←  Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Office mentési probléma

fotója nkatika 2007.Jun.04.

Sokban megkönnyíti elemzõ munkámat a 2007-es verzió. Óriási bosszúságot okoz azonban az Excelben történõ mentés során (akár 2003-as, akár 2007-es verziójú) történõ futáshiba az alábbi szöveggel:

! Megosztásütkozés miatt nem lehet menteni a módosításokat a célhelyre ("dokumentum neve"). Próbáljon egy másik fájlba menteni

! A megnyitni kívánt fájl ("biztonsági mentett fájl") más formátumú, mint ameilyet a fájlkiterjesztés jelez. A fájl megnyitása elõtt ellenõrizze, hogy az nem sérült, valamint megbízható forrásból származik. Meg szeretné most nyitni a fájlt?

A szükséges konverziós csomagot és az itt fellelhetõ biztonsági frissítéseket már telepítettem. Van hasonló tapasztalat? Mi lehet a megoldás?
Válasz

fotója male 2007.Jun.04.

nekem úgy tûnik, mintha hálózatra akarna menteni, de valamilyen oknál fogva nem megy.. (nincs jogosultsága a fájlok módosításához, csak létrehozásához)
ha így van, akkor beszélni kell a rendszergazdával, vagy saját gépre kell menteni (ha van rá lehetõség), és csak a kész dokumentumot kell felmásolni a hálózatra..
Válasz

fotója Bootor 2007.Jun.04.

Ha egy "másik fájlba próbálod menteni, akkor is fellép a hiba?
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

nincs beállított hálózatom, csak a sajátgép, a fájl is kizárólag saját gépen található. elmentem a felajánlott fájlba, azt meg is nyitom, a második figyelmeztetõ ünenet megjelenésével, és akkor tudom kiterjesztéssel elmenteni. ugyanez a helyzet akár 2003-as, akár 2007-es excel formátummal dolgozom. minden mentést duplán kell elvégeznem. tudnátok segíteni?
Válasz

fotója Bootor 2007.Jun.04.

Milyen kiterjesztésben dolgozol? xls xlsx? És makrók vannak? Rendszergazdai jogokkal rendelkezel?
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

az eredetileg 2003-ast ugyanúgy szeretném menteni (más gépen is fusson): xls-ben, de néhány fájlt 2007-es xlsx-be mentek már. makrókat nem használok excelben, ha már ilyesmirõl van szó, akkor váltok access-re :(
elvileg csak én vagyok felhasználó.
Válasz

fotója Bootor 2007.Jun.04.

- És ez a probléma akkor is fellép, ha egy új xls-t mentesz, teljesen másféle tartalommal? Például, megnyitsz egy új munkafüzetet, és azt akár csak üresen is menteni kívánod, akkor is fellép a hiba?

- Saját dokumentumok mappában van ez?

- Rendszergazda vagy, azaz rendszergazdai jogokkal rendelkezel?

Gondolok arra, hogy nincs jogod módosítani az adott fájlt, ezért nem sikerül menteni.
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

új doksit ment. módosításkor ctrl+s-re és mentés-re kattintáskor kapok hibaüzit. ha kreálok egy új doksit, írok bele, azt elmenti. aztán bezárom, megnyitom, írok bele, és nem tudom ugyanazt elmenteni :(
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
talán ez lehet? de mi ez? nekem nincs is ilyen mappám! :(
Válasz

fotója Bootor 2007.Jun.04.

A kép alapján a beállítások rendben vannak. Márha a kitörölt felhasználónév rész, az az aktuális felhasználónév.

Mondom, nekem olyasminak tûnik ez, hogy nincs fájlmódosítési jogod, de ez elég érdekes, hiszen ez a te home mappád, ha minden igaz.

Jobb klikk az xls-re, és nézd meg a tulajdonságait, "Biztonság" fül, és nézd meg rendelkezel-e minden joggal.

Mióta áll fenn ez a probléma?
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

de ha létrehozok egy vadiúj fájlt, adatokkal, amiket aztán mentés után felülírva újra menteni akarok, akkor sincs jogosultságom?
érdekes: nincs "biztonság" fül; csak általános és összegzés.
a probléma az office 2007 telepítése óta kísér... asztem, ezek a biztonsági frissítések majd kiküszöbölik, de nem!
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

office újratelepítés sharepoint nélkül megoldhatja a problémámat? a módosításokból hiába vettem ki, ugyanúgy a profilban benn maradat...
Válasz

fotója Bootor 2007.Jun.04.

Pórbáld meg úgy, hogy uninstallálod 2007-et és majd 2003-at. És csak a 2007-est teszed fel. A 2007-essel is tudsz a régi formátumokban menteni, be is lehet állítani neki, hogy alapértelmezetten úgy mentsen.
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

csak 2007-es van fenn! a formátumot hagyom a 2003-ra, ami eredetileg 2003-mal lett létrehozva, mivel cégnél 2003 van. konverziós frissítés telepítve, ez nem okozhatna gondot! sztem ez a sharepoint a kulcs, uninstall, aztán újratelepítéskor ezt egy az egyben nem jelölöm meg. neked van ilyen beállításod?
Válasz

fotója Bootor 2007.Jun.04.

Nekem XP és Vista alatt is fenn volt teljes install, amikor kipróbáltam, de nem tapasztaltam ilyen problémát.
Konverziós programon mit értesz? "Microsoft Office kompatibilitás csomag az Office 2007-tel korábbi Office-okhoz." De ezt csak a régi 2003-asra van telepítve ugye? Habár úgy látom ez irreleváns.
Vista-t használsz?
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

xp home sp2. de nem full, groove nincs, de ez a sharepoint megosztás ki volt pipálva. most viszont a telepítõcsomagból hiába vettem ki (programok törlése/hozzáadása), újraindítás után is ugyanez volt. hátha leszedem a teljes office-t, újra felteszem immár enélkül, talán mûködni fog. a kompatibilitási csomag az, amit írtál - azért tettem fel, h gond nélkül tudjak doksikat módosítani, létrehozni idehaza (2007) és a munkahelyemen is (2003). ott is feltelepíttettem a rendszergazdival. remélem, ez az uninstall és újrainstallálás sikerülni fog, nem szeretném az egész gépet újrahúzni...
Válasz

fotója Bootor 2007.Jun.04.

Tényleg, Word-nél minden rendben van?
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

word és access is (meglepõ módon) zavartalanul dolgozik. bár, word az ritkán használatos nálam, inkább számokkal vagyok ellátva...
Válasz

fotója Bootor 2007.Jun.04.

A kompatibilitási csomagot csak a 2007-nél régebbi verzióknál lehet szükséges, a 2007-es Office esetében nem javaslom ezt telepíteni.

Lehet egy Office újratelepítés megoldja a problémát. Remélem. Szóval majd jelentkezz, hogy az újratelepítés hozott-e eredményt, vagy sem.
Válasz

fotója nkatika 2007.Jun.04.

köszönöm a segítséget, akkor itthonra nem teszem fel a komp.csomagot! feltétlenül megírom a tapasztalataim! köszi.
Válasz