←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Windows Vista Service Pack 1 (SP1)

fotója Piszi 2008.May.20.

Noss asztali gépem van és nincs semmi extra hardware benne.
Asus alaplap, asus pcie-s 256mb ati chipes vga, 1,5giga ram 2samsung (512/533 és 1gb/533) és 1 kingmax (1gb/533)
egy samsung pata 160gb-os hdd samsung dvd író. + egy samsung 120gb sata II hdd de ez csak ritkán van bedugva mert hibás és fagy tőle a windows.

ma megpróbáltam ismét feltenni az sp1-et és csaknem végleg kinyírta a win-t.
az első újraindításig hibátlanúl eljutott ismét de a betöltéskor számomra új dolgot kezdett el csináni.
fekete képernyőn megjelent egy számláló "0/73164 (fájl nevek)" és szépen pörög felfelé majd amikor elér 24861 hez kiakad.
ezzel a felirattal:
!!0xc0000034!! 24861/73164 (RegistrymachineSchemawcm://Microsoft...)

Majd nagy nehezen a telepítő lemez segítségével vissza tudtam állítani a rendszert az sp1 telepítése elé.

Hihetetlen, hogy egy frissítés nem képes hiba nélkül települni vagy, hogy a telepítés ne okozzon rendszerhibát.
Egy időben Ubuntut használntam azzal nem volt ilyen gond.

Most azon gondolkozom, hogy a telepítőlemezzel nem lehet megoldani az sp1 telepítést? Itt a frissített telepítés funkciójára gondolok és nem integrált sp1-es lemezre gondoltam.
Válasz

fotója djrobaa 2008.May.20.

Hali.

Szerintem rakd ujra a Vistat és egy teljesen szüz rendszerre probáld meg a SP1et feltolni. Vagy, szerezz be egy gyárilag integrált SP1es Vista DVDt.
Válasz

fotója sundi58 2008.May.20.

Nem muszáj egy integrált Sp1-es Vista-t megszerezni. Nekem simán feltelepült az SP1, a 64bites ultimate-re. Semmi gond nem volt.

Lehetséges, hogy vmi vírus van vagy valamelyik program megakadályozza, hogy az SP1 feltelepüljön.

És ahogy elnézem a 64bites ultimate-t az SP1-el, sokkal jobb az xp-nél a Vista, mert több dolog van benne. Pl.: Ha elromlik a windows, akkor nem kell újra tenni, hanem rendszer-visszaállítást csinálni és gond egy szál se. Az XP-be ilyen nincs.

Úgyhogy most, hogy ki jött az sp1, sztem érdemes Vista-ra váltani, mert egyrészt: Nincs dx10 és dx10.1 XP-re, másrészt: jönnek ki a progik 32 illetve 64 bites vista-kra. Sőt, a Vista több programmal kompatibilis, mint az XP.

És Vista-hoz ajánlok 2 GB ramot, és egy dual core procit.
Válasz

fotója ViktorBeres 2008.May.21.

Én sem vagyok a hetenként újratelepítés híve, de ennyi hibaüzenet épróbálkozás után a Vista már eléggé me lehet viselve. Prbáld meg teljesenújrehúzni, és mg mielőtt bármitfeltelepítenél próbáld meg az SP-t.
Válasz

fotója Piszi 2008.May.21.

Nem nagyon szeretném újra telepíteni a Vistát mert minden munkám rajta van és sok a függő, félkész.
És aztán még ott vannak a programok amiket újra kéne telepíteni nagyon sok idő (pl: a photoshop és a dreamweaver az 1óra mire felmegy és ha pehem van akkor a netes aktivációja közli, hogy ezzel a sorozatszámmal már aktiváltak és még egy óra mire a forgalmazóval megbeszélem, hogy újra kellett telepíteni)
A MySQL adatbázisaim között meg van néhány ami el van rontva picit és ha kimentett .sql-ből rakom vissza akkor az ékezetek ?-ek lesznek.
Nekem egy reinstall legalább 2nap mire mindent visszarakok rendesen és akkor csak ezzel foglalkoztam.

Szerintem hagyom az sp1-et addíg amíg a win menthetlenül összeomlik és mindenkép újra kell telepíteni.

Amúgy feljebb elírtam és nem 1,5gb ram, hanem 2,5gb. A procim meg simán viszi csak a VGA gyenge neki kicsit ezért csak 3.6-os az élményindexem.

xp-ben is volt rendszervisszaállítás vagy ott volt a címtárszolgáltatások visszaállítása funkció rendszerindításkor vagy a telpítőlemezen a javítás funkció ami látszólag újra telepítette a gépet de minden személyes adatot és programot meghagyott.
Persze elismerem, hogy a Vista többet tud meg stabilabb de szerintem nem lett akkora ugrás mint amekkorának lennie kéne.
Válasz

fotója Bootor 2008.Jun.14.

Ha van Vista SP1-es DVD-d, akkor azzal csinálj egy frissítő telepítést. Így nekem is oldódott már meg problémám, amikor az egyik KB frissítés sehogy sem akart települni...
Válasz

fotója Flankusz 2008.Jun.16.

Sziasztok!

Felraktam windows vista sp1-et és minden hardvernél felismert és mikor bekapcsolom a gépet és mire betölti összeset, és még mindig terheli a winyot... megnéztem a rendszer felügyelőnél és ekkor vettem észre hogy tele van a SVHOST.EXE-kkel és 10MB-150MB sebességgel terheli a winyot... pedig üres járatban van a windows.... kb 10 perc múlva már helyreáll.. de idő mulva újra elöjön....

Ez mittől van ?? Nincs rajta semmilyen virus, kiprobáltam újra telepiteni teljesen alapra és mégis terheli üres járatban a winyók...

Valahogy orvosolható ???
Válasz

fotója Bootor 2008.Jun.16.

Már számtalanszor leírtuk a fórumban, hogy ez természetes, a Vista így optimizál, majd pár nap múlva megszűnik ez a jelenség.
Válasz

fotója Flankusz 2008.Jun.16.

Dátum: Bootor

Már számtalanszor leírtuk a fórumban, hogy ez természetes, a Vista így optimizál, majd pár nap múlva megszűnik ez a jelenség.

Értem, már 2 hete megy a vista és ugyanúgy reagál... bekapcsoláskor...
Válasz

fotója Bootor 2008.Jun.16.

Naponta mennyit megy üresjáratban? RAM?
Amúgy meg services.msc, és ezeket tiltsd le:
Windows Search
Előtöltés

Továbbá: kikapcsolhatod az automatikus lemeztöredezettség-mentesítést is.
Válasz

fotója Flankusz 2008.Jun.16.

Dátum: Bootor

Naponta mennyit megy üresjáratban? RAM?
Amúgy meg services.msc, és ezeket tiltsd le:
Windows Search
Előtöltés

Továbbá: kikapcsolhatod az automatikus lemeztöredezettség-mentesítést is.

egyszer 10-100kb, aztán 5 mb, valamikor meg max sebességen....
4 GB ram

Letiltás az jól lönne, akkor pontosan hogy csinálnám ?? Jó lenne ha leirná hol tudjak letiltani...

Services.msc ?? :(
Válasz

fotója Bootor 2008.Jun.16.

Start-> Keresés megkezdése ide írod be: services.msc, és Enter
Kikeresed az adott szolgáltatást, jobb klikk, Tulajdonságok, és már látod is. (Indítás típusa)
Válasz

fotója Flankusz 2008.Jun.16.

Dátum: Bootor

Start-> Keresés megkezdése ide írod be: services.msc, és Enter
Kikeresed az adott szolgáltatást, jobb klikk, Tulajdonságok, és már látod is. (Indítás típusa)

Oksa, ma este kiprobálom azokat :D

Aztán jelzek ha sikerült valaha :(
Válasz

fotója Mercury 2008.Jul.02.

Sziasztok!

Nekem a következő problémám van az SP1 telepítésével, erre szeretnék megoldást találni:

Vista Home Premium-om van. A windows update felajánlja az SP1-et telepítésre, le is tölti. Aztán az 1/3-as fázis végén kiírja, hogy néhány változtatást nem lehet végrehajtani ezért visszavonja a változtatásokat és újraindít, majd megpróbálja megint telepíteni. Ezután sem jut tovább az 1/3-on és kiírja, hogy az SP telepítése sikertelen. Megint újraindul, de a bootolás elején elszáll, mivel gondja akad az ataport.sys-el (0xc0000098) és csak a telepítőlemezen lévő javítással tudom helyrerakni.

Szóval, ha bárkinek van rá ötlete, azt szivesen venném.
Válasz

fotója tomyboy2 2008.Jul.02.

Dátum: Mercury

Sziasztok!

Nekem a következő problémám van az SP1 telepítésével, erre szeretnék megoldást találni:

Vista Home Premium-om van. A windows update felajánlja az SP1-et telepítésre, le is tölti. Aztán az 1/3-as fázis végén kiírja, hogy néhány változtatást nem lehet végrehajtani ezért visszavonja a változtatásokat és újraindít, majd megpróbálja megint telepíteni. Ezután sem jut tovább az 1/3-on és kiírja, hogy az SP telepítése sikertelen. Megint újraindul, de a bootolás elején elszáll, mivel gondja akad az ataport.sys-el (0xc0000098) és csak a telepítőlemezen lévő javítással tudom helyrerakni.

Szóval, ha bárkinek van rá ötlete, azt szivesen venném.

Mikor elindul a gép, akkor nyomogatod az "F8" gombot, és ott kiválasztod az "utolsó helyes konfigurációt".
Válasz

fotója Mercury 2008.Jul.03.

Dátum: tomyboy2

Dátum: Mercury

Sziasztok!

Nekem a következő problémám van az SP1 telepítésével, erre szeretnék megoldást találni:

Vista Home Premium-om van. A windows update felajánlja az SP1-et telepítésre, le is tölti. Aztán az 1/3-as fázis végén kiírja, hogy néhány változtatást nem lehet végrehajtani ezért visszavonja a változtatásokat és újraindít, majd megpróbálja megint telepíteni. Ezután sem jut tovább az 1/3-on és kiírja, hogy az SP telepítése sikertelen. Megint újraindul, de a bootolás elején elszáll, mivel gondja akad az ataport.sys-el (0xc0000098) és csak a telepítőlemezen lévő javítással tudom helyrerakni.

Szóval, ha bárkinek van rá ötlete, azt szivesen venném.

Mikor elindul a gép, akkor nyomogatod az "F8" gombot, és ott kiválasztod az "utolsó helyes konfigurációt".


Azt már próbáltam és nem segít, és hát attól még nem fog felmenni sajnos az SP1. :(
Válasz

fotója Bootor 2008.Jul.03.

Szerezz be egy SP1-gyel integrált - lehetőleg eredeti, gyári lemezt, (ne nLite-ost, mert azzal nem biztos, hogy működik) és azzal indítsd el a gépet, telepítés, és frissítés. (Nyelv egyezzen!)
Válasz

fotója Mercury 2008.Jul.03.

Dátum: Bootor

Szerezz be egy SP1-gyel integrált - lehetőleg eredeti, gyári lemezt, (ne nLite-ost, mert azzal nem biztos, hogy működik) és azzal indítsd el a gépet, telepítés, és frissítés. (Nyelv egyezzen!)


Rendben. Esetleg pü-ben tudsz ilyen verzióra netes elérhetőséget?
Válasz

fotója Bootor 2008.Jul.03.

Nem igazán...
Válasz

fotója Mercury 2008.Jul.03.

Dátum: Bootor

Nem igazán...

Igen, valahogy sejtettem, de azért köszi! :(
Válasz