←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Vista aktiválása

fotója abulafia 2007.Jul.09.

Meglepõdve tapasztaltam, hogy a jogtiszta Vista nem képes a termékkulcsával aktivizálni magát. Harmadszor telepítettem ugyanarra a gépre technikai okokból. Most azt írja, hogy a termékkulcs már használatban van, vegyek újat. Ez most komoly? Mert ha igen, ez volt az utolsó legális szoftverem.....
Válasz

fotója GrassMAN 2007.Jul.10.

Szerintem ha felhívod az ügyfélszolgálatukat, (és nem történt komolyabb hardware változtatás) akkor aktiválni fogják.
Válasz

fotója abulafia 2007.Jul.10.

Nos, uszkve fél óra telefonálgatás után végülis sikerült. Csak azt nem értem minek ez a macera ;)
Válasz

fotója Oszi 2007.Jul.11.

Azt hiszik hogy ezzel meggatoljak az illegalis software hasznalatot es ne tud tobb gepre ugyan azt a rendszert feltenni ugyan azzal a termekkulcsal ;)
Válasz

fotója GrassMAN 2007.Jul.11.

Hát igen... Errõl már mástól is hallottam h fél óra gyõzködés kell az újraaktiváláshoz! Majd csak módosítanak ezen (remélem). Mert kicsit elkedvtelenítheti a kedves ügyfelet!
Válasz

fotója Spawn02 2007.Jul.12.

Sajnos azoknak akiknek az OEM Vista valamely változata van a következõvel kell szembesüljenek:

"A feltelepített OEM Windows a számítógép (pontosabban az alaplap) részévé válik, másik számítógépre késõbb nem telepíthetõ. Korlátozva van az automatikus internetes aktiválás: figyelik, hogy hányszor kerül aktiválásra a termék, és azt is, hogy milyen idõközönként. Természetesen megfelelõ indokkal a Windows telefonon keresztül továbbra is aktiválható marad."

A licensz fájl telepítéskor valószínûleg tartalmazza is ezt a kitételt! De neten pár perc elég hogy utánnajárjon az ember, mert nem egy eltitkolt dologról van szó. És vajon miért kerül harmadába az OEM változat a többihez képest?

Nekem a normális változat van meg és már jópárszor aktiváltam újra hiba nélkül.
Válasz

fotója GrassMAN 2007.Jul.13.

És vajon miért kerül harmadába az OEM változat a többihez képest?

Hát ezért! :)
Válasz

fotója die nadel 2007.Sep.06.

Nekem is OEM változat van, még csak egyszer lett aktiválva.
Viszont nem értem a Microsoft üzletpolitikáját. Ezeregy oka lehet egy újratelepítésnek. Az OEM változat aktiválásának ezek szerint mennyiségi korlátai vannak, viszont Ultimate esetében ez 50.000.-Ft. A dobozos változat viszont 150.000.-Ft. Ez szerintem arra ösztönzi az embereket, hogy illegálisan használják a szoftvert. Ha elérhetõ ára lenne (reálisan az OEM változat ára), akkor lehet, hogy több embernek lenne legálisan.
Válasz

fotója Ragathol 2007.Nov.23.

Üdv.

Nekem is egy OEM Vista Home Prémiumom van 32bites.
Én csak egy új vinyót vettem a meglévõ mellé, és a beépités után 3. nap már sipitozot a win hogy az automatikus aktiválás nem járt sikerrel mert a telepitési kód használatban van. Vegyek 1 új telepitési kódot, vagy aktiváljam manuálisan. Ez szép, nem hardwer csere történt, nem került a win új vinyóra, csak hardwer bövités történt. Mégis aktiváljan újra, de hogy? Telefon, SMS...... elsö foglalt, a másik SMS ment 4x, vissza 1 se.... ez van.

Idézet jön:

"A feltelepített OEM Windows a számítógép (pontosabban az alaplap) részévé válik, másik számítógépre késõbb nem telepíthetõ."

Akkor it áljunk is meg! A számitogépért egybe, vagy külön külön én fizettem, ezért az az én tulajdonomba került, fizikailag és jogilag is. De mikor én megveszek bármilyen programot, az semilyen formában nem kerül a tulajdonomba, mert én csak a használati jogért fizettem. Akkor a használati jogért cserébe lemondtam a szabad hardwer vásárlás/csere jogáror? Vagy mi? Mert ezek szerint az MS nem egynek látja a gépet? Akkor mért csak 1db kibaszott COA matrica van azon a tetves DvD tokon? És azon mért ezvan "Kérjük, ragassza fel a számitógépére ezt az Eredetiséget igazoló tanúsitványt!", miért nincs belölle 12db, hogy jusson minden egyes össztevöre a gépen belül. Meg a másik, ez tetszet a legjobban, mikor kibontottam a dobozábol a wint a füzetén ezvan fehér sávon feketével "Csak személyi számitógéppel együtt hozható forgalomba!". Hm... nem tudom, a gép vásárláskor valahol lemaradt......
Válasz

fotója pipas 2007.Nov.23.

rossz posta fiokod
Válasz

fotója Kronosz 2008.Jan.29.

Ezért találták fel a cracket.Sokkal egyszerűbb használni.
Válasz

fotója tomcsi0624 2008.May.14.

Hali!

Akinek problémája lenne a Vista aktiválással, az töltse le azt a progit, és ezzel aktiválja!
Én is ezzel csináltam mert nem volt jó az eredeti,és megelégeltem.Már 3hónapja így szuperál az Ultimate-em!

http://data.hu/get/2...vloemp.exe.html

Remélem ezzel nem lesz probléma!
Válasz

fotója Viktorio 2008.May.14.

na lesz itt minden :)
Válasz

fotója ViktorBeres 2008.May.15.

Én sem vetem meg a crack témát, de szerintem ezt nem itt kellene megbeszélni!
Válasz