←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

nVidia driver probléma

fotója Spawn02 2007.Jun.21.

Hi!

Van egy NVidia Go 7400-as videókártyám és a következõ problémám lenne:

Rendszertelenül leáll az nvlddmkm.sys vezérlõ!

Az összes lehetséges drivert próbáltam már, és mindegyik elõhozza a problémát.
Állítólag ez driver probléma, de még nem találtam olyan drivert mely megoldotta volna a helyzetet.

Ha valakinek sikerült megoldania ezt a gondot kérem ossza meg velem a véleményét.

Thx
Válasz

fotója apez 2007.Jun.22.

Dátum: Spawn02;398

Hi!

Van egy NVidia Go 7400-as videókártyám és a következõ problémám lenne:

Rendszertelenül leáll az nvlddmkm.sys vezérlõ!

Az összes lehetséges drivert próbáltam már, és mindegyik elõhozza a problémát.
Állítólag ez driver probléma, de még nem találtam olyan drivert mely megoldotta volna a helyzetet.

Ha valakinek sikerült megoldania ezt a gondot kérem ossza meg velem a véleményét.

Thx

Hy, nekem Go 7300-s van, de azzal nem volt ilyen probléma. Csak drivert találtam hozzá nehezen. Esetleg nézz szét itt, hátha van olyan amit nem találtál meg:http://laptopvideo2go.com/.
Ha nem megy akkor nekem nincs ötletem... :(
Válasz

fotója Spawn02 2007.Jun.22.

Köszi apez, de már itt is megnéztem, ezekkel is csinálta.

Van egy-két ötletem, ezeket ellenörizgetem mostanában.
Nálam csak akkor jelentkezik a probléma, ha használom a beépített Atheros WLAN kártyát és netezek. Ha online játszok akkor nem jelentkezik a hiba, csak ha simán netezek vagy töltök. ( Furcsa... )
Most valahogy meg akarom változtatni a wlan és a vga IRQ-ját mert ugyanazon vannak és nehogy ez legyen a probléma. Erre keresgetek mostanában.
Végül lehet hogy a wlan cseszi el valahogy, mert arról olvastam hogy pl XP alatt folyamatosan bontja a netet FSC-s laptopokban.
Válasz

fotója Csabay 2007.Jun.23.

Sziasztok!

Nekem is GeForce Go 7400 -as kártyám van egy Philips X54 típusú notebookban. Az lenne a problémám, hogy miután 3 hetet játszottam a Prince of Persia-val, egyszer csak elkezdett ugrani a grafika. Mintha akadna, de igaziból nem akad, csak kihagy egy két képkockát. Tomb Raider Anniversary-nál és sok más játéknál nem csinálja csak egy kettõnél van ez az ugribugri. Azóta már többször újrahúztam az Xp-t és Vistát (Vistánál nem ugrik, hanem akad), de továbbra is fennáll a probléma. Légyszi, aki tud segítsen! Köszi
Válasz

fotója Spawn02 2007.Jun.24.

Hi!

Még ilyen ugrálással nem találkoztam. Nem tettél fel egy új drivert ami okozhatja? Próbálj egy másik drivert, hátha.

(Az én problémámat lehet hogy megoldotta: XTreme-G MobileForce VS 101.70

http://www.tweaksrus...=163&Itemid=41/

Játékkal még nem próbáltam, nem tudom, hogy hogyan teljesít!!!)

És próbáld ki, hogy a játék minden mentett állását betöltve is csinálja e a problémát. A POP-al volt olyan hiba nálam, amit csak egy késõbbi mentés betöltése, és onnan való újrajátszás oldott meg.

Vagy nem kapcsoltál be valami effektet amit nem bír a gép?
Melyik POP?
Válasz

fotója Csabay 2007.Jun.24.

Köszönöm a hozzászólásodat!

Igen, próbáltam már az XTreme-G MobilForce driver is, sajnos nem segített. Igaziból már egy csomó drivert kipróbáltam... Arra is gondoltam, hogy lehet nem driverprobléma áll fenn, hiszen korábban mûködött a cucc rendesen, csak valamiért "elromlott". Csak azt nem értem, hogy pl. a Doom3 miért fut jól. Persze ez nem baj, csak kicsit ellentmondásos. Lehetségesnek tartod, hogy valami áramköri dolog a baj, pl. nem kap elég áramot a videókártya vagy ilyesmi.

A POP minden részével ezt csinálja, sõt a Knights of the Temple-vel is. Kiprobáltam egy csomó mentett pályán is. Jónéhányszor formatáltam is, de szintén nem segített. Egyszer azonban, a probléma fennállása után körülbelül másfél hónapra egyszer csak megjavult. De a gép kikapcsolása után megint fennállt. Arra gondoltam lehet valami a notebook belsejében mozdult el vagy ilyesmi...
Válasz

fotója Spawn02 2007.Jun.24.

Ugylátszik, hogy tényleg nem driver problémád van. Még egy olyan ötletem lenne, hogy a Microsoft-tól töltsd le a legújabb DirectX-et és telepítsd fel.
Ha jól tudom, akkor a Doom3 OpenGL-es, a POP és a Knights of the Temple DirectX-es. Lehet, hogy a DirectX kutyulódott be.

Ha áramköri dolog lenne, akkor szerintem mindíg jelentkezne a dolog, nem csak egyes játékoknál, a Vista Aero felülete igencsak használja a VGA-t, már ott elszállna. Ha meg nem kap elég áramot, akkor más sem kap és mégnagyobb problémák jelentkeznének (fagyás, reset,...).
Próbáld ki, hogy aksiról is jelentkezik e a probléma.

Magától elmozdulni meg szerintem nem tud egy notiban semmi, de ez sincs kizárva. Nálam a VGA chip elég rendesen be van építve az alaplapba és szerintem nálad is ez a helyzet. Ha elmozdult valami akkor az a RAM meg a HDD, de ezek nem okoznának ilyen hibát. De ezt csak akkor tudod kizárni, ha megnézed, vagy megnézeted valakivel.

Esetleg nem lehet az, hogy energiatakarékos módban marad a VGA-kártya mikor játszól? Vagy valamiért lekapcsol. Ezt az Everest-tel meg tudod nézni, hogy éppen melyikben van.

Még valami. Lehet hogy túlmelegszik. Nyár van, meleg stb...
Próbáld meg valahogy egy kicsit hûvösebben tartani. Elég ha biztosított a noti alján a légmozgás. Mondjuk megemeled egy kicsit valami támasztékokkal.
Válasz

fotója Csabay 2007.Jun.24.

Ha be van kapcsolva a videó energiatakarékossága, hogyan tudom kikapcsolni? Próbáltam ímár directx10-el is, de nem segített. A gondom játék közben alakult ki hirtelen, egyszer csak elkezdett kihagyni képkockákat. Lehet megnézetem valahol. Köszönöm az értelmes hozzászólásaidat, nagyon rendes Tõled!
Válasz

fotója Spawn02 2007.Jun.24.

XP-ben nem tudom, hogy hol lehet kikapcsolni, de Vistán igen.
A tálcán, a jobb oldalon a kis elem ikonra kattintasz a ballal és elõjön egy menü:
1. Kiegyensúlyozott - A gép maga kapcsolgatja az eszközök teljesítményét
Nem szoktam ebbe kapcsolni, mert nálam, amikor néztem folyamatosan kapcsolgatta a procit le-fel.
2. Energiatakarékos - Ez leveszi a laptop teljesítményét 50%-ra.
3. Teljesítménycentrikus - Mindent bele.

Még a Win+X gomblenyomásra is elõjön egy ablak ott pedig az Akkumulátor állapot résznél a választólistában állíthatod be.

Ha fullon megy a kártya akkor:
GPU: 450Mhz / RAM: 400Mhz
en kell mennie.
Válasz

fotója Csabay 2007.Jul.09.

Szia! Még meg szeretném megkérdezni, hogy melyik drivert használod Vistához? Kiprobáltam a Win+X kombinációt, de nem láttam a videókártya GPU órajelét. Köszönöm válaszodat!
Válasz

fotója Spawn02 2007.Jul.09.

Hi!
Az órajelet pl. az Everest-tel nézd meg, én is azzal szoktam. Van neki kis OSD menüszerûsége ami mindíg kint lehet az asztalon és a legfontosabb jellemzõket mutatja.
A driver pedig a legújabb: 158.24 ForceWare
Válasz

fotója rozoli 2007.Aug.11.

Helo!
Segítsetek, légyszi!
Van egy Inno3D Geforce 7300 GT-s karim. Nem tudok képet csiholni a TV-re. Legfissebb driver van fenn. Mindenféle csatlakozóval próbálkoztam már, semmi. A beállításoknál nem tudom átállítani a többmegjelenítõs módba.
Mi lehet a gebasz?
Ja és Vista van a gépen.
Köszönöm
Válasz

fotója Bootor 2007.Aug.11.

Azt hiszem a DVI-re kell csatlakoztatni a monitort, és akkor menni fog.
Válasz

fotója rozoli 2007.Aug.11.

Dátum: Bootor;923

Azt hiszem a DVI-re kell csatlakoztatni a monitort, és akkor menni fog.


Helo!
Nem megy, az nvidia vezérlõpultjában se tudok átváltani többmegjelenítõs módra.
Válasz

fotója rozoli 2007.Aug.29.

Dátum: rozoli;922

Helo!
Segítsetek, légyszi!
Van egy Inno3D Geforce 7300 GT-s karim. Vista van a gépen.
Köszönöm


Helo!
Az idézett vidkarin van egy pót tápellátás. Kérdésem, hogy csatlakoztatni kell külön a tápot ,vagy nem kötelezõ? Tulajdonképpen miért van ez a csati rajta?
Kösz
Válasz

fotója Bootor 2007.Aug.29.

Igen, kell.
Válasz

fotója erix31 2007.Aug.30.

A külön tápcsati azért szükséges, mert az alaplapi aljzat (AGP, PCIe) sok esetben nem képes megfelelõ energiát nyújtani. Ha pl. nem dugod rá a + tápellátást nálam az nVIDIA kártya a windowsban rögtön kiírja, hogy nem megfelelõ az energia ellátása, ezért csak kisteljesítménnyel üzemel.
Szóval ezért szükséges.
Válasz

fotója rozoli 2007.Aug.30.

Én nem dugtam rá kezdetben, és nem írt ki semmilyen hiba üzit, vagy figyelmeztetést.
Viszont most rádugtam, és indulásnál láthatóbban gyorsabb lett a betöltés.
A driver probléma sehogy sem kerül javításra, nem tudok többmegjelenítõs módba lépni. Ezt csak azért írtam, hátha valaki megint elolvassa, és volna ötlete.
Kösz.
Válasz

fotója HRS 2007.Oct.22.

Hello
Az a helyzet hogy van egy Inno3d Nvidia 6600 videokártyám és amikor az xp felrakom a videokártyát nem tudom lekezelni semmilyen driverrel , mindig tiszta csík lesz a kép és kikapcsol a monitor és müködés képtelenné válik.
Tudnátok segíteni!
Elõre is köszi
Válasz

fotója Bootor 2007.Oct.22.

Táp-ot arra nem kell külön rádugni? Vagy nagyobb Hz-en megy a monitor?
Válasz