←  Játékok

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Counter Stike Source

fotója iceman90 2009.May.16.

Üdv mindenkinek!

A Counter Strike Source nevű játékkal lennne egy kis problémám.
Régóta játszom, és mostanra elértem azt a szintet h movie-t készítsek a legszebb jelenetekből.
A probléma maga a játékban megjelenített FPS szám.
Ahoz hogy fel tudjak venni, a minimálisnál nagyobb fps kellene.
Sajnos több hete valamiért alacsony.
Régebben emlékszem ugyanezzel a konfiggal 180-190 Fps em volt, maximális grafon
Most ha már eléri a 80-at az már nagyon jó. De ha kapok egy kis füstgránátot egyből leesik 30 ra, ezzel rondítva a kisfilm minőségét.
A konfigom ugyebár lejjeb szerepel. Szerintem ennek a gépnek simán tolnia kéne.
A játékot 1680*1050-es felbontáson, minden high-on és direkx9, és 22" monitoron futtatom.
Az oprendszer: Win 7 7100 RC
Már ujraraktam a gépet, ujratettem a CSS-t, próbáltam Win7-es drivert, Vistásat, 32 és 64 bites is.
Egyszerűen nem értem, esetleg nem a biosba lenne valami?

Ebben a problémában szeretném hozzáértők segítségét kérni.


config:
GIGABYTE GA-MA78GM-S2H, AMD Phenom 8450 X3, 2 x 2GB KINGMAX TinyBGA DDR2 1066Mhz ,GAINWARD 9481-BLISS 9800GT 512MB PCIE, táp:HKCU SP-5550 HKC USP-5550, SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2
Válasz

fotója Bootor 2009.May.16.

Szia,

1: vertikális szinkron a driver beállításoknál "mindig ki", és/vagy tedd nagy teljesítményre a profilt
2: a css-ben a config.cfg-ben vagy a userconfog.cfg-ben vmit elállítottál, töröld.
3: VGA, CPU hűtés rendben van-e
Válasz

fotója iceman90 2009.May.16.

Dátum: Bootor

Szia,

1: vertikális szinkron a driver beállításoknál "mindig ki", és/vagy tedd nagy teljesítményre a profilt
2: a css-ben a config.cfg-ben vagy a userconfog.cfg-ben vmit elállítottál, töröld.
3: VGA, CPU hűtés rendben van-e

a v szinkron minig ki van kapcsolva ha be van akkor állandó 60fps az érték
a config.cfg a gyárit használom a userconfig.cfg-ben pedig a célkereszt és rate-beállításokon kívül más nincs.
A hőmérséklet optimális. Cpu 34 alaplap 36 fokos
Hogyan tovább?
Ugye hogy tobbet kéne neki megjeleníteni?
Válasz

fotója iceman90 2009.May.16.

Ja és a vicc az hogy 720*480 as felbontáson sincs több mint 100 fps-em
Válasz

fotója Bootor 2009.May.17.

Hát nem is tudom, próbáld XP SP2/SP3-on, vagy Vista SP1/SP2-ön. A Windows 7 még csak nem teljesen támogatott.
Válasz

fotója Black Bird 2009.May.17.

Dátum: iceman90

Üdv mindenkinek!

A Counter Strike Source nevű játékkal lennne egy kis problémám.
Régóta játszom, és mostanra elértem azt a szintet h movie-t készítsek a legszebb jelenetekből.
A probléma maga a játékban megjelenített FPS szám.
Ahoz hogy fel tudjak venni, a minimálisnál nagyobb fps kellene.
Sajnos több hete valamiért alacsony.
Régebben emlékszem ugyanezzel a konfiggal 180-190 Fps em volt, maximális grafon
Most ha már eléri a 80-at az már nagyon jó. De ha kapok egy kis füstgránátot egyből leesik 30 ra, ezzel rondítva a kisfilm minőségét.
A konfigom ugyebár lejjeb szerepel. Szerintem ennek a gépnek simán tolnia kéne.
A játékot 1680*1050-es felbontáson, minden high-on és direkx9, és 22" monitoron futtatom.
Az oprendszer: Win 7 7100 RC
Már ujraraktam a gépet, ujratettem a CSS-t, próbáltam Win7-es drivert, Vistásat, 32 és 64 bites is.
Egyszerűen nem értem, esetleg nem a biosba lenne valami?

Ebben a problémában szeretném hozzáértők segítségét kérni.


config:
GIGABYTE GA-MA78GM-S2H, AMD Phenom 8450 X3, 2 x 2GB KINGMAX TinyBGA DDR2 1066Mhz ,GAINWARD 9481-BLISS 9800GT 512MB PCIE, táp:HKCU SP-5550 HKC USP-5550, SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2

Bios beállításokat nézd meg és az nvidia oldaláról leszedheted a windows7hez a drivereket már mint a kártyádhoz és lehetőleg a windows 7-esből a legújabb buildet használd esetleg töredezettség mentesítsd a lemezt az indexelést kapcsold ki arra az időre és a vírusvédelmet is rakd alacsony jogú folyamattá.vagy a nem kellő folyamatokat lődd ki arra az időre hatalmas teljesítmény növekedést lehet így elérni a gép meg még sok is hozzá az én gyenge vasamon is elfutna a fenti játék:)
Válasz

fotója iceman90 2009.May.17.

Próbáltam már 7 es drivereket 32 és 64 biten is, vírusirtót avastot használok próbáltam azt is kikapcsolni de semmi változás, a bios beállításához pedig sajna nem nagyon értek azon kívűl h dual-ra (ganged modra teszem a ramokat).
Válasz

fotója Black Bird 2009.May.17.

Dátum: iceman90

Próbáltam már 7 es drivereket 32 és 64 biten is, vírusirtót avastot használok próbáltam azt is kikapcsolni de semmi változás, a bios beállításához pedig sajna nem nagyon értek azon kívűl h dual-ra (ganged modra teszem a ramokat).

avastnál az ikonján jobb egérgomb és a A vírusírtó teljes leállítása -ra rákattintva tudod leállítani a megerősítendő kérdésre nyomj egy ok-t és leáll az avast arra az időre szerintem én ara tipelek hogy az avast fogja meg a gépedet meg a játékot lassítja.
Válasz

fotója Bajgunar 2009.May.18.

Esetleg futtas néha egy CCleaner-t.
Feldobhatsz egy MemTurbo -nevű programot is.
Én használom, nekem bevált!
Aztán meg mivel Geforce-od van, próbáld meg kikapcsolni a PhysX-et!
Lehet több VGA mem-át fog használni a game alatt. Mert nem foglal le a PhyX-nek külön megákat, és lehet gyorsabb lesz a játék.
Válasz