Ugrás a tartalomhoz


Vista 4GB RAM probléma


55 válasz érkezett a témában

#21 GSL

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 21. 15:33 PM

Dátum: gthomek;2104

Akkor még 1 kérdés 4GB ramom van vajon ki tudom-e használi a 32bit -es Vistán ?
Ez a cikk igaz -e ? :

"32bites rendszeren maximum 3,5GB memóriát tud kezelni rendszerünk, ezért ha többre van szükségünk használjunk 64bites Windows Vistát (már ha 64bites a processzorunk), melynek memórialimitje:

* Vista Basic: 8 GB
* Vista Home Premium: 16 GB
* Vista Business/Enterprise/Ultimate: 128+ GB

Az eredeti cikkben sajnos valótlan állítások "hangzottak el" amiért elnézést kérek , de nem volt 4GB memóriám, hogy tesztelni tudjam.

Ha 32bites Vistát használunk és 4GBnyi memória van a gépünkben észrevehetjük a Vezérlõpult / Rendszer -en belül, hogy az operációs rendszer kevesebbnek ismeri fel memóriánk méretét, mint amennyi valójában. Ez egy buta-buta memóriacímzési limitálás miatt van, amelyet a PAE bekapcsolásával tudunk 4GBról 64GBra növelni.
A PAE a Physical Address Extension rövidítése, a fizikai cím kiterjesztését jelenti. Ám nem csak a memóriacímzési korlátot módosítja többre, de a folyamatokkénti (processekkénti) 2GBos memórialimitet is meg lehet vele növelni. Bekapcsolásához...

1. Start menü keresõjébe írjuk be: cmd
2. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set pae ForceEnable
3. Indítsuk újra a gépet!

A PAE több speciális rendszert, processzorok funcióit képes támogatni. Ilyen például a DEP is. Az XP SP2-vel érkezett elõször az adatvégrehajtás megakadályozását (Data Execution Prevention - DEP) hivatott védelmi funkció. A fõleg puffertúlcsordulásos betörési kísérletek megakadályozására szolgáló funkció a Vistában alapértelmezett és az XP SP2-énél jobban konfigurálható. Azokon a számítógépeken ahol a hardver támogatja a DEP-et, a PAE automatikusan be van kapcsolva. Ha a DEP-et kikapcsoljuk, a PAE is automatikusan kikapcsol. Ahhoz, hogy bekapcsoljuk a PAE-t a DEP nélkül, - amit egyébként NX-nek is szokás hívni a No execute angol kifejezés miatt - tegyük a következõket:

1. Start menü keresõjébe írjuk be: cmd
2. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set nx AlwaysOff
3. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set pae ForceEnable
4. Indítsuk újra a gépet!"

Vista Home Premiumot használok (magyar,32-es). Csak 3 GB-t lát a 4-bõl. Próbáltam a fenn leírtakat megcsinálni,de a hozzáférés megtagadva üzenetet kaptam. Egyetlen felhasználóként, mint renszergazda logineltem. Van valaikek tanácsa?

#22 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 21. 16:33 PM

Adminisztrátorként futtattad a parancssort?

#23 GSL

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 22. 14:43 PM

Igen. Bár a rendszergazdából az elõbb kimaradt a d, de igen.

#24 DJGesz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 22. 17:40 PM

Hali!
Én valami olyasmit hallottam a Vista SP1-rõl, hogy az a x86-os Vista alatt is tökéletesen kezeli a 4GB fizikai memóriát.
Ez mennyire igaz, szabad hinni a pletykáknak, vagy maradjak x64-en?

#25 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 22. 20:23 PM

Próbáltam én is 32 bit alatt ezt az egész beállitást...Nem sok sikerrel..Inkább áttértem 64 bit-re.Immáron 6 GB memória figyel a gépemben...Hasit..
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#26 Axe Junior

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 24. 22:59 PM

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de pár észrevételem nekem is van a Vista-val kapcsolatban.
Az én gépem még az elõzõ generációból való. DDR ram 1 GB, 939-es CPU egy maggal.
Szóval felraktam a Vista-t hogy kipróbáljam.
Megy is nagyon jól. Csak, hogy: a procim 3000+ ról 3500+ ra van húzva. XP 3500+ nak látja, ecerest is, bios is, meg minden, kivéve a Vista-t. Õ látja, hogy ez 3000+.
A másik. Amikor a 64 bites Vista volt fent akkor a ramot alapállásban 70%-on használta. A 32 bites viszont ugyan úgy, mint egy grafikai extrákkal feltúrt XP (gondolok itt mindenféle programra pl.: objectdock)
Hát ennyi lenne a személyes tapasztalatom a Vista-ról. Amúgy jó.

#27 GSL

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 25. 10:00 AM

Nos én megcsináltam a pae meg nx beállításokat, de nem változott semmi. Ugyanúgy csak 3GB-ot lát. Minden frissítést feltelepítettem és mégsem megy. Van bárki, akinek ez mûködött már?

Ha a Vista 64 bites változatát teszem fel az futtatni fogja a 32 bites alkalmazásokat (pl Adobe Premiere)?

#28 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 25. 11:11 AM

Futtatja :D

#29 ro0p

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 26. 23:42 PM

Sziasztok!

Furcsa problémám van. 32bites Xp és 32 bites Vista is csak 2Gb ramot érzékel a 4Gb-bol....
Tudom h 3,5G a max, ez rendben van.... de 2G ????
Asus P5B, 4x1G DDR2
Bios-t frissitettem, látja is szépen
Mindkét win uj telepítés frissítésekkel

Bármi ötlet?
Előre is köszönöm

Ro0p

#30 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 00:24 AM

Milyen ramok?

#31 ro0p

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 01:42 AM

Corsair VS1GB667D2 CL5

#32 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 02:24 AM

Kapcsold be a Memory Remap Feature-t (Northbridge Chipset Configuration-nél található a P5B Deluxe-nál, feltételezem, hogy a Te is ott fogod találni), és látni fogja mindkét Windows.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#33 ro0p

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 13:47 PM

Be van kapcsolva

#34 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 17:59 PM

Akkor tedd a /3GB kapcsolót a boot.ini-be a "/noexecute=optin /fastdetect" után, ha esetleg nem lenne ott. Nekem is volt ilyen problémám, úgy emlékeztem, hogy a bios update után (alapbeállítások lépnek érvénybe) elfelejtettem bekapcsolni, és akkor volt. Ha viszont a /3GB is ott van, ahol lennie kell, akkor nem tudom, mi lehet a probléma forrása.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#35 ro0p

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 23:53 PM

Az sem segitett. Meguntam a kuzdest es feltettem egy 32bites Debiant, hatha hardware problema, de a Linux latta 3,9G-nak.
64bites Vista lett a vege, minden ok. :)

Köszönöm a segítségeteket

Ro0p

#36 jose

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 18:49 PM

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni (remélem jó helyen "kopogtatok").
A problémám a következő:
adott egy asus F5R AP198C típusú notebook, amit 1GB DDR2 667Mhz mem-val vásároltam (Hyunday HYMP512S64CP8-Y5). Vettem hozzá még 1GB DDR2 667Mhz mem-át (CORSAIR VS1GSDS667D2).
A BIOS nem látja az új szerzeményt (BIOS ver.: 503 , 2007.08.30.), az EVEREST nevű prog érzékeli.
A gépen win vista 32bit fut.
Mi lehet a probléma? A segítséget előre is köszönöm

üdv
üdv

jose

#37 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 19:12 PM

Az a gond szerintem , hogy két külön gyártmányu mem van benne ha egy gártmány lenne akkor felismerné mind a ketőtt.
legalábbis nálamm is vólt ilyen gond és ez vólt nekem a gond vele.
assztali gépen.


Dátum: jose

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni (remélem jó helyen "kopogtatok").
A problémám a következő:
adott egy asus F5R AP198C típusú notebook, amit 1GB DDR2 667Mhz mem-val vásároltam (Hyunday HYMP512S64CP8-Y5). Vettem hozzá még 1GB DDR2 667Mhz mem-át (CORSAIR VS1GSDS667D2).
A BIOS nem látja az új szerzeményt (BIOS ver.: 503 , 2007.08.30.), az EVEREST nevű prog érzékeli.
A gépen win vista 32bit fut.
Mi lehet a probléma? A segítséget előre is köszönöm

üdv

Hutóczky József

#38 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 20:16 PM

BIOS frissítés?

Nézd meg, hogy az alaplap támogatja-e azt a modult; nézd meg mi történik, ha csak az új RAM van a gépben

#39 jose

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 30. 08:22 AM

Köszönöm az ötleteket.
Megpróbáltam, h. csak az új mem-át hagyom benne; az eredmény: megy vele szépen a gép.Szal valszeg az van, h. nem szereti egymást a két modul.Azért megpróbálnék egy BIOS frissítést hátha...... Ehez kérnék még egy kis segítséget, hogy, hogy s mint. Találtam frissebb ver.- t.
A géphez(ben) nincs flopy meghajtó.
Köszönöm a válaszokat.

üdv
üdv

jose

#40 jose

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 30. 11:11 AM

A BIOS frissítést megoldottam, a probléma maradt. Az üzletben - ahol a modult vettem - viszont kicserélik egy másik típ.- ra. (remélem ezzel megoldódik a prob.)
Még egyszer köszi a segítségeket/ötleteket.

üdv
üdv

jose





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó