←  Egyebek

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Mac OS X

fotója pat08 2009.Aug.23.

Sziasztok,
Szeretnék kipróbálni 1 Mac OS-t, mert olyant még sosem használtam, és igazából fogalmam sincs, hogy a telepítése hogy zajlik(mármint lehet-e Windows mellet használni, vagy esetleg full format kell neki), és hogy neten aktiválni kell, vagy serial elég esetleg... virtual PC-re próba képen fel tudom telepíteni?

Bocs, hogy Windows fórumra írtam, de nem tudom, hol tudnék erről érdeklődni.
Válasz

fotója tomyboy2 2009.Aug.23.

Dátum: pat08

Sziasztok,
Szeretnék kipróbálni 1 Mac OS-t, mert olyant még sosem használtam, és igazából fogalmam sincs, hogy a telepítése hogy zajlik(mármint lehet-e Windows mellet használni, vagy esetleg full format kell neki), és hogy neten aktiválni kell, vagy serial elég esetleg... virtual PC-re próba képen fel tudom telepíteni?

Bocs, hogy Windows fórumra írtam, de nem tudom, hol tudnék erről érdeklődni.
Semmi baj, mindenben segítünk, amiben tudunk. amúgy itt találsz több információt: http://itcafe.hu/tem.../hsz_1-200.html
Amúgy nálam meg az a probléma, hogy szeretnék egy portable Linux-ot (Ubuntu), de olyat, amit lehet módosítani (persistent változat). Van 1 program, amivel elméletileg meg lehet csinálni (Usbuntu), de amikor róla indítok, és kiválasztom a persistent módot, akkor el kezd töltögetni, majd egy helyen leáll és be lehet irogatni a parancsokat (azaz nem jön be az ablakkezelő :lol: ). Ez azért lenne jó, mert ha valakinek igencsak vírusos a gépe, akkor a pendrive-ról bootolva le lehetne törölni a vírust (Avast linux)
Válasz

fotója pat08 2009.Aug.23.

Szóval, ha én ezt jól értettem, akkor csak Intel processzorral ellátót gépre lehet telepíteni?
Válasz

fotója pat08 2009.Aug.23.

bocs elnéztem, fel megy másra is...a kérdésem most az, hogy http://wiki.osx86.hu...BAtmutat%C3%B3k egy ehhez hasonló leirást nem tud valaki? olyant ahol látszodnak a képek :D és trial boot rendszeröl lenne akkor már szó, szoval nem tudom, hogy ezt menyire tudnám igy kivitelezni :S
Válasz

fotója male 2009.Aug.23.

EFI bios kell hozzá (vagy valami hack, amivel megkerülhető a dolog..)
Válasz

fotója szaan 2009.Aug.24.

Szia
Csak akkor probálkozz ha nagyon türelmes vagy. Elég nehéz telepiteni.
www.osx86.hu
Válasz

fotója Black Bird 2009.Aug.24.

Dátum: tomyboy2

Dátum: pat08

Sziasztok,
Szeretnék kipróbálni 1 Mac OS-t, mert olyant még sosem használtam, és igazából fogalmam sincs, hogy a telepítése hogy zajlik(mármint lehet-e Windows mellet használni, vagy esetleg full format kell neki), és hogy neten aktiválni kell, vagy serial elég esetleg... virtual PC-re próba képen fel tudom telepíteni?

Bocs, hogy Windows fórumra írtam, de nem tudom, hol tudnék erről érdeklődni.
Semmi baj, mindenben segítünk, amiben tudunk. amúgy itt találsz több információt: http://itcafe.hu/tem.../hsz_1-200.html
Amúgy nálam meg az a probléma, hogy szeretnék egy portable Linux-ot (Ubuntu), de olyat, amit lehet módosítani (persistent változat). Van 1 program, amivel elméletileg meg lehet csinálni (Usbuntu), de amikor róla indítok, és kiválasztom a persistent módot, akkor el kezd töltögetni, majd egy helyen leáll és be lehet irogatni a parancsokat (azaz nem jön be az ablakkezelő :D ). Ez azért lenne jó, mert ha valakinek igencsak vírusos a gépe, akkor a pendrive-ról bootolva le lehetne törölni a vírust (Avast linux)

használd ezt http://unetbootin.sf.net/ van windowsra is belőle. én is ezzel szoktam ha nem szeretnék szívni. :D
Válasz

fotója Black Bird 2009.Aug.24.

Dátum: male

EFI bios kell hozzá (vagy valami hack, amivel megkerülhető a dolog..)

efis alaplap már lehet venni egy dobozos osx telepítő meg 40k ft arra is ügyelni kell hogy core duo illetve c2d legyen a proci. ati nvidia kártya lehet van hivatalos meghajtó atitól nvidiától osxre. :D emlékeim szerint.
Válasz

fotója szaan 2009.Aug.24.

Nekem Athon Amd procin fut nvidia gforce 9600gts videovezérlővel
Egy a lényeg ha megtalálod a gépednek megfelelő kernelt akkor már nyert ügyed van.
Válasz

fotója Black Bird 2009.Aug.24.

Dátum: szaan

Nekem Athon Amd procin fut nvidia gforce 9600gts videovezérlővel
Egy a lényeg ha megtalálod a gépednek megfelelő kernelt akkor már nyert ügyed van.

az amd-s proci esetén kicsit több a buktató elég ha egy olcsó core duos procit vesz bele meg efis lapot.:D de megoldható mint minden dolog. a fenti esetben meg igazad van. :D meg arra kell ügyelni még hogy a referencia géphez hw-leg elég közel legyen hogy még kevesebb legyen a szívás. :)
Válasz

fotója Black Bird 2009.Aug.24.

Dátum: pat08

Szóval, ha én ezt jól értettem, akkor csak Intel processzorral ellátót gépre lehet telepíteni?

hivatalosan igen csak inteles gépre lehet felrakni de némi trükkel telepíthető amd-s gépre is.

szaan fórumtárs már leírta hogy melyik oldalon nézelődj de segítünk amiben tudunk.:D
a linkben található oldalra beregisztrálsz és onnan tudsz leszedni pachelt osx-et amely amd procin is elfut.:D
Válasz

fotója szaan 2009.Aug.24.

Nekem ez vált be: Mac OsX Leopard 10.5.2 Kalyway
Válasz

fotója pat08 2009.Aug.24.

nekem AMD 4200+os proci van és egy Gforce 8600 GT az alaplapom pedig gigabyte nForce 520, szóval ezzel a masinával nekem is jó lenne az a OSX amit te használsz? én erre gondoltam MAC.OSX.SNOW.LEOPARD.V10.6-HOTiSO
Válasz

fotója szaan 2009.Aug.26.

Javaslom azt a telepítőt amit már ajánlottam.
Telepitéskor Costumize menüben válaszd a sleep kernelt, videokártya drivered is megtalálod, plusz az amd pachet és elvileg müködnie kell.
Válasz

fotója pat08 2009.Aug.26.

Igazából félek neki állni, 1 helyen olvastam, hogy ha valami mégsem jön össze, akkor a patricionálás tönkre mehet :S és elég sok olyan adatom van, amit le kéne mentenem...szóval próbálok előbb majd szerezni 1 másik winyot kísérletinek.
Válasz