Ugrás a tartalomhoz


Vista 4GB RAM probléma


55 válasz érkezett a témában

#1 cultures

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 13. 17:18 PM

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok amit még nem tapasztaltam eddig én sem.ASUS P5B alaplapot vettem,pontosan azért,hogy 8GB ramot kezel az alaplap,és nekem Vista 32 bit Home Prémiumom van.Kell a ram címszó ,minnél több ,annál jóbb,ha ez igaz lenne...! 4 db 1 gb ram 533 bepakolva.
Itt jön a bökkenõ, a bios nem lát csak 3007 et ,a vista szintén,de az EVEREST látja mind a négyet, ezért nem értem a vista alatt és inditáskor miért csak 3 gb lát a rendszer??Ha valaki tudna segíteni ,örök hála!:o

#2 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 13. 19:06 PM

Amit írok azt majd ki fogják javítani, de nagyjából Te is érteni fogod. A 32 bit-es rendszereknél ha 4GB fizikai ramot alkalmazunk, ami ugye a maximum, azt az oprendszer nem annyinak látja. A "hiba" a memória virtuális cimzésében keresendõ, ugyanis max 4Gb-ból a rendszer annyit levesz, amennyi memória a fizikai ramon kívül található a gépedben, ugyanis meg kell hogy címezze. Példa: 256 Mb videokártya, 8Mb vinchester cache, 2 Mb optikai meghajtó stb. Ennyivel biztosan kevesebbet lát egy 32 bites Vista.
A BIOS hogy miért nem látja annyinak nem tudom, a leírásodból annyit kiveszek hogy az egyik modult abszolút figyelmen kívül hagyja. Ebben majd egy másik fórumtárs fog talán érdemben segíteni.

#3 cultures

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 14. 15:23 PM

Köszönöm a segítségedet,a fiam gépe hasonló Xp 32 bites verzíó ,van rajta.
A Bios látja neki a 4gb-ot,a windows nem,a ramok tehát jók,.Sajna nekem a Bios induláskor 3gb-ot ir ki,de itt a bökkenõ,hogy az Everest látja mind a négyet sorozatszám szerint,ezért nem értem a dolgot..

#4 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 16. 14:54 PM

hali.

mint erix is irta, a biosnak latnia kellene vegig a 4g ramot, az x86 windows nem fogja tudni mindent megcimezni.

kezdetnek talan az Asus honlapjarol vadassz a deszkadhoz egy uj biost, es probalkozz azzal. bar nem hiszem, hogy segitene.
masik otlet, (bar igy komolyabban atgondolva ez is hulyeseg) probald meg megmozgatni, ujra berakni a ramokat a lapba, hatha kontakthiba van valahol.

#5 pipas

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 18. 09:31 AM

vista 64 bit kezeli 8 GB RAM-mot
win64 xp sp1 4GB -ig.
cimezés:32-64-128-bit
dual=128 bit

#6 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 18. 10:30 AM

Hali.Semmi gond,megoldható a probléma,itt a magyarázat és a megoldás:http://img208.images...atsvistngm4.png Sok sikert!
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#7 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 19. 22:24 PM

Akkor még 1 kérdés 4GB ramom van vajon ki tudom-e használi a 32bit -es Vistán ?
Ez a cikk igaz -e ? :

"32bites rendszeren maximum 3,5GB memóriát tud kezelni rendszerünk, ezért ha többre van szükségünk használjunk 64bites Windows Vistát (már ha 64bites a processzorunk), melynek memórialimitje:

* Vista Basic: 8 GB
* Vista Home Premium: 16 GB
* Vista Business/Enterprise/Ultimate: 128+ GB

Az eredeti cikkben sajnos valótlan állítások "hangzottak el" amiért elnézést kérek , de nem volt 4GB memóriám, hogy tesztelni tudjam.

Ha 32bites Vistát használunk és 4GBnyi memória van a gépünkben észrevehetjük a Vezérlõpult / Rendszer -en belül, hogy az operációs rendszer kevesebbnek ismeri fel memóriánk méretét, mint amennyi valójában. Ez egy buta-buta memóriacímzési limitálás miatt van, amelyet a PAE bekapcsolásával tudunk 4GBról 64GBra növelni.
A PAE a Physical Address Extension rövidítése, a fizikai cím kiterjesztését jelenti. Ám nem csak a memóriacímzési korlátot módosítja többre, de a folyamatokkénti (processekkénti) 2GBos memórialimitet is meg lehet vele növelni. Bekapcsolásához...

1. Start menü keresõjébe írjuk be: cmd
2. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set pae ForceEnable
3. Indítsuk újra a gépet!

A PAE több speciális rendszert, processzorok funcióit képes támogatni. Ilyen például a DEP is. Az XP SP2-vel érkezett elõször az adatvégrehajtás megakadályozását (Data Execution Prevention - DEP) hivatott védelmi funkció. A fõleg puffertúlcsordulásos betörési kísérletek megakadályozására szolgáló funkció a Vistában alapértelmezett és az XP SP2-énél jobban konfigurálható. Azokon a számítógépeken ahol a hardver támogatja a DEP-et, a PAE automatikusan be van kapcsolva. Ha a DEP-et kikapcsoljuk, a PAE is automatikusan kikapcsol. Ahhoz, hogy bekapcsoljuk a PAE-t a DEP nélkül, - amit egyébként NX-nek is szokás hívni a No execute angol kifejezés miatt - tegyük a következõket:

1. Start menü keresõjébe írjuk be: cmd
2. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set nx AlwaysOff
3. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set pae ForceEnable
4. Indítsuk újra a gépet!"

#8 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 20. 12:53 PM

Valaki próbálta ez már ? Mert az XP-n nem mûködik ,nekem is 4GB ramom van, hiába irom a boot.ini megflelõ sorának végére, a /PAE /3G kapcsolókat akkor is 3.25 GB ramot lát.
Szóval a 32bit-es Vista ezek után egyben látja a 4GB -t ?
Vagy kénytelen leszek 64bit-es verziót használni ha ki akarom élni mind a 4GB-t ?

#9 pipas

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 20. 20:31 PM

aki tõbbet akkar tudni

http://www.microsoft...n/sp2mempr.mspx

#10 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 21. 15:08 PM

Dátum: pipas;2062

vista 64 bit kezeli 8 GB RAM-mot
win64 xp sp1 4GB -ig.
cimezés:32-64-128-bit
dual=128 bit

pipas, a memoriabusz savszelessegenek koze sincs a memoriacimzeshez.

az x64 XP pedig elmeletileg 128GB fizikai RAM-ot tud kezelni, a virtualis cimter pedig max 16 TB lehet (16384 GB).

#11 cultures

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 21. 15:39 PM

Hali!

Megoldodott a 4 gb ram kezelése,itt leírom ,mindenki jó,ha tudja.
Semmi mást nem kell tenni bármely alaplap típúsnál ,ez mindegyiknél egyforma,
a biosban van egy olyan opcíó ,hogy MEMORI REMAP ,ezt kell Enabledre állítani,és elmenteni.Indításkor szépen kiirja az alaplap a ram mennyiségét ,ami most már nálam 4096.

#12 pipas

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 21. 21:05 PM

elolvasni ...................................................................

A kompatibilitási problémák körének szûkítése érdekében az Windows XP Service Pack 2 szervizcsomag olyan változtatásokat tartalmaz a hardverabsztrakciós rétegre (HAL) nézve, amelyek a réteg 32 bites, közvetlen memória-hozzáférésû mûködését imitálják. A módosított réteg korlátlan társítási regisztereket engedélyez, ha a rendszer fizikai címkiterjesztési üzemmódban mûködik. Ezenkívül a kernel memóriakezelõje valamennyi 4 gigabájt feletti fizikai címet figyelmen kívül hagyja. A Windows nem tudja címezni, a rendszer pedig nem tudja használni a 4 GB-os határt túllépõ rendszermemóriát. A címtartomány 4 GB-osra való korlátozásával a 32 bites DMA alapú buszvezérlési lehetõséggel rendelkezõ eszközök nem érzékelik a 4 GB-os határ feletti címekkel ellátott tranzakciókat. Mivel ezen módosítások hatására nincs szükség a tranzakciók kettõs pufferelésére, segítségükkel néhány illesztõprogramban elkerülhetõ a dupla pufferelés támogatásának megfelelõ megvalósításához kapcsolódó hibák egy csoportja.

#13 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 22. 09:39 AM

Nos visszatérve .. Asus P5K -m van 4GB DDR2-800 rammal és egy Q6600 Core2 4 magos procival, az XP info-jában is az van hogy max 2CPU-t támogat.
Nos ez a q6600 -os 1CPU 4 maggal ....
Az elõzõ IB9 -es Abit símán használta a 4GB -át a "fejletteb" Asus csak akkor használja rendesen ha DDR2-667 -re visszafogom a ramokat...

A kérdés az volt hogy a Vista 32bit /PAE kapcsolóval látja-e a 4GB -át?
A Windows Server STD. 32bit az SP2 után látja .

#14 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 16:27 PM

teszteltem kicsit.

x86 XP nem latja a teljes 4GB ramomat, 3.2-t lat talan, nem emlekszem pontosan.
x86 Server 2003 latja a teljes 4GB ramomat (ezt nem igazan ertem, x86 XP akkor miert nem latja? minket oprendszerben be volt kapcsolva a PAE)
x64 XP latja a teljes 4GB ramot, most is ezt hasznalom

gthomek: nekem x64 XPn a CoD4 tokeletesen fut.

#15 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 18:38 PM

XP 64bit -en fut .. Vista 64bit -ról volt szó azon nem nagyon teljesít :eek:

#16 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 18:49 PM

Viccbõl meghúztam a Q6600 -ost 3.00Ghz -re .. a cégtõl hoztam haza 4db 2GB -os 1066 -os DDR2-est, és egy 8800 GTS -t.
No .. Vista alatt (64bit) próbáltam COD4 -el és Moha Airborne - al játszani , 2x volt BSOD , XP alatt (32bit) irgalmatlanul gyors a játék néha eléri a 100FPS -t (fraps /1600x1200 8xAAf)
Vista alatt 20FPS fölé nem megy, a driver verziója ugyan az : 169.12 Forceware

#17 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 18:52 PM

amúgy :

http://www.microsoft...on/bootini.mspx

http://support.microsoft.com/kb/833721

#18 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 18:52 PM

AFPV fel van telepítve?

#19 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 19:05 PM

Persze én panaszkodtam hogy milyen lassan ment fel .... :)

#20 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 19:08 PM

Átolvasva a Vista technikai paramétereit el kell ismerni hogy a Vista jóval fejletebb mint az XP legalább is az SP3-ig biztosan így lessz .. a gond az hogy tartok attól hogy a Vista az ME sorsára jut... túl hamar adták ki.. az állapotához képest.
Pedig nagyon igéretes, jó lenne ha nem bukna el idõ elõtt ... nagy kár lenne érte!
Sokáig használtam W2k -t egésszem 2004-ig az SP2 -ig amikor az XP is "nagykorú" lett :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó