,fagyott szét akart esni :) Igy csak az XP-ét tudom használni!Vagy szar a SAMSUNG vagy nem értem :)

#10 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 22:00 PM

Milyen tápod van? Mint LoRenZo márt korábban mondta a táp is lehet a hiba forrása, ha gyenge tápod van megeshet, hogy nagyobb terhelés esetén "megrántja" a tápfeszt és esetleg azért sérül a vinyód.

#11 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 06:51 AM

500w-os tápom van!

#12 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 07:14 AM

checkdisk eredménye

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: 20080114_071226.jpg


#13 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 17:48 PM

Ha hibásan kaptad, miért nem cseréltetted ki garival? És különben is, milyen checkdisk ez? Életemben nem láttam még ilyet XP alatt. A másik meg, jól látom, hogy nem teljes tesztet futtattál? A "0 KB rossz szektorban" az jó dolog, de teljes tesztet csinálj!
kép
i like the sparkle in your eyes!

#14 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 18:59 PM

Én ezt a progit találtam!A vinyo garanciás,vissza is viszem de elöbb új vinyot veszek!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: 20080114_185808.jpg


#15 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 19:00 PM

Itt a progi!

#16 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 20:12 PM

Ha valóban sikerült lefuttatni egy teljes tesztet, és nem talált hibás szektort, akkor nem értem, mi a baj... Most vettem észre, hogy Bart CD-ről csináltad... Eddig csak a lényegre fókuszáltam :) illetve rohanás volt egész nap. Mondjuk elég érdekes ez a progi (hd tune), én nem ezt használnám. Megnézhetnéd egy Hard Disk Sentinellel, hogy mit mond rá. Jobb információt képes adni a merevlemezek állapotáról. Ingyenesen is használható ez a program, ha bármelyik keresővel rákeresel, meg fogod találni. Ha gondolod, próbáld ki. Aztán leírhatod, hogy mit ír, vagy képet is betehetsz. Mindenesetre, ha nincs hibás szektor, az jó dolog.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#17 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 20:41 PM

Röviden ennyi

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: 20080114_204018.jpg


#18 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 22:08 PM

Erről van szó. Viszont akkor nem értem a csekdiszkes dolgot... A "hagyományos" nem szokott tévédni. Legalábbis ekkorát biztosan nem. Akkor csak azt tudom mondani, amit írtam korábban is: csak olyan dolgokat tegyél rá - amennyiben nem szándékozod 17 másodpercen belül megsemmisíteni -, melyekhez mellékelsz .sfv-t, és másolás után leellenőrzöd. Egy darabig adathordozásra használható lesz - legalábbis amikkel én találkoztam, azokra érvényes volt ez. És semmi nagyon fontos, pótolhatatlan adat ne kerüljön rá. Most már viszont tudod, mik azok a dolgok, melyekre figyelned kell, és a későbbiek során jobb esetben nem lesznek már ilyen problémáid. Talán az se baj, ha hanyagolod egy időre a Samsungot.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#19 albert

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 19. 15:42 PM

nekem elkezdet recsegni a vinyom :roll:

#20 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 19. 18:58 PM

Én még mindig azt mondom,hogy totális mélyformázást csinálnék a Killdisk Professional programmal ezen a vinyón.3 hónapja egy 160-as MAXTOR-t,ami 98%-ban bad-szektoros volt,irhatatlan,hoztam vissza a halálból egy ismerősömnek.Azóta gond nélkül müködik.Meghát azért megnézném én annak az 500W-os tápnak az értékeit,mit tud teljesiteni...Ha 1-2 évesnél több akkor cserélném.A feszültségingadozások se tesznek jót a vinyónak(sem)....Mellesleg a Samsungok jók,nemhiába van 3 év gari rájuk.Valamint a meglévő vinyóknál fontos a rendszeres defragmentálás,ami hozzájárul a hosszú élettartalomhoz.
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó