←  Segédprogramok

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Virtuális környezet

fotója akarmi aron 2009.Sep.10.

Sziasztok!

Tudom,hogy most folyik a szavazás éppen erről, de tudnátok abban segíteni a válaszaitokkal, hogy melyikkel érdemes elsőnek kezdeni és hogy ki melyiket használja és miért éppen azt?
Beállításokat vagy mire érdemes figyelni tippeket külön megköszönném!!!
Válasz

fotója Bootor 2009.Sep.10.

Szia!

Első nekifutásra az ingyenes VirtualBox-ot tudom javasolni, elég komoly, számos dolgot be lehet állítani, hogy milyen legyen a virtuális hardver. Engem a Virtual PC nem győzött meg, de a VMware is igen jó, csak sajnos az fizetős, de nem véletlenül. Volt tapasztalatom mindegyikkel, nekem a VMware tetszett a legjobban. Van még a Parallels és a Xen is, mint virtuális gépek, de azokhoz nem volt szerencsém.

Használatuk rendkívül egyszerű, telepíted, majd létrehozol egy virtuális hardvert benne. Megadod, hogy milyen OS-t akarsz rajta futtatni (XP, Vista=Win7), és úgy ajánl egy konfigurációt, de ezt módosíthatod.
Pl. XP-hez: 512MB RAM, 15GB HDD
Vista/Win7: 1GB RAM, 25GB HDD
Be lehet állítani, hogy a merevlemez hogyan foglalja le a méretét. Egyből a pl. 25GB-ot, vagy fokozatosan nőjjön a mérete, vagy 2GB darabokban, vagy dinamikus, ameddig a fizikai HDD engedi max. Tehát gyakorlatilag 2 filet kapsz: a virtuális gép konfigját, és a merevlemez fájlt.
Majd megadod, hogy a DVD olvasó pl. a D: meghajtó legyen, vagy egy ISO-t csatolsz.

A telepítés végén ajánlott a virtuális eszközöket telepíteni, de ezt ajánlani is szokta.
Addig az egérkurzort a Ctrl+Alt (VMware), Jobb Ctrl (VBox), vagy Ctrl+Alt+Balnyíl (VPC) kombinációval vehető vissza.

Javaslom, hogy pl. Youtube-on nézz meg pár tutorialt, ha teljesen új neked ez a dolog.
Válasz

fotója Black Bird 2009.Sep.11.

Dátum: Bootor

Szia!

Első nekifutásra az ingyenes VirtualBox-ot tudom javasolni, elég komoly, számos dolgot be lehet állítani, hogy milyen legyen a virtuális hardver. Engem a Virtual PC nem győzött meg, de a VMware is igen jó, csak sajnos az fizetős, de nem véletlenül. Volt tapasztalatom mindegyikkel, nekem a VMware tetszett a legjobban. Van még a Parallels és a Xen is, mint virtuális gépek, de azokhoz nem volt szerencsém.

Használatuk rendkívül egyszerű, telepíted, majd létrehozol egy virtuális hardvert benne. Megadod, hogy milyen OS-t akarsz rajta futtatni (XP, Vista=Win7), és úgy ajánl egy konfigurációt, de ezt módosíthatod.
Pl. XP-hez: 512MB RAM, 15GB HDD
Vista/Win7: 1GB RAM, 25GB HDD
Be lehet állítani, hogy a merevlemez hogyan foglalja le a méretét. Egyből a pl. 25GB-ot, vagy fokozatosan nőjjön a mérete, vagy 2GB darabokban, vagy dinamikus, ameddig a fizikai HDD engedi max. Tehát gyakorlatilag 2 filet kapsz: a virtuális gép konfigját, és a merevlemez fájlt.
Majd megadod, hogy a DVD olvasó pl. a D: meghajtó legyen, vagy egy ISO-t csatolsz.

A telepítés végén ajánlott a virtuális eszközöket telepíteni, de ezt ajánlani is szokta.
Addig az egérkurzort a Ctrl+Alt (VMware), Jobb Ctrl (VBox), vagy Ctrl+Alt+Balnyíl (VPC) kombinációval vehető vissza.

Javaslom, hogy pl. Youtube-on nézz meg pár tutorialt, ha teljesen új neked ez a dolog.

ha vboxba felrakod a guest addons nevű cuccot akkor elérheted a valós hw-ket is. a xen az meg szerintem kezdőknek elégé nagy fa lesz. :) a wmwarenak van ingyenes változata ha jól rémlik akkor a vmware server is ingyenes lett fizetni az esx-ért kell. :) esetleg windowsnál van a hyper-v linuxnál meg van egy kvm(kernel virtual machine) a vbox azért is jó mert az támogatja a vt-t is.

Xenről magyarul itt is találsz infokat:
http://www.google.co...arch?hl=hu&q=XE ... rt=20&sa=N

Van még a Boshnak is egy virtuális gépe meg van egy qemu nevezetű is csak azzal a baj hogy windowson nem stabil.
http://dlc.sun.com/v...oxdownload.html letöltése itt. :)
http://fullcircle.hu.../issue25_hu.pdf
a fenti pdf-ben van egy részletes telepítési és beállítási útmutató Vboxhoz.
a vbox működik már free bsd-n is már mint lehet hoszt rendszer free bsd is akár. Elvileg a Virtual Pc is tud vt-t mondjuk elég régen néztem Virtual Pc-t. :) Egyébként meg nagyon igazad van a fentiekben már mint amiket leírtál. :)

A Xen az egy erősen paravirtualizációs cucc és nem az a klik klik next next finish cucc. :)
Válasz

fotója akarmi aron 2009.Sep.12.

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

Már csak egy KMS server image-t kell levadásznom, sajna csak torrenten látom az eddigi tárhelyekről törölték és utána hozzálátok a telepítéshez.
Válasz

fotója Black Bird 2009.Sep.12.

Dátum: akarmi aron

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

Már csak egy KMS server image-t kell levadásznom, sajna csak torrenten látom az eddigi tárhelyekről törölték és utána hozzálátok a telepítéshez.

a kms az mihez is kellene neked?:)

na gyorsan meg is néztem mi is. ejnye bejnye. .)
Válasz