←  Hardver

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Videókártya kérdések

fotója die nadel 2008.Mar.28.

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem:
Milyen videókártyát érdemes vennem a gépembe?
Melyek a legerősebb amit az alaplap és a gép elbír?
Esetleg egy 512 MB-os videókártya szóba jöhet? (Vagy ne is álmodjak róla?)
A táp bírni fogja a nagyobb kártyát?

A gép:
Alaplap: MB MSI S775 865GM3-V
Processzor: Intel Celeron D 3.06 GHz
Memória: 2×512 MB DDR 400MHz (most lesz bővítve: 2×1 GB-ra)
Winchester: Hitachi 250GB IDE 8MB
DVD író: LG GSA-H12NRBBB IDE
VGA kártya: NVidia GeForce FX5500 256MB
Táp:CODEGEN 6210L-CA 350W 4/1/6

Operációs rendszer: Windows Vista Ultimate OEM

Alaplap: MSI honlap
Everest adatok az alaplapról
Everest adatok a jelenlegi videókártyáról

Válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm: die nadel
Válasz

fotója R-pee 2008.Mar.28.

Igazából bármilyen kárlyát beletehetsz. Ha a játékokat nézzük, akkor ajánlott egy proci csere is. A ramod elég, bár a 400Mhz nem vmi gyors, de írtad, hogy lesz bővítve. Ha a ram alapján nézzük, akkor minél jobb a vga, annál jobb. Ha a cpu oldaláról nézzük, akkor nem éri meg erős kártyát venni, mert lehet, hogy a proci miatt szaggatni fognak a játékok. Jah és csak AGP-ben gondolkozz az alaplap miatt.
Válasz

fotója greentomato 2008.Mar.28.

Ha egy összeget mondanál - talán nem indiszkréció - , mindjárt okosabb tanácsokat tudnánk adni.
Én biztos, hogy alaplapcserével nyitnék és megcéloznék egy dual core v. core2duo procit.
Alaplap ~ 15-20.000 HUF (intel965 chipset)
Proci ~ 15.000-csillagoség HUF (intel E2160 dual core)
VGA ~ 20.000 HUF (GeForce 8600GT/DirectX10)
Mem ~ 9.000 HUF (2x1GB Kingmax Mars 800MHz)

...még a táp is elég hozzá!
Szóval ez csak ötletelés volt.
Válasz

fotója devil666 2008.Mar.28.

Semmiféleképp bántásképp,vagy lenézésként mondom ne érts félre,de én ebbe a gépbe nem invesztálnék komolyabb(pl.20e.Ft)összeget..Ha van lehetőséged szerez be vmi "modernebb" vasat.
Válasz

fotója die nadel 2008.Mar.28.

Köszönöm a válaszokat! Nagyjából én is arra tippeltem, hogy nem éri meg ezt a gépet nagyon bővítgetni, de mivel csak tipp volt ezért érdeklődtem. A memóriabővítés az nem egy nagy összeg (2 db Kingmax 1GB 400MHz DDR SD ram: 13.680 HUF) ezért az mindenképpen megéri mert egy, max két éven belűl úgyis a gyerek fogja használni ezt a gépet, én meg összedobok valami "modernebb" vasat. Addig meg elketyeg ez az FX 5500-as kártyával.
Alaplapcsere meg az OEM Vista miatt nem lenne jó!

Még egyszer köszönöm nektek a tanácsokat! :shock:
Válasz

fotója die nadel 2008.Apr.10.

Sziasztok!

Mégis rászántam magam egy videókártyacserére. Szerintetek melyik videókártyát vegyem meg?
A két jelölt:
NX7600GT-TD512Z nVidia 7600GT 512MB AGP
SAPPHIRE HD2600XT 512MB GDDR3 HTD AGP

A VGA kártya játékra kéne. Szeretném, ha a Lost, Silent Hunter 4 futnának a gépemen.
Azt hallottam, hogy egy HD2600PRO 512MB AGP kártyán a COD4 nem fut, de úgy tudom, hogy az XT sokkal jobb mint a PRO. Viszont az a pletyka járja, hogy az NVidia kártyák jobbak a játékhoz.
Nem szeretek hinni a pletykáknak, ezért kérdezem, hogy vajon melyiket érdemesebb megvenni.

Ebbe a gépbe menne a kártya:
Alaplap: MB MSI S775 865GM3-V
Processzor: Intel Celeron D 3.06 GHz
Memória: Kingmax 2x1GB 400MHz DDR
Winchester: Hitachi 250GB IDE 8MB
DVD író: LG GSA-H12NRBBB IDE
Táp:CODEGEN 6210L-CA 350W 4/1/6

Operációs rendszer: Windows Vista Ultimate OEM

Válaszaitokat előre is köszönöm: die nadel
Válasz

fotója devil666 2008.Apr.10.

Én erre voksolnék:SAPPHIRE HD2600XT 512MB GDDR3 HTD AGP......A DDR3 sokat húz(hat) a dolgon...A GT-nek leáldozóban vannak napjai..
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Apr.10.

Nézd meg azért ezt is: http://www.gpureview...1=435&card2=521

Igaz, itt a gyártók saját kártyái vannak összehasonlítva, de tájékoztatás képpen kezdetnek ez is jó.
Középtájon pedig egyéb gyártók változatai találhatók, melyekről részletesebb információk is rendelkezésre állnak, így további összehasonlítások céljára felhasználatók.
Válasz

fotója greentomato 2008.Apr.11.

Jó reggelt!

The Very Best VGA Charts: http://www23.tomshar...phics_2007.html
Itt mindent megtudhatsz, amire kiváncsi vagy...

Az árakról segítség képpen: http://depo.hu/szami..._es_alkatreszei


Sok sikert !
Válasz

fotója die nadel 2008.Apr.12.

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :)
Válasz

fotója Dimitryj 2008.Apr.17.

Dátum: die nadel

...
Mégis rászántam magam egy videókártyacserére. Szerintetek melyik videókártyát vegyem meg?
A két jelölt:
NX7600GT-TD512Z nVidia 7600GT 512MB AGP
SAPPHIRE HD2600XT 512MB GDDR3 HTD AGP
...
...
Táp:CODEGEN 6210L-CA 350W 4/1/6
....

Tápcsere erősen ajánlott!!!! És a cdgent felejtsd el főleg ha a radeont veszed meg!!!
Válasz

fotója mr.kalics 2008.May.06.

Sziasztok nagyon nagy gondban vagyok Vettem egy videokarit nem olyan rég (nVidia 8600 GTS Extreme 512 mb)az a gond vele hogy ha játszok nem indulbe a ventilátor hanem melegszik tovább a videokari és van egy idő miútán nem tom elérte azt a hő fokot le állmeg mindet ki ír hogy nem jó és újra inditom akkor müködik de a ventilátor nem kapcsolbe jóbban csak egy kicsit pörög!Nem tudom hogy hol kell ezt be állítani hogy be induljon jobban egy hő foknál ezért írtam mert szeretném kérni a segítségeteket hogy hol kell be állítani hogy el induljonn és nem melegegyen!Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz

fotója die nadel 2008.May.06.

Nincs a videokártyán még egy külön táp csatlakozó véletlenűl? Ha van, akkor azt bekötötted? A vezetéknek a dobozban kellett lennie hozzá.
Válasz

fotója efi99 2008.May.06.

Esetleg nézd meg pl RivaTuner-rel, hátha állítható a fordszáma és az fixen és igen alacsonyan van. Boot-képernyő idején még pörög rendesen? A VGA driver betöltődéséig elvileg 100%-on kellene járnia, bár ebben nem vagyok biztos, hogy mindegyik kártyán így van.
Válasz

fotója mr.kalics 2008.May.07.

Sziaszotk hát igen ezt néztem már én is de nincs egy külön álló táp rajta :D
ő hát olyan a videokari hogy be kapcsolom a gépet be porog mig az xp ki nem agya a betőltést és miútán kiadta leáll egy kis alacson fordúlat számra és onnan nem is gyorsul és nem is lassul le!Egyenletesen megy a ventilátor!
De köszsööm a segítséged meg nézem evel a RivaTuner-rel amit te mondtál és hát ha mutat nekem valamit!
Köszönöm a segítségeteket!
Válasz

fotója gunit88 2008.Aug.11.

Hellótok olyan kérdésem lenne hogy van egy GA-7VA alaplapom és szeretnék bele venni aegy uj grafikust..azt szeretném kérdezni hogy paszolna e egy GeForce NX 7300GS kártya ebe az alaplapba...valaki lecci (egy hozzá ertö) írja meg..köszi
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Aug.12.

Amennyire utána néztem, nem meg összejönni a dolog, az alaplapod ugyanis AGP foglalattal rendelkezik, míg az általad említett kártyának PCI-Express-es csatlakozó felületettel rendelkezik (és ebből a fajtából nem is találtam AGP-s változatot). Viszont 7600 és 7800-as verziókból létezik AGP-s foglalatba illeszkedő kártya, ha esetleg azok is megteszik...
Válasz

fotója gunit88 2008.Aug.12.

köszi a választ...akkor maradok vagy 7600 nál vagy a 7800...az AGP tipuso csatlakozoknál csak egy fajta van??? vagy több mint a PCI-nál..
Válasz

fotója die nadel 2008.Aug.12.

Ezek helyett az NVidia-k helyett jobban járnál egy Ati Radeon HD2600XT 512MB GDDR3 AGP8x.
Többet tud a fentebb említett NVidiáknál és DirektX10-es!
kép
Válasz

fotója gunit88 2008.Aug.13.

köszi a segítséget!!!! meg kérdeznék egy pár dolgot :oops: Amiket bejelöltél nekem a képen + meg ez a Ati Radeon HD2600XT 512MB GDDR3 AGP8x. ezek az én alaplapomba paszolnának?..és az nem baj hogy az alaplapom csak DDR 1 es memóriákat támogat??, mert ezeken a kártyákan már DDR2 vagy DDR 3 mas memorák vannak. Megtunnád magyarázni??? kószi !!
Válasz