←  Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra haj...

fotója IdPezzo 2008.Oct.13.

A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó:
"A program futtatása közben hiba lépett fel.... kívánja-e értesíteni MS-t" stb. üzenet jelenik meg, majd kérdezi, hogy akarom-e csökkentett üzemmódban futtatni. Ha a "nem"-re kattintok, újra a hibaüzenet, és ismétli a kérdést. Ha igen, elindul csökkentett üzemmódban. Próbáltam a javítás funkciót: nem használ.
Leszedve és újratelepítve rendesen elindul, de a gép újraindítása után ismét csak csökkentett üzemmódra hajlandó.
(a többi Office progival - pl. Excel - nincs baj)

Próbáltam rátenni a régi Office XP-t, és érdekes módon a Word XP is csak csökkentett üzemmódra hajlandó!
(Természetesen mindkét verzió legális)

Fontos lenne a segítség, mivel fordítóként a legfontosabb munkaeszközömről van szó.

Köszönettel:
Válasz

fotója male 2008.Oct.13.

Igazából itt csak annyit ír, hogy ha valami gond van, akkor csökkentett módban indul.. Merevlemez/telepítőlemez nem hibás? Valamilyen bővítményt raksz fel?
Válasz

fotója Black Bird 2008.Oct.13.

Esetleg valami bibi van a registry bejegyzésével gondolom én és ezért akar mindig csökkentett módon elindulni ha az office 2003 wordje csak így tud elindulni szerintem egy registry turkálóval nézesd át szed le az office-t és csinálj egy új telepítést és nézd meg hogy hibaüzenetet ad-e ha igen írd le a hibaüzenetet és másold ide be. így csak ezt a tippet tudom adni msnek is van egy ingyenes registry tisztítója. de szerintem a word registtrációs bejegyzésének a javítása is megoldja a problémát természetesen csak tippek a hibajelenség megoldásához.
Válasz

fotója IdPezzo 2008.Oct.13.

A hibaüzenet így néz ki:
Csatolt képCsatolt kép

Újratelepítéskor nem ad hibaüzenetet.
Registry turkálóval átnézettem, sok mindent kiszórt, de nem nem értek hozzá, nem tudom csinált-e valamit az Office-szal.

Bővítményt használok:
Trados FL 7
Ezt is leszedtem és újratelepítettem. Eredmény 0.
Ezután leszedtem, és felraktam a Trados 6.5-öt: eredmény u.a.
Ezután szedtem le mindent, és raktam fel az Office XP-t, ami ugyanezt produkálja!!!

Hol, mit nézzek a registryben?
Válasz

fotója male 2008.Oct.13.

Bővítmények nélkül sem indul?
Válasz

fotója Bootor 2008.Oct.13.

Másik felhasználói fióknál is jelentkezik a hiba?
Válasz

fotója IdPezzo 2008.Oct.13.

Most kipróbáltam....
A másik fiókban működik.
Kikapcsolom a gépet, és újra megpróbálom a másik fiókban is....
Válasz

fotója Bootor 2008.Oct.13.

1: Töröld az ideiglenes fájlokat: Alapesetben pl.:
C:Documents and SettingsFELHASZNÁLÓNÉVLocal SettingsTemp
És törölj mindent, rejtett fájlokkal együtt.

Word teszt...

A következő műveleteket csak óvatosan, saját felelősségre végezd el, és csak akkor, ha tudod mit csinálsz, különben a rendszered láthatja kárát. Fennáll a veszélye, hogy a Word (vagy más Office alkalmazások) egyes személyre szabott beállításai elveszhetnek. Ennek tudatában kezdj bele:

2: Csinálj rendszermentést (Futtatás: %SystemRoot%system32restorerstrui.exe majd: "Visszaállítási pont létrehozása"), utána turkálj a regedit-ben, a current user-ben, exportáld ezt az ágat:
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice

és majd töröld:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOfficeWord
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice11.0Word

Majd bezár, Word teszt, ha nem jó, akkor töröld az egész HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice kulcsot.

Bezár, teszt.
Válasz

fotója IdPezzo 2008.Oct.13.

Köszi, hét végén megpróbálom (most határidős munkám van, amit kölcsön laptopon készítek)!
Visszajelzem, ha sikerült.

Temp fájlok törlése nem segített...
Válasz

fotója Black Bird 2008.Oct.13.

Dátum: Bootor

1: Töröld az ideiglenes fájlokat: Alapesetben pl.:
C:Documents and SettingsFELHASZNÁLÓNÉVLocal SettingsTemp
És törölj mindent, rejtett fájlokkal együtt.

Word teszt...

A következő műveleteket csak óvatosan, saját felelősségre végezd el, és csak akkor, ha tudod mit csinálsz, különben a rendszered láthatja kárát. Fennáll a veszélye, hogy a Word (vagy más Office alkalmazások) egyes személyre szabott beállításai elveszhetnek. Ennek tudatában kezdj bele:

2: Csinálj rendszermentést (Futtatás: %SystemRoot%system32restorerstrui.exe majd: "Visszaállítási pont létrehozása"), utána turkálj a regedit-ben, a current user-ben, exportáld ezt az ágat:
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice

és majd töröld:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOfficeWord
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice11.0Word

Majd bezár, Word teszt, ha nem jó, akkor töröld az egész HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice kulcsot.

Bezár, teszt.

Bootor megoldása lesz a jó!
Természetesen ahogy Bootor írja figyelj oda hogy úgy csinálod ahogy Bootor leírta neked. 2003-as office esetén a wordos résznél egy 10-est fogsz látni szóval ne ijedj meg ha a fenti példában nem 11 szerepel.
Ha további kérdéseid vannak nyugodtan tedd fel a fórumban.
Válasz

fotója IdPezzo 2008.Oct.13.

Nem bírtam ellenállni, végigcsináltam az utolsó lépésig.
A Word indításakor újrakonfigurál, majd a szokásos hibaüzenet és csökkentett mód :(

Ja, és a másik profilban - bár nem csökkentett módban működik -, nem hajlandó együttműködni a Trados fordítási memóriával, míg az én profilomban, ha csökkentett üzemmódban is, működik a Tradosszal.

???
Válasz

fotója Bootor 2008.Oct.13.

Töröld az egész HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice kulcsot is.
Majd a C:Documents and SettingsFELHASZNÁLÓNÉV mappában levő "*Office*" mappákat is. Természetesen mielőtt törlöd, biztonsági másolatot készíteni!!! (Másolatok készítése, és a lomtárba töröld, akkor egyszerűbb lesz visszaállítani, ha szükséges.)

A bővítményeket érdemes lenne először még eltávolítani.
Válasz

fotója IdPezzo 2008.Oct.18.

Nos, leszedtem a Trados bővítményeket, kiirtva a hozzá tartozó registryt is, leszedtem az Office-t, a teljes Office registryt, a felhasználó alatti Office mappát és a temp fájlokat is.
Majd Office vissza, SP3 vissza (ugyanezt eljátszottam u.i. eredménnyel SP nélkül is), Trados vissza, és minden OK, amíg ki nem kapcsolom, és újra be nem kapcsolom a gépet.
És minden kezdődik előlről: az én profilomban csak csökkentett üzemmód (de így is működik a Tradosszal), a másik profilban OK, viszont nem működik együtt a Tradosszal (a bővítmények között szerepel, az eszköztára megjelenik, de közli, hogy a Trados workbench nincs bekapcsolva (pedig igen)).

Nincs más, mint újra húzni a rendszert??! Nagyon utálnám!

Megjegyzés 1.: Ugyan ezt csinálja az Office XP-vel is!
Megjegyzés 2.: Az összes érintett progi jogtiszta.
Válasz

fotója Bootor 2008.Oct.18.

Nincs ennek a Trados-nak vmi frissítése? Az Office-t szoktad frissíteni?
Válasz

fotója IdPezzo 2008.Oct.18.

A Tradosnak már csak a 790 dolláros új változata kapható.
Az Office-re felraktam az SP3-at.
Válasz

fotója Black Bird 2008.Oct.18.

Dátum: IdPezzo

A Tradosnak már csak a 790 dolláros új változata kapható.
Az Office-re felraktam az SP3-at.
Szia!
Ez a Trados mire is jó?Mert Szerintem ez a kiegészítő kavarhat be a wordnél valamiért a wordel nem nagyon akar együtmükődni vele vagy nem kompatibilis az sp3-as wordel. a hiba leírások alapján.Mert így esetleg lehetne olyan jellegű kiegészítőt javasolni ami nem kavar be a wordnek.
Válasz

fotója IdPezzo 2008.Oct.18.

Ez egy fordítási memória, ami direkt arra készült, hogy a Worddel együttműködve használjuk (megjegyzi a forrás-és célnyelvi mondatpárokat, és ha újra előfordul ilyen vagy hasonló mondat, akkor bingó - felajánlja, és nem kell újra lefordítani). Van hasonló progi, de ez a kvázi "ipari szabvány", és a megrendelő ehhez ragaszkodik. Elég bőséges fóruma van, de ott sem találtam semmi használhatót. Az SDL Trados saját supportja zéró, de külön pénzért rendelhetek tőle webes oktatást :(

SP3: A hiba először az SP3 felrakása előtt jelentkezett.
Válasz

fotója Black Bird 2008.Oct.18.

Dátum: IdPezzo

Ez egy fordítási memória, ami direkt arra készült, hogy a Worddel együttműködve használjuk (megjegyzi a forrás-és célnyelvi mondatpárokat, és ha újra előfordul ilyen vagy hasonló mondat, akkor bingó - felajánlja, és nem kell újra lefordítani). Van hasonló progi, de ez a kvázi "ipari szabvány", és a megrendelő ehhez ragaszkodik. Elég bőséges fóruma van, de ott sem találtam semmi használhatót. Az SDL Trados saját supportja zéró, de külön pénzért rendelhetek tőle webes oktatást :(

SP3: A hiba először az SP3 felrakása előtt jelentkezett.

az nem nagyon jó hát igen ez van ha megrendelő nem komplett. Nyugi a Microsoft supportja is ilyen jellegű.Jó mondjuk linuxnál ez úgy működik hogy a support az magad vagy de egy ingyenes rendszernél még azt mondom hogy jól van de ha pl Novel vagy a Redhatot vesz az ember akkor gyárilag kapsz supportot.Sajnos ez van hogy az ügyfél hülyeségeit kell teljesíteni. Tehát akkor nem a szervizcsomagal lesz a bibi meg nem az officeal.
Válasz