Ugrás a tartalomhoz


Suli


10 válasz érkezett a témában

#1 JTHunter

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 06. 12:11 PM

Jó ötlet, majd pár év múlva én is csatlakoznék. LOL
Még csak elsõéves vagyok mérnökinfón, így a programozási képességeim még nem kielégítõek, de gyorsan tanulok. :D

#2 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 06. 13:59 PM

Ugye nem pollackoos vagy? Mert akkor ne negyon reménykedj hogy túl sokat megtanítanak :S ( tapasztalatból tudom) :D

#3 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 06. 16:30 PM

Dimitryj, ez nem a sulin múlik, hanem az önszorgalmon! :D
kép
i like the sparkle in your eyes!

#4 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 06. 17:02 PM

Dátum: LoRenZo;2396

Dimitryj, ez nem a sulin múlik, hanem az önszorgalmon! :)


:D

#5 JTHunter

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 06. 20:14 PM

Dátum: Dimitryj;2393

Ugye nem pollackoos vagy? Mert akkor ne negyon reménykedj hogy túl sokat megtanítanak :S ( tapasztalatból tudom) :D

Én Szegeden vagyok.
Más egyetemekkel nincs tapasztalatom, nem ismerem a tanítási módszereiket. De azt tudom, hogy itt tudják szivatni az embert.

#6 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 12:25 PM

JTHunter
Itt is az megy de elég gáz, h arra játzsanak h minél több emeber vegyen vizsgacsekket :D(

#7 JTHunter

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 12. 21:58 PM

Dátum: Dimitryj;2428

JTHunter
Itt is az megy de elég gáz, h arra játzsanak h minél több emeber vegyen vizsgacsekket :D(

Itt programozás kurzusra 750-en jelentkeztek összesen,tegnap közölte az elõadó, hogy a vizsgáig csak kb. 300-an jututtak el.

Elgondolkodtató: És mennyinek fog ebbõl sikerülni...

Jah, az elsõ 3 félévben van prog., kíváncsi leszek, hogy hányan maradunk/maradnak a végéig.

Tiszta ****ás.

#8 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 12. 22:55 PM

Dátum: JTHunter;2544

Itt programozás kurzusra 750-en jelentkeztek összesen,tegnap közölte az elõadó, hogy a vizsgáig csak kb. 300-an jututtak el.

Elgondolkodtató: És mennyinek fog ebbõl sikerülni...

Jah, az elsõ 3 félévben van prog., kíváncsi leszek, hogy hányan maradunk/maradnak a végéig.

Tiszta ****ás.

nem kell ettõl megijedni, az én gyakvezetõmnél ~70-bõl 10-en mentünk át (4,33-ra csak 4est kaptam :(), 10-nek van még esélye aláíráspótlón. Amúgy azért ilyen nagy a bukási arány mert az emberek nagyon nagy részét nem érdekli a programozás.. Holnap lesz egy nagy szórásos ZH "programozáselméletbõl" (fejbõl kell tudni keresési, rendezési, stb algoritmusokat), majd meglátjuk milyen lesz.. :D

#9 JTHunter

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 13. 19:03 PM

Dátum: male;2545

Amúgy azért ilyen nagy a bukási arány mert az emberek nagyon nagy részét nem érdekli a programozás..

Ebben van valami. De azt aztért nem tudom, hogy 3hét programozás után, ami 3x3 óra gyakorlati órát jelent, egy olyan ember, aki még DOS parancssort, vagy linux terminált sem látott, annak hogy fog menni egy nagyZH megírása.
(persze biztos vannak kivételek)

Még szerencse, hogy már egyetem elõtt is foglalkoztam C-vel, persze csak nagyon alapszinten.

Dátum: male;2545

Holnap lesz egy nagy szórásos ZH "programozáselméletbõl" (fejbõl kell tudni keresési, rendezési, stb algoritmusokat), majd meglátjuk milyen lesz.. :(

Én ezt egyébként rossz tanítási módszernek tartom, kár, hogy ezt más nem így látja. Nálunk is "versfelmondás" lesz vizsgán.
Unkreatív, nem fejleszti a problémamegoldó készségeket, pedig a programozáshoz pont az kell, nem is az a sok lexikális tudás. Én pl. könyvvel kezdtem el anno, majd átálltam a headerfile-k nézegetésére, unalmas volt a könyv. Most vissza kellett térnem a könyvhöz. :D

#10 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 13. 19:59 PM

Dátum: JTHunter;2554

Ebben van valami. De azt aztért nem tudom, hogy 3hét programozás után, ami 3x3 óra gyakorlati órát jelent, egy olyan ember, aki még DOS parancssort, vagy linux terminált sem látott, annak hogy fog menni egy nagyZH megírása.
(persze biztos vannak kivételek)

Gondolom nem azért mentek info suliba, hogy megtanulják az egeret nyomkodni.. (persze programozáson kívül rengeteg más is hozzátartozik az infóhoz)

Dátum: JTHunter;2554

Még szerencse, hogy már egyetem elõtt is foglalkoztam C-vel, persze csak nagyon alapszinten.

Szintúgy :D

Dátum: JTHunter;2554

Én ezt egyébként rossz tanítási módszernek tartom, kár, hogy ezt más nem így látja. Nálunk is "versfelmondás" lesz vizsgán.
Unkreatív, nem fejleszti a problémamegoldó készségeket, pedig a programozáshoz pont az kell, nem is az a sok lexikális tudás. Én pl. könyvvel kezdtem el anno, majd átálltam a headerfile-k nézegetésére, unalmas volt a könyv. Most vissza kellett térnem a könyvhöz. :-(

Egyetértek. A tanár leadott egy anyagot, amit ha jól sejtem egy könyvbõl bemagolt, és elmondta nekünk..
Mikor bementünk, 7 felügyelõ emberke várt ránk, párnak széles vigyor volt az arcán, aztán megkaptuk a feladatlapot, amire 40 perc helyett 20 volt, valamint a tanár álltal mondott "többnyire tippelgetõs" feladattípusok helyett 1 tippelõs volt (ott is lehetet x eleme N lehetséges megoldás), és ha nem a négyzetbe írtad be az algoritmust, akkor hiába volt jó, nem fogadta el..

Hiába felsõoktatás, de azért a korrektséget elvárnám (és a számonkérést is, de nem szivatás formájában..)

#11 JTHunter

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 14. 01:04 AM

Dátum: male;2556

Hiába felsõoktatás, de azért a korrektséget elvárnám (és a számonkérést is, de nem szivatás formájában..)

Ezt én sem mondhattam volna szebben. Bár a gyakvezetõ egy korrekt úriember volt.

Itt egy példa még 2006 tavaszi félévbõl (architektúra)

Hallgatói létszám: 698

Elégséges: 106
Közepes: 34
Jó: 20
Jeles: 4

Bár én ekkor még nem voltam tagja az egyetemnek, én még csak most vizsgázok architektúrából. Remélem sikerül, de legalábbis örülök neki, hogy vizsgázhatok, mert valaki még addig sem jut el.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó