Ugrás a tartalomhoz


Windows XP és Windows Vista egy gépen


43 válasz érkezett a témában

#41 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 21. 15:38 PM

Dátum: spyrro

Sziasztok !

Nos eltelt egy év , és eddig hibátlanul fut együtt a két rendszer :) Most ismét hasonló kérdésem lenne , mert szeretném kipróbálni az Ubuntu-t , de nem tudom melyik mellé tehetem :) Eddig " könnyű" volt , mert két külön vinyón nem volt gond , de most nem tudom ,hogy valamelyik mellé tegyem - e , vagy inkább egy külső vincsire ?...

Igen felrakhatod külső merevlemezre csak arra figyelj ilyen esetben hogy a grubot a amit az ubuntu használ rendszertöltőt a külső merevlemez indítórekordjába(mbr) tedd ,ha nem akarsz szívni akkor az ubuntu 8.10-est rakd fel http://ubuntu./hu -ról letöltheted a dokumentációs részben levan írva a telepítés menete szóval nem lesz olyan nehéz ha gond van a kérdésedet ted fel az ubuntu.hu-n vagy kérdezhetsz tőlem is mert én is ubuntut használok.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#42 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 07. 19:08 PM

Sziasztok !
A pillanatnyi helyzet : 1 vinyó négy részre lett particionálva :
C - ezen van az Xp ,
D - nincs op rendszer
E - ezen van a win 7
F - nincs op rendszer
Na most az xp-t szeretném újratelepíteni , mert már régen fent van és nagyon belassult...
A nejem ragaszkodik az xp-hez , ez van...
Amennyiben formattálom a C meghajtót és új xp kerül rá akkor a win 7 továbbra is választható lesz , vagy így már nem fogja tudni ?
Ha így van , akkor mi a teendőm , hogy az indítóképernyőnél ismét választható legyen
a 7-es is ? Előre is köszönöm a segítséget !

#43 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 07. 19:22 PM

Dátum: spyrro

Sziasztok !
A pillanatnyi helyzet : 1 vinyó négy részre lett particionálva :
C - ezen van az Xp ,
D - nincs op rendszer
E - ezen van a win 7
F - nincs op rendszer
Na most az xp-t szeretném újratelepíteni , mert már régen fent van és nagyon belassult...
A nejem ragaszkodik az xp-hez , ez van...
Amennyiben formattálom a C meghajtót és új xp kerül rá akkor a win 7 továbbra is választható lesz , vagy így már nem fogja tudni ?
Ha így van , akkor mi a teendőm , hogy az indítóképernyőnél ismét választható legyen
a 7-es is ? Előre is köszönöm a segítséget !
XP lemezt berakod, és felrakod, majd miután végeztél berakod a Windows 7 telepítőt, és mikor bejött a telepítő része, akkor ott valahol rákel menni arra, hogy kijavítsa az indítófájlt. Utána már minden működni fog.
kép

#44 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 09. 16:19 PM

Köszi a gyors választ :(





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó