Ugrás a tartalomhoz


Melyik vírusírtó és DVD-író Vista-hoz?


46 válasz érkezett a témában

#21 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 05. 13:14 PM

Bootor: a One Live Care angol nyelvû és csak angol nyelvû OS-re települ...

#22 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 05. 13:27 PM

Igaz. Amúgy weben futtatható magyar változatban is, úgy emlékszem.

#23 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 05. 13:50 PM

Igy van. De az nem ad folyamatos védelmet...

#24 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 07:46 AM

Mindenki sûrgõsen cserélje le vacak vírusírtóját Panda Internet Securityre és az Ashampoonak van nagyon jó cd és dvd író programja:D
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#25 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 09:04 AM

Viktorio: Panda gyenge, Ashampoo meg sz.r, csak egy csicsás program.
Panda helyett Nod32, Ashampoo helyett Nero 8 Micro(29MB) :D

#26 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 09:38 AM

Nekem nincs íróm, de kíváncsi voltam, milyen a daemon tools készítõinek az író programja, ami az Astroburn nevet kapta, és az 1.0.5-ös a legújabb verziója. Nekem tetszett a kinézete, illetve a mérete miatt. Csupán 4mb a telepítõje. Igaz, van benne vmi malware cucc (már nem emlékszem a nevére pontosan, valami "outerinfo" talán), azt nem kell feltenni, és akkor jó lesz :D XP alá tettem fel, talán mûködne vista alatt is. Igazából mint feljebb írtam, nincs lehetõségem kipróbálni, de kiváncsi voltam, mit tudhat egy operációs rendszer telepítõjének méretével rendelkezõ író progival szemben (nero - tudom, vannak kisebb verziók), ami ráadásul még sima ROM-nak is látja az RW-ket (most azért mondom ezt biztosra, mert pl. a dtools pro cd-rw-t írt ugyanarra, szóval nem hiszem, hogy másfelé kellene keresni a probléma gyökerét). Szóval csak azt akartam mondani, hogy én biztosan kipróbálnám ezt a programot, engem meggyõzött a leírása és a kinézete. Annyit még hadd fûzzek hozzá, hogy nem szeretem az "All In One" cuccokat (lásd: Nero), mert szerintem nem érthet mindenki mindenhez, illetve többnyire felesleges dolgok vannak az ilyen dolgokban, legalábbis amennyire én tapasztaltam. Ha valaki esetleg kipróbálná, kíváncsi lennék a véleményére.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#27 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 14:09 PM

Nos igen, a Nero egy jó CD/DVD író program, de nem több! Borzasztó, hogy mennyi mindenen akar uralkodni a rendszeren, és ráadásul teljesen gagyi cuccokkal. Telepítésnél én mindig a Custom-ot választom, és mindent kikapcsolok, és végül be a Burning ROM részét, és utána mehet az install.

#28 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 14:51 PM

Nod32-vel nagyon sok vírust és egyéb jóságot benyalsz zokszó nélkül majd meglátod Panda Internet Securitynél 2008 jelenleg nincs jobb az a tapasztalatom.....próba cseresznye:)
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#29 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 15:28 PM

Nero-t én is úgy szoktam feltenni.
Viktorio, a másik topicban szerepel a tûzfalas linkem, abban speciel benne van a Panda tûzfal + Antivir 2007, ami nagyon-nagyon alacsony pontszámot ért el a teszt során, és kötve hiszem, hogy olyan sokat tudtak volna ezeken javítani. A NOD az ilyen közhely-beállítottságú szerintem (egyébként nincs bajom vele), de tökéletesen meg vagyok elégedve a McAfee antivírusommal (XP alatt) - amúgy régebben "számtalan" cikk jelent meg arról különbözõ portálokon, hogy a McAfee mennyire jól teljesít a különbözõ szoftverei révén.A Panda számomra egy "noname" termék - és ezt légyszíves ne vedd sértésnek! Ha vannak apró hiányosságok a NOD-ban, egy jó tûzfallal tökéletesen lehet kompenzálni. Ugyanakkor amennyire láttam (és ha jól emlékszem, Dimitryj is linkelte valahol), az új NOD is már ilyen "all in one" kategóriás. Egyébként pedig nem "fair" egy vírusírtót egy egész internet security-vel (ami gondolom tartalmaz antivirt, tûzfalat, antispyware-t mindenképp) összehasonlítani.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#30 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 15:50 PM

Ezek a tesztek igazából nem mérvadóak számomra (te se vedd készpénznek õket) én ezt csak saját tapasztalatból irtam próbáltam már Nodot is McAfee csak mint egy másik lehetõség a Panda termékek nekem nagyon bevált ennyi....
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#31 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 18:34 PM

Nálam a Windows Vista tûzfal+Windows Defender+Avast 4.7 professional védi a gépet:rolleyes:. Lehet ezen röhögni, de nem vetem meg az olyan oldalakat (warez, p..no), ahol sürün elõfordulnak a kártevõk és a kémprogramok és eddig ez a trió hibátlanul teszi a dolgát (többszõr is lett ellenõrizve más antispyware és vírusirtó programmal) és a rendszer mõködésében sincs hiba:D.
A NOD 32 egy hétig volt a gépen és besétált mellette egy két "kisaranyos":mad:.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#32 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 18:44 PM

Szerintem azért "vicces", hogy az Avast a NOD lefuttatása után talán még 10+ vírust/trójait... Itt egy kicsit megbillen a mérleg, és szerintem az Avastban kell keresni a hibát (tapasztaltam az elõbb említett jelenséget). Igazából nem zavar a jelenség, mivel McAfee párti vagyok, de túl sokan dícsérik a NODot, hogy abban legyen a hiba, nem?
kép
i like the sparkle in your eyes!

#33 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 18:52 PM

1. A NOD egy frissen telepített renszerre let felrakva és nem az Avast után.
2. NOD=jó reklám (a vízcsapból is ez folyik) és marketing semmi több.
3. Elég sok embert ismerek, de nagy %-uk szídja és nem dicséri a NOD-ot (van egy-két ember aki meg van vele elégedve, de ez elég kis %)
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#34 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 18:58 PM

Félreértetted szerintem amit írtam: tehát a NOD lefuttatása után került fel az Avast, és még úgy is talált vírust/trójait. (Ahol nyári gyakon voltam, ott ez a módszer volt a trendi.) Amúgy meg köszi az információt, továbbra se áll szándékomban NODot használni :)
kép
i like the sparkle in your eyes!

#35 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 19:30 PM

nekem az egyetlen a zone alarm full volt, ami semmit sem hagyott a gépen és a nod után (egy éve) fent maradt cuccokat is leszedett... comodo+kaspersky azt hiszem jó páros.. nekem úgy van, hogy nod 3 + comodo és csak írtásra: kaspersky és spyware doctor.. a nod a lassú gép miatt van de nem megbízható.. reg.-re spybot searc.. és a c-n semmi extra nincs ha gáz lenne.. a zone után viszont még semmit se találtam soha pár cookie-n kívül.. talán a spyware része nem szed le ilyen apróságokat de a tûzfala is a 3. legjobb. átlagba szerintem a legjobb választás lehet egybe és könnyû sokáig "gond nélkül használni" :)

#36 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 19:31 PM

Én már 4éve használom CSAK a Nod32 és semmi bajom-gondom vele.
Persze legálisan.
Aki nincs vele megelégedve az törten használja..
Volt idõ, mikor törve használtam és szart sem ért...
De aztán megjavultam és ez kölcsönös...
:)
Szóval hamarosan jön az Eset Smart Security és váltok.
Még ami jó:Kaspersky Internet Security...
De ne hasonlitsunk egy Komplett védelmi rendszert egy sima virusirtóhoz...Nemde?
A hazai virusirtók közül nagyon jó a Eset.
A támogatása is

#37 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 19:31 PM

Dátum: LoRenZo;2452

Itt egy kicsit megbillen a mérleg, és szerintem az Avastban kell keresni a hibát (tapasztaltam az elõbb említett jelenséget).
Szerintem ezért értettelek félre, bocsánat.:)
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#38 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 19:37 PM

Dátum: Ateszka;2456

Én már 4éve használom CSAK a Nod32 és semmi bajom-gondom vele.
Persze legálisan.
Aki nincs vele megelégedve az törten használja..
Volt idõ, mikor törve használtam és szart sem ért...
De aztán megjavultam és ez kölcsönös...
:D
Szóval hamarosan jön az Eset Smart Security és váltok.
Még ami jó:Kaspersky Internet Security...
De ne hasonlitsunk egy Komplett védelmi rendszert egy sima virusirtóhoz...Nemde?
A hazai virusirtók közül nagyon jó a Eset.
A támogatása is
Egy hét esetében semmi szükség törésre, mert harminc napi ingyen használható és teljes értékû a program.:)
A Kaspersky-t pedig szívesen kipróbálnám, mert csak jót hallottam róla: gyors, megbízható, pontos és nem fogja a gépet. Ha az Avast-tal gondok lesznek valaha, akkor a Kaspersky a tökéletes utód.:)
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#39 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 07. 19:53 PM

oizo, spybot search and destroy mellett nem találhatna a ZA egyetlen cookie-t sem. Nekem is szokott találni, aztán a spybot óta nem talált (immunizálás!), úgyhogy leszedtem a ZA Pro-t, mert az anti-spyware funkciójára már nem volt szükségem többé, és sajnos az elsõ 5-ben sincs már bent, mint tûzfal (amúgy sokáig ZA-t használtam én is, nem volt semmi bajom vele). Most örülök, hogy van az ingyenes spybot (amióta még egy tracking cookie sincs a gépemen), illetve az ingyenes comodo tûzfallal is meg vagyok most elégedve. (ezek mellett jelenleg ~172h-ja megy a gépem, és ha az utorrent mellé nem indítom el a dc++t, akkor nem kapok 12-16h belül BSOD-t tcpip.sys-szel :) egy kicsit turkáltam a rendszerben, de azért szerintem lehet érezni, hogy bírja ez, ha kell, és tényleg mindenre tudom használni a gépet, bármikor). Örülök, hogy az általatok használt kombinációk is megfelelõen mûködnek számomra, de az elõbb említett két program azon kívül, hogy elsõ osztályú, illetve könnyen kezelhetõ, még ingyenes is, és nem áll szándékomban lecserélni õket, mert tényleg nem tapasztalom semmilyen hátrányukat. Csakis ajánlani tudom azoknak, akik még problémákkal küzködnek ezek a téren.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#40 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 08. 07:18 AM

Hát igen nem véletlen a Nod szinte havonta adja ki az újabb és újabb programváltozatokat vajon miért gondolkodjunk el rajta kicsit és ne említsem a hasonló társaikat (Kaspersky,F-secure, Bitdefender, AVG) ezek nagyon gyengék... Avasat meg a ZA Pro az meg egy vicccc :) /PANDA FOR EVÖR/ :)
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó