←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

svchost.exe 100%-os CPU terheltség

fotója igeri 2007.Oct.01.

Hali
a rpobléma a címben olvasható kutatgattam a neten és megtaláltam ezt az oldalt ahol az egyik cikkben írnak róla ami a követekezõ megoldást tartalmazza:
(ezzel a köv. problémáim voltak néhány dll filet nem engedett ujra regizni
valamint a KB927891-v3 telepítésekor hibával leállt)
valamint azt vettem észre ha levelezõ programot indítok akkor ugrik meg a cpu használat(outlook, incredimail) nem biztos hogy ezek miatt de lehetséges
esetleg valaki tud segíteni?
segítséget elõre is köszönöm
Válasz

fotója male 2007.Oct.01.

Bármilyen programot indítasz, a CPU-használat hosszabb-rövidebb ideig megugrik (ez programtól függ). Nem tudom mennyire lehet probléma, ha a DLL-eket nem tudta újraregizni, ha felmész a www.windowsupdate.com -ra, ott meg kellene csinálnia. Esetleg megpróbálhatod REGSVR32 /u "dllneve.dll" paranccsal eltávolítani, majd a leírt módon újraregisztrálni az összetevõket (de ezzel még várjál). Csak azt a frissítést nem engedte telepíteni?
Válasz

fotója igeri 2007.Oct.01.

Azzal tisztában vagyok hogy mindeb program indításkor megugrik a cpu használat az okés. Igen csak azt nem engedte. ez a telepítés log file-ja


2007/10/01 16:45:37.687 (local)
20.671: e:a17b2fa515ddcd04a9a3updateupdate.exe (version 6.2.29.0)
21.125: Hotfix started with following command line:
21.531: FileVersion of C:WINDOWSSystem32msi.dll is Less Than 3.1.0000.0000
21.531: Condition Check for Line 1 of PreRequisite returned FALSE
21.562: ReadStringFromInf: UpdSpGetLineText failed: 0xe0000102
21.562: A(z) KB927891 telepítõje a következõ hibába ütközött: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB927891 telepítésének legalább egy elõfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következõ naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB927891.log
21.687: ReadStringFromInf: UpdSpGetLineText failed: 0xe0000102
21.765: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB927891 telepítésének legalább egy elõfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következõ naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB927891.log
93.265: Message displayed to the user: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB927891 telepítésének legalább egy elõfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következõ naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB927891.log
93.265: User Input: OK
93.265: Update.exe extended error code = 0xf0f4
93.265: Update.exe return code was masked to 0x643 for MSI custom action compliance.


Csak azt nem írja persze hogy mi az az elõfeltétel ami kellene neki.
Válasz

fotója Bootor 2007.Oct.01.

msi.dll is Less Than 3.1.0000.0000

Tedd fel a Windows Installer 3.1 v2-t. (Windows Installer 3.1 Redistributable (v2) - KB893803)

Gondolom XP SP2 van amúgy.
Válasz

fotója igeri 2007.Oct.01.

Találtam egy progit valami processexplorer-t és az svchost.exe-hez -ben futó dll -ket is meglehet nézni van benne egy RPCRT4.DLL+0x15dd ami négyszer fut és ez zabálja kb15-22% ban a cpu-t + még kétszer de azok cs 5-10% eszik a procit
mi lehet ez a dll?
Válasz

fotója igeri 2007.Oct.01.

nem sp1 csak hogy lehessen örülni
Válasz

fotója Dj MiZo 2007.Oct.01.

Hát akkor tedd fel az SP2-t és utána pedig az AFPX-et...
Válasz

fotója igeri 2007.Oct.01.

na itt vannak képek hogy mi a hiba
1.kép
proc explorer fõablak
itt látható mennyit eszik a svchost
2.kép
itt látható svchost szét bontva benne az RPCRT4.DLL
3.kép
ehhez kell egy kis magyarázat
miután újra indítottam a gépet elsõnek elindítottam process explolert várva mi történik tök jó volt kb addig míg nem kapcsolódtam a netre
ekkor megugrott a cpu használat és meghízott az svchost.exe étvágya
duplaklikk svchost.exe-n megjelenik 2.kép elsõnek csak egy dll majd jöttek a haverjai
az 1.képen látszik hogy az svchot-bol nyílik lefelé IMAPP.exe
ez eltûnik majd megjelenik egy cmd.exe abból pedig egy ftp.exe kb5 mp-re
és azóta eszik mint állat
viszont ha kill-el kinyomom az összes RPCRT4.DLL-t akkor helyre áll minden
a dll rõl ennyit sikerült megtudnom:

DLL File: rpcrt4.dll or rpcrt4
DLL Name: Remote Procedure Call Runtime
Válasz

fotója igeri 2007.Oct.01.

Dátum: Dj MiZo;1565

Hát akkor tedd fel az SP2-t és utána pedig az AFPX-et...
:D
sp 2 alatt nem tudtam használni a bluetoth dongle-t a saját progijával:mad: a xp-jé pedig nem jött be azt meg nem tudtam letiltani
Válasz

fotója Bootor 2007.Oct.01.

Talán adtak már ki újabb drivert hozzá az elmúlt 3 év során.
Válasz

fotója igeri 2007.Oct.01.

Dátum: Bootor;1568

Talán adtak már ki újabb drivert hozzá az elmúlt 3 év során.

3hónapja kerestem hozzá de nem találtam
esetleg valami újabb infó a témához?
Válasz

fotója erix31 2007.Oct.01.

Nálam ez kb. 2-éve volt téma, leírom emlékezetbõl, mint segítség és nem mint követendõ példa.
XP-SP2.
A Bluetooth USB Dongle-t nem volt szabad bedugni, elõször a drivert kellett telepíteni. Ez letörli az XP Bluetooth driverét, majd felmásolja saját magát, utánna ujraindítás. Rendszertöltés után az XP (nem hülye az) kérdés nélkül visszatelepíti a saját meghajtóját. Ekkor dugom be az USB Bluetooth-t, ami természetesen nem mûkszik, de az eszközkezelõben már megtalálom, a driver frissítésére nyomok és itt felajánlja a lemezrõl feltelepített meghajtót. Kiválasztom, végigfut a folyamat és láss csodát, mûködik az USB-s Bluetooth.
Hát ilyen szarul tudtam mûködésre bírni az eszközt, ez egyébként így volt leírva a telepítési utasításban, amit ezután egy évig naponta használtam, ugyanis GPRS telcsivel neteztem a V......-ál.
Válasz

fotója maori721 2007.Oct.16.

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni,hogy mit kellenne csinálnom eme hibaüzenetel?

Svchost.exe:debug.exe- alkalmazáshiba
Kivétel-ismeretlen softverkivétel-(0x0eedfade)történt az alkalmazásban a következõ helyen:0x7c81eb33

ok gomb nyomás után ezt irja ki:

Application Error

exeption eldsocketerror in module svchost.exe:debug.exe at 0006803c.
Socket errorX#11004

Mi lehet a gond és hogyan lehetne orvosolni?
Válasz

fotója LoRenZo 2007.Oct.17.

Futtass le egy spyware írtó programot szerintem.
Válasz

fotója jeancorse 2008.Mar.09.

Hi!
Nem tudom, hogy aktuális-e még a dolog? Pár embernek mindenesetre talán segít.
Nekem is hasonló gondom volt, én kikapcsoltam az automatikus frissítést és megoldotta a dolgot.

Dátum: igeri

Hali
a rpobléma a címben olvasható kutatgattam a neten és megtaláltam ezt az oldalt ahol az egyik cikkben írnak róla ami a követekezõ megoldást tartalmazza:
(ezzel a köv. problémáim voltak néhány dll filet nem engedett ujra regizni
valamint a KB927891-v3 telepítésekor hibával leállt)
valamint azt vettem észre ha levelezõ programot indítok akkor ugrik meg a cpu használat(outlook, incredimail) nem biztos hogy ezek miatt de lehetséges
esetleg valaki tud segíteni?
segítséget elõre is köszönöm
Válasz

fotója Matt 2008.Jun.10.

Sziasztok!
lenne egy borzasztó nagy problémám...
az svchost.exe zabálja a gépemen a procihasználatot.
amikor bejelentkezek, még semmi baj nincs, de az automatikus frissítés elindítása után, vagy amikro magától elkezd frissítgettni,szal utána felmegy 100%ra, és nem tudok vele mit csináni.láttam, hogy az oldalon van egy cikk ezzel kapcsolatban, mindent meg is csináltam az ott leírtakkal kapcsolatban, de amikor a vége felé van 1 olyan lépés, hogy a Software Distribution mappát nevezzem át, meg is van, de csinál magának újat, uazzal a névvel, és sztem ezért nem működik, uh ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném!! :?
Válasz

fotója Bootor 2008.Aug.17.

Az újonnan kiadott Windows Update Agent 3.0 úgy tűnik, hogy teljesen megoldja a problémát a Microsoft Update használata mellett is.
Válasz

fotója warez07 2008.Dec.03.

sziasztok nekem kéne egy kis segitség elinditom a gépet és kb. 5/10 perc mulva elöjön egy hibaüzenet ami a következö
svchost.exe alkalmazáshiba - kivétel (ismeretlen szoftverkivétel(0xc0000409)történt az alkalmazásban a következö helyen 0x5b0ea3c0. kérek mindenkit segitsen mert semmi ujat nem tettem a gépbe sem nem vettem ki akkor edig mért nem csinálta most meg ha ujrarakom az xp t akor is ezt csinálja a configom a köv:msi945 gzm3 / intel celeron 3200 / 2gb ram / nvidia geforce 7300 gt 256mb /8x pioner dvd iro /samsung 160gb sata vinchester /
Válasz

fotója male 2008.Dec.04.

Szerintem valamelyik szolgáltatás romlott el, bár többet nem tudok mondani :) :D
Válasz

fotója Black Bird 2008.Dec.05.

Dátum: Matt

Sziasztok!
lenne egy borzasztó nagy problémám...
az svchost.exe zabálja a gépemen a procihasználatot.
amikor bejelentkezek, még semmi baj nincs, de az automatikus frissítés elindítása után, vagy amikro magától elkezd frissítgettni,szal utána felmegy 100%ra, és nem tudok vele mit csináni.láttam, hogy az oldalon van egy cikk ezzel kapcsolatban, mindent meg is csináltam az ott leírtakkal kapcsolatban, de amikor a vége felé van 1 olyan lépés, hogy a Software Distribution mappát nevezzem át, meg is van, de csinál magának újat, uazzal a névvel, és sztem ezért nem működik, uh ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném!! :)

hm hm nekem az a gyanúm hogy beszedtél egy trójait vagy egy vírust vagy egy rootkitet rkhunterel nézesd át nem árt egy virus kergető sem avira antivirt ajánlani tudom gyors nem esszi meg a gépedet és mindent megtalál:D
Szóval nézesd át a rendszert esetleg a rootkit removalt is ráeresztheted azzal az a gond hogy kicsit sokáig keres de nagyon alapos még a registryből is kiszedi neked a rootkitet még azokat is amelyek kernel driverként azaz meghajtó programként települtek vagy települnek.
Válasz