Ugrás a tartalomhoz


Sata DVD író másolási probléma


15 válasz érkezett a témában

#1 astromusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 30. 21:42 PM

Sziasztok!

Új gépem van XP-vel.NEC 7170 SATA DVD-íróval.
XP-s frissítés, a legújabb alaplapi BIOS frissítéssel
és DVD-író firmware frissítéssel.
A problémám, ha másolok pl. saját HDDvevõmmel
felvett filmet mindig kiakad.Szeretném a felvételeimet
megvágni, szerkeszteni.Bármilyen program kiakad
másolás közben.
Várom ötleteiteket, segítségetek.

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 30. 23:35 PM

És pl. egy általános adat DVD-t másolsz fel a gépedre, ott is kiakad? hány %-nál, vagyis inkább, hány MB után akad ki?

#3 astromusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 01. 13:16 PM

Köszönöm kérdésed.Teljesen be vagyok már kattanva.
Nem tudok túl jutni a problémán.Adat lemezrõl is fagy
ha több tíz Mbyte.Írni viszont hibátlanul ír.A lemezrõl
való kimásolás, grabbelés nem megy.

#4 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 01. 15:19 PM

Érdekes probléma, lakótársam is nemrég vett egy NEC írót és az nForce4es alaplapjára kötve õ meg nem tud írni, viszont frankón olvas, de érdekes nálam meg mûkdik a maszat P5B-n ( bár nálam is elk** egy újraírható lemezt de anyira ha bereakom az olvasóba akkor mgáll a gép), szal lol
próbáld kicseréltetni egy normális íróra.

#5 astromusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 01. 19:33 PM

Ez is nForceos alaplap.Sajnos lehet, hogy nem bírják egymást?

#6 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 01. 19:41 PM

Megeshet. :)

#7 pipas

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 13. 08:22 AM

Dobd ki NEC -t és vegyél LG vagy PIONEER dvd-irot.
nekem még nem volt probléma :GSA-H62N /DVDRAM GH20NS10 ezeket ajálom
utoirat:ne sajnáld rá pénzt

#8 bela

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 14. 16:53 PM

Az mit jelent,hogy firmware frissitéssel?Előtte is (mármint a frissités előtt) ezt csinálta?
A vezérlőpult>rendszer>hardver>eszközkezelő>lemezmeghajtónál az írási gyorsítótár engedélyezve van?
IDE ATA/ ATAPI vezérlőknél Ultra DMA módban van?

#9 rien

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 13. 22:31 PM

Sziasztok!
Nem akartam új topicot kezdeni így hát gondoltam ide írok. Az én problémám az lenne, hogy a gépemben lévő író( ami persze NEC volt) olvasás helyett elkezdte írni a CD illetve DVD imet amit beleraktam. Mire észrevettem hogy nem a lemezek szarok hanem az író addigra elb....ta egy jópár DVD-met. Azt szeretném megtudni hogy hogyan tom mégis leolvasni az adatokat, lehetséges ez egyáltalán? Fontos lenne mert sok számomra pótolhatatlan dolog volt rajta!! :D
Aki tud valami megoldást az pls segítsen!
Előre is köszönöm!

Üdv! rien

#10 Hugo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 14. 04:31 AM

Sziaztok! Nekem AN-52S típusú alaplapom van és a nec sata író nálam még ennyit sem csinált. Ha betettem egy bármilyen lemezt,felismerte ugyan, de ha valamilyen fájlműveletet akartam végezni, pl. átmásolni egy mappát a vinyóra, azonnal lefagyott a rendszer és csak reset gombbal lehetett újraindítani. Most Asus van a gépben szintén sata, tökéletesen megy, de az LG és a Pioneer is kifogástalan.

#11 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 14. 07:58 AM

Nekem is NEC dvd íróm van, és még sosem hibázott (habár nekem ide kábellel van összekötve). Vagy csak én vagyok ennyire szerencsés? :D
kép

#12 Hugo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 14. 10:51 AM

Az ATA (IDE-kábeles ) NEC íróval nekem sincs bajom, de itt most SATA írókról van szó.

#13 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 16. 19:36 PM

heh, nekem is ugyan ez van, Optiarc iroval, végülis anak is köze van az NEC-hez, és most már gondolkozok azin, hogy az alaplapom sz@r, mert ez már a 3. iro amit garira kapok :S mindig cseréltél újra, lehet ezt is visza viszem, de már furán fognak nézni hogy havonta viszek be 2 irot... jah és az alaplapom nForce 520... valakinek esetleg van hasonlo problémája iylne deskával?

#14 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 17. 10:52 AM

Sziasztok! Mindenek előtt jó volna tisztázni, hogy a NEC - SATA DVD íróitok milyen csatolású eszköznél hibádzik... (IDE, SATA???) Én ugyanis nemrégiben vásároltam egy Optiarc 7201S tipusú írót (egy pionner DVR-115D és egy plextor PX-800A tipusú író mellé a gyorsabb sebesség és a LightScribe miatt...) , nekem mindenféle téren kifogástalanul működik, valamint korrekten együttműködik még a plextor íróval is! Van viszont egy nagyon fontos dolog, amire a sony-nec íróknál fokozottan oda kell figyelni: Akik régen foglalkoznak írással, még biztosan emlékeznek rá, hogy a FORRÁSMEGHAJTÓNAK MINDIG NAGYOBB SEBESSÉGŰNEK KELL LENNIE, MINT MAGÁNAK AZ ÍRÓNAK!!! Értelemszerűen, ha SATA csatolófelületű írónk van és mondjuk HDD.-ről akarunk írni, akkor mindenféleképpen a HDD.-nk is SATA rendszerű merevlemez legyen (ha SATAII a HDD és SATAI az író, a NEC.-ek esetében ez az optimális párosítás...). Nálam pld. SATAII-RAID kötet a HDD, és SATAI a NEC, viszont van a PC.-ben IDE rendszerű HDD is, ezáltal mikor az IDE merevlemezről akartam "másolni" a NEC.-re //vagy az IDE-Pioneer.-ról is!// hasonló hibákat tapasztaltam énis!!! Kellet 1,5óra, hogy visszaemlékezzek a "békeidőkbéli" "régesrégi" CD íróimmal kapcsolatos írási problémákra és azok akkori "orvoslására"...

#15 butch cassidy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 21. 21:24 PM

Sziasztok fiúk!

Lenne egy igen szokatlan problémám az új Pioneer duplarétegű Dvd-írómmal:
Zsír új az egész felszerelésem, az író is, még nem írtam vele. Az az érdekes helyzet állt elő, hogy ha bármilyen lemezt berakok az íróba, egyszerűen lefagy a gép. Nyomok egy reset-et, utána pedig magát az írót se látja se a BIOS, se a Windows. XP-m van, az Író pedig SATA-s.
Ha kikapcsolom a gépet (ilyenkor a memória kiürül) majd vissza, akkor látja az írót, de csak amíg nem próbálom meg használni, mert akkor rögtön lefagy a rendszer és kezdődik előről...
Ha van valami ötletetek, segítsetek már légyszíves!!

szakmart@yahoo.co.uk a mail címem!

Köszi előre is!

#16 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 23. 15:52 PM

Szia! Hát érdekes a problémád?!? Az alaplapi busz "IDE" konfigurációját kéne megnézni először is, mégpedig az alábbi módon: Ha a "kompatibilis mód" van beállítva (XP és Vista esetén ezt ajánlják a gyártók...) akkor azt meg kéne változtatnod "automatikus módra". Már találkoztam ilyen esettel és ez a beállítás segített... Apropó: Milyen alaplapod és CPU.-d van? (Ha gondolod vedd fel velem a kapcsolatot a pcdokiegercsehi@t-online.hu e-mail címen!) Az alaplapi B.I.O.S. látja rendesen az optikai meghajtódat? (PIO mód X, Ultra DMA mód X, 32 bit data transfer "yes" vagy "no".-ra van állítva? Ezek eléggé fontos beállítási paraméterek, viszont tudom kéne a lap pontos tipusát is, mert nem minden kompatibilis mindennel és a "pajók" kényesek is a beállításukra! Végül, de nem utolsó sorban kéne az író pontos tipusa, valamint az általad használt HDD tipusa is! Ha ezeket megírod, segítek eldönteni, hogy az íród a rossz, vagy csak valami "tartomány" beállítási "nyűgöd" van vele. Üdv.: M.-né Marika





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó