Ugrás a tartalomhoz


Help!! Vista Ultimate problémák


29 válasz érkezett a témában

#1 Red Wings

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 16:09 PM

Üdv.

3 gondom lenne a tegnap felrakott, 32bit-es vistámmal..
Szétvariáltam magam már mint egy képregényhõs, de nem jöttem rá a megoldásra, feladtam.. Hátha valaki tudja a tutit.

Tehát. Felrakva - aktíválva.. minden! mûködött..
Leszedtem frissítéseket, felraktam az msn-t, stb..
Estére viszont elõjöttek a problémák:

1.: - nem tudok bejelentkezni msn-re.
81000306-os hibakódot ír a drága.
A hiba után tûzfal, nod32, kilõve de úgy sem megy.. bár délután még müködött írtóval, meg tûzfallal is... :(
"Alapértelmezett átjáró nem mûködik" ezt irja a hibakeresõ.
Routert nem használok, egy gép van.
Ráadásul, ha a kapcsolat beállításnál, a speciális beállításnál lefuttatom
a teszteket = "Sikerült! Kapcsolódhat a Windows Live messenger szolgáltatáshoz"


2.: - nem szedi le a frissítéseket.
80072EE2-es hibakód.
Egyszer hagyta még délután, aztán ez is megállt.
Rengeteg ideig matekozik, aztán hibakód..


3.: Na ez az érdekes..
Szinte semmilyen microsoft oldalt nem hajlandó betölteni az explorer.
Gondolkodik ezerrel, és nem csinál semmit..
Más oldal viszont gond nélkül fut - pillanatok alatt.



Így hirtelen ennyi. Ha tudtok valamit, bátran írjatok, mert még a microsoft supportot sem tudom meglátogatni, hogy anyázzak az "olcsó" szoftverük miatt.. :)

#2 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 17:46 PM

MSN-re talán ez...

Idézet

Hogyan hárítható el a 81000301-es vagy a 81000306-os hiba?

Amikor megpróbál bejelentkezni az MSN Messenger programba, megjelenhet a következõ hibaüzenet:
A rendszer nem tudta bejelentkeztetni a következõ szolgáltatásba: MSN Messenger. A probléma a szolgáltatással vagy az internetkapcsolattal lehet. Ellenõrizze az internetkapcsolat mûködését.
A helyzet megoldásához próbálja meg a következõ lehetõségeket:
Gyõzõdjön meg arról, hogy kapcsolódik az internethez.
Gyõzõdjön meg arról, hogy telepítette az MSN Messenger legújabb verzióját.
Gyõzõdjön meg arról, hogy telepítette az operációs rendszeréhez elérhetõ legújabb frissítéseket. MicrosoftŸ WindowsŸ operációs rendszerek frissítéséhez keresse fel a MicrosoftŸ WindowsŸ Update webhelyet.
Ha tûzfalat használ, akkor gyõzõdjön meg arról, hogy az MSN Messenger programnak teljes körû jogosultsága van a tûzfalon keresztüli kommunikációhoz. További információ a tûzfal dokumentációjában olvasható.
Ellenõrizze az MSN Messenger speciális kapcsolódási beállításait.
Megjegyzések
Ha számítógépe egy vállalati hálózat része, akkor forduljon a rendszergazdához annak ellenõrzése érdekében, hogy a hálózat lehetõvé teszi-e az MSN Messenger szolgáltatás elérését.
Telefonos kapcsolat használata esetén elképzelhetõ, hogy idõtúllépés miatt nem sikerül a kapcsolódás. Késõbb próbáljon meg újból kapcsolódni.
Update problémára pedig talán ez:

Idézet

A 80072ee2 jelû Windows Update-hiba


A Windows Vista összes kiadására érvényes.
Ha frissítések keresése közben egy Windows Update-hiba 80072ee2 üzenetet kap, lehet, hogy a Windows Update frissítések letöltési helyének webhelycímét fel kell vennie a tûzfalkivételek listájára, más néven az engedélyezési listára.
A Windows Update webhelyek felvétele a tûzfalkivételek listájára


A Windows tûzfal a Windows ezen verziójával együtt jár, és a kivételek listájának ideális esetben már tartalmaznia kell ezeket a helyeket. Más típusú tûzfal használata esetén forduljon segítségért a szoftvergyártóhoz a webhelyeknek a tûzfalkivételek listájára való felvételével kapcsolatban:

http://*.update.microsoft.com

https://*.update.microsoft.com

http://download.windowsupdate.com

Amennyiben a probléma a fenti lépések végrehajtása után is fennáll, tekintse meg a következõ Tudásbázis cikket a Microsoft Súgó és támogatás webhelyen, vagy látogassa meg a Windows Update támogatási webhelyét támogatás e‑mail üzenetben történõ kéréséhez.


#3 Red Wings

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 19:12 PM

Dátum: Dj MiZo;1689

MSN-re talán ez...

Update problémára pedig talán ez:

Thnx. Ezeket én is megtaláltam a help-ben, de az itt a gond hogyha ki van kapcsolva a tûzfal, akkor sem szedi a frissítéseket..
És ezeket a címeket nem tudom kivétel listára írni, merthogy csak programoknak, és portoknak van erre lehetõség..


Az msn alapból a tûzfal kivételek listáján szerepelt telepítés után, sõt egy problémakezelési oldalon még egy halom port is volt, hogy miket kell átengedni ha nem mûxik. Azokat is beírtam, de semmi..
Ha a tûzfal OFF akkor sem..


:) ja, és mennék én tudásbázisba, meg támogató webhelyre, csak ne lenne mindnek benne a címében hogy: "microsoft"
mert ezekre az explorer, sõt a firefox sem látogat el..


e-mail címet, vagy telefonszámot nem tudtok magyar support-ra?

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 19:59 PM

Milyen szoftvereket telepítettél? Nem lehet hogy azok rontottak el valamit?

#5 Red Wings

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 20:34 PM

Passz. Nem sok mindent..
Csak általános cuccokat. nod32, msn 8.1, office 2007, DivX codecet, nero 8, nVidia drivert, realtek drivert, firefoxot, total commandert, deamon tools-t, meg logitech drivereket - kamera, egér, bill..
és mind vista32 kompatibilis progik.

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 20:40 PM

MSN-nél megpróbálhatsz egy reinstall-t és a fájlok törlését (C:Usersfelh.névAppDataLocalMicrosoftMessenger)

#7 Red Wings

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 21:28 PM

..megvan. Nem jött be :-/
Pedig még a reg. adatbázisból is töröltem a bejegyzéseket.
Az a furcsa, hogy a kapcsolat beállítás tesztnél azt írja hogy minden rendben, lehet csatlakozni,
de a hibaelhárítónál már megáll az alapértelmezett átjárónál hibát jelezve..
Nem is az a baj, hogy valszeg vista reinstall lesz a dologból, hanem hogy nem'tom mi akadt össze mivel, és nehogy belelépjek megint ugyanabba a ... :)

#8 Wittmann

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 20. 06:01 AM

1 szó mint 100
használj még XP-t :)

#9 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 20. 07:27 AM

Telepítgess újra mindent sorban, és minden telepítés után próbálgass, ha valahol nem mûxik legalább sejteni fogod ki lehet a ludas a dologban.
Még vmi?
Eredeti Vistát használsz?

Ide másolom neked a 80072EE2 hibára vonatkozó cikket, hátha segít vmit

1. lépés: Az internetkapcsolat ellenõrzése
Gyõzõdjön meg arról, hogy más webhelyek megnyitásakor nem lép fel probléma. Ha hozzá tud férni az egyéb webhelyekhez, az internetkapcsolat megfelelõen mûködik.
2. lépés: A tûzfalszoftver beállításainak ellenõrzése
Ha számítógépén található tûzfalszoftver, elõfordulhat, hogy a hiba megoldásához frissítenie kell a szoftvert, illetve módosítania kell annak beállításait. A Windows Update és a Microsoft Update ügyfélprogram az Svchost.exe program egy-egy példánya, amelynek megfelelõ mûködéséhez aktív internetkapcsolat szükséges. A tûzfalszoftver frissítésérõl és a beállítások módosításáról további információt az adott programhoz mellékelt dokumentációban és súgófájlokban találhat, illetve a program forgalmazójától kaphat. A program forgalmazójával való kapcsolatfelvételrõl a Microsoft Tudásbázis alábbi cikkeiben tájékozódhat:
65416 (http://support.microsoft.com/kb/65416/) Független hardver- és szoftvergyártók elérhetõségi információinak listája; A–K (Elõfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvû tartalomra mutat.)

60781 (http://support.microsoft.com/kb/60781/) Független hardver- és szoftvergyártók elérhetõségi információinak listája; L–P (Elõfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvû tartalomra mutat.)

60782 (http://support.microsoft.com/kb/60782/) Független hardver- és szoftvergyártók elérhetõségi információinak listája; Q–Z (Elõfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvû tartalomra mutat.)
A Windows Update webhellyel kapcsolatos probléma megoldásához és a tûzfalszoftver okozta hiba elhárításához hajtsa végre az alábbi lépéseket.

Fontos: Mielõtt a tûzfalszoftvert letiltja hibaelhárítás céljából, kapcsolja be a Windows XP Internetkapcsolat tûzfala szolgáltatását. Ehhez hajtsa végre a következõ lépéseket: 1. Kattintson a Start menü Vezérlõpult parancsára, kattintson duplán a Hálózati és internetes kapcsolatok ikonra, majd kattintson a Hálózati kapcsolatok hivatkozásra.
2. Kattintson jobb gombbal arra a kapcsolatra, amelyen engedélyezni kívánja az Internetkapcsolat tûzfala szolgáltatást, majd válassza a Tulajdonságok parancsot.
3. A Speciális lapon jelölje be a számítógép hálózati védelmével kapcsolatos jelölõnégyzetet.
Ideiglenesen tiltsa le a számítógépen futó tûzfalszoftvert, majd ellenõrizze, hogy a Microsoft Windows Update webhely megfelelõen használható-e. A tûzfalszoftver a kiadott frissítések telepítése miatt még abban az esetben is okozhat problémákat, ha korábban problémamentesen futott a számítógépen.
3. lépés: A szoftveres gyorsítóprogramok kikapcsolása
Kapcsolja ki az összes szoftveres gyorsítóprogramot. Ilyenek például a fájlok letöltését vagy a hálózati kapcsolatot gyorsító programok.
4. lépés: A Windows Update és a Microsoft Update webhely hozzáadása a Megbízható helyek listához
Adja hozzá a Windows Update és a Microsoft Update webhelyet az Internet Explorer böngészõ megbízható helyeinek listájához. Ehhez hajtsa végre a következõ lépéseket: 1. Indítsa el a Microsoft Internet Explorer böngészõt.
2. Kattintson az Eszközök menü Internetbeállítások parancsára.
3. Kattintson a Biztonság fülre, majd a Megbízható helyek ikonra.
4. Kattintson a Helyek gombra, majd törölje a Kiszolgálóellenõrzés (https:) megkövetelése az egész zónában jelölõnégyzet jelölését.
5. Írja be az alábbi címeket a Webhely hozzáadása a zónához mezõbe, és az egyes címek beírása után kattintson a Hozzáadás gombra: • http://update.microsoft.com
http://download.wind...e.microsoft.com
http://update.micros...v6/default.aspx

6. Kattintson a megnyitott párbeszédpanelek OK gombjaira.

5. lépés: A Windows Update és a Microsoft Update webhelyre vonatkozó bejegyzések törlése a Hosts fájlból
Egyes programok a névfeloldás kezelése végett módosíthatják a Hosts fájlt, így bizonyos esetekben elõfordulhat, hogy a Hosts fájlban a Windows Update vagy a Microsoft Update webhelyre vonatkozó bejegyzések is találhatók. A bejegyzések Hosts fájlból történõ eltávolításához kövesse az alábbi lépéseket: 1. Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, írja be a notepad %windir%system32driversetchosts parancsot, majd kattintson az OK gombra.

Megjegyzés: Ha a hosts fájl megnyitásához használatos programra vonatkozó kérdés jelenik meg, válassza a lista Jegyzettömb elemét, jelölje be Az ilyen fájlok megnyitása mindig a kijelölt programmal történjen jelölõnégyzetet, majd kattintson az OK gombra.
2. Írja át úgy a hosts fájlban a Windows Update webhelyre vonatkozó bejegyzéseket, hogy a rendszer ne olvassa azokat a fájl megnyitásakor. Ehhez írjon egy kettõs keresztet (#) a „microsoft” és az „update” kifejezést tartalmazó sorok elé, az alábbi példáknak megfelelõen: • # 64.4.21.125 http://update.microsoft.com
• # 64.4.21.125 http://windowsupdate.microsoft.com

3. Távolítsa el az összes olyan sort, amely a Windows Update vagy a Microsoft Update webhellyel kapcsolatos bejegyzést tartalmaz, tehát például az alábbihoz hasonló bejegyzést tartalmazó sorokat:
http://update.microsoft.com
4. Kattintson a Fájl menü Mentés parancsára.
5. Zárja be a Jegyzettömb alkalmazást.
6. Indítsa újra a számítógépet.

Megjegyzés: Ha nem kívánja újraindítani a számítógépet, a DNS-feloldó gyorsítótárát is ürítheti. Ehhez hajtsa végre a következõ lépéseket: a. Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, írja be a cmd parancsot, majd kattintson az OK gombra.
b. Írja be a parancssorba az ipconfig /flushdns parancsot, majd nyomja le az ENTER billentyût.


6. lépés: Proxybejegyzés törlése a WinHTTP proxykonfigurációból
Ha a számítógép nem része a vállalati hálózatnak, illetve nem proxykiszolgáló segítségével kapcsolódik az internethez, törölje a WinHTTP proxykonfigurációját. Ehhez hajtsa végre a következõ lépéseket: 1. Nyissa meg az Internet Explorer programot.
2. Kattintson az Eszközök menü Internetbeállítások parancsára.
3. Kattintson a Kapcsolatok fülre, majd a LAN-beállítások gombra.
4. A Helyi hálózat (LAN) beállításai párbeszédpanelen jelölje be A beállítások automatikus észlelése jelölõnégyzetet, majd kattintson az OK gombra.
5. Zárja be az Internet Explorer böngészõt.
6. Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, írja be a cmd parancsot, majd kattintson az OK gombra.
7. Írja be az alábbi parancsokat, és mindegyikük után nyomja meg az ENTER billentyût: a. proxycfg -d
b. net stop wuauserv
c. net start wuauserv
d. exit

#10 Red Wings

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 21. 14:56 PM

Hi.

Ja, eredeti a prog.

Rájöttem, rohaggyon meg.. :) Reinstall meg volt, elsõ frissítés után, menetrendszerüen egyanaz elõjött. Se msn, se microsoft honlapok, se további frissítés, seVárnadzee.. :(
Az édes frissített egyet, a nVidiás integrált hálókártyámon is, és mint kiderült ez baj volt.
Az eszközkezelõben "downgrade-eltem" a hálókártyát, és minden oké..
De hát ugye, ki a f... gondol elõször erre, mikor jön minden 500K-val, csak egy-két dolog nem müxik.
Azért köszönöm hogy segítõ kezeiteket felém hajítottátok :P

u.i.:
aki tervezi hogy vistán frissíti az AMD - nVidia nForce 570 SLI chipset hálókártya vezérlõjét, az NE tegye mert könnyen úgy járhat mint én. Tökéletesen megy avval a verzióval amit alapból felrak a vista..
Az nvidia honlapon ez több más összetevõvel együtt 15.01-es verziószámon fut..

#11 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 08. 16:08 PM

Sziasztok
Eltüntek a hivatkozásaim a sajátgép bal oldalárol, és nem tudom sehogy sem visza álitani öket

a Lomtár is eltünt az asztalrol, azt hogy tudom visza hozzni?
A Sajátgépben, meg miért van az, hogy csak 3 patriciot lát, és cserélhetö adathordozokat meg egyáltalán nem jelenit meg :S de totalcommanderben ott van minden..

#12 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 08. 16:19 PM

Szia,
Lomtár: Jobb klikk az Asztalon, Testreszabás, és bal oldalt ott lesz: "Asztali ikonok módosítása"
Hivatkozások: Start, klikk a felhasználónevedre, jobb-klikk a Hivatkozásokra, Tulajdonságok: "Előző verziók"

#13 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 08. 16:25 PM

Szia
Köszi a gyors választ, a lomtárat sikerült vissza hoznom, de a hivatkozások nincsenek meg :? visza álitottam több idöpontra is, és akkor is hiányoznak ha megfofgok 1 mappát oda huzom balra, akkor hozzá adja a hivatkozás mappához, de oldalt viszont nem jeleniti meg :S

#14 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 08. 16:39 PM

Jobb-klikk (ott bal oldalt), és előjön egy kis menü: "Alapértelmezett kedvenc hivatkozások visszaállítása"

#15 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 08. 16:49 PM

ugyan ugy üres maradt :S

#16 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 09. 12:19 PM

Másik felhasználónál jó?

#17 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 09. 12:32 PM

Nem, másik fioknál sem müködik

#18 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 10. 22:52 PM

Az eszközök mappa beállításainál nincs erre vonatkozó beállítás?
Viktor

#19 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 07. 14:13 PM

Helló mindenki!

Nos, a problémám nem új keletű, még pedig:
Laptopom többszöri telepítése után rájöttem, hogy a problémát az atkosd2 (ami csak vista-ra megy fel) okozza. Ez egy kis skin szerűség, ami kicsit szépít a az atk hotkey/media megjelenítésén. (ez annyit jelen, hogy nem a jobb felső sarokban jelennek meg a dolgok az Fn+X(fényerő, hang, wifi, bluetooth,...) billentyűk lenyomására hanem középen és kicsit "Vista-sabban" (ha van ilyen). A probléma az, hogy miután újraindítom a gépet telepítés után az asztal közepén mintha egy üveg lap lenne ott ahol megjelennek ezek az "animációk". Így az asztal ezen részén nagyon nem lehet egerészni (kattintani, kijelölni,...), az egér mozog, csak mintha kattintáskor nem a látható ablak lesz aktív, hanem a felette lévő "üveg lap".
Ez az egész csak azért bosszantó mert minden vista által feldobott ablak középen jelenik meg!

Ha eltávolítom ezt az ATKOSD2-t akkor megoldódik a probléma.

Már külföldi fórumokon is találkoztam ezzel a problémával, de megoldással még nem. Gondoltam, hátha valakinek van ötlete.

A laptop: ASUS F3Jc AP206 (bár ez itt nem lényeg)
A rendszer: Vista Ultimate 32 és 64 bit(jog tiszta) (mindkettőnél ez a probléma)

Előre is köszi!
üdv.: apez
by apy....

#20 szacsa00

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 12. 11:05 AM

Üdvözletem mindenkinek !!! Nekem olyan problémám lenne hogy durván 45 percenként ujraindul a gép csakúgy magától.

A másik problémám hogy bárhol kerestem seholse találtam hol kell aktiválni a vistám.

Aki tu segíteni annak előre is köszönöm

szacsa00





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó