←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Vista Sidebar Gadget

fotója male 2007.Oct.01.

Vista Sidebar-ra gadgetet fogok feltehetõen készíteni, de csak olyat szeretnék, amit széleskörben is alkalmaznának. Ti milyen gadgetet használnátok szívesen?
Válasz

fotója male 2007.Oct.21.

Kis kedvcsinálónak töltök fel egy képernyõképet, hogyan is néz ki mûködés közben (ill az "asztalomhoz" hogyan illik) :)

(Gyengébbek kedvéért a gadget jobb oldalon van középtájon)
Válasz

fotója Bootor 2007.Oct.21.

Szavaztam! :)
Válasz

fotója male 2007.Oct.22.

Mi várható az új verzióban?

- Aero glass effekt
- Több méretû/stílusú felület
- A színét évszak, napszak, hõmérséklet szerint változtatja
- Szélirány és sebesség mutatása
- Pár napos elõrejelzés
Válasz

fotója Lalo 2007.Oct.22.

Amit én biztos használnék:
Szerencsésebb és fõleg gyorsabb használatot jelentene ha a start menüben szereplõ keresés funkciót egy minialkalmazásként látnám. Hasonlóan a google keresõjéhez, az óra fölött.
Válasz

fotója male 2007.Oct.22.

Az utolsó mondatot nem értem. A kivitelezéshez valószínûleg DLL-t kéne alkalmazni, ami szerintem nem "hû" egy gadgethez. A javaslatot átgondolom, és megnézem mit tehetek.. :)
Válasz

fotója Lalo 2007.Oct.23.

Az óra fölött csak utalás a Google Desktop keresõjének az elhelyezésére. Ha ismered, nagyon kézre áll. A cégnél, ahol XP van, azt használom és tökéletes azzal, hogy mindig a kéznél van és ami még erõteljesebb indok, hogy a találatok számát nem határolja be az Start menü nagysága. (Vista esetében)
Ami az idõjárásos minialkalmazást illeti. Szép és ügyes, de a városok száma nagyon korlátozott. Én olyan helyen lakom amit a programod nem ismer. Lenne ezzel azért egy másik kérdésem is: nincs olyan magyar idõjárás elõrejezõ web oldal amit fel tudnál használni? Mert lehet, hogy pontosabb lenne.
Válasz

fotója male 2007.Oct.23.

Ismerem a Google Desktopot, elgondolkozom az ötlet megvalósításán..

Az idõképpel "szemezgettem", de a Yahoo-val jóval könnyebb dolgozni, ráadásul most nem is mûködik, ami "nem tenne" jót.. Sajnos nincs jó hazai "idõjárás-szolgáltató". Azért még körbenézek pár helyen, hátha találok valamit..
Válasz

fotója Lalo 2007.Oct.23.

Jelenleg az AccuWeather minialkalmazást használom, az legalább "formailag" ismeri a várost ahol lakom. A formailag azt jelenti, hogy megtalálja a keresõben (még a megyét is helyesen jelöli), de nem pontos. Legalább a városom nevét olvashatom a minialkalmazáson (már ez is valami). Talán ezért lenne jó egy hazai szolgáltató.
Válasz

fotója male 2007.Oct.23.

Szerintem soha nem lesz pontos semmelyik, mivel egyrészrõl ha megnézed az idõjárásjelentést, ott sem mondják meg aprólékosan, hogy merre mi lesz, valamint az összes ilyen idõjárásos oldal nagyából ugyanazokat a városokat mutatják (még a magyarok is), és pl Budapesten hányféle idõjárás lehet egy idõben? :) Szóval valahol butaság ez az egész..

Az ötleted megvalósítható, ám a C#-tel még csak most ismerkedem, szóval türelmedet kérem, remélem mielõbb sikerül elkészíteni a gadgetet :)
Válasz

fotója bolic 2007.Nov.21.

Sajnos nem találtam megfelelõ topikot a Wega támogatás kapcsolatban, mivel a LIVE ID bejelentkezésnél kötelezte a személyi adat megadását (pedig van MSN azonosítóm!), a biztonsági okokból nem tudtam elfogadni, de támogatom a wega gadgetet, mivel sok idõjárás jelzõ gadgetek többsége kifeküdt néhány hét után egyéb okok nélkül.
Válasz

fotója Bootor 2007.Nov.21.

Amúgy innen töltsetek le még GadGeteket, nagyon jók is vannak köztük.
Válasz

fotója Lalo 2007.Nov.22.

Most már valószinûleg elkéstem a javaslatommal, de hátra aki ért hozzá csinál egyet. Van egy remek - szerintem a leghasznosabb! - minialkalmazás a "compact search", ahol lassan már mindenhol tud keresni és az eredményt a böngészõ megnyitása nélkül mutatja meg. Csak egy gondom van vele, nem ismeri a magyar ékezetes betûket, így nem is tud keresni (bár Live! néha eltalálja, de nem mindig). Nem lenne érdemes esetleg "magyarosítani"? Talán a szerzõje is beleegyezne, hiszen szerintem nagyon hasznos alkalmazás.
Válasz

fotója bolic 2007.Nov.22.

Dátum: Bootor;2139

Amúgy innen töltsetek le még GadGeteket, nagyon jók is vannak köztük.

Dualcore, network meter, gyorsindító és shutdown+restart+feladatkezelõ gadgetet ugye onnan töltöttem le és meg voltam elégedve. :)

Azonban a wega gadget bugos, vagyis a szimbólum nem vált át amikor esteledik. :eek: Ehelyette x ismeretlen képet mutat. :D
Válasz

fotója Crogan 2007.Nov.22.

Hali!
Nektek normálisan bejön a windows gallery?
Idáig eljutok http://vista.gallery...px?a=&mkt=en-us itt akármire kattintok innen már csak magyarul kommunikál és semmilyen gadget-et nem talál.
Válasz

fotója Bootor 2007.Nov.22.

Angolra kell állítani a böngészõben az elsõdlegesen megjelenítendõ nyelvet.
Eszközök, Internetbeállítások, Nyelvek, Hozzáadás-> angol Egyesült Államok(en-us)
Válasz

fotója Lalo 2007.Nov.23.

Véletlenül jöttem rá én is erre a megoldásra néhány hete. Azért elvárható lenne egy Microsoft-tól (sõt, bárkitõl aki ilyen hibát elkövet), hogy minél hamarabb kijavítsa. Agyament dolog, hogy megírnak valamit és nem tesztelik? Oké, hogy béta, de akkor müködjön tovább a régi, mely szintén béta volt, és teljesen angol nyelvü, de legalább nem borzolta a kedélyeket...Anyira. Bár az is nevetséges hiba, hogy ha a kiválasztott listában részletesen megnézel egy minialkalmazást és után nyomsz egy visszát, az elsõ oldalra rángat vissza. Pedig te mondjuk a 10. oldalnál vagy és esetleg onnan akarod folytatni. Én kedvelem a Microsoft felhasználói programokat, de valahogy a webes részleg nem üti meg a kivánt mércét.
Válasz

fotója Crogan 2007.Nov.23.

Ok!
Kössz az infót!
By!
Válasz

fotója Kronosz 2008.Jan.29.

A gadget nagyon tetszik nekem.Sajnos kevés van.Nekem egy jól látható digitális óra kéne,ami mutatja a másodpercet.Meg néz is ki valahogy.
Válasz

fotója Red Wings 2008.Jan.30.

Dátum: Kronosz

A gadget nagyon tetszik nekem.Sajnos kevés van.Nekem egy jól látható digitális óra kéne,ami mutatja a másodpercet.Meg néz is ki valahogy.


Hi.

Egy időmérő, én ezt használom :cry:

http://www.softpedia.com/get/Windows-Wi ... lock.shtml
Válasz