←  Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Office 2003 Service Pack 3 (SP3)

fotója Bootor 2007.Apr.29.

Információk a Microsoft Office 2003 Szervizcsomag 3-ról...
Megjelent: 2007. 09. 18.

SP3 Letöltés
Válasz

fotója Bootor 2007.Sep.19.

Adott MS Office 2003, most jelent meg az Sp3 hozzá. Integráltam az Sp3-at a telepítõbe. Oké.
Az integráláshoz ugye a CD tartalmát fel kellett másolni a HDD-re, úgy lett beleintegrálva az SP3. Tehát adott egy mappa HDD-n "office" abban az MSO 2003 Sp3-mal integrálva (immár). Eddig világos.
Nos, írjuk ki ISO-ba, és teszteljük le. Nero-val sikeresen kiírom, oké Virtuális gépen XP, telepítsük. Elindul a telepítés, megy, másol stb, egyszer csak HIBA! Nem talál egy filet. Mondom wtf, na ellenõrzések. A Nero rosszul írta volna ki?
Odáig eljutottam, hogy:
Ha az Office-t a HDDrõl telepítem tehát az "Office" mappából, akkor minden gond nélkül, sikeresen települ.
Ha az ISO-t bemountolom (legyen az iso, nrg mindegy, cd vagy DVD) és úgy telepítem, sehogy nem jó a telepítés. Viszont, ha a BEMOUNTOLT ISO-kat ÖSSZEHASONLÍTOM byte-ra, "Mappa szinkronizálás", a HDD-n levõ "Office" mappával (ugye ahonnan sikeresen települ az office), akkor SEMMI DE SEMMI eltrés nincs, se filenevekben, se méretekben, se file (byte) tartalomra NINCS ELTÉRÉS! SEMMI! Tehát 1:1 ua. a két tartalom.
Mégis... "Office" mappából SIKERÜL telepíteni, de AKÁRHOGY kiírt ISOval NEM (*.iso, *.nrg cd vagy dvd formátum, mind1). MIÉRT?
SÕT! Ha a BEMOUNTOLT ISO-ból felmásolom a HDD-re a fileokat és ÚGY telepítem, akkor is JÓ!
Valami írási probléma lenne a forrás helyen? Valamit írni szeretne oda a telepítõ, de nem tud, ezért áll le?
Nos, ha hálózaton megosztom az "office" mappát csak olvasási jogokkal, vagy ha minden fájl írásvédett stb. akkor is SIKERESEN települ az Office, kivétel az ISO-ból vagy NRG-bõl közvetlen akarom telepíteni (legyen az CD vagy DVD formátum)..........
A hiba ekkor jön elõ:
"A(z) Microsoft.Office.Interop.InfoPath.SemiTrust.dll fájl másolása" és ezt mondja:
"Helyezze be a következõ lemezt: Microsoft Office Professional Edition 2003"

Ki érti ezt?

Megjegyzés: Egyéni telepítés, minden sajátgéprõl fut. Daemon-Tools 4.09 és 4.10...
Válasz

fotója nanti 2007.Sep.19.

Pont ezt akartam kérdezni,pontosabban valami hasonlót.
Azaz mikor a sp3-at felraktam kérte az office 2003 telepítõ lemezét, hogy rakjam be neki,vagy keressek rá honnan tudja elérni a fájlokat.
Én úgy emlékszem hogy az office xp esetén lehetõség volt letölteni a service pack olyan verzióját természetesen jóval nagyobb fájlméretben, amelylehetõvé teszi az eredeti cd nélküli frissítést. (OfficeXpSp3-kb832671-client-hun.exe 17.2 MB illetve OfficeXpSp3-kb832671-fullfile-hun.exe 57.8 MB)

Nem ezzel állunk itt szemben hogy ez a verzó is valami client és nem full és ezért kéri a telepítõ anyagot?
Válasz

fotója Bootor 2007.Sep.19.

FullFile...
Válasz

fotója nanti 2007.Sep.19.

a neve az az kétségtelenül csak a mûködése nem :)))))
Válasz

fotója Bootor 2007.Sep.19.

Ez a hiba csak akkor jelentkezik, ha az InfoPath nevû alkalmazást is telepítjük (CD-rõl vagy DVD-rõl).
Válasz

fotója Pica 2007.Sep.19.

Most akkor nem lesz javítás?
Válasz

fotója Bootor 2007.Sep.19.

Nem tudom hogyan fog reagálni a Microsoft erre a hibára, de ezt ÍGY nem illene hagyni.
Válasz

fotója Pica 2007.Sep.19.

Hát moonman barkács ötlete jó volt, attól az apró bakitól eltekintve. Csak megoldható lesz mostmár...
Válasz

fotója lakatosturbo 2007.Sep.21.

A Service Pack 3-mal bõvített Office 2003 telepítése meghiúsulhat

Azok a vállalkozó kedvû felhasználók vagy rendszergazdák, akik már frissítették is Office 2003 telepítõkészleteiket a Service Pack 3 javítócsomaggal, egy különös hibára bukkanhattak a szoftver installálása közben. Ha a Professional változat InfoPath összetevõjét is bejelöljük, az Office telepítõ hibaüzenettel leáll.

A problémát az InfoPath egyik korábbi, KB920103 számú összesített javítása okozza, mely a Service Pack 3-ba is bekerült. A frissítés téves fájlinformációkat épít be az Office 2003 fõ telepítõkészletébe a "PRO11.MSI" csomagba, így ha az InfoPath összetevõt is telepítésre jelöljük ki, az installáció hibára fut.

A megoldás a PRO11.MSI fájl belsõ szerkezetének korrigálása. Töltsük le és telepítsük az Orca MSI-szerkesztõ programot, majd nyissuk meg az SP3-mal integrált PRO11.MSI csomagot.

A bal oldali sávban jelöljük ki a "File" bejegyzést, majd a jobb oldali listában keressük ki a következõ sort:

File: IPCLRWRP.DLL_0001
Component: Global_PIA_XDocsWrapper2
Sequence: 4550

Változtassuk meg a 4550-es számot 270-re, majd üssünk Enter-t.

Keressük ki a következõ fájlt:

File: INFOPATH.CFG
Component: Global_PIA_XDocsWrapper2
Sequence: 4551

Változtassuk meg a 4551-es számot 271-re, majd üssünk Enter-t.

Mentsük el az MSI állományt és írjuk felül vele az integrált Office-telepítõben találhatót. Most már szabadon kiírhatjuk a telepítõkészletet ISO-képfájlba, vagy CD-re, a telepítés hiba nélkül le fog futni.
Válasz

fotója Dj MiZo 2007.Sep.22.

Én egyszerûen nem értem, hogy ez hogy eshet meg, hiszen szerintem evidens lenne az, hogy kiadás elõtt az MS minden verzióhoz leteszteljen egy frissítést, fõleg, ha egy SP-rõl van szó...
Dehát ez elkerülte a figyelmüket, vagy nemtom.:confused:
Válasz

fotója nanti 2007.Sep.22.

Mit is modjak... Talán annyi elég, hogy még nem találkoztam olyan nyomdásszal alaki ne köpött volna hegyeset ha a microsoft office került szóba. Arra jó,hogy egy pár oldalas doksit elkészíts vele, de komoly munkára alkalamtlan. Ezért is használnak QuarkXpress-t, Indesign,Corel softvereket. Persze ez egy más élet- és munkaterület. Minden esetre eleget szívnak azok is akik hivatalból office-t kell használják. A magam részérõl nem is méltatlankodnék ha nem ennyibe kerülne amennyibe kerül. Ha ilyen munkát adnék ki a kezembõl már rég rám küldtek volna 1-2 ukrán gyereket.
Bocs ha valakit megsértettem az érzésvilágában!
Válasz

fotója nanti 2007.Sep.23.

az sp3 integrálásánál nekem még egy PIDKEY=licenckulcs (tulajdonság=érték) párral is ki kellett egészítem a "msiexec /p D:sp3MAINSP3.msp /a D:cdPRO11.msi SHORTFILENAMES=TRUE /qb" parancssort,de így elfogadta és végrehajtotta.
Válasz

fotója nanti 2007.Sep.25.

Ma telepítenem kellett egy office 2003-at. Minden gond nélkül fel is ment mint várható volt. Aztán következett a SP3 csomag a maga problémájával. Mivel nem hagy nyugodni a dolog a következõt próbáltam meg:
1. Kicsomagoltam a winrar programmal a sp3 fájlt.
2. A ohotfix.ini fájlban tettem egy kis változtatást, beírtam a OHotfix=0 sort a IsNormalUpdate=1 elé és elmentettem.

([OHotfix]

; Ohotfix.exe can apply both normal/client updates and administrative updates.
; 1 = This is a normal/client update.
; 0 = This is an administrative update.)

3. Elkezdtem telepíteni a sp3-at és láttam csodát: nem kérte az eredeti telepítõ lemezt.
Válasz

fotója Bootor 2007.Sep.25.

Hm, nekem eddig sem kérte. Pedig 2 gépre is tettem fel utólag SP3-at.
Válasz

fotója ati999 2007.Oct.14.

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy miként tudom azt megvalósítani, hogy egy általam készített dvd-rõl tudjam futtatni az office 2003-at, mivel akárhogy próbálkoztam nem megy.

A dvd alapból win XP SP2 boot cd-nek van elkészítve, de win alól már egy utility dvd-ként látszik, vagyis feljön egy menü, ahol pár klikkeléssel telepíthetem a kedvenc kiegészítõ programjaimat (nero, antivirus, clone CD, java, flashplayer, firefox, stb...)

Próbáltam külön könyvtárból, a rootba felmásolva, de sehonnan nem ment, hibaüzenettel elszáll a telepítés.

Van esetleg ötletetek?
Válasz

fotója male 2007.Oct.14.

A leírtak alapján én semmi akadályát nem látom, hogy mûködjön. Milyen hibaüzenettel száll el?
Válasz

fotója ati999 2007.Oct.14.

Most fejbõl nem tudom megmondani, de valami " a telepítés nem folytatható blablablahiánya miatt"

A kérdésem annyi lett volna, hogy miként kell telepítõ cdnek hazudni a dvd-s mappában lévõ fájlokat, mert szerintem valahogy nézte az office telepítõ, hogy nem cd-rõl indítottam. Nincs valami bejegyzés a cd-n, aminek mindenképpen ott kellene lenni az általam készített lemezen? (mint pl. az SP integrálásnál be kell írni a publishert meg ilyeneket a cd íráskor)
Válasz