Jump to content


Új Notebook

notebook laptop

5 replies to this topic

#1 Thibczy

    Barát

  • Tagok
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • HelyGyőr

Posted 2013. April 06. 12:49 PM

Sziasztok,

Szeretném lecserélni mostani gépemet egy laptopra. Melyik gyártót ajánljátok és melyiket nem?

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 posts

Posted 2013. April 06. 15:09 PM

Helló,

Én Lenovo Thinkpad "rajongó" vagyok, pont tegnap vettem meg a másodikat, miután az első 4 év alatt sosem hagyott cserben (az elsőt újonnan vettem, a másodikat használtan). Szerintem ha nincs sok pénzed, akkor érdemes megnézni a használt üzleti kategóriás gépeket, általában jobb tudással árulják, mint a sima gépeket.

A fő kérdés az, hogy mire akarod használni, milyen elengedhetetlen (és nem fontos) funkciók kellenek és mennyi pénzed van rá?

Üdv

#3 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 430 posts

Posted 2013. April 07. 14:37 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Thibczy - Dátum: 2013. April 06. 12:49 PM

Sziasztok,

Szeretném lecserélni mostani gépemet egy laptopra. Melyik gyártót ajánljátok és melyiket nem?
Ha jó és hosszú távon is üzembiztos gépet akarsz társítva a gyönyörű képminőséggel, akkor mindenképpen Dell-t javaslok. Drágább ugyan, mint egy hasonló konfigurációval rendelkező más márkájú lap-top, de megéri.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 posts

Posted 2013. April 07. 17:15 PM

Speciel a Dell-t utálom az egyik legjobban a billentyűzetük minősége miatt. Volt már dolgom olcsóval (Inspirion N5010) és drágával is (Lattitude E széria) és külön Dell billentyűzettel is, de mindegyik borzasztó volt. Nem is értem, hogy miért nem tudnak jobbat csinálni, pedig úgy gondolom a gépeik jól össze vannak rakva és megbízhatóak (de ezt nem tapasztalatból mondom).

#5 Thibczy

    Barát

  • Tagok
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • HelyGyőr

Posted 2013. April 09. 05:51 AM

Köszi a válaszokat. Ősszel egyetemre megyek, így gyakorlatilag elengedhetetlen egy laptop a mostani PC-m helyett. Árakban olyan max. 170 000Ft-ig gondolkodtam, szeretném minnél tovább használni, annyiból talán már lehet egy jót kapni.

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 posts

Posted 2013. April 09. 22:35 PM

Mostanában nagyon rákattantam a használt cuccok vásárlására, mert szerintem kis pénzből is ki lehet hozni elég jó dolgokat, úgyhogy szerintem mindenképp fontolj meg 1-2 használt Thinkpadet. Ha nincsenek extra igényeid (tehát nem akarsz rajta játszani és informatikában sem akarsz mindent megváltani egy laptoppal), akkor egy T400-T410-T420 hármas közül valamelyik nagyon jó lehet neked és a legutolsót kivéve a keretet sem kell teljesen kihasználni, ami az egyetem előtt szerintem mindenképpen jól fog jönni. Ezek a gépek egyébként 14"-os kijelzővel vannak szerelve, így kompaktabbak a 15-ös társaiknál, mégsem túl kicsik. Szerintem pont jó méret, főleg, ha 1440x900-as felbontás társul mellé. :)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users