Ugrás a tartalomhoz


Böngészés, de mivel? (IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari)


35 válasz érkezett a témában

#1 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 27. 05:02 AM

Én Safarit használok. Nagyon gyors, viszont vannak hibái, mivel csak Beta verzió.
De szerintem egy próbát megér!:)
http://www.apple.com/safari/download/

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 27. 09:07 AM

Én kb fifty-fifty IE7 és FF. Vannak oldalak, amik (direkt?) nem szeretik az Explorert, azokat Firefox-szal nézem, viszont sok másikat meg IE-vel..

#3 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 27. 12:15 PM

Én is az IE7-et használom, olyan 99%-ban. Ha valami esetleg nem megy alatta, akkor megnézem FF-fel is, de az akkor FF alatt se megy...:)

#4 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 27. 13:09 PM

Nekem csak IE7 van a gépemen + egy ingyenes AVG víruskergetõ. Valószínûleg nincsenek igényeim mert nem is akarok feltenni mást, kattintok, böngészek, letöltök. Ja, és ennek ellenére nem telepítgetek 1-2-3 havonta otthonra új wint.
Ez az én saját véleményem, és nem követendõ példa.

#5 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 27. 13:39 PM

A FireFox tény hogy lassabb mint az IE, de szerintem az FF sokkal megbizhatobb és rengeteg pluginst támogat. én az FF-re szavzok :)

#6 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 27. 15:23 PM

Én az IE7-re voksolok...
Sokkal biztonságosabb és gyorsabb!
Ráadásul, manapság az FF nagyon hibádzik...
A másik dolog, hogy a biztonsági szoftverek az IE-re vannak optimalizálodva!

#7 dtech

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 28. 08:36 AM

Bár lehet, hogy már késõ, de csatlakoznék énis az elõttem szólókhoz...

Én személy szerint IE7-et és Operát is használok, az FF-el kapcsolatban már jóideje rossz érzéseim vannak sajnos és ezek miatt is kerülöm a Firefox és egyéb "gekkós" haverjainak a használatát. (Pl.: a CSS-el azt csinál amit akar, néha elfelejt betenni dolgokat, néha improvizál; letöltés defaultba az asztal közepére; "van új verzió, sunyiba letöltöttem, telepítsem?"; stb. Oké, hogy be lehet állítani, de akkor is.)

IE7 kimondhatatlanul sokat változott a 6-oshoz képest, bár beletellett pár napba míg megszoktam, hogy jópár dolog más helyen van, de sztem ezzel nem vagyok egyedül. Stabilitás: nagyjából rendben van, de nálam az Adobe kacatságai (Pl. Flash Player, meg hasonlók) tiltva vannak, mert azoktól néha befagy, ami sztem ez nem kimondottan az IE hibája.

//OFF START:
Az Adobe szerint mindenkinek atomerõmû van a gépében. Hát sajnálattal közlöm velük, hogy nekem speciell nem. Az Adobe Reader is már 200MB. Fél óra mire elindul, aztán be is fagy az X-edik pdf-oldalnál. Hol élnek ezek???
ENF OF "OFF"//

Nah, akkor "Opera":
Jópár új fícsört dobtak bele az utóbbi idõszakban, bár ebbõl csak keveset használok, mindenesere hasznosak. Rögtön páldául a gyorshívó: 9 oldalt be lehet állítani, és egy klikkel el lehet érni, miniatûr méretben meg is jeleníti az oldal képét új fül nyitásakor. Beépített bittorrent kliens (ezt mondjuk nem használom, ott a jól bevált uTorrent :)), build-in levelezõ, IRC-kliens, hírolvasó, meg még milliónyi cucc.

A közhiedelemmel ellentétben az Opera ingyenes lett a 9-es verzió óta, semmi reklámcsík, és a stabilitása is kiválló (akár Windows akár Linux alatt). Ha viszont mégis ledöglene, akkor sincs baj, az újbóli indításkor folytathatjuk a korábbi állapotot, mintha misem történt volna. Letöltések: bármikor megszakíthatóak és folytathatók. (IE-nél ez sajna még mindig hiányzik, vagy csak én nemtok róla, hol lehet ezt optimalizálni :() A memóriakezelést is optimalizálták, így az indítás sebessége mostmár nem fél perc (mint annó), hanem kb. az IE indulási sebességével vetekszik.
WLMP Webserver Package / LightTPD for Windows - [ http://hu.wlmp-project.net/ ]

#8 cobra64

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 28. 09:03 AM

Nálam mindenképen firefox, mivel rengeted kiterjesztés tölthetõ le hozzá, így felvértezhettem az általam kedvelt képeségekkel pl. windows update (átvált ie motorjára alatta), gmail manager, adblock, custumize google, nosript és még sorolhatnám. Igaz opera alatt is van hasonló megoldás, de nálam a firefox a nyerõ fõleg mivel léttezik benne portable verzió is így egyszerûen magamal viszem pendriveon , illetve nem kell az újratelepítésével bajlódnom a windows reinstall esetén.

#9 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 28. 10:06 AM

dtech: én IE7-t használok. És nálam az elejétõl fogva, ha 2lappal probálom bezárni, vagy probléma miatt leáll, bármég nemfordult elõ, elõjön egy kis ablak, és be lehet állitani, hogy megjegyezze, az "álláspontot" az újabb indulásnál vagy sem.
Ezt pontosan nemtudom, hogy hol lehet beállitani, de valahol biztos.
Az Opera nekem nemtetszik, kényelmetlen. De 1x2x kiprobáltam és nemrossz.
A Firefoxot, pedig nagyon-nagyon ritkán használom, mert mostanság sok-sok benne a bug...
A legújabb frissitéssel az IE7(7.0.5730.13!) sokkal stabilabb és gyorsabb mint a Firefox.
Az adblock pro kiegészitéssel, meg sokkal biztonságosabb is!

#10 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 28. 13:17 PM

Ateszka, Neked hogy lett az IE7-bõl 7.0.5730.13? Nekem 7.0.5730.11-et ír, minden frissítés fent van természetesen (winupdate nem ír semmi újat). Mondjuk böngészõn belül nincs beállítva az automatikus frissítés keresés, de nem hiszen, hogy ezen múlna. Vagy ez az új, wga nélküli verzió, amit Te használsz? Csak úgy érdekelne... Stabilitással semmi gondom egyébként. Amúgy meg igazából semmi bajom az ms-es cuccokkal, de úgy látszik, egyesek fülébe könnyen bogarat lehet ültetni, és nem mindig gyõzõdnek meg a dolgok valóság alapjáról... Szerintem minél több "külsõ" program van fent, annál több gondja lehet (fõleg egy hozzá nem értõ) felhasználónak. Én amúgy Spybot Search & Destroy-t használok már pár hónapja, és azóta még csak egy tracking cookie-t sem látott a gépem, nemhogy mást! :) Csak ajánlani tudom azoknak, akiknek ilyen téren gondjuk van (ingyenes program). Amúgy meg nem értem, minek erõltetni ezt ie vs minden más dolgot, ha mondjuk a rendszer többi részében meg komoly hiányosságok/problémák állnak fent. Ha meg akarok tekinteni egy oldalt, akkor ie7-tel is meg tudom, anélkül, hogy bármiben is hiányt szenvednék például. És nem hiszem, hogy bármelyik mással jobban meg lehetne tekinteni az amúgy is többnyire hibás weboldalakat... Ha még 10 féle böngészõt összedobnak a szakértõk, azoknak is meglesz ugyanúgy a rajongó tábora; a hiányosságok meg idõvel úgyis pótlásra kerülnek, és a hibákat is elõbb-utóbb kijavítják. Rövid idõn belül gyakorlatilag mindegyik ugyanazt tudja ezen a téren, más kérdés, hogy mennyi felesleges funkcióval tud többet az egyik a másiknál. Szóval szerintem semmi értelme gyõzködni a másikat, hogy melyik a jobb... Használja mindenki azt, amelyikre "rábeszélték", amíg azzal tud böngészni, illetve ki tudja vele elégíteni a szükségleteit. Ha nem jó valamelyik, úgyis valószínûleg le lesz cserélve; ha viszont elégedettek vagyunk, akkor minek másikat feltetenni? Szerintem.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#11 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 29. 08:18 AM

Lorenzo: innen letudod tölteni: http://www.microsoft...&displaylang=hu

#12 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 29. 08:33 AM

Honoris: igen a már WGA nélkülit használom :)
Egyébként én nem vettem észre lassulást...
Nekem a gépen a köv. biztonsági összeállitás van:
Nod32 2.7.
És eddig még nemvolt problémám, se virussal, se kémprogival, se trójaival.
Pedig már elég régóta IE7 használok csak.
A Firefox etéren nem jó, mert létezik egy oldal, ahol szabályszerüen, megfogja a Firefoxot, hogy miután bezárom, a memóriában tarja...
És emiatt kaptam egy olyan fertõzést, ami kinyirta a Firefoxot és már elsem indult, csak az IE7.
És miután újraraktam a windowst, onnantól nem is használok mást csak az IE7-t.
Bõven elég...

#13 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 29. 09:14 AM

Honoris: igen, mikor kiprobáltam a Norton 360-at, kicserélte az IE7 adathalász szürõjét a sajátjával és az nagyon-nagyon visszafogta...
Tiltsd le a norton adathalász-szûrõjét(ha lehetséges) és jobb lesz.
Egyébként sok jelentõsége nincs neki, mert alapból is vizsgálja honlap tartalmat...

#14 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 29. 17:34 PM

Kösz a választ Ateszka. Gondolom, a következõ APFXP-ben benne lesz, és ezáltal csökken majd annak mérete (mivel nem lesz szükség a korábbi frissítésekre). Igazából csak azért akartam most írni, mert elfelejtettem megemlíteni a korábbi hozzászólásomnál, hogy tettem fel McAfee SiteAdvisor-t (kijelzi, hogy mennyire biztonságos az éppen böngészett oldal, illetve a keresõk áltál megjelenített eredményeket is minõsíti), ami sztem nem olyan rossz dolog, akik nyitottak az új dolgokra, azoknak mindenképp ajánlom! (Mellesleg megközelítõleg 10+4mb-nyi memóriát fogyaszt az általa létrehozott két processz.) Szerintem kompatibilis a többi (ie7-en kívül) böngészõvel is.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#15 attip

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 29. 20:48 PM

Firefoxot használok pár éve,nemrég találtam "Flock"-ra,jónak tünik ,ajánlom,próbáljátok ki!!

#16 matador

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 76 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 30. 20:40 PM

Üdvözletem mindenkinek! Nekem nem gond,mivel böngészek.Mozilla,Firefox,Opera,IE...Egy gondom van: akármelyikkel mentem le a teljes weblap tartalmat,írom ki cd-re...Internet kikapcsolva, egyszerûen nem jelennek meg az odatartozó képek! Megoldás?

#17 tgabor

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 01. 20:20 PM

IE7 tényleg biztonságosasbb mint FF...a FF mostanában kevésbé biztonságos.

#18 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 01. 22:18 PM

Én kipróbáltam a FF-et még régebben, de nekem 1általán nem jött be (pl. a hosszú indulási idõ). Aztán IE7-et használtam, de most, hogy elérthetõ Win-re is a Safari 85-90 százalékban azt használom, a maradék IE.

#19 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 02. 17:31 PM

Hi all!

Matador: nekem IE7-tel sikerült!
Lap > Mentés másként > Fájl típusa: webarchivum, egyetlen file (*.mht)

#20 matador

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 76 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 02. 21:13 PM

Köszönöm,de az IE7 nem mûködik nálam.A msw-rõl feltelepítettem az IE7-et,reboot,és behívom az IE7-et,bejön és eltûnik...így sokszor.Töröltem,akkor az IE6 nem jön be,stb...végülis sokadszorra sikerült helyreállítani az IE6-ot...de megjegyeztem a módszert,köszönöm!





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó