Jump to content


2 billentyűzet


4 replies to this topic

#1 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 177 posts

Posted 2009. July 15. 22:04 PM

Sziasztok!
Lehet hülyeségnek hangzik.. de nekem így lenne a megfelelő.
2 billentyűzetem van egyszerre a gépnél.
Úgy szeretném megcsinálni, hogy az egyik magyar kiosztású legyen, a másik meg amerikai ( angol ). A magyarnak szeretném ami magyar kiosztású, angolnak meg a Logitech G15-öt, ami ugye angol. Tehát azt szeretném, hogy pl. : a logitehkel, ne tudjak ékezetet írni, hanem csak angol abc szerint.
Lehetséges-e ez valahogy?
Előre is köszi.

#2 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 2009. July 15. 22:44 PM

XP alatt a bal alt + shift kombinációval lehet a nyelvek között váltogatni. Ez így nem jó? Próbáltam kideríteni, hogy hozzá lehet-e rendelni billentyűzethez nyelvet (sima rendszerösszetevők felhasználásával egy laptop+külső billentyűzet esetén), de nem találtam ilyesmit.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#3 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted 2009. July 16. 04:07 AM

Üdv!Én úgy tudom,hogy amit Te szeretnél nem valósítható meg.Az op.-rendszer látja ugyan a billentyűzeteket akár többet is de egyszerre csak egy nyelvet tudsz használni.Gondolom egyszerűbb lenne minden klaviatúrához olyan nyelvet rendelni amilyet szeretnél de sajna nem megy egyenlőre.Így marad amit az előttem szóló leírt.Talán ezt is módosítják egyszer?!

#4 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 177 posts

Posted 2009. July 16. 06:03 AM

Köszi a válaszokat. Hát akkor marad ez Alt + Shift-es kombinácio.

#5 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 486 posts

Posted 2009. July 16. 15:53 PM

Dátum: csontos

Köszi a válaszokat. Hát akkor marad ez Alt + Shift-es kombinácio.

üdv a fenti funkció hiányzik a rendszerből mert a microsoft nem építette bele ezt a lehetőséget
Unix és unix szerű(osx bsd solaris linux...stb) rendszereken van erre lehetőség több billentyűzet és az adott billentyűzethez rendelt nyelv használata igaz egy kis xbindkey és xorg.conf hegesztésel megoldható a dolog. Vagy windows esetén valami 3-ik gyártó által készített megoldás is segíthet a problémán. Ilyen jellegű szoftverről sajnos nem tudok de hátha segít a Google ez ügyben. :D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users