Ugrás a tartalomhoz


Vista 64bit probléma összegzés


25 válasz érkezett a témában

#1 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 00:13 AM

Üdv mindenkinek!

Itt szedtem össze pár igencsak idegesítő Vista gondot, hátha valakinek van megoldó kulcsa :( hozzájuk.

1. laptopok Asus és HP/Compaq mint a két cég bőszen hírdeti hogy termékei már Vistára alkalmasak, két típuson is ott a Vista Basic matrica (ezek 512MB rammal vannak szerelve melyből az integrált videókártya kérlelhetetlenűl kisajátít 128MB-ot) ezeken a gépeken még a basic Vista is gyötrelmesen lassú, a 2-3 perces boot idű után 5-15 percig a hdd örült módjára teker, majd ha lassan megnyugszik egy-egy alkalmazás idításakor ismét örólt vágtába kezd és nagyon nehezen csillapodik, a feladatkezelő tanulsága szerint a rendszer 48mb szabad rammal rendelekzik.
Na most jön a pofon, hallgatva a Vista szavára mind a 2 konfigban megduplázuk a ramot, 1GB -lett a központi memória, a javulás látványos, 2 perc a boot idő és épp 5 percig öröl a hdd a boot után.
Na akkor adjunk a szájának, 2GB ram !! ennyit bírnak fogadni a laptopok, ekkor a vga kártya már 384 megát zabál fel, (Intel 965G ) a Vista érezhetőbben gyorsabb, boot idő alig másfél perc, a boot utáni betonkeverő is 3 perc alá szorul, az alkalmazások indítása most is kihozza a sodrából, borzasztóan darál...
UI: természetesen 2GB -ram -al már elvégeztem a frissítéseket, de a helyzet semmit sem javult.

a SP1 vajon mennyivel gyorsítja a Vistát ugyanazon a hardveren ?????

folyt .. köv

#2 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 07:25 AM

Szerintem nézd meg a BIOS-ban, hogy hogyan van beállítva a videókártya memória foglalása, mert ott be lehet állítani, hogy mennyit foglaljon le a memóriából (legalább is az AGP-s kártyáknál ez van). Ez csak egy tipp, de azért megnézheted. :(
kép

#3 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 12:23 PM

tomyboy2: amirol te beszelsz, az AGP aperture size, nem foglalja le a ramot, csak fenntartja texturak szamara. laptopoknal tenylegesen lefoglalja a RAMot, es video RAM-kent kezeli.

gthomek: a bootolas utani HDD tekeres az indexeles meg superfetch miatt van, szolgaltatasokban allitsd le es tiltsd le ezeket a szolgaltatasokat:
Windows Search
Superfetch
(magyar winen nemtom mi a nevuk)

majd restart.

#4 moby81

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 17:46 PM

A SuperFetch kikapcsolásához tegyünk a következőket...

Start menü keresőjébe írjuk be: services.msc
Keressük meg az Előtöltés szolgáltatást és katt rá duplán!
Az Indítás típusa legyen Letiltva, majd katt a Leállítás gombra.

Ugyanitt ki tudjuk kapcsolni a Windows Search-öt is.

Egyébként nálam is jelentkeznek ezek a gondok, és nem értettem mi lehet a gond, hisz 2 Gb RAM-om van, meg 2000-es duplamagos procim. De én is megtaláltam ezeket, remélem most már elmúlik végre.

Ami meg a 64 bites Windows-t illeti, azt hittem minden baba lesz, ha ezt rakom fel. De lehet rosszul tettem. Viszont a gép mellé nem kaptam Windowst, hanem a gépemen volt a telepítő, első bekapcsoláskor telepítettem. Én persze a 64 bites rendszert választottam, viszont nem tudom, hogy lehet-e még visszacsinálni? Valaki tud erre választ?

#5 ReSeTer

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 21:03 PM

Sziasztok!
Olyan gond lenne, hogy:
http://kepfeltoltes.hu/080108/vista_www ... es.hu_.jpg
Röviden ennyi :(
Előre is thx

#6 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 10. 16:59 PM

A Superfetch kikapcsolása és a reboot után a HP laptop és a Vista nagyon megutálták egymást, a Vista a boot -közben azt mondta hogy:
STOP
General I/O fault ....

#7 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 11. 17:53 PM

Főleg Bootor -nak:

Egy "nagytudású" arc azt mondta hogy a Win2003 server 64-bit hez lévő MUI pack jó a WinXP-x64 -hez, ez mekkora baromság ?

#8 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 11. 18:04 PM

Én nem próbáltam, de szerintem lehetséges, hogy az x64 win2003 MUI jó az XP x64hez, ugyanis, ugyanaz az SP2 csomag van 2003-hoz és XP-hez (x64), szóval ezért gondolom, hogy közös lehet a MUI is.

Szerk.:
Windows Server 2003 Service Pack 2 MUI Pack Update for x64 Editions
Brief Description
Install this package to get the Microsoft Multilingual User Interface Pack (MUI) Update for Microsoft Windows 2003 Service Pack 2 (SP2) for x64 Editions.
WindowsServer2003.WindowsXP-KB925148-v4-x64-ENU.exe

#9 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 11. 18:23 PM

van server 2003 x64re magyar mui? en nem lattam meg sehol :S
kernele ugyanaz a 2003 x64nek es az xp x64nek, szoval akar mukodhet is, ha van.

gthomek: superfetch kikapcsolasa elvileg nem szabadna, hogy ilyet csinaljon...

#10 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 11. 22:26 PM

Nem értem,hogy 2GB RAM-mal miért ilyen lassú a Vista..Régebben nekem is "csak" 2GB volt de semmi különös lassúságot nem tapasztaltam.Most,hogy 6GB van a gépben,és X64 a rendszer,szinte "harap" a Vista úgy pörög...Lemértem:ujrainditás gomb megnyomásától a renszer újrafelállásáig(alapra)21mp az idő.A Vinyó se darál sokat,1percet és kész....Sztem sok függhet a hardverkonfigurációtól is,hiába a sok RAM..
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#11 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 11. 22:30 PM

Devil666, 6GB RAM? És a Pagefile hogy van beállítva? Valamint, mennyi RAM használt, és pagefile, egy screenshotot a Taskmanager-ről küldhetnél, szívesen elemezgetném.

#12 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 13. 17:17 PM

Bootor!Egy kicsit késve,de itt vannak a képek:http://img236.imageshack.us/my.php?image=felvtel1ub9.png és ez a másik:http://img236.imageshack.us/my.php?image=felvtel2wm2.png Nálam ennyit "eszik" a 64 bites Vista....
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#13 hopi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 19. 12:00 PM

Hali !
Segítséget, ötleteket szeretnék kérni Tőletek. Asus P5K, E6850,2x2GB AData DDR-II 800Mhz memória, 8800GT 1GB, van. Az "rendben" hogy a 32bit-es XP nem látja a 4GB ramot, de miért van a sok "kék halál", ("Bad_Pool_Header", stb.) csökkentett módú indulás?
Köszönettel venném az ötleteket !

#14 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 19. 14:40 PM

hopi:
ennyi informaciobol nehez diagnozist adni :?

BIOS frissites, legfrissebb driverek, oprendszerre minden frissites telepitese, masik oprendszer kiprobalasa (lehetoleg x64).
probald meg ezeket, ha ezek utan is csinalja, elofordulhat, h valami hardwarehiba.

#15 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 19. 18:42 PM

hopi milyen ramjaid vannak?
Csak mert ha esetleg Samsung, akkor dobd el őket jó meszire. Asus nem Samsung kompatibilis :?

#16 ReSeTer

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 25. 23:01 PM

Dátum: ReSeTer

Sziasztok!
Olyan gond lenne, hogy:
http://kepfeltoltes....80108/vista_www ... es.hu_.jpg
Röviden ennyi :D
Előre is thx
Semmi ötlet?
Esetleg lehetséges hiba források?
Asrock xfire 775 az alaplap

#17 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 27. 14:06 PM

Próbáld egy másik slotba rakni a videókártyát. Valamivel ugyanazt a címet használja. A videókártya meghajtója 64 bites?

#18 dowthen

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 27. 20:19 PM

Szerettem volna 64 bites Vistát feltelepíteni, de minden esetben CD-DVD meghajtó problémával megszakad a telepítés. Azt kéri a telepítő, hogy frissítsem a meghajtó driver-ét, de a weblapon nincs Vistához illesztő program. Egy IDE csatlakozású Samsung DVD-író van a gépben SH-S202N.
Nincs ötletem, segítsetek.

#19 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 27. 21:29 PM

Próbáld meg HDD-ről indítani a telepítőt.

#20 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 28. 09:15 AM

Dátum: ReSeTer

Sziasztok!
Olyan gond lenne, hogy:
http://kepfeltoltes....80108/vista_www ... es.hu_.jpg
Röviden ennyi :D
Előre is thx

Próbáld meg ezeket felrakni (legújabb driverek):
32 bites: http://www.nvidia.co...75.19_whql.html
64 bites: http://www.nvidia.co...75.19_whql.html

Ha ezek után sem megy, akkor vagy azt csináld, amit Lalo mondott, vagy ha az sem jön be, akkor vidd el a gépedet egy pc boltba (ahol van szervíz szolgáltatás).
kép





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó