Ugrás a tartalomhoz


Windows XP és Windows Vista egy gépen


43 válasz érkezett a témában

#21 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 02. 00:10 AM

köszi a helpet :)

#22 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 02. 18:32 PM

Szia, most így "hirtelen", remélem ez segít vagy ez.

#23 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 25. 13:40 PM

Feltelepítettem a Vista Home Premiumot az Xp mellé , megy is minden szépen , csak a hanggal van problémám... A hangszóró átvan húzva , és azt írja , hogy nincs hangkimeneti eszköz csatlakoztatva... Hangszórók működnek ( xp alatt )...Fent van a vista és K-Lite Codec Pack , de semmi :!: Mi lehet a baj :lol:

#24 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 25. 14:35 PM

Dátum: spyrro

Feltelepítettem a Vista Home Premiumot az Xp mellé , megy is minden szépen , csak a hanggal van problémám... A hangszóró átvan húzva , és azt írja , hogy nincs hangkimeneti eszköz csatlakoztatva... Hangszórók működnek ( xp alatt )...Fent van a vista és K-Lite Codec Pack , de semmi :!: Mi lehet a baj :lol:
És Vista-s hangkártya driver lett feltelepítve?
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#25 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 25. 20:24 PM

Hello!

PCI-os ill. integrált hangkártya típusa(pontos)?!

#26 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 25. 21:06 PM

A Windows Update-n is megnézted, mert ha ott van, akkor azt letölti, és fel is telepíti azt.
kép

#27 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 26. 15:22 PM

Köszönöm a tanácsokat valóban kellett hozzá az alaplapi hangkártyám drivere :lol:
Az Everest-el megkerestem a pontos tipust , rákerestem , feltettem és már szól is :!:

#28 sleby

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 23. 19:38 PM

Nem ajánom,hogy mind a kettöt rajta hagyjátok én ezt eljátszottam.
Elösször mind a kettö lelassúlt kegyetlenül,utána rendszerösszeomlás és minden adat konyec.
Akkor ajánlatos,ha külön vinyón vannak.

#29 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 24. 09:37 AM

Nekem anno több mint egy hónapig volt a gépen párhuzamosan az XP és a Vista (akkor kostolgattam a Vista-t).
Minden gond nélkül mentek, semmi lassulás, semmi rendszerösszeomlás.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#30 gerlic

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 05. 18:46 PM

Hali!

2 problémám van... Az egyik az, hogy laptopom van, felraktam a vistát minden jó, csak a vga nem. Nvidia Geforce Go 7400 van, amihez drivert nem találtam neten, remélem valaki tud segíteni. A másik az, hogy xp ből telepítettem, és amikor elindítom a gépet egyből jön a vista, nem kérdez rá hogy mit szeretnék régi configot vagy vistát... De ez nem lenne olyan fontos.

Köszi

gerlic

#31 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 06. 20:14 PM

A Windows Update-en kerestettél drivert?
Másik particióra telepítetted?

#32 gerlic

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 07. 09:00 AM

A vista magától formázta a C-t, így azon van az xp helyett. Kerestem én mindenhol drivert, nvidia honlapján, de ehhez a karihoz nem találtam sehol

#33 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 07. 09:13 AM

Nagyon sok fórumon ezt a drivert ajánlják az Nvidia Geforce Go 7400 videókártyához:
http://www.laptopvideo2go.com/
Próbáltad már? Jobb oldalon felül, lehet választani: XP 32bit, XP 64bit, Vista 32bit, Vista 64bit.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#34 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 02. 08:50 AM

Sziasztok ! Ismét kellene egy kis segítség... Eddig tökéletesen ment két külön vinyón az xp és a vista . Az xp már régen fent volt és kezdett belassulni ezért újra visszaállítottam a telepítés utáni állapotra a norton ghost-al , de a bootolásnál már egyből az xp-t indítja , nem kérdezi melyik induljon :) Hogan lehet ezt visszaállítani ?

#35 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 02. 09:02 AM

Recovering the Vista Bootloader from the DVD

#36 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 02. 19:25 PM

Dátum: hutoczky

ok kösszi.


Dátum: die nadel

Dátum: hutoczky

A vista linux egygépen mükődhett?
Elméletileg igen. Olvasd el ezt: http://ubuntu.hu/kon...untu-telepitese

Szia működni fog rendesen nem nagyon kell parázni a grub automatikusan felismeri és berakja az indító menübe és akkor kitudod választani hogy melyik induljón el olyan 5-6 terjesztésel teszteltem ott mindig működni fog.Ja egyébként microsoft nem írja de a vista is grubot hasznéál csak kicsit ms szabvány szerint átírva szóval működni fog rendesen a dolog:D
Szívás akkor van ha pl Debiant akarsz felrakni usbs kulcsról hálózati telepítővel berakni be fogja csak nálom az xp nem indult el a ha cdről rakod fel akkor semmilyen gebasz nem lesz debianál se ha cdről rakod fel akkor működni fog ha meg usb-s kulcsról akkor trükközni kell vele ha kell segítség szólj és akkor segítek megoldani most épp a gépemen debian sid van ahogy az aláírásomból is látszik windowst nem raktam fel mert nekem nem szükséges annak ellenére hogy gépel együtt kaptam így még legális is:D már mint a windowsom. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#37 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 02. 19:33 PM

Dátum: spyrro

Szeretném kipróbálni a vistát , de úgy ha lehet hogy az xp is fenntmaradjon . Két vinyó van a gépen és arra gondoltam , hogy a másikra raknám fel , ha lehet... A mennyiben igen , akkor hogyan tudom szabályozni , hogy melyik induljon ? Egyáltalán kifort - e már annyira , hogy érdemes legyen vele foglalkozni ( 32 bit ) ?

Virtual PC-ben ki tudod probálni microsoftól letölthető és ingyenes is van egy guest addon kiegészítő virtual pc-hez amelyet a virtuális gépen futó oprendszere kell telepítened és akkor tudod használni a gépedben lévő vga kárytát és ha felrakod a driverét a vendég oprendszere is akkor lesz 3d gyorsításod is virtual pc alat.:)
Ha türelmes vagy akkor megvárod az sp2-t vistához és akkor rakod fel. de akkor már inkább érdemes megvárni a windows7-et szerntem. Nem rossz a a vista stabil meg jó azt nem vitatom csak vannak macerák vele főleg az egyszeri jusernek.:D
Érdemes kiprobálni vannak benne jó ötletek:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#38 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 04. 10:28 AM

Végre most már megvan a Vista választása is induláskor , de van egy xp telepítée is...
Ezt hogyan tudnám eltüntetni ?

#39 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 04. 18:25 PM

Ha csak a neve rossz, és valójában az xp indul, akkor parancssorból a BCDEdit-tel tudod módosítani, vagy ha ez túl idegen neked, akkor nézd meg az EasyBCD-t.

#40 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 21. 15:22 PM

Sziasztok !

Nos eltelt egy év , és eddig hibátlanul fut együtt a két rendszer :) Most ismét hasonló kérdésem lenne , mert szeretném kipróbálni az Ubuntu-t , de nem tudom melyik mellé tehetem :) Eddig " könnyű" volt , mert két külön vinyón nem volt gond , de most nem tudom ,hogy valamelyik mellé tegyem - e , vagy inkább egy külső vincsire ?...





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó