Jump to content


Office mentési probléma


30 replies to this topic

#1 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 12:21 PM

Sokban megkönnyíti elemzõ munkámat a 2007-es verzió. Óriási bosszúságot okoz azonban az Excelben történõ mentés során (akár 2003-as, akár 2007-es verziójú) történõ futáshiba az alábbi szöveggel:

! Megosztásütkozés miatt nem lehet menteni a módosításokat a célhelyre ("dokumentum neve"). Próbáljon egy másik fájlba menteni

! A megnyitni kívánt fájl ("biztonsági mentett fájl") más formátumú, mint ameilyet a fájlkiterjesztés jelez. A fájl megnyitása elõtt ellenõrizze, hogy az nem sérült, valamint megbízható forrásból származik. Meg szeretné most nyitni a fájlt?

A szükséges konverziós csomagot és az itt fellelhetõ biztonsági frissítéseket már telepítettem. Van hasonló tapasztalat? Mi lehet a megoldás?

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 posts

Posted 2007. June 04. 13:58 PM

nekem úgy tûnik, mintha hálózatra akarna menteni, de valamilyen oknál fogva nem megy.. (nincs jogosultsága a fájlok módosításához, csak létrehozásához)
ha így van, akkor beszélni kell a rendszergazdával, vagy saját gépre kell menteni (ha van rá lehetõség), és csak a kész dokumentumot kell felmásolni a hálózatra..

#3 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 posts

Posted 2007. June 04. 13:59 PM

Ha egy "másik fájlba próbálod menteni, akkor is fellép a hiba?

#4 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 14:10 PM

nincs beállított hálózatom, csak a sajátgép, a fájl is kizárólag saját gépen található. elmentem a felajánlott fájlba, azt meg is nyitom, a második figyelmeztetõ ünenet megjelenésével, és akkor tudom kiterjesztéssel elmenteni. ugyanez a helyzet akár 2003-as, akár 2007-es excel formátummal dolgozom. minden mentést duplán kell elvégeznem. tudnátok segíteni?

#5 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 posts

Posted 2007. June 04. 14:19 PM

Milyen kiterjesztésben dolgozol? xls xlsx? És makrók vannak? Rendszergazdai jogokkal rendelkezel?

#6 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 14:25 PM

az eredetileg 2003-ast ugyanúgy szeretném menteni (más gépen is fusson): xls-ben, de néhány fájlt 2007-es xlsx-be mentek már. makrókat nem használok excelben, ha már ilyesmirõl van szó, akkor váltok access-re :(
elvileg csak én vagyok felhasználó.

#7 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 posts

Posted 2007. June 04. 14:33 PM

- És ez a probléma akkor is fellép, ha egy új xls-t mentesz, teljesen másféle tartalommal? Például, megnyitsz egy új munkafüzetet, és azt akár csak üresen is menteni kívánod, akkor is fellép a hiba?

- Saját dokumentumok mappában van ez?

- Rendszergazda vagy, azaz rendszergazdai jogokkal rendelkezel?

Gondolok arra, hogy nincs jogod módosítani az adott fájlt, ezért nem sikerül menteni.

#8 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 14:43 PM

új doksit ment. módosításkor ctrl+s-re és mentés-re kattintáskor kapok hibaüzit. ha kreálok egy új doksit, írok bele, azt elmenti. aztán bezárom, megnyitom, írok bele, és nem tudom ugyanazt elmenteni :(

#9 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 14:58 PM

kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
talán ez lehet? de mi ez? nekem nincs is ilyen mappám! :(

#10 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 posts

Posted 2007. June 04. 15:11 PM

A kép alapján a beállítások rendben vannak. Márha a kitörölt felhasználónév rész, az az aktuális felhasználónév.

Mondom, nekem olyasminak tûnik ez, hogy nincs fájlmódosítési jogod, de ez elég érdekes, hiszen ez a te home mappád, ha minden igaz.

Jobb klikk az xls-re, és nézd meg a tulajdonságait, "Biztonság" fül, és nézd meg rendelkezel-e minden joggal.

Mióta áll fenn ez a probléma?

#11 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 15:21 PM

de ha létrehozok egy vadiúj fájlt, adatokkal, amiket aztán mentés után felülírva újra menteni akarok, akkor sincs jogosultságom?
érdekes: nincs "biztonság" fül; csak általános és összegzés.
a probléma az office 2007 telepítése óta kísér... asztem, ezek a biztonsági frissítések majd kiküszöbölik, de nem!

#12 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 17:21 PM

office újratelepítés sharepoint nélkül megoldhatja a problémámat? a módosításokból hiába vettem ki, ugyanúgy a profilban benn maradat...

#13 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 posts

Posted 2007. June 04. 18:06 PM

Pórbáld meg úgy, hogy uninstallálod 2007-et és majd 2003-at. És csak a 2007-est teszed fel. A 2007-essel is tudsz a régi formátumokban menteni, be is lehet állítani neki, hogy alapértelmezetten úgy mentsen.

#14 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 18:10 PM

csak 2007-es van fenn! a formátumot hagyom a 2003-ra, ami eredetileg 2003-mal lett létrehozva, mivel cégnél 2003 van. konverziós frissítés telepítve, ez nem okozhatna gondot! sztem ez a sharepoint a kulcs, uninstall, aztán újratelepítéskor ezt egy az egyben nem jelölöm meg. neked van ilyen beállításod?

#15 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 posts

Posted 2007. June 04. 18:37 PM

Nekem XP és Vista alatt is fenn volt teljes install, amikor kipróbáltam, de nem tapasztaltam ilyen problémát.
Konverziós programon mit értesz? "Microsoft Office kompatibilitás csomag az Office 2007-tel korábbi Office-okhoz." De ezt csak a régi 2003-asra van telepítve ugye? Habár úgy látom ez irreleváns.
Vista-t használsz?

#16 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 18:41 PM

xp home sp2. de nem full, groove nincs, de ez a sharepoint megosztás ki volt pipálva. most viszont a telepítõcsomagból hiába vettem ki (programok törlése/hozzáadása), újraindítás után is ugyanez volt. hátha leszedem a teljes office-t, újra felteszem immár enélkül, talán mûködni fog. a kompatibilitási csomag az, amit írtál - azért tettem fel, h gond nélkül tudjak doksikat módosítani, létrehozni idehaza (2007) és a munkahelyemen is (2003). ott is feltelepíttettem a rendszergazdival. remélem, ez az uninstall és újrainstallálás sikerülni fog, nem szeretném az egész gépet újrahúzni...

#17 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 posts

Posted 2007. June 04. 18:46 PM

Tényleg, Word-nél minden rendben van?

#18 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 18:50 PM

word és access is (meglepõ módon) zavartalanul dolgozik. bár, word az ritkán használatos nálam, inkább számokkal vagyok ellátva...

#19 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 posts

Posted 2007. June 04. 18:56 PM

A kompatibilitási csomagot csak a 2007-nél régebbi verzióknál lehet szükséges, a 2007-es Office esetében nem javaslom ezt telepíteni.

Lehet egy Office újratelepítés megoldja a problémát. Remélem. Szóval majd jelentkezz, hogy az újratelepítés hozott-e eredményt, vagy sem.

#20 nkatika

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 2007. June 04. 18:57 PM

köszönöm a segítséget, akkor itthonra nem teszem fel a komp.csomagot! feltétlenül megírom a tapasztalataim! köszi.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users