←  Hardver

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Laptop kérdés

fotója Prodrive 2007.Aug.31.

Sziasztok,lenne egy olyan kérdésem,ami szerintem sok notist érdekelne,van egy 2hónapos ASUS A6F-AP 115-ös LAPTOPOM,(Vista)paramétereit tekintve szerintem korrekt:1GB ram DDR II (667Mhz)1,73 Intel Centrino core Duo proci,100Gb Hdd,Integrált Webcam,15.4'' WXGA Glare kijelzõ stb,a gondom a videokártya,ami egy nem túl veretes Integrált Intel 945 GM,a kérdésem az lenne,hogy tudom e (és ha igen pontosan hol),a biosban állítani,hogy
minnél több memóriát használjon a VGA az összes elérhetõ grafikus memóriából(ami 251MB) a dedikált rendszermemóriája a videókártyának 64Mb.A dedikált graf. memo 0Mb,ez mit jelent?Egyáltalán van értelme az egésznek,kicsikarható valamivel jobb teljesitmény? Nem játékra használom a gépet,de mondjuk egy 3 éves játékkal néha jó lenne kikapcsolódni.
Nagyon megköszönöm a segítséget,msn-en is megdumálhatjuk:hargitapeti@citromail.hu


Tudom,hogy nem idevaló a kérdésem,de sem a pc world fórumán,sem a logout-on nem jártam sikerrel.
Válasz

fotója male 2007.Aug.31.

szerintem a te laptopodon is osztott memóriája van a videókártyának, ami annyit tesz, hogy az 1GB-ból szépen lecsíp magának. Az én laptopomon (Toshiba, Radeon kártyával) a driverben lehet beállítani. (win alól)
Válasz

fotója Prodrive 2007.Sep.01.

nekem vista home basic van és nincs sajnos ilyen beállítás,a másikon xp,ott természetesen megvan.
egy másik fórumon ezt a választ kaptam:
"ez annyira gyenge vga, hogy bõven elég neki a 64 mega, ne akarj még többet elvenni a rendszerõl, jó az így..most a dedikált memo 0, vagyis a rendszerbõl nem vesz el, csak a sajátját használja.."
namármost,64-et használ,de az 1Gb-ból,szerintem még 64-et nyugodtan elvonhatna,csak az a kérdés,hogy hogyan,érdekes,hogy egy pár hete lejött a vista frissítéssel egy VGA frissítés,amit letöltve meglepetéssel vettem észre,hogy a 64bõl 32 lett,ezért vissza raktam a korábbit.
Szerintem a biosban kellene ezt állítani,de az a kérdés,hogy hol,illetve mit keressek?
Válasz

fotója male 2007.Sep.01.

Az "én BIOSomban" a bootolási sorrendet lehet beállítani, ezen kívül néhány infót mutat meg a géprõl és ennyi.. Ja! Meg be lehet állítani admin jelszavat azt kész..
Nem tudom a tiéd milyen, ha ott lehet, akkor az "advancedintegrated peripheries"-ben nézz szét (nem biztos, hogy az advanced alatt van..), egyéb iránt valahol a driverben kutass.. ha van ilyen lehetõség benne..
Válasz

fotója Mackó 2007.Sep.18.

Sziasztok!
Acer Aspire 5310 laptopra szeretném föltelepíteni az XP-t, de nincs a SATA winchesterhez való driver, amit telepítéskor (F6) kellene kislemezen bemutatni a windowsnak. Amit az Acer oldalán találtam, nem jó. Pontosabban ehhez a típushoz nincs is XP-s driver, csak Vista-hoz való. Ha valaki találkozott már ilyen géppel légyszi segítsen!
Köszi!
Válasz

fotója male 2007.Sep.18.

Próbáld ki ezt a drivert..
Válasz

fotója Mackó 2007.Sep.18.

Nézem!
Válasz

fotója Mackó 2007.Sep.18.

Ez sem jó.
A SATA Controller típusára azt írta ki, hogy Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family)
Amit ajánlottál és amit én is találtam, az mind az ICH8 sorozathoz tartozik.
Azt hiszem ez lehet a problémája.
Válasz

fotója Mackó 2007.Sep.18.

Ezt visszavonom, mert amit ajánlottál az elvileg pont az lenne ami kell.
De valami miatt csak nem látja telepítéskor a winchestert.
Válasz

fotója Brutusmedve 2007.Oct.08.

Hello van egy fujitsu siemens amilo Li1705 laptopom tudna valaki segíteni az illesztöprogramok beszerzésében xp-hez kellene (audio driver VGA driver kellene) kössz!! aki látta irjon
Válasz

fotója male 2007.Oct.08.

Itt vannak
Válasz

fotója Brutusmedve 2007.Oct.08.

kössz a tippet de itt ehhez a laptophoz csak bios frissités van sajna pedig nagyon kellenének a driverek xp-hez audio és vga ha tud valaki valamit ajánlani kérem segitsen kössz!!!
Válasz

fotója Brutusmedve 2007.Oct.08.

Ez biztos jó lesz fujitsu siemens amilo Li1705höz??? kössz egyébként a segitséget
Válasz

fotója Brutusmedve 2007.Oct.08.

kössz nézem!!
Válasz

fotója Brutusmedve 2007.Oct.09.

Köszi beváltak a laptop illesztõk nagyon profi vagy kössz mégegyszer!!!
Later...:)
Válasz

fotója Lacus82 2007.Oct.24.

Sziasztok! Nekem is az a problémám, hogy van egy FUJITSU-SIEMENS AMILO Li 1705-ös laptopom, de nekem csak a modem drivere hiányzik!
Ha valaki tudna segíteni ebben nagyon megköszönném! Ha nem lenne túl nagy kérés, akkor segítsetek hogy minden driver meglegyen pontosan, ami hozzá illik! Elõre is köszi...
Válasz

fotója Bootor 2007.Oct.24.

Próbáld ezt vagy ezt,de itt keresgélhetsz tovább. (Szerintem az 1. vagy a 2. linken már megtalálod a megoldást.)
Válasz

fotója male 2007.Oct.24.

Fujitsu-Siemens Amilo Li 1705 Notebook Driver Pack
A meghajtó programcsomag az alábbi drivereket tartalmazza:

- Audio
- Graphic
- LAN
- Modem
- WLan

Amilo Li 1705 XP driverek
Válasz