Ugrás a tartalomhoz


Vista 4GB RAM probléma


55 válasz érkezett a témában

#41 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 08. 00:54 AM

A Vista SP1 telepítésével megoldódik a probléma:

Dátum: gthomek

További részletek a számítógépemről


Komponens Részletek Részpontszám Alappontszám
Processzor Intel® Core™2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz 5,9 5,5
A legalacsonyabb pontszám határozza meg

Memória (RAM) 4,00 GB 5,5
Videokártya NVIDIA GeForce 7600 GT 5,9
Játékra szolgáló videokártya 1662 MB - teljes elérhető grafikus memória 5,5
Elsődleges merevlemez 24GB szabad (40GB összesen) 5,6
Windows Vista ™ Ultimate

RENDSZER
--------------------------------------------------------------------------------

Gyártó System manufacturer
Modell P5K
Összes rendszermemória 4,00 GB RAM
Rendszer típusa 32 bites operációs rendszer
Processzormagok száma 4
64 bites működésre képes Igen

Nos hát gyorsan ennyi a változás SP1 -el 3.25GB ram helyett immár helyesen 4GB -ot lát !!!
Csinálok pár tesztet és összevetem a "meztelen" verzióval.


#42 mazoli

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 23. 20:16 PM

Kellene egy kis segítség.
Hozzájutottam 4*1GB 1066-os Kingmax ramhoz. Az alaplap Asus P5B deluxe. OPrendszer 32 bit XP SP2.
Átolvastam az előző hozzászólásokat, némely hasonló problémát említ, de megnyugtató megoldást nem.
Tehát:A bios látja a 4gb-ot (4096 Mb dual channel memory), ha a memori remap kapcsoló át van állítva. Ekkor viszont az op. rendszer 2Gb lát csak.
Ha a biosban hagyom a memremap kapcsolót alapon, akkor a bios 3008Mb-ot lát, de ebből az XP már 2,93-at.
A vicces, hogy ilyenkor is kiírja bootolásnál a dual chanel memory interleaved feliratot.
Tudom, hogy nem igazán Vistás a problémám, de ezt a fórumot találtam csak, ahol remélhetem, hogy segítetek.
A bios friss, minden jó, de nem hiszem el, hogy ez így kell működjön. Ugyanezeket az adatokat látja az Everest Ulti is.(2 ill 2,93)
Előre is köszi a segítséget.

#43 mazoli

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 24. 23:40 PM

Feltettem egy 32 bites Vista Enterprise-t is de az eredmény ugyanaz. A remap kapcsoló itt is azt eredményezi 2 ill. 2,93 gb
a bios által látott 4096 ill. 3008-ból. A bcdedit-ben megtett változtatások sem segítettek.
64 bit lesz a vége?

#44 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 25. 01:16 AM

szia mazoli!

en is szenvedtem anno ezzel, es vegul meguntam. feltettem 64 bites vistat, es semmi gondom vele. :)

#45 mazoli

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 25. 13:20 PM

Gondoltam rá én is, valszeg ez lesz belőle.
Csak az bosszant, hogy nem jövök rá mi okozza a memori remap kapcsoló átállításával azt a jelenséget, hogy a bios csak 3 ramot lát a betett 4 helyett. Ugyanakkor az Everest felsorolja, látja a ramokat, de rendszermemóriának csak 3008 Mb-ot lát,
ugyanannyit, mint ilyenkor a bios. Hova a frászba "tűnik el" a 4. ram ilyenkor? Nem lehet a bios ilyen hülye, vagy mégis?
Az asus honlapon semmilyen utalás nincs a jelenségre. Ez már szerintem nem az "XP gyengesége", ez alaplapi memóriakezelési probléma. Biztos megvan az oka miért működik így, de legalább dobhatott volna az asus egy infót róla.

#46 csman

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 25. 14:07 PM

lehet, h fura mit mondok, de nem furcsa, h amikől írtok az mind Asus alaplap? :)
Amuyg az egyik ismersőmönek is Asusja van és neki se látja a 4GBt alapból a bios. Nekem Msi-m van (platinum SLI) azon minden pipec.

#47 gpeter

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 25. 16:08 PM

Sziasztok!

...az asszem megnyugtat, hogy nem én szúrtam el valamit. ASUS P5B-E alaplapom van és a jelenség u.a. min mazoli-nál. Eddig 2*1Gb Kingmax 800 Mhz RAM volt a gépben, de gondoltam dobok bele még 2*1 GB-ot úgyszint Kingmax 800 Mhz-ből. A bios már látja hogy 4 Gb ram van a gépben, a Memory Remap kapcsoló miatt, de a windows csak 2 Gb-ot lát. :-(
Sajna Vistát nem rakhatok fel, mert MATROX vágókari van a gépemben és nem készítettek hozzá Vista Drivert... :)
Szóval most itt esz az ideg, mert lassan úgy érzem magam, hogy nincs optimális megoldás a számomra?! Létezik?? Valakinek van ötlete? Vagy esetleg egy 64 bites win Xp megoldja a problémát???

Előre is köszi a helpet, már ha van erre... :-(

#48 mazoli

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 29. 12:32 PM

Egy kicsit utánajártam, tesztelgettem.
32 bites rendszereknél az alaplapra van bízva a "fölös" 2Gb feletti memóriahasználat, mennyit ad a bennlévő hardvereszközöknek, főleg a pci express slotokban lévőknek. Az asus igen "brutálisan "támogatja ezeket, ezért tűnik el a rammennyiség. A hardvereszközök támogatására használt memóriamennyiséget nemes egyszerűséggel leveszi a op rendszer elől, ezért nem látja. Minél kevesebb eszközt telepítesz, annál többet lát a 4 Gb-ből az Xp. Természetesen az sem mindegy milyen típusú az eszköz, hogyan van megírva a belső hardverprogramja. Ezért lehet eltérés akár azonos alaplapokon belül is a látott memóriában. Különböző alaplapoknál a másképp megoldott memóriakezelésben van a látható eltérés. (pl. Gigabyte).
64 bites rendszereknél már az op rendszer optimalizálja a memóriakezelést, belső tesztprogramok által, így ott látja az op rendszer mind a 4Gb-t, sőt többet is. A 64 bites Xp azt hiszem 8Gb-ot tud már így kezelni, a Vista ennél jóval többet. Itt már az alaplap tudása a korlát, azt hiszem az Asus P5B felső korlátja a mostani biosszal 8Gb 64 biten. Valszeg ezen biosprogramozással majd fognak tudni változtatni kérdés, hogy a chipsetek mit bírnak. Lehet, hogy ez már egy új generációs chipsettel lesz megoldva.
Tehát röviden, megoldani csak 64 biten lehet a problémát, pl. 64 bites XP, vagy Vista, de miután az Xp csak angolul jelent meg 64 biten a nyelven kívűl a billentyűkezeléssel (pl. z,y) lesznek problémák . Telepítéskor választható ugyan magyar billentyűzet, ékezet jó lesz, de egyes karakterek nem a megszokott módon fognak működni. Lehet, hogy ez is megoldható, gondolom valamilyen paraméterezési trükkel. Ebben nem vagyok otthon, de biztos tud valaki itt egy jó megoldást rá.

#49 Kacmaster

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 01. 10:00 AM

Nem szeretnék mindenféle ötletekkel előrukkolni (nekem is 4GB RAM-om van és ez egyre több gépben lesz így), hiszen számtalan fórum foglalkozik ezzel a témával. Csak emlékezetből (ha hülyeséget írok bocs) idézném, hogy 32 biten max 4GB címezhető. Ebbe a 4GB-ba bele kell, hogy férjenek az egyes eszközök használatához, megcímzéséhez szükséges memória tartományok is. Lehet varázsolni a dolgok memóriabeli elhelyezkedésével, vagy, hogy minek mennyi jusson, de a fizikai korlát az ott van a 32 bites oprendszerekben. Szerintem jobb beletörődni, hogy van egy ilyen korlát vagy 64 bites rendszerre kell váltani. Ez emlékeztet a DX10 problémához egy másik témában, amikor is valaki ki akarta szedni a DX10et a vistából. Elkerülhetetlen, hogy az operációs rendszerek és a rajtuk futó szoftverek hozzáfejlődjenek a hardverhez. (az XP-nek is kellett vagy 7 év mire elfogadható lett :D )

#50 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 15. 05:52 AM

Sziasztok!!Nagyon meg köszönném,ha valaki tudna segiteni!!A problémám az,hogy kicseréltem a 800-as 1 GB os ramokat 1066-os ra és most már csak 3.5 GB-ot lát a vistám.Az alaplapom gigabyte GA-965-DQ6 os a ramok geil ultrák.A bioszban beállitottam de igysem látja!Estleg tudná valaki melyik az a frissités amivel többet lát a vista?Tudtok segitstekek.Előre is köszönöm!! :(

#51 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 15. 18:02 PM

Talán a BIOS-frissités segitene,de a Vista x86 rendszer sztem akkor is csak 3.5 GB-ot fog látni a memóriacimzési korlátok miatt.Térj át 64 bitesre,4GB RAM-mal már érdemes...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#52 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 04:37 AM

Köszönöm a tanácsokat.....már amit kaptam, de végűl elsiklott "másirányba"?!A tisztán látás végett leirom,hogy vista ultimatém van 32-bites sp1 el ugyebár.Tehát mint le irtam 800 herces 1 gb os ramokat látta a vista 4gb nak viszont 1066osokat csak 3.5 nek látja!!Igy kérem azt aki tud segitsen mit kell tennem ahoz ,hogy ura 4gb memom legyen a vistámban is!!!Köszi előre is!!!! :(

#53 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 17. 19:52 PM

Mint már irtam a 64 bites rendszer a legjobb megoldás...És gyorsabb is.....Pláne 4GB-tal...Miért nem jó az??
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#54 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 18. 05:50 AM

Köszi!!Meg próbálom a héten ujra rakni és jelzek sikerrel jártam-e!!

#55 falu

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 24. 18:12 PM

Sziasztok!

Miért van az, hogy az XP 4 GB memória helyett csak 3.5 GB-ot lát?
kép
Falu

#56 falu

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 25. 06:53 AM

Ja bocs, most már világos...
Falu





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó