Ugrás a tartalomhoz


Partícionálás utólag


42 válasz érkezett a témában

#21 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 04. 12:33 PM

Dátum: Gades;2908

Lenne egy kédésem 160-as vinyót lehet [c]-[F]re patricionálni ezzel a progival? Mert most csak [C] van!

XP:
VezérlőpultFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelésLemezkezelés

Vista:
VezérlőpultRendszer és karbantartásFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelésLemezkezelés

Itt tudsz partícionálni, meghajtókat átbetűjelezni, stb..

#22 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 04. 16:44 PM

Na mostan ugye ...

Van egy 160 GB C: drive amibõl szeretnél C: - F: tartó különféle nevû drive -okat, akkor neked olyan progi kell mint "Paragon Partition Manager Pro 8.5" vagy a "PowerQuest Partition Magic v8.01multilang" ezekkel az adatvesztés kockázata nélkül tudsz meglévõ partíciót több partícióra vágni.

#23 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 04. 17:26 PM

Idézet

ezekkel az adatvesztés kockázata nélkül tudsz meglévõ partíciót több partícióra vágni.

Kockázat nélkül? eh

#24 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 05. 00:52 AM

Sztem hülyeség particiókat meg op.rendszert átmásolni egy másik vinyóra...Túl bonyolult,és nagyon fennáll az adatvesztés kockázata is...Akinek op.rendszer kell másik helyre, az TELEPITSE,ne másolgassa...A fontos adatokat el lehet menteni bárhogyan(CD/DVD,másik vinyó stb.)A programokat meg bárhonnan meg lehet szerezni.De mindenki másképp csinálja.Nekem a 80-as vinyón van a Vista x64,ezenkivül semmi más(persze a progik igen),a többi fontos cuccom meg a másik két vinyón elosztva.Igy ha esetleg C-format szükséges, semmi sem tünik el,minden megvan.Ennyi.
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#25 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 14:42 PM

Ó igen kockázat nélkül, legalább 100 vinyót partícionáltam már a fent említett progikkal és még soha nem volt semmi gond velük.

#26 Gades

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 14:54 PM

Dátum: male

Dátum: Gades;2908

Lenne egy kédésem 160-as vinyót lehet [c]-[F]re patricionálni ezzel a progival? Mert most csak [C] van!

XP:
VezérlõpultFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelésLemezkezelés

Vista:
VezérlõpultRendszer és karbantartásFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelésLemezkezelés

Itt tudsz partícionálni, meghajtókat átbetûjelezni, stb..
Nem találok olyat,,hogy új patríció:rolleyes: A [C] van az összes MB,meg a CD/DVD Meghajtó van !

#27 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 15:07 PM

Dátum: Gades

Nem találok olyat,,hogy új patríció:rolleyes: A [C] van az összes MB,meg a CD/DVD Meghajtó van !

Ahogy elnézem, csak Vistával fog menni a játék. Először össze kell zsugorítanod a C:-t, majd a szabad helyre kell létrehozni az újat.

#28 Gades

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 15:26 PM

De hogyan? Másként nem lehet szeletelni,Gondolom a C:-nek elég lenne 50GB, az "F"-nek a többi 100! A PatricioMagicnál van olyan,hogy Resize! át lehet méretezni a C:-t ? Nem lesz gond belőőle?

#29 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 15:43 PM

Az lenne a kérdésem, hogy milyen programmal tudok Vista alatt particionálni? HP noteszgépemben 80 gigabájtos merevlemez van egy partícióban, amin körülbelül 18 giga foglalt. A Norton és a Paragon alkalmazásokat próbáltam; a Partition Magic újraindítás után hibaüzenettel megáll. A Paragon lefut, és indítja a rendszert, de az égvilágon semmi nem változik, marad a C: egyben.

Ehhez a feladathoz nincs szükség külön alkalmazásra, ugyanis a Vista saját lemezkezelője már tud partíciót átméretezni. Nyissuk meg a Vezérlőpultot a Vista alapértelmezett módjában, tehát nem a klasszikus nézetben. Kattintsunk a Rendszer és karbantartás elemre, majd az ekkor megjelenő lap Felügyeleti eszközök blokkjában válasszuk ki a Partíciók létrehozása és formázása elemet. A feljövő ablakban megjelennek merevlemezeink a rajtuk lévő partíciókkal. A jobb egérgombbal kattintsunk arra, amelyiket át akarjuk szabni, és a menüből válasszuk ki a Kötet zsugorítása funkciót. A Windows gyorsan kiszámolja, mekkorára csökkenthető a partíció, amit a Zsugorítás feliratú gombra kattintva fogadhatunk el. Az így felszabaduló üres helyen később természetesen újabb partíciókat hozhatunk létre.


Forrás: http://www.microsoft...ta_trukkok.mspx

#30 Gades

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 17:21 PM

Az XP-nél nincs ilyen?

#31 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 19:38 PM

Dátum: Gades

Az XP-nél nincs ilyen?

Nincs

#32 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 13:51 PM

Szakemberek hez fórdúlnék egy nagy gondall.
Vista ultimate hun. van fent C: en.
És van egy D: is egy 120G vinyom van mind a kető tele progivel a C:40G van a D:-n meg a tőbbi
A D.ről szeretnék a végéből leszedni és a C. re meg a végéhez hozzá teni adatvesztés nélkül particiótt , mivel lehett és , hogyan?
Ha progi kell hozzá akkor azt hól tudom beszerezni perssze megvétel nélkül.
Hutóczky József

#33 Hitman5

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 20:33 PM

Dátum: hutoczky

Szakemberek hez fórdúlnék egy nagy gondall.
Vista ultimate hun. van fent C: en.
És van egy D: is egy 120G vinyom van mind a kető tele progivel a C:40G van a D:-n meg a tőbbi
A D.ről szeretnék a végéből leszedni és a C. re meg a végéhez hozzá teni adatvesztés nélkül particiótt , mivel lehett és , hogyan?
Ha progi kell hozzá akkor azt hól tudom beszerezni perssze megvétel nélkül.


Hát hallod:D nem lennék a helyedbe:D:D:D

#34 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 08. 21:06 PM

(Összevontam a 2 partícionálos témát.)

#35 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 09. 17:05 PM

Egyrész nem támogatom az illegális szoftverhasználatot.
Másrészt ezt egy olyan progival tudod megtenni, mint a Paragon féle progi, abban van egy iso file, kiírod cd-re arról a cdrl indítod a géped, és ott tudod variálni a partícióidat.
Ha nagyon tele vannak egy is kis varia 3-5 óra is lehet !

#36 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 09. 18:13 PM

Megértem hogy nem támogatodd,de csak egyakalómért felslegs kiadni anyi pénzt egy progiért , sőtt hülyeség is kidni egy használat miatt , nem igy véledd?


Dátum: gthomek

Egyrész nem támogatom az illegális szoftverhasználatot.
Másrészt ezt egy olyan progival tudod megtenni, mint a Paragon féle progi, abban van egy iso file, kiírod cd-re arról a cdrl indítod a géped, és ott tudod variálni a partícióidat.
Ha nagyon tele vannak egy is kis varia 3-5 óra is lehet !

Hutóczky József

#37 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 09. 19:08 PM

Utólagos particionálás a Vistán nagyon jól müködik,kipróbáltam...Itt a leirása:http://www.winportal.net/?id=322
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#38 albert

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 19. 15:44 PM

ki probálom majd én is :roll:

#39 Rozsomak

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 26. 22:50 PM

Én átestem ezeken, amikor először szűkre hagytam a rendszerpartíciót...Vista Ultimate 64 bit-eset telepítettem, és később úgy döntöttem, rendszerpartíciónak nem lesz elég a 30 Giga. Hely van bőven, mert 750 Giaga a vinyóm. Mondom, sebaj, majd a Vista lemezkezelőjében megoldom. Igen ám, zsugorítani enged (még rendszerpartíciót is - Vistan az első 3 partíciód mindig elsődleges partíció), de kiterjeszteni (akár van szabad hely, akár nincs) NEM! Ugyanis AKTÍV partíciót nem lehet a végleges Vista partíció - kezelőjével buherálni. A RC-kben állítólag lehetett. Itt a "kiterjeszt" szürke a menüben, nem ajánlja fel az adekvát helyen. Miután tájékozódtam, s elolvastam a guruk hozzászólásait, rájöttem, hogy az Acronis Disk Suite kiválóan megoldj a problémát. Tehát a következőt tettem:
1. A Vista lemezkezelőjében zsugorítottam a nagyobb, az ún. "Adatok" partíciómat. Lecsíptem belőle 50 Gigát. maradt még elég, mert a sok film dacára 250 Giga szabad hely volt még rajta.
2. Ráengedtem a Acronis Disk Suite -ot, s kiterjesztettem az elsődleges rendszerpartíciómat., "C"-t (30-G-ból lett 80 Giga). Zokszó nélkül megcsinálta, Bootolás előtt elvégzett mindent, s kész voltam.
Utána rájöttem, hogy az első lépés felesleges volt. Miután még egyszer hasonló mutatványt kellett tennem (hiszen egy reinstallt én sem úsztam meg a végtelen újraindulás - frissítés telepítés hiba miatt, ld. itt: http://winportal.net/?id=1244). Simán bejelöltem, hogy a "D" (Adatok) partícióról kérek az aktív (!) "C" rendszerpartíciómnak még 50 Gigabyte-ot, s megcsinálta, "on the fly". Nem is kellett újra bootolnia! Ennyit akartam, remélem segít majd valakinek!

#40 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 23. 14:41 PM

sziasztok
a C particio betüjelét fel lehet cserélni másra?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó