Ugrás a tartalomhoz


n-lite!


45 válasz érkezett a témában

#1 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 06. 11:56 AM

hi,
nem igazan tudok olyan oldalt, ahol van rola leiras, de magad is konnyen kitapasztalhatod, van benne magyar nyelv. arra ugyelj, h mindig a legfrissebb verziot hasznald, hiszen a regebbi verziok hibait rendszeresen kijavitjak, es uj funkciokkal is gyakran bovitik. innen letoltheted a legfrissebb verziot:
http://www.nliteos.com/download.html

Minden programot elmeletileg bele lehet integralni a telepitobe, aminek van silent telepitoje. Ha nincs, keszitened kell neked, vagy az nlite forumaban sok arc van, akik nagyon sok ilyen telepitot keszitenek. A silent install azt jelenti, h mindenfele felhasznaloi beavatkozas nelkul, csak a telepito elinditasaval automatikusan telepiti a programot. Ezutan mar csak nlite addont kell belole csinalni, de ez eleg egyszeru.
(A fentieket valszeg nem is kell megcsinalnod, hiszen kb minden programhoz keszitettek mar nlite addont, nezz korul az nlite foruman.)

#2 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 06. 16:14 PM

Mivel szinte minden program rendszeresen frissül, szerintem teljesen felesleges belerakni a telepítőbe. Általában egy átlag felhasználó egy évben egyszer újratelepíti az XP-t. (Persze van aki sokszor, van aki évekig nem, ebbe könyörgöm ne menjünk bele!) Tehát ha jövőre vagy X hónap múlva, amikor újratelepíted az XP-t, akkor már mondjuk a Nero már a 235.5.6-ik verziónál tart, de a telepítő még a 8.X.X verziót nyomja fel. ...és akkor azt uninstallálni kell és az újat feltelepíteni... Felesleges időpocsékolás. Én az nlite-tal beállítom a windows tulajdonságait, ami nekem megfelel és kész. Külön úraírható DVD-n pedig ott van a nagyrabecsült AFP (ez nem nyalizás, hanem elismerés :rolleyes: !), és a számomra fontos alapprogramok és driverek.

Én azt tanácsolom neked, hogy állítsd be az XP-det az nlite-tal, ahogy neked jó (felbontás, kiegészítők, stb) és azt írd ki újraírható CD-re. (Merthogy később megváltozhatnak az igényeid és ha CD-R-re írod, akkor dobhatod ki a francba.)
Ezután egy DVD-re külön felírhatsz mindent, amire szükséged van.

Ha hasznosnak találod, alkalmazd amit javaslok. Ha nem, akkor nem.

#3 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 00:14 AM

Tartok tőle hogy az nlite! és a kezdő szint nem kompatibilisek ...

#4 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 13:02 PM

Próbálkozz, kísérletezz. Tegyél fel egy Virtual PC 2007-et, és ott kipróbálgatod, amit alkottál.

#5 fejesprf

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 19:15 PM

Drivereket énis bele integrálom a telepitő cd-be
de ne az N-liteal csináld az egyszerüen béna, arra van jobb program: http://driverpacks.net/DriverPacks/

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 19:24 PM

Ha (sikeresen) befejeztem a vizsgákat, és nem leszek túl lusta, akkor írok egy kis nlite cikket :(

#7 dubi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 10. 00:49 AM

Az 1.3.5-ös n-Litenél már van újabb 1.4.1-es. Letölthető a Honosítő Műhely oldaláról. A keresésbe beírod, hogy n-Lite 1.4.1 és már adja is a letöltő oldalt.

#8 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 10. 15:09 PM

Részben egyetéertek s4h-val. Egy nLite-os telepítőbe szerintem is felesleges belepakolni különböző programokat, elég kivenni a windowsból ami nem kell hozzáadni a frissítéseket, hasonlók. Persze több is van benne, de ha azt akarod, hogy legyen egy olyan telepítőd ami már teljesen testre van szabva, akkor a Norton Ghost kell neked. Beállítassz mindent ami kell nem csak a felbontást meg ilyen "apróságokat" (felhasználó jogok, start-menü, asztal, net, tweakek (ha használsz), skinek, etc, etc...), aztán csinálsz egy imaget azt kész.

#9 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 11. 13:18 PM

A Norton Ghost 12-t kb 18000 pézért osztogatják.
Van egy másik hasonló képességű progi, ennek a neve Acronis True Image a 10es verziót 14000 körül kaphatod meg. (Ezt ugyan még nem próbáltam, de nem írank róla rosszakat)

#10 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 11. 13:47 PM

Dátum: GrassMAN

A Norton Ghost 12-t kb 18000 pézért osztogatják.
Van egy másik hasonló képességű progi, ennek a neve Acronis True Image a 10es verziót 14000 körül kaphatod meg. (Ezt ugyan még nem próbáltam, de nem írank róla rosszakat)

Ezek a programok milyen extrát tudnak, amiért ennyibe kerülnek?

#11 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 11. 15:34 PM

http://www.symantec....br&pvid=ghost12

http://www.acronis.c...ucts/trueimage/

Bocs a szűkszavúság miatt, de most a szakdogámmal vagyok elfoglalva. Vagy saját véleményre lettél volna kíváncsi?

#12 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 12. 18:50 PM

Bevallom, nem értem mi a nehéz a nlite-ban. Szerintem nem kell hozzá nagy szakértelem.
Amiről nem tudod mi, annak vagy utánanézel, vagy békénhagyod. (Magyar nyelv van hozzá úgyhogy nem kell angol szórtárt pörgetni.)
A többit pedig nyugodtan piszkálhatod:
-Kell a Tour? (Bemutatja az XP-t. Semmi értelme.) Nem. Akkor bejelölöd.
-Internetes játék kell? Ha nem, akkor bejelölöd.
- Kínai billentyűzetkiosztás kell? Minek... Kijelölöd...
stb.

Néhány link:
http://www.jox.hu/cikkek/99/8
http://logout.hu/iras/nlite_vlite_avagy ... szint.html
http://desktopversen...hp?al=alias2751
Ezekből össze tudod mazsolázni, amire szükséged lehet.

#13 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 12. 23:22 PM

Ez a jox nagyon durva.. "Bemutatjuk az nLite Windows-készítőt"

DesktopVersenyen: "Azt írja ki, hogy megközelítően 33 perc múlva lesz kész. Ez nem igaz, jóval gyorsabb lett, mindössze kb. 15 perc!"
Nekem vagy 39-cel indít, de össz-vissz ~12 perc kellett hozzá

#14 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 20:29 PM

Készítettem egy XP SP2 Pro lemezt és bele integráltam az összes frissítést (amit lehetett), kiszedtem belőle a számomra felesleges cuccokat és beállítottam a felügyelet nélküli telepítőt.
A telepítés 25. és 13. percében ezt a hibaüzit kapom (előbbinél egyszer, másodiknál négyszer):

Idézet

unregmp2.exe - Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert WMDRMSDK.DLL nem található. Az alkalmazás újratelepítése megoldhtaja a problémát.
OK-ot nyomok rá és tovább megy a telepítés, ezután semmi hiba nem jelentekezik se a Windowsban, se a telepítőben.

Ötletek, hogy mi a rák ez?
Előre is köszi!

#15 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 14. 21:22 PM

nem, nem szoktam mostanság játszani
igazából én vmelyik WMP frissítésre gyanakszom, hiszen a fájlnév UNREGMP2.EXE

#16 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 15. 00:25 AM

Nem lehet, hogy mondjuk a WMP11-es frissítéseket akarod úgy felrakni, hogy közben nincs telepítve a WMP11?

#17 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 15. 00:47 AM

Igaza van male-nek, "Microsoft Windows Media Player telepítő segédprogram" (KB939683).

#18 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 15. 15:16 PM

igen, belkerültek a WMP11-es update-ek is
de akkor ezek szerint a KB939683-t nem lehet integrálni
köszönöm szépen a segítséget!

#19 Kronosz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 18. 01:07 AM

Üdv mindenkinek.Szerintem szervízcsomagot érdemes vele integrálni,pl. SP2-t.Meg a beállításokon módosítani.Esetleg ha nem akar valaki floopy-t használni,sata drivert kell berakni vele.Enélkül nem fogja látni a telepítő a Sata winchester-t.De az új alaplapoknál már nincs ilyen gond.Szerintem érthető minden,hiszen a program magyar nyelvű.Ha kézzel kéne megkeresi ezeket a beállításokat a Windows telepítő anyagában,és átírkálni jegyzettömbbel,na az volna nehéz. :wink: Az n-lite kezelése egy kezdőnek sem okozhat gondot szerintem,aki már egy ideje használ Windows-t,az tudja mi micsoda.Arra érdemes még használni,hogy a Windows mindenféle beavatkozás nélkül települjön.

#20 fejesprf

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 19. 17:11 PM

nlite-nál sokkal jobbnak tartom a hfslip-et IE7+WMP11+javítások integrálására.
sajnos az nlite elég sokat hibázik kár érte pedig beállításokban verhetetlen.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó