Ugrás a tartalomhoz


Mac OS X


14 válasz érkezett a témában

#1 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 23. 13:39 PM

Sziasztok,
Szeretnék kipróbálni 1 Mac OS-t, mert olyant még sosem használtam, és igazából fogalmam sincs, hogy a telepítése hogy zajlik(mármint lehet-e Windows mellet használni, vagy esetleg full format kell neki), és hogy neten aktiválni kell, vagy serial elég esetleg... virtual PC-re próba képen fel tudom telepíteni?

Bocs, hogy Windows fórumra írtam, de nem tudom, hol tudnék erről érdeklődni.

#2 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 23. 13:50 PM

Dátum: pat08

Sziasztok,
Szeretnék kipróbálni 1 Mac OS-t, mert olyant még sosem használtam, és igazából fogalmam sincs, hogy a telepítése hogy zajlik(mármint lehet-e Windows mellet használni, vagy esetleg full format kell neki), és hogy neten aktiválni kell, vagy serial elég esetleg... virtual PC-re próba képen fel tudom telepíteni?

Bocs, hogy Windows fórumra írtam, de nem tudom, hol tudnék erről érdeklődni.
Semmi baj, mindenben segítünk, amiben tudunk. amúgy itt találsz több információt: http://itcafe.hu/tem.../hsz_1-200.html
Amúgy nálam meg az a probléma, hogy szeretnék egy portable Linux-ot (Ubuntu), de olyat, amit lehet módosítani (persistent változat). Van 1 program, amivel elméletileg meg lehet csinálni (Usbuntu), de amikor róla indítok, és kiválasztom a persistent módot, akkor el kezd töltögetni, majd egy helyen leáll és be lehet irogatni a parancsokat (azaz nem jön be az ablakkezelő :lol: ). Ez azért lenne jó, mert ha valakinek igencsak vírusos a gépe, akkor a pendrive-ról bootolva le lehetne törölni a vírust (Avast linux)
kép

#3 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 23. 15:20 PM

Szóval, ha én ezt jól értettem, akkor csak Intel processzorral ellátót gépre lehet telepíteni?

#4 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 23. 15:43 PM

bocs elnéztem, fel megy másra is...a kérdésem most az, hogy http://wiki.osx86.hu...BAtmutat%C3%B3k egy ehhez hasonló leirást nem tud valaki? olyant ahol látszodnak a képek :D és trial boot rendszeröl lenne akkor már szó, szoval nem tudom, hogy ezt menyire tudnám igy kivitelezni :S

#5 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 23. 22:43 PM

EFI bios kell hozzá (vagy valami hack, amivel megkerülhető a dolog..)

#6 szaan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 24. 14:01 PM

Szia
Csak akkor probálkozz ha nagyon türelmes vagy. Elég nehéz telepiteni.
www.osx86.hu

#7 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 24. 18:21 PM

Dátum: tomyboy2

Dátum: pat08

Sziasztok,
Szeretnék kipróbálni 1 Mac OS-t, mert olyant még sosem használtam, és igazából fogalmam sincs, hogy a telepítése hogy zajlik(mármint lehet-e Windows mellet használni, vagy esetleg full format kell neki), és hogy neten aktiválni kell, vagy serial elég esetleg... virtual PC-re próba képen fel tudom telepíteni?

Bocs, hogy Windows fórumra írtam, de nem tudom, hol tudnék erről érdeklődni.
Semmi baj, mindenben segítünk, amiben tudunk. amúgy itt találsz több információt: http://itcafe.hu/tem.../hsz_1-200.html
Amúgy nálam meg az a probléma, hogy szeretnék egy portable Linux-ot (Ubuntu), de olyat, amit lehet módosítani (persistent változat). Van 1 program, amivel elméletileg meg lehet csinálni (Usbuntu), de amikor róla indítok, és kiválasztom a persistent módot, akkor el kezd töltögetni, majd egy helyen leáll és be lehet irogatni a parancsokat (azaz nem jön be az ablakkezelő :D ). Ez azért lenne jó, mert ha valakinek igencsak vírusos a gépe, akkor a pendrive-ról bootolva le lehetne törölni a vírust (Avast linux)

használd ezt http://unetbootin.sf.net/ van windowsra is belőle. én is ezzel szoktam ha nem szeretnék szívni. :D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 24. 18:24 PM

Dátum: male

EFI bios kell hozzá (vagy valami hack, amivel megkerülhető a dolog..)

efis alaplap már lehet venni egy dobozos osx telepítő meg 40k ft arra is ügyelni kell hogy core duo illetve c2d legyen a proci. ati nvidia kártya lehet van hivatalos meghajtó atitól nvidiától osxre. :D emlékeim szerint.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 szaan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 24. 18:42 PM

Nekem Athon Amd procin fut nvidia gforce 9600gts videovezérlővel
Egy a lényeg ha megtalálod a gépednek megfelelő kernelt akkor már nyert ügyed van.

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 24. 19:01 PM

Dátum: szaan

Nekem Athon Amd procin fut nvidia gforce 9600gts videovezérlővel
Egy a lényeg ha megtalálod a gépednek megfelelő kernelt akkor már nyert ügyed van.

az amd-s proci esetén kicsit több a buktató elég ha egy olcsó core duos procit vesz bele meg efis lapot.:D de megoldható mint minden dolog. a fenti esetben meg igazad van. :D meg arra kell ügyelni még hogy a referencia géphez hw-leg elég közel legyen hogy még kevesebb legyen a szívás. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 24. 19:09 PM

Dátum: pat08

Szóval, ha én ezt jól értettem, akkor csak Intel processzorral ellátót gépre lehet telepíteni?

hivatalosan igen csak inteles gépre lehet felrakni de némi trükkel telepíthető amd-s gépre is.

szaan fórumtárs már leírta hogy melyik oldalon nézelődj de segítünk amiben tudunk.:D
a linkben található oldalra beregisztrálsz és onnan tudsz leszedni pachelt osx-et amely amd procin is elfut.:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#12 szaan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 24. 19:31 PM

Nekem ez vált be: Mac OsX Leopard 10.5.2 Kalyway

#13 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 24. 21:42 PM

nekem AMD 4200+os proci van és egy Gforce 8600 GT az alaplapom pedig gigabyte nForce 520, szóval ezzel a masinával nekem is jó lenne az a OSX amit te használsz? én erre gondoltam MAC.OSX.SNOW.LEOPARD.V10.6-HOTiSO

#14 szaan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 26. 07:02 AM

Javaslom azt a telepítőt amit már ajánlottam.
Telepitéskor Costumize menüben válaszd a sleep kernelt, videokártya drivered is megtalálod, plusz az amd pachet és elvileg müködnie kell.

#15 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 26. 17:37 PM

Igazából félek neki állni, 1 helyen olvastam, hogy ha valami mégsem jön össze, akkor a patricionálás tönkre mehet :S és elég sok olyan adatom van, amit le kéne mentenem...szóval próbálok előbb majd szerezni 1 másik winyot kísérletinek.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó