←  Hardver

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Radeon 4550

fotója Roy777 2010.Apr.10.

Nem értem ezt a Videókártyát.

A mellékelt képen alul, van egy 110Mhz. Csak ennyin ketyek? Nem tudok vele semmit csinálni?

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép
Válasz

fotója djrobaa 2010.Apr.10.

Hali.

Tedd fel a Furmark progit. http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Elinditod és közben figyeled GPU-Z-vel vagy a Catalystben az órajeleket. Amugy ezt ATI PowerPlay funkciónak hivják. 2Dben vissza veszi a kártya órajelét, ez által energiát takarit meg, és kevésbé melegszik.

Üdv!
Válasz

fotója Roy777 2010.Apr.10.

Rendben megpróbálom. Akkor nem selejt a kártya. :D
Válasz

fotója djrobaa 2010.Apr.10.

Nem, nem az. A másik gépben egy Radeon HD3850 van. Pontosan ugyanigy csinálja mint a tied. De ha elinditom a játékot, akkor kapásból beindul a kicsike.

Furmark közben figyeld a hőmérsékletét is, mert ez a progi keményen megdolgoztatja a kártyát. Ha szükséges tedd fel 100%ra a ventit.

:D
Válasz

fotója Roy777 2010.Apr.10.

Nincs rajta ventillátor. De remélem játék közben nem fő meg.
Válasz

fotója djrobaa 2010.Apr.10.

A biztonság kedvéért azért tehetnél rá egy halk 80as vagy 120as ventit. Vagy ha nem is rá akkor ugy elhelyezni, hogy fujja rá a hideg levegőt.
Válasz

fotója Roy777 2010.Apr.11.

Ventillátor van a gépben, remélem, az elég.
Amúgy az energia gazdálkodását, nem tudom kikapcsolni? Vagy feleslege?
Válasz

fotója djrobaa 2010.Apr.11.

Ugytudom azt nemlehet kikapcsolni. Esetleg egy VGA BIOS moddal meglehet oldalni véleményem szerint, de értelme nincs. Igy legalább nem fő meg alapjáron se. Szerintem a kevesebb fogyasztás is egy elég lényeges dolog. Minek menjem 100%on 2D-ben ha nemkell a teljesítménye.
Válasz

fotója tomyboy2 2010.Apr.11.

Dátum: Roy777

Ventillátor van a gépben, remélem, az elég.
Amúgy az energia gazdálkodását, nem tudom kikapcsolni? Vagy feleslege?
Nem tudom, hogy mennyi köze van, de szerintem a teljesítmény centrikus beállításnál teljes sebességen fog járni (ha nem így van, akkor kijavítanak).
Válasz

fotója Roy777 2010.Apr.11.

Igazatok van. Amúgy gyenge kártya ez nagyon? Gigabyte Hd 4550 512 DDR III.
Válasz

fotója die nadel 2010.Apr.11.

Igazán nem értelek. Ilyenekkel foglalkozni. Minek?
Hiba nélkül üzemel arra a célra amire használod? Működik minden játékod? Elvégzi a kártya a dolgát? Ha ezekre igen a válasz akkor mit kell ezzel ennyit foglalkozni?
Ha a működési elvére vagy kíváncsi akkor meg olvass utána.
Válasz

fotója djrobaa 2010.Apr.11.

Dátum: tomyboy2

Nem tudom, hogy mennyi köze van, de szerintem a teljesítmény centrikus beállításnál teljes sebességen fog járni (ha nem így van, akkor kijavítanak).

Ha jól tudom ez csak a cpu-ra igaz. Nekem ahhoz, hogy ez müködjön ahhoz bekell állitanom a BIOS-ban az AMD Cool&Qiet opciót, és a Winben pedig energia takarékosra kell állitanom a sémát. Ekkor a procim 3200Mhz helyett 800-on megy.

VGA-ra szerintem nincs hatással.

Roy777: Attól függ mire használod a kártyát. Játékra is jó, egy bizonyos határig, de hiába a GDDR3 memória ha a vezérlő csak 64Bites. Játékra szeretnéd inkább használni, akkor ahhoz minimum a 128bit de a legjobb a 256bites kártya.
Válasz